Krzysztof Globisz w imieniu Narodu!

Obrazek użytkownika Krzysztof Boruszewski
Kraj

Po internecie krąży już relacja z otwarcia Centrum Nauki w Krakowie, w której to aktor Krzysztof Globisz - występujący tam w roli mistrza ceremonii - w sposób dosyć ekscentryczny przedstawia głównych gości z kręgów rządowych(w tym blisko związanym z nimi dostojnika kościelnego). Całe to, na pierwszy rzut oka dziwne wystąpienie, pan Krzysztof kwituje, rzuconym w stronę zmieszanego premiera Tuska; „Panie Premierze, za idiotę robię tu ja”.

Owe przedstawienie można obejrzeć tutaj: http://www.malopolskatv.pl/do-premiera-za-idiote-robie-tu-ja/. Ktoś mógłby powiedzieć, że pan Globisz jest po prostu zdrowo zakręcony. Ja jednak doszukuję się w wystąpieniu krakowskiego aktora czegoś głębszego. Otóż moim zdaniem Krzysztof Globisz występuje tutaj w roli naszego Narodu. Tak więc owe kontrowersyjne słowa moglibyśmy przetłumaczyć następująco: „Panie Premierze, za idiotów robimy tu my”. Jak bowiem inaczej możemy o sobie powiedzieć; kiedy pomimo ewidentnych kłamstw, obłudzie, nieporadności i kapitulacji obecnego rządu; My, Naród ciągle obdarzamy, „miłościwie nam panujących” swoistym kredytem zaufania. Zagłosowaliśmy na partie, która do wyborów szła pod sztandarami gospodarczego liberalizmu, a będąc u władzy działa jak rasowe lewicowo-etatystyczne ugrupowanie. Zawierzamy człowiekowi, który jednego dnia mówi, że nie ma mowy o jakimkolwiek podwyższaniu podatków, a drugiego dnia robi co innego, by w kolejne dni coraz to głębiej sięgać do naszych kieszeni. Opowiadamy się za ludźmi, którzy totalnie skapitulowali, oddając w całości kwestie wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej w ręce Rosjan, okłamując nas przy okazji, że inaczej być nie mogło.

Jak więc możemy siebie – My, Naród – określić?

Panie Premierze my tu robimy za idiotów!

Oczywiście, ktoś zauważy, że jednak trend ten ulega w ostatnim czasie powolnej, aczkolwiek systematycznej zmianie. Można więc powiedzieć; lepiej późno niż wcale, każdy idiota zauważy w końcu że go wy……., problem jednak w tym, że często jest już za późno na jakiekolwiek reakcje, i na tym też ten idiotyzm polega. Idąc dalej; ktoś powie, że przecież tu nie chodzi tylko o ten, obecny rząd. Tutaj także przyznam mu racje, gdyż państwo interwencjonistyczne, inaczej nazwane opiekuńczym, ma to do siebie, że wszelkie jego organy traktują zwykłego obywatela jak idiotę.

Tak więc my, zwykli obywatele, robimy tu za idiotów.

 

 

Brak głosów

Komentarze

Warto zwrócić uwagę na wypowiedź Tuska o hard corowcach.
Jego wizerunek w porównaniu z tym podczas wygłaszania słynnego nawet na Kubie expose, bardzo się różni.
Pomijam już fakt, iż przyznał się do tego, że jest idiotą, ale tak po prawdzie, to w tej żałosnej i wystraszonej postaci nie można doszukać się "tamtego" Tuska.

Świetna grafika.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#141447

I on POpierał Komoruskiego w kampanii prezydenckiej więc sądzę że mówił swoje w słowa w swoim imieniu i ew. tych co podobnie jak on na nich głosowali. W moim na pewno nie. Wystarczy że raz zagłosowałem na Bolka (w II turze) i do dziś się tego wstydzę. Obiecałem sobie że już nigdy nie będę głosował na agentów bezpieki i na agentów moskali (co na jedno wychodzi).

Vote up!
0
Vote down!
0
#141405

... bardziej docenionym (pośrednich w sumie "Aniołach), ale nadal niedostatecznie. Cieszę się, że miał okazję (i odwagę!!!) zrobić taki numer! :):))

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#141406

na zdarzenie: to jest Kraków, magiczne miasto gdzie wszystko wolno. Szkoda że ja mieszkam w Szczecinie ...

Vote up!
0
Vote down!
0
#141410

No cóż, jest prorektorem Szkoły Teatralnej w Krakowie. Może dowiedział się, że ma pełnić rolę gospodarza, witając gości przygotowanymi przez kogoś (kogo?) słowy? A że właśnie Wielka Koalicja Rozpieprzaczy uchwaliła radośnie ustawę o stopniach naukowych (co to za dr.hab może robić dwóch doktorów albo czterech magistrów) i dłubie przy szkołach wyższych, więc trzeba było ich powitać adekwatnie do zasług...

Ostatecznie skoro uczy aktorstwa, to miał okazję zademonstrować studentom, co to znaczy "operować głosem" (bez znieczulenia...) - literalnie nie wychodząc poza uprzejmy tekst powitania - nie pozwolił z siebie wazeliniarza robić.

Kiepsko to rokuje Profesorowi, bo "mali, cisi ludzie" są mściwi jak szczury, ale lepiej z góry patrzeć na katów niż z dołu na gwałcicieli...

Vote up!
0
Vote down!
0

Obserwator

#141414

zrobili z niego idiote, i to w dodatku pozytecznego . A moze byl lekko nastukany i tak mu sie powiedzialo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#141418

W każdym razie głupi.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#141463

że wajcha zostałą przełączona. Donaldu został przeznaczony na out.

----

Ciężko wyznać: Na taką miłość nas skazali, taką przebodli nas Ojczyzną... Z. Herbert

Vote up!
0
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#141417

Zadrwił z Tuska, który zgłupiał, nic sensownego nie wydukał w ramach riposty. Globisz może i się nawrócił na właściwy, myślący tor, grunt, że pokazuje to publicznie, i niech inni biorą z niego przykład, a lemingi podążają...

Vote up!
0
Vote down!
0
#142643

nigdy dość przyzwoitości i honoru

uważacie ,przynajmniej niektórzy ,że Globisz chciał zrobić wytyk  Tuskowi lub ''SALONOWI'' nie mówiąc już o występowaniu w imieniu narodu ?.Oglądając ten fragment w całości raczej miałem wrażenie że się zachowuje totumfacko w stosunku do zgromadzonej tam ''SALONOWEJ'' gawiedzi,on się tam po prostu świetnie bawił w tym towarzystwie i towarzystwo razem  z nim, Był to kicz ,wzorowany na benefisach artystów  w stylu Krakowskim,a bohaterem tego benefisu był Tusk,czyli tak zwane włażenie komuś od tyłu z pomocą wazeliny.Te ''rubaszne '' żarty na zgrana nutę akurat mnie zemdliły,to tak jak wśród przyjaciół czy bardzo dobrych znajomych mówi się Janek zamknij ryja teraz ja mówię a po mnie ty ,a ty Heniek kór...wa  zapier...aj  do ogrodu i weź  Dankę bo chyba się  naj...bała i zasnęła w altanie.

Vote up!
0
Vote down!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#141421

Po pierwsze primo Globisz próbował uzmysłowić Tuskowi że to nie on powołuje NCN , a jest tylko gościem na otwarciu.
I tłumacząc słowa bezpośrednio: Panie Tusk , w urzędzie rady ministrów na reżyserowanych spotkaniach z "dziennikarzami" możesz sobie robić Pan wszystko, szurać nóżką, udawać zakłopotanie, wyłamywać palce u rąk itd. czyli robić z siebie takiego nieśmiałego nieboraka ,krótko mówiąc idiotę.
Natomiast my aktorzy pzyznajemy sobie prawo do twierdzenia że najlepiej robić z siebie idiotę to my umiemy, więc proszę nie wchodzić na dziedziny zarezerwowane dla innych.

Po drugie Globisz zabrał Tuskowi jedyną rzecz jaką on umie robić, czyli robić z siebie idiotę.

I nie ma Tuska,jest tylko pustka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#141429

Taki bedzie nastepny numer aktora G.
Tusk jest swiadom, ze jest zuzyty i przy najblizszej okazji pojdzie, w odstawke. Pan Globisz tez to wiedzial, jak zapewne wiekszosc obecnych tam gosci. Wiec jesli pan Globisz zadrwil sobie z premiera Tuska, to zrobil to co prawie kazdy mogl tam zrobic, ale wyroznil sie bo wyskoczyl wolajac, ja go kopne pierwszy. Ani bohaterstwo, ani w dobry humor. Jesli chcecie wiedziec, to nie w stylu krakowskiej kultury. Byc moze, pan Globisz juz wie z kogo nie wolno mu robic zartow, komu ma sie nisko klaniac po granty, fundusze dla swojej uczelni? Komu, przy najblizszej okazji, przylozy tuzinem komplementow i wygarnie ("slome z butow"), sam pierwszy bijac brawo? Ale mnie to nie interesuje.
Te krakowskie "sfery towarzyskie", roznia sie zasadniczo od warszawskich, tylko poziomem gotowki w portfelach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#141439

już wie skąd wiatr wieje, czy tylko schlebiał Tuskiemu? Możliwe że dowiemy się tego niebawem. Nalezy jedynie bacznie obserwować poczynania Pana Globisza i za jakiś czas tradycyjnie wyjdzie szydło z worka. Albo i nie wyjdzie. Być może też będzie i tak że Pan Globisz będzie i Panu Bogu świeczuszkę dawał i diabłu ogareczek. Mamy wszak państwo etatystyczne, mafijne, kunktatorskie i wszystkie inne postawy są możliwe. Nasz świat zrobił się bardziej czarno-biały. To nie ułatwia życia tym którzy jak owo cielę, chcą ssać dwie krowy. Poczekamy, zobaczymy.

Ale dycha się należy za samą wiadomość.

Vote up!
0
Vote down!
0
#141432

Też tak myślę, że z oceną wystąpienia pana Globisza lepiej poczekać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#141486

dzięki za tekst oczywiście dycha

akurat pochodzę z małopolski i cieszę sie ze kraków ''powitał'' tak swoich  gaspadinów

dziwie się dziwiszowi że pakuje sie w takie towarzystwo ,gdzie PO to jego tam pełno ,a jeszcze śmie twierdzic na łammach GOŚCIA NIEDZIELNEGO  że jest apolityczny czysta kpina...

Vote up!
0
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#141448

Nie wiem, na kogo głosował pan Krzysztof Globisz, ale odnoszę wrażenie, że, jeśli nie wystąpił "za naród sprzedany", to może chociaż w imieniu tych rozczarowanych, oszukanych i zdradzonych wyborców płemieła i jego drużyny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#141470

Kukiz chyba zaczął, później kilku innych, a teraz Globisz. Czy dzisiaj to można nazwać odwagą, dzisiaj kiedy wszyscy oprócz zatwardziałych lemingów zdają sobie sprawę z tego jak się wcześniej ośmieszyli popierając POlszewików, jak dali się wciągnąć w politykę rzucając na szale swoje nazwisko, swój dorobek? Dla mnie to próba ocalenia resztek siebie(powody pewnie są różne), albo ucieczka szczurów z tonącego statku.

germario

"Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia,
Do tych, co mają tak za tak - nie za nie,
Bez światło-cienia...
Tęskno mi, Panie..."
CKNorwid

Vote up!
0
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#141477