Fenomen "TUROWSKIEGO"

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Warto rozmawiać. "Warto rozmawiać" właśnie w swojej najnowszej ( nie chcę napisać ostatniej aby nie zapeszać)  audycji udowodniło akuratność swego tytułu. A teraz warto o tym napisać.

Omawiano, ba usiłowano omawiać ,cassus agenta Turowskiego. Napisałem usiłowano bowiem pan profesor Iwiński robił wszystko ( dość skutecznie) temat zbałamucić i wyprowadzał wszystkich w maliny. Swoją drogą to cenny materiał szkoleniowy dla działaczy PiS, z ktorego można się nauczyć jak w pojedynkę zdominować dyskusję, tak aby poszła w pożądanym przez nas kierunku.

Całość audycji jest możliwa do obejrzenia w internecie ( linki poniżej).

Ja zachęcam do obejrzenia  w części II fragmentu od 12:30 do 13:00 minuty jako ilustracji do mojej niniejszej notki.www.youtube.com/watch

Otóż chciałbym zwrócić uwage na dwa niezmiernie istotne, poruszone tam wątki.

  •  Pan Cezary Gmyz  stwierdził z całą pewnością, że Turowski wstąpil do Zakonu Jezuitów jako agent idąc   tam realizować powierzone mu zadanie. Pierwszy etap w zakonie trwał 10 długich lat. To poświęcenie, chociaż nie w religijnym znaczeniu. Potem z Zakonu wystapił ( przed święceniami) .Teraz należy zadać sobie pytania : "ilu takich "turowskich" zostało oddelegowanych do zwykłych seminariów duchownych? Czy uczyli ich też tacy nauczyciele jak ten najbardziej dzisiaj znany i czy to był tylko przypadek? Ilu z tych , ktorzy zostali wyświęceni na księży, zostało biskupami a może nawet kardynałem? Bo że ten scenariusz jest prawdziwy ,to cassus Turowskiego udowadnia, że tak.
  • Zapytać można jak to było możliwe,że ktoś kto porzucił kapłaństwo miał tak nieskrępowane dojścia w Watykanie i tak rozległe konakty na najwyższym poziomie. Czy to nie "zasługa" tych o których piszę powyżej ?
  • Jest też wątek drugi,nawiązujacy do licznych nawoływań ,że nie należy oceniać dzieci poprzez pochodzenie, przynależność i działalność ich rodziców. Otóż  wspomniany już wyżej pan Iwiński, we wskazanym wcześniej fragmencie stwierdza, że nielegały tkwią w stanie ukrytym dość długo. Czasem sięga sie po nich dopiero w drugim pokoleniu.

 W zasadzie, to w tym momencie powinienem skończyć i kończę. Bowiem czytelnik , który dotarł do tego miejsca z całą pewnościa jeśli jeszcze programu Jana Pospieszalskiego nie widział ,to teraz pospiesznie zechce go obejrzeć a  wnioski wyciągnie sam.

Oto linki w kolejności odcinków:

www.youtube.com/watch   ,

 www.youtube.com/watch,

www.youtube.com/watch

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

nigdy dość przyzwoitości i honoru

To jest właściwy tok myślowy aby pojąć na czym problem z Polskimi ''ELYTAMI'' polega.Nie wiemy nawet w przybliżeniu ilu jeszcze śpiochów jest hodowanych w różnych środowiskach.Rosjanie  prowadzą akcję umieszczania śpiochów  w wielu krajach i to od co najmniej 70 lat ,sukcesywnie na coraz większą skalę.W Polsce jest ich bardzo dużo i we wszystkich środowiskach(śpiochów ,pół śpiochów,oraz wszelkiej kategorii agentów i współpracowników).Nawet z pozoru miły i cichy celebryta co nie miesza się w politykę co jakiś czasz wtrąci słówko tu ,słówko tam w odpowiedniej oprawie i odpowiednim czasie,dla pewnego kręgu odbiorców,robi nieraz tak zwany nastrój do następnych działań.Rosjanie są mistrzami w działaniu na terytorium obcych państw ,tak jak Izrael.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#136255

Minister Fotyga podpisała jego nominację dyplomatyczną.Juz z tego powody sam się zdyskwalifikowała.

Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#136257

szydło za późno wylazło z worka. Musiał być skubany zakamuflowany jak złoto, a może też dostał jakieś super referencje od kogoś (kogo?) ze strony kościelnej, że Fotyga i PIS stracili czujność.

"Better late than never" jak mawiali starożytni Rosjanie.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#136282

ale kwestia profesjonalizmu i procedur. Jesli głosi sie idee deSBekizacji to trzeba umiec ja wdrażać kiedy ma sie władze i narzędzia w ręku. Teraz bardziej rozumiem dlaczego PiS wladzę oddał. Nie potrafił.I chyba dalej nie potrafi bo przypadek PJN to potwierdza.
Nie chciałbym abysmy kolejna zmiane w Polsce mieli w stylu : zamienił stryjek.....
Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#136290

czyżby należało już unikać wyższej władzy kościelnej, bo nigdy nie wiadomo who is who?

krisp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#136304

Kto minister Fotydze podsunął tę nominację...

To można sprawdzić.

______________________________________________________

Precz z polityczną poprawnością!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

________________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

#136474

jako oficer wywiadu w 1975r zgłosił się do zakonu jezuitów w Rzymie. Do nowicjatu przyjął go o. Antoni Mruk, który w zakonie był już od roku 1930 (święcenia kapłańskie przyjął w Rzymie w 1947 r.) i uchodził za jednego z najbardziej wpływowych Polaków w Watykanie. Przeżył pięć pontyfikatów. Był ostatnim spowiednikiem Jana Pawła II. Zmarł w ubiegłym roku w wieku 95 lat. O. Mruk, który w tym czasie był szefem Asystencji Słowiańskiej generała Jezuitów, powierzał Turowskiemu tłumaczenia najbardziej poufnych dokumentów. Ile z tajemnic Watykanu przekazało na Wschód źródło 9596, nie wiadomo. Jego raporty z tego czasu nie są dostępne w zasobie jawnym IPN.
Absolutnie zgadzam się z tezą, ze jakiś procent księży i zakonników, szczególnie tych z wyższych półek, w dalszym ciągu jest agentami. Kiedyś dla kariery (swój swego popiera) - teraz ze strachu (szantaż).
Iwiński był tak roztrzęsiony ( czy ktoś zwrócił uwagę, podczas wypowiedzi, na jego prawą dłoń?), że w amoku nie zapanował nad słowami.
I ja własnie na to "drugie pokolenie" zwróciłam uwagę. Z pewnością tak jest, a może nawet trzecie ? Z ojca na syna przechodzą obowiązki. _________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#136288

Każde państwo ma swój wywiad i kontrwywiad. Watykan również. Ktoś, kto miał odpowiednie powiązania, czyli sterowany z Moskwy czy Warszawy, potrafił wkręcić agenta do pracy przy najtajniejszych dokumentach Watykanu. Jakie grzechy ciążą na tych "pomocnikach" ???_________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#136292

Jak głeboko ta rdza jest wżarta
Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#136298

Dziwnym zbiegiem agentura turowskiego w watykanie pokrywa się czasowo z wydaniem R. Kuklińskiego. Wiadomo jest że informacja o Kuklińskim do reżimu PRL wyszła z watykanu, tylko nie wiadomo personalnie kto zakapował pułkownika. życiorys i przeszłość,a także w dużej mierze mentalność tej gnidy daje wielkie przesłanki do stwierdzenia iż to właśnie on "wystawił" Kuklińskiego bezpiece. Nawiasem mówiąc nie dawno była rocznica śmierci bohatera Kuklińskiego i media to jakoś dziwnie przemilczały. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał C.Niemen. Media są po właściwej stronie, ci sami gnoje cały czas w różnych komisjach, rząd działa na szkodę narodu, żeby nie powiedzieć że jest antypolski a proruski, chyba najwyższy czas jebnąć wszystko i zaszyć się w bieszczadach a jeszcze lepiej w kaliforni

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#136314

Pytanie gdzie on się podział i dlaczego głośno nikt o nim nie mówi, czy wszyscy się go boją, nawet opozycja?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#136455

Opozycja też jest okragłostołowa.

Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#136559