Treści z tagiem: taktyka

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

A jednak ewolucja działa.

Działa nawet w śrdowisku postkomunistycznym. Zdolności poznawcze w tym śodowiski ulegają wprawdzie powolnym, lecz systematycznym zmianom.

Proszę popatrzeć - niedawno nie wiedzieli a teraz już wiedzą, to mały kroczek na drodze ku świetlanej przyszłości.

Graś w roli babci ? Graś nie wiedział ? Graś...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Historia się powtarza.

Parę minut przed strzeleniem gola przez Duńczyków, gdy Polacy cofnęli się, a jest to sytuacja, która regularnie się powtarza, i zaczęli grać wyłącznie na swojej połowie, byłem pewien i to powiedzialem, że za chwilę stracą bramkę. No i stracili. Takie są efekty stosowania błędnej taktyki. Już kilka razy to...

4.75
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:13)
Obrazek użytkownika Gawrion
Idee

Wczoraj prawicowe media obiegła informacja, że Facebook po chamsku ocenzurował zdjęcie piłkarzy gdańskiej Lechii, którzy prezentowali się dumnie w koszulkach ze znakiem Polski Walczącej. Oficjalnym powodem, według grafik przedstawionych przez Niezależną, było złamanie standardu dotyczącego nagości. Uczulona na dyskryminację prawica zareagowała odruchowo w "jedyny słuszny sposób". W komentarzach pod artykułem już pojawiły się apele o bojkot Facebooka.

4.85
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:20)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

605 lat temu o tej porze polskie rycerstwo ze sprzymierzeńcami powoli kończyło krwawe żniwo.
Bowiem szala zwycięstwa już od kilku godzin była po stronie polskiego króla Władysława Jagiełły.

Do walki stanęły wyrównane siły.
Zakon 51 chorągwi, ok. 21 tys. konnego rycerstwa (w tym ok. 230 braci zakonnych, 6 tys. pieszych i...

4.85
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:5)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog
Zastanawia mnie skąd ten pośpiech i nagły przypływ taniej odwagi politycznej, widoczny w krytyce skierowanej pod adresem Kukiza i jego ruchu. Establishmentowi postkomunistycznemu się nie dziwię, z powodu haseł antysystemowych głoszonych przez Kukiza, ale prawica krytykująca Kukiza to pokaz krótkowzroczności. Nie chodzi przecież tylko o to, by...
3.65
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:6)
Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Żeby nie było wątpliwości, na wstępie stwierdzę, że bardzo nie podobał mi się dzisiejszy Marsz Niepodległości, którego część obserwowałem naocznie i z bliska.

 

Ale...

 

"Straszliwy atak" na Ambasadę FR budzi we mnie wątpliwości natury... taktycznej ;-). Tym bardziej, że w ub. roku nie doszło do straszliwego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Peacemaker
Kraj

Do PiS-u mam wiele zastrzeżeń i szewską pasję wywołuje u mnie fanatyczna część jego elektoratu. Ale elektorat PiS-u to także ja. I powiem więcej - byłem potencjalnym 100%-owym wyborcą pańskiego ugrupowania

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Dixi
Kraj

…. co znaczy „pogardzam chamskim tłumem i trzymam się z dala” (Horacy).

Prawdopodobnie popełniam właśnie internetowe seppuku, ale też nie mam zamiaru kłamać, ani uprawiać propagandy bez przekonania.

Nie podoba mi się Kluzik –Rostkowska, ani tym bardziej Poncyliusz. To szemrane typki, a kompromitują ich kontakty z Palikotem....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius
Blog

O najnowszym manewrze miłościwie nam rządzącej partii powiedziano już na blogach niemal wszystko... Ale właśnie z akcentem na "niemal", więc ja tu powiem jeszcze trochę.

Sens całej operacji jest dość jasny i oczywisty: podzielić Platformę na kulturalne NSDA... Wróć! Pomyłka! Miało być "P"! To znaczy "PO" miało być... No i jędrne,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius
Blog

Ile Tusk wiedział przed akcją?

Nie, stanowczo sądzę, że (szeroko pojęty) Putin Tuskowi (wąsko pojętemu w każdym razie, a zapewne i szeroko pojętemu) nie powiedział z góry, że chodzi o zamordowanie tego paskudnego Kaczora, a nie tylko o kolejne ośmieszenie go i obrzydzenie mu życia. Dlaczego tak sądzę?

* niby po co miano by...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius

Rozumienie polityki to między innymi zdolność rozpoznania, jak w danej chwili przebiega front. Czasem to jest łatwe, czasem nie. Często w tym rozpoznaniu może nam, paradoksalnie, pomóc właśnie przeciwnik. To co on zwalcza jest jego wrogiem, a więc, często także, naszym przyjacielem, czy naszą sprawą.

Czasem i to nie jest aż tak proste,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Inicjatywa Solidarni z Gruzją
Świat

Szef FSB Aleksander Bortnikow poinformował wczoraj, że gruzińskie służby specjalne szykują zamachy terrorystyczne na terenie Rosji.

Przypomnijmy, że identyczne zapowiedzi padły po zamachach w Bujnaksku i Moskwie w 1999 roku, kiedy o ataki terrorystyczne FSB oskarżyło czeczeńskich bojowników.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius

Na blogu Europa21 (nie żeby mi się ta nazwa podobała, czy żebym cokolwiek wiedział o tych ludziach czy ich poglądach) znalazłem dzisiaj taki tekst. (Cytuję w całości, wytłuszczenie istotnego fragmentu moje własne, oryginał tutaj.)

Głupi dowcip?Tagi:
  • islam
  • Niemcy
  • integracja
  • Turcja...
0
Brak głosów