Dzielą i rządzą

Obrazek użytkownika coryllus
Kraj

Będzie tu dziś mowa o dwóch pozornie nie związanych ze sobą zagadnieniach, o Kościele i szkołach. Pozornie nie związanych, bo przecież uniwersytet był kiedyś instytucją kościelną i edukacja z wiarą łączyła się bardzo ładnie. I tak powinno było pozostać. Niestety sprawy poszły w złym kierunku i mamy to co mamy. Zacznę od edukacji.
Od dawna wiadomo było czym śmierdzi ta cała reforma edukacji. Ona po prostu zalatuje pismem „Ster”, które za okupacji wydawano dla potrzeb polskiej szkoły. Takim właśnie gadzinowym periodykiem dla niewykwalifikowanych robotników najemnych i przymusowych. Wszyscy o tym wiedzieli i wszyscy na to patrzyli. I nikt nie mrugnął. Teraz dopiero w Krakowie kilku pracowników uniwersytetu podjęło głodówkę. Głodówkę, która będzie przerobiona na medialny event jak wszystko ostatnimi czasy. I trudno doprawdy nie splunąć z tego powodu pod nogi. Dlaczego wszyscy milczeli? Dlaczego milczały uniwersytety, dlaczego milczeli nauczyciele i dlaczego milczeli politycy. Ja nie piszę tu o politykach PO bo na nich nie ma po prostu co liczyć, oni się uwiarygadniają Gowinem w marynarce w gościnie u Igora Janke w takiej samej marynarce. I to jest ich zadanie na dziś. Jeśli napiszemy, że Tusk to zdrajca i rudy Niemiec, nie ugną mu się kolana, pot nie zrosi mu czoła i nie powie drżącym głosem – no dobra ustępuję. Nic takiego się nie zdarzy. On po prostu zatrze ręce i zacznie dogadywać się z tymi, którzy teoretycznie nas reprezentują w Sejmie, czyli z gotowymi do kompromisu posłami PiS.
Dlaczego więc wszyscy milczeli? Bo czerpali z wiedzy o reformie edukacji oraz będą czerpać nadal wymierne korzyści. Mamy oto cały system edukacji, który jest płaski jak naleśnik i całkowicie wypłukany z frakcji cennych niczym potok w Klondike po gorączce złota. System ten jednak generuje poważne zyski, bo oto po ukończeniu 5 letnich studiów na dowolnym kierunku student nie nadaje się do niczego. Nie ma żadnej wiedzy, nie ma praktyki, nie rozumie co się dookoła niego dzieje, wszyscy go oszukują i jedną szansą jaką widzi przed sobą, jest doskonalenie zawodowe. I to jest właśnie clou. Baranów produkuje się po to, by ich doskonalić zawodowo. Doskonalenie zaś może trwać wiecznie, bo doskonałość jest trudno osiągalna. Pięć lat oszukiwania naszych dzieci, za które to oszukiwanie musimy płacić, owocuje tym, że absolwent nie może podjąć żadnej pracy. Jeśli zaś jakąś znajdzie i chce pracować w zawodzie, który teoretycznie zdobył, musi się doskonalić. Czyli iść na kolejne studia. Tak jest na przykład z nauczycielami. Mamy te kretyńskie stopnie awansu i jeszcze do tego jakieś wymagania dotyczące podjęcia pracy w zawodzie, których spełnienie także wymaga dodatkowych szkoleń. Mamy koleżankę, którą jest już tak wyszkolona, że nie ma gdzie studiować, żeby rozpocząć nowy etap swojej kariery, czyli starać się o stopień nauczyciela dyplomowanego. Musiałaby rozpocząć od nowa pięcioletnie studia i zapłacić za nie mnóstwo forsy czyli się zadłużyć. Nie zrobi tego, więc do końca życia będzie nauczycielem mianowanym. A jeśliby zrobiła i zapłaciła te 5 tysięcy za studia, to w nagrodę miałaby o 200 złotych wyższą pensję. Doprawdy kochani, ci którzy za tym stoją muszą wami gardzić w tak nieprawdopodobny sposób, że strach o tym myśleć.
System edukacji jest gorszy niż pańszczyzna, bo zajmuje człowiekowi czas od rana do nocy i nie można zeń uciec jak z folwarku. Jest to po prostu piramida finansowa, którą zbudowano na naszych oczach, przy aplauzie, albo milczeniu ludzi, którzy są zmuszani do pracy w tej piramidzie. I wy milczycie. Wielu wydaje się, że to przecież niemożliwe, nikt by tak bezczelnie nie oszukiwał inteligentnych przecież ludzi. Tak myślicie i pracujecie dalej i dalej wierzycie, bo przecież to się musi zmienić. Otóż nie musi, bo to jest kolejny etap likwidacji państwa i albo to zatrzymamy, albo dotrwamy w spokoju do etapu polegającego na zapakowaniu nas w wagony i wywiezieniu gdzieś w nieznane.
Piramida edukacyjna napędza się sama. Nie potrzebuje paliwa, wystarczają ambicje i ambicyjki oszukanych, którzy w piramidę wierzą i wierzą w awans i doskonalenie się i stopnie oraz różne inne sprawności. Poza tym zawsze jest szansa, że można się załapać do obsługi piramidy i doić tych frajerów z kasy. I to jest marzenie wielu, a ci którzy tego marzenia nie mają, lub nie potrafią go zrealizować – zginą. Podobnie będzie z tym protestem głodowym. Zamiotą go pod dywan. Cisza. Nikt się tym nie zajmie. Napisałem wczoraj i pana Dudka, że powinni się tym zająć politycy PiS. Jakiś mądrala odpisał mi, że właśnie nie, że to byłoby PR-owe samobójstwo. Ludzie! Czy wyście oczadzieli?! Czas straszenia PR-owymi samobójstwami minął. Teraz nadchodzi czas prawdziwych samobójstw. Przestańcie bredzić o mediach, PR i o tym kto i gdzie dobrze wypadł, a kto wypadł słabo i jakie to ma znaczenie. Bo nie ma żadnego znaczenia. PR-owe samobójstwo? Walka nie toczy się w mediach. I nie toczy się na ulicach, choć niektórym się tak właśnie może wydawać. Walka toczy się w bankach i gabinetach. Tam jest teraz front, ale my ten front oddajemy przez to właśnie, że daliśmy sobie wcisnąć ten kit o piarze, o mediach, o tym, że wystarczy pokrzyczeć na ulicy i rząd ustąpi. Nie ustąpi. Przeciwnie – przykręci śrubę i zrobi kolejne świństwo, bo wie, że podejmowane działania są wyrazem bezradności lub efektem manipulacji.
Dziś demonstracja w obronie telewizji Trwam. Najważniejsza z demonstracji. Ciekawe ilu hierarchów przyjdzie i co powiedzą. To co wczoraj napisał Aleksander Ścios jest po prostu wstrząsające. Niby zdawaliśmy sobie z tego sprawę, ale nie widzieliśmy tego przed sobą. To zestawienie wypowiedzi biskupów wyraźnie pokazuje, że hierarchia polska po prostu złożyła hołd lenny Moskwie w zamian za święty spokój i przywileje. Tak samo jak jedni nauczyciele w zamian za przywileje i dodatkowe 120 złotych, kiwają i okradają drugich, bo zdaje im się, że to właśnie należy czynić, bo oni – nie kto inny – zostali wybrani. I trudno nie roześmiać się w twarz widząc oszukanych purpuratów, którzy teraz wołają – nie ma na to zgody? Na co? Na likwidację funduszu kościelnego? Oczywiście, że nie ma i sam się na to nie zgadzam, ale Donald Tusk ma inne plany. A Donald Tusk to ulubiony premier polskich hierarchów. I co? Co teraz? Teraz pan premier, kiedy już wypracował sobie mocną pozycję negocjacyjną, złoży episkopatowi jakąś propozycję. Nie wiem jaką, ale obstawiam, że będzie trzeba coś głośno zadeklarować. Coś co może ocierać się o bluźnierstwo, ale doprawdy tylko trochę i jest szansa, że nikt tego nie zauważy. I znowu będzie spokój. Przez rok, albo dwa. Bo ludzie cenią sobie spokój i poświęcą dlań bardzo dużo. Nawet życie i zdrowie innych ludzi. To przede wszystkim. To i nic innego. Napisałem kiedyś, chyba półtora roku temu, że przyjdzie czas, kiedy polscy hierarchowie wyglądać będą jak wodzowie Siuksów w rezerwacie w Pine Ridge albo w Forcie Robinson, w czasach kiedy mieli już po 80 lat i pióropusze przymierzali wyłącznie dla turystów. W czasach kiedy bitwa nad Little Big Horn była już tylko mglistym wspomnieniem i bajką. I proszę – proroctwo moje właśnie się spełnia.
Wszystko widać jak na dłoni, albo jak na patelni postawionej na gazie i wszyscy udają, że nic się nie dzieje. I wszyscy podkreślają, że najgorsze co może na spotkać to śmierć piarowa. Nie kochani, są rzeczy znacznie gorsze i one zaczną się teraz spełniać jedna po drugiej. A wy będziecie stać, protestować i nie dotrze do was, dlaczego – mimo waszego zaangażowania – świat się nie chce zmienić.

Zapraszam wszystkich na stronę www.coryllus.pl, gdzie można kupić książki moje, toyaha, oraz płyty z polską muzyką ludową. Książki można także kupić w księgarni Tarabuk w Warszawie przy Browarnej 6, w sklepie Foto Mag przy stacji metra Stokłosy, w księgarni Karmelitów w Poznaniu przy Działowej 25, oraz w pensjonacie „Magnes” w Szklarskiej Porębie. Są także w Londynie, w polskiej księgarni mieszczącej się w budynku POSK.

Przypominam także, że 23 marca w piątek odbędzie się mój wieczór autorski. Miejsce akcji – szkoła „Vistula”, przy ulicy Stokłosy 3, nieopodal metra o tej samej nazwie. Na miejscu jest ponoć parking. Zapraszam.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nadal nie otrzymaliśmy sprostowania!
http://niepoprawni.pl/blog/2964/czym-sufrazystka-rozni-sie-od-pisowca#comment-275513
A zamieszczony cytat tutaj:
http://niepoprawni.pl/blog/2964/co-zrobicie-jak-baden-powie-ze-nic-sie-nie-stalo#comment-274871
Czekam!

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237527

Coryllus kiedys napisał na niezależnej,że jest agnostykiem
i wyznawcą Marxa,Engelsa,Lenina etc.
Pozwoliliscie na agresywne wejście ludzi od Millera,osoby
palikot,a nawet gorzej...
A'propos czekania...
Usiądź sobie rospinie nad brzegiem rzeki i poczekaj :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237528

Pomyliło ci się, agnostykiem jest profesor Zybertowicz ja jestem tylko zwolennikiem marksa i tego drugiego, jakżesz on miał na imię? O! Już wiem Groucho...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

coryllus

#237551

czekaj.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

coryllus

#237532

Zbyt długo już czekam.
Dla pełnej jasności -punkty które teraz przytoczę, są składnikiem Regulaminu Portalu.

6. Właścicielem praw autorskich do zawartości są poszczególni czynni użytkownicy będący autorami treści. Autorzy ponoszą wyłączną, pełną odpowiedzialność za zawartości publikowane w serwisie.

7. Reklamowanie w serwisie stron i produktów bez porozumienia z administracją jest zabronione. Administracja zastrzega sobie prawo do karania użytkowników notorycznie łamiących tę zasadę.

Na podstawie pkt.6 zgłaszam komentarz z wulgaryzmami do Naruszeń.

Na podstawie pkt.7 zgłaszam tę, jak i każdą następną notkę
zawierającą autoreklamy.
Pozdrawiam

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237539

dziękuję za zgłoszenie.

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#237541

Zgłaszaj

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

coryllus

#237552

Napisał:

Dziś demonstracja w obronie telewizji Trwam. Najważniejsza z demonstracji. Ciekawe ilu hierarchów przyjdzie i co powiedzą.

 O ile mi wiadomo, najważniejsza - najwieksza z demonstracji, ma sie odbyć równo za miesiąc: 21 kwietnia w Warszawie. Organizatorem jest PiS.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237530

jest za miesiąc, pomyliłem się.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

coryllus

#237533

m.in. wypisując teksty o ścieżce awansowania nauczycieli.
200 zł awansu po wskoczeniu na stołek dyplomowanego, to jak psu zupa, która się należy. Zapomniał o pochodnych wynagrodzeniach od zasadniczego. Zapomniał, że po otrzymaniu mianowania trzeba odczekać określony czas aby wnioskować o przyznanie stopnia dyplomowanego. Zapomniał, że oprócz dodatkowych studiów podyplomowych trzeba również mieć jakiś udokumentowany dorobek naukowy (np.publikacje), czyli trzeba zasłużyć.
Stara zasada : nie potrafisz, nie pchaj się na afisz. i ode mnie 1/10

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#237534

Twój nick to rozumiem oznaka opętania.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

coryllus

#237553

Nie dyskutujemy z nickami.
Zgłosiłem atak ad personam.
Pozdrawiam

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237559

Napisał:
"Dziś demonstracja w obronie telewizji Trwam. Najważniejsza z demonstracji. Ciekawe ilu hierarchów przyjdzie i co powiedzą."
O ile mi wiadomo, największa - najważniejsza z demonstracji, ma sie odbyć równo za miesiąc - 21 kwietnia w Warszawie.
Organizatorem jest PiS.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#237531

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Mam sąsiada i na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej, też rzucał oskarżeniami, był strasznie radykalny i bardzo krzykliwy. Tak wykrzykiwał,że odwrócił uwagę tak skutecznie dobierając sobie do pomocy drugiego sąsiada,że obecny zarząd który może nie jest aż tak zły by go zmieniać natychmiast,ale na podziękowanie mu zasługuje,po cichutku obszedł pozostałych właścicieli i mówiąc zobaczcie jaki oszołom podpiszcie tutaj na dole to nie będzie po raz któryś robił burd na walnych zebraniach, a wyżej był między innymi punkt by zarządowi dać prawo wybierania prezesa bez zgody lokatorów,nie wiem ilu podpisało ,ale chyba przeszło może tych dwóch krzykaczy i dobrze chcieli ,ale wyszło jak wyszło,teraz liczą głosy.Panie coryllus przypomina mi pan tych sąsiadów,wciskając nam wykałaczki do ręki proponuje zaatakować stado słoni,bezmyślnym i atakiem nie pokonamy wspomaganej finansowo i propagandowo wspomaganych ciemiężycieli Tusko-Komorowskich. Mamy społeczeństwo takie nie inne,realia są jakie są i trzeba do tego dostosować taktykę,jak pan nie zrozumiał to proszę sobię przypomnieć 11 listopada katowanie przechodnia i wyrok dla skopanego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#237844