Kibole pomagają?! Niemożliwe! Dobry Kibol to zły kibol!

Obrazek użytkownika Krzysztof Boruszewski
Kraj

Konia z rzędem temu, kto w czołowych mediach usłyszał o takim wydarzeniu:

Katastrofa pociągu w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego na dłuższy czas zatrzymała ruch pociągów. Jednym z nich był specjalny skład wynajęty przez kibiców Górnika podczas wyjazdu na mecz z Legią. Fanatycy widząc ogrom tragedii rzucili się do pomocy rannym i poszkodowanym.

-Nie wiedzieliśmy co się dzieje, nagle pociąg stanął na dłuższą chwilę. Któryś z chłopaków wyjaśnił nam przez megafon, że był wypadek i potrzeba rąk do pomocy - relacjonuje jeden z kibiców Górnika Zabrze zajścia w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Przypomnijmy, że pociąg z niemal 300 osobami wypadł z szyn. Jedna osoba zginęła, a ponad 70 zostało poszkodowanych.

Wypadek zastali na swej drodze do Warszawy fanatycy z Torcidy, czyli grupy kibicowskiej zabrskiego Górnika. Bez wahania wysiedli ze swojego pociągu i pobiegli pomóc poszkodowanym w wypadku. W powrotny pociąg na Śląsk wsiedli dopiero, gdy sytuacja zdawała się być opanowana.

- Nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie. Wysiedliśmy i zaczęliśmy pomagać tym ludziom - komentuje członek Stowarzyszenia Kibiców Górnika Zabrze. Kibice, którzy wybrali się na mecz pociągiem nie dotarli do stolicy, jednak w Warszawie zabrzan reprezentowała spora grupa fanów podróżujących samochodami. W przerwie meczu zaś spiker podał informację o bohaterskiej postawie fanatyków z Torcidy, co spotkało się ze sporym aplauzem w sektorach gospodarzy”

źródło: zpierwszejpilki.pl

 

W dzisiejszych wiadomościach TVP1 materiał o katastrofie pociągu pod Piotrkowem Trybunalskim był dosyć obszerny. Mówili w nim m.in. o zbyt dużej szybkości z jaką poruszał się pociąg, o szybkiej interwencji służb, którą oczywiście pochwalił premier Donald Tusk. Nic jednak o wyczynie kibiców – powinienem napisać kiboli – Górnika Zabrze, którzy poświęcili mecz swojej ukochanej drużyny, aby pospieszyć na pomoc poszkodowanym w wypadku. Może to właśnie dzięki tym Kibolom służby chwalone przez premiera Tuska, mogły tak sprawnie działać. Dzięki nim, zamiast tych czterech ofiar śmiertelnych, o których mówiły czołowe media – więcej ofiar, lepszy news – skończyło się na śmierci jednaj osoby.

Ale o tym się nie mówi, nie pasuje to do wizerunku kiboli, kreowanym przez te główne media.

Czyż nie?

Może się mylę, gdyż był to tylko nic nie znaczący incydent, o którym nie warto wspominać.

Czyż nie?

 

Nikt nie ma chyba jednak wątpliwości, o co chodzi w tej grze.

DOBRY KIBOL TO ZŁY KIBOL!

A RZĄD SIĘ Z NIMI WSZYSTKIMI ROZPRAWI!

URAAAA!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A TU <--- można kupić niepoprawne koszulki z powyższymi wzorami ;)

Brak głosów

Komentarze

pokajać się trochę. Kilka dni temu pozwoliłem sobie na negatywną ocenę naszych kibiców. Otóż kibice "kibole" zawsze jednoznacznie kojarzyli mi się z burdami, bijatykami, tu dzież innym łobuzerstwem.

To zapewne w znacznej mierze przez ogólnodostępne media, które informują o tym co akurat jest wygodne (poprawne).

A tu taka miła niespodzianka. W związku z tą informacją czuje się w obowiązku pozytywnie zareagować. Czyli coś drgnęło w dobrym kierunku.

Pozdrawiam kibiców.

Vote up!
0
Vote down!
0
#176735

W działaniach kibiców na rzecz poprawy bezpieczeństwa podczas meczów już dawno dużo się zmieniło na lepsze. właśnie stowarzyszenia kibiców pilnują porządków. "Zaprzyjaźniona" i "odzyskana" telewizja ma rozkaz z wydziału propagandy POkazywać tylko jakieś burdy i prowokacje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#176798

Dzielny szeryf musi mieć swojego złoczyńce

Na trybunach zasiadają różni ludzie, jest także garstka debili, którzy myślą tylko o tym aby wywołać zadymę i coś lub kogoś rozwalić. Nie można jednak wszystkich wkładać do jednego gara.

Niepoprawny wśród niepoprawnych

Vote up!
0
Vote down!
0

Niepoprawny wśród niepoprawnych

#176812

Myślę,że warto w tym miejscu zastanowić się, skąd wzięło się tak wielkie opóźnienie w przekazaniu wiadomosci o wypadku na anteny TV.W dobie komórek 3 godziny to wieczność.
PR matołów wyraźnie za wolno myśli.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#176779

Coraz bardziej mi się wydaje, że gdyby było jakieś zagrożenie dla naszego kraju, to ci "źli" kibice pierwsi by stanęli do obrony.

Vote up!
0
Vote down!
0
#177208