Burzliwa debata w Sejmie

Obrazek użytkownika PS
Idee

 

line-height:normal">  
text-align:justify;line-height:normal">Burzliwa debata w Sejmie - 2013-09-27 - 50. posiedzenie Sejmu VII kadencji. Sala Posiedzeń. Pkt 18 porządku dziennego „Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu…” [ble ble ble] - czyli o dopuszczalności aborcji.
text-align:justify;line-height:normal"> 
text-align:justify;line-height:normal">Transmitowała to nawet zaprzyjaźniona stacja TVN24. Niestety nie dała rady przedstawić naszych umiłowanych przywódców w korzystnym świetle. Vincent siedział obok Donalda. Szkoda, ze nie było Radka „Optymisty”, bo wyglądali wyjątkowo smutno, jak „ponuracy” dzisiaj - jakby nie bawili się najlepiej. Ale nie wiedziałem, że było aż tak źle, jak donosi Gazeta:
text-align:justify;line-height:normal"> 
margin-left:35.4pt;text-align:justify;line-height:normal">„- Odczuwałem mdłości, słuchając niektórych posłów i z prawej, i z lewej strony, bo oni są niezdrowo podnieceni tą sprawą. […]  - powiedział Tusk.”
margin-left:35.4pt;text-align:justify;line-height:normal"> 
text-align:justify;line-height:normal">Przykro mi. Ale nie dziwię się Panu Premierowi. Faktycznie dziewczyna dnia w sejmie (Kaja Godek) merytorycznie była niezła. Mówiła konkretnie i na temat, więc jak to porównał ze swoim kwękoleniem, to mógł się źle poczuć. Biedny Pan Premier. Dostała nawet owacje na stojąco od tych, którzy potrafią to docenić. A Premierowi Tuskowi się chyba nie zdarzyło dostać owacji na stojąco od prawej strony sejmu. I sprawiedliwej.
text-align:justify;line-height:normal">Przede wszystkim jednak odsłoniła „profesjonalizm” lewactwa. Niestety reprezentacja szeroko rozumianej "Lewicy" w sejmie nie potrafiła debatować na argumenty i się tylko burzyła. Tak to już jakoś jest, że jak się nie ma wiedzy i kultury osobistej to pozostaje pyskówka.
margin-left:35.4pt;margin-bottom:.0001pt;line-height:normal">10:40
margin-left:35.4pt;line-height:normal">Wystąpienie Godek podgrzewa atmosferę na sali. Burzą się posłowie Ruchu Palikota. Wybucha pyskówka.
text-align:justify;line-height:normal">http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114912,14675560.html?PageNumber=1&PageStep=1
text-align:justify;line-height:normal"> 
text-align:justify;line-height:normal">Posłowie SLD i RP dali wyjątkowy popis chamstwa – przerywali, pokrzykiwali, notorycznie obrażali i prowokowali Panią Kaję Godek reprezentującą obrońców życia nienarodzonych dzieci. W pewnym momencie „Palikociarstwo” nie zdzierżyło napięcia i wyszło z Sali. Natomiast pozostałe Lewactwo poprosiło o kolejne  10 minut przerwy  po kolejnym nokaucie – tym razem na „ochłonięcie” – wniosek został uwzględniony. Co chwilę zresztą padał jakiś wniosek o przerwanie obrad. Puszczały zwieracze?
text-align:justify;line-height:normal"> 
text-align:justify;line-height:normal">Poseł Janusz „Palikot” podobno zapowiedział nawet, że wytoczy Kai Godek proces, bo ta rzuca mu zabijanie dzieci w Polsce. Na Twitterze z wrażenia chyba potraktował Polskę z małej w przeciwieństwie do „Pani Marszałkini”, żaląc się, że nie przerywa.
text-align:justify;line-height:normal"> 
text-align:justify;line-height:normal">
margin-left:35.4pt;text-align:justify;line-height:normal">„Barbarzyńcy z PiS i Prawicy twierdzą że w polsce zabija się dzieci a Pani Marszałkini nie przerywa! Skandal!”
margin-left:35.4pt;text-align:justify;line-height:normal">10:36 rano - 27 września 2013
margin-left:35.4pt;text-align:justify;line-height:normal">https://twitter.com/Palikot_Janusz/status/383510443081609216
text-align:justify;line-height:normal">W pewnym momencie jednak marszałek Ewa Kopacz przerwała wypowiedź Kai Godek i powiedział jej coś „na ucho” – prawdopodobnie zabroniła mówić o zabijaniu i mordowaniu (poprawność polityczna, te rzeczy – delikatny Sejm też się nie chciał za ostro wypowiedzieć o ludobójstwie na Kresach). Cenzura taka, czy coś, co też zresztą zauważyła sama Kaja Godek. Po rozmowie z marszałek Kopacz powiedziała: Mi nie wolno używać sformułowania zabijanie dzieci. Mamy cenzurę w polskim sejmie.
text-align:justify;line-height:normal"> 
text-align:justify;line-height:normal">I tu ciekawostka, różnie tę wypowiedź cytują różne portale – np.: Gazeta.pl i wPolityce.pl.
text-align:center;line-height:normal">
margin-left:35.4pt;line-height:normal">
„- No przepraszam, nie wolno mi używać sformułowanie zabijania dzieci? Jest cenzura w Sejmie! - oburzała się Godek.”
.0001pt;line-height:normal;background:white"> color:black;">
Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,14678873,Sejm_zaostrzy_ustawe_antyaborcyjna__Dzis_glosowanie.html#ixzz2g5NKDW3s
text-align:justify;line-height:normal">To nawet jakoś niegramatycznie wyszło. Powinno być „sformułowania” - końcówka „a”, a nie „e”. Trochę lepiej wPolityce.
margin-left:35.4pt;text-align:justify;line-height:normal">    „Mi nie wolno używać sformułowania "zabijać dzieci".... Rozumiem, że jest cenzura w Sejmie”
margin-left:35.4pt;text-align:justify;line-height:normal">http://wpolityce.pl/
text-align:justify;line-height:normal">Chociaż też nie idealnie, a na końcu artykułu nawet przekręcili nazwisko „Goek” zamiast Godek. O, już poprawili :).
text-align:center;line-height:normal">
text-align:justify;line-height:normal">
text-align:justify;line-height:normal"> 
text-align:justify;line-height:normal">A faktycznie było tak. Po słowach Godek „mordowanie dzieci w Polsce jeśli są chore i są małe jest w Polsce legalne” … „jeżeli państwo uważacie, że to nie są dzieci” 10:56:21 (czas nagrania w górnym prawym rogu) marszałek Kopacz przerwała jej mówiąc „Proszę jednak…, proszę podejść do stołu, proszę podejść”. [Do jakiego stołu?] Po krótkiej rozmowie z Ewą Kopacz Pani Godek odwraca się do zgromadzonych i mówi
margin-left:35.4pt;text-align:justify;line-height:normal">„No przepraszam, mi nie wolno używać sformułowania „zabijanie dzieci”. Rozumieniem, że jest cenzura w sejmie”.
text-align:justify;line-height:normal">Zaraz po tym rzeczowo uzasadniała dlaczego mówi o zabijaniu dzieci. I wyjaśniła przy okazji między innymi Ministrowi Arłukowiczowi dlaczego nie zgłasza do prokuratury przypadków, o których zresztą może sobie przeczytać w artykule „Gdy położna jest jak grabarz zamieszczonym” na stronie Gościa Niedzielnego.
text-align:justify;line-height:normal"> 
text-align:justify;line-height:normal">Poseł Balt też pojechał po bandzie. Między innymi:
margin-left:35.4pt;margin-bottom:.0001pt;line-height:normal">„twierdził, że został obrażony przez przedstawicielkę komitetu wnioskującego, posłankę Kaję Godek z PiS, i domagał się zwołania Konwentu Seniorów. Po chwili przepraszał, że się pomylił, ale Godek oświadczyła, że "sprawę Balta" skieruje do komisji etyki.”
normal;background:white">
Cały tekst: http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,14681878,Sejm_odrzucil_projekt_nowej_ustawy_dot__aborcji__Jak.html#ixzz2g6LON9ut
normal;background:white"> 
normal;background:white">Poseł Marek Balt - Wystąpienie z dnia 27 września 2013 roku.    http://videosejm.pl/index/movie/hash/9e468e67d0c809149436242ceda91204
normal;background:white"> 
text-align:justify;line-height:normal">Bartosz - mój ulubiony Minister Arłukowicz również dał czadu. Jeśli dobrze zrozumiałem wezwał Kaję Godek do odpowiedzialności za słowo i zgłaszania do prokuratury przypadków zabijania dzieci. Dostał jednak merytoryczną odpowiedź, po której już nie był w stanie dalej polemizować. Ale dziwi mnie, że wrażliwy na mijanie się z prawdą Minister kłamstw „posłanki” Nowickiej nie zauważył.
text-align:justify;line-height:normal"> 
text-align:justify;line-height:normal">Wanda Nowicka - „posłanka”, znana też pod ps. „Aborcyjna” wydaje mi się osobiście mniej kobieca od poseł Wiśniewskiej, być może sama też to dostrzega, bo przy okazji „dowaliła” rywalce podniesionym głosem
line-height:normal">Od 11:01:11 (czas nagrania w górnym prawym rogu) http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=0518C5939A411FE9C1257A760041C257   „posłanka” Nowicka mówi mniej więcej coś takiego
margin-left:35.4pt;text-align:justify;line-height:normal">„A a
margin-left:35.4pt;text-align:justify;line-height:normal">Pani tutaj pozwoliła sobie wielokrotnie na obrażanie wszystkich”.
text-align:justify;line-height:normal">Ale mnie nie obraziła, coś się chyba „posłance” już po…ło (pomyliło?). Ale jakby rozgrzana ciągnęła dalej
margin-left:35.4pt;text-align:justify;line-height:normal">„a pani posłanka Wiśniewska niech lepiej nie wypowiada się w sprawie kobiet, bo nie ma nic do powiedzenia na ten temat” .
text-align:justify;line-height:normal">I tu rozumiem odruchy wymiotne Pana Premiera, natomiast sensu tego co mówiła to już kompletnie nie rozumiem, dlaczego akurat poseł i do tego atrakcyjna, miła i sympatyczna kobieta niby nie ma mieć nic do powiedzenia na temat kobiet... - Cenzura? Tylko jakieś brzydkie (w moim odbiorze) kobiety mogą się wypowiadać o kobiecości? I „Anka” Grodzka?
text-align:justify;line-height:normal"> 
text-align:justify;line-height:normal">Z niecierpliwością czekam na stenogram.
text-align:justify;line-height:normal"> 
text-align:justify;line-height:normal"> 
line-height:normal">Polecam video http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=0518C5939A411FE9C1257A760041C257
line-height:normal"> 
text-align:justify;line-height:normal">Przemówienie Kai Godek, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji", wygłoszone w Sejmie http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/55184,nie-bojcie-sie-zaglosowac-za-zyciem.html …
text-align:justify;line-height:normal"> 
text-align:justify;line-height:normal">Sejm nie zajmie się obywatelskim projektem ws. ochrony życia. Przejmujące przemówienie Kai Godek w Sejmie i owacja na stojąco od posłów. "Gdy mówię o zabijaniu ...
http://wpolityce.pl/
text-align:justify;line-height:normal"> 
"Czy w Sejmie jest cenzura"?
- Nie można zawiadomić prokuratury ponieważ mordowane dzieci, jeśli są małe i chore, jest legalne. Jeżeli państwo uważacie, że to nie są dzieci.... - mówiła dalej Godek. Przerwała jej marszałek Sejmu Ewa Kopacz
text-align:justify;line-height:normal"> http://www.tvn24.pl/pan-sie-urodzil-bez-zespolu-downa-przypadkiem-awantura-o-aborcje-ruch-palikota-wychodzi-z-sali,358039,s.html
text-align:justify;line-height:normal"> 
text-align:justify;line-height:normal">Dzień w polityce na żywo. Sejm odrzucił projekt zaostrzenia przepisów aborcyjnych   http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,14675560,Dzien_w_polityce_na_zywo__Dzis_m_in__gloswanie_ws_.html?PageNumber=1&PageStep=1
text-align:justify;line-height:normal"> 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 Wreszcie ktoś nazwał rzeczy po imieniu! 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#382819

zawsze reaguje jak feldfebel gdy wypowiada się ktoś z poza koalicji.
Zawsze z obrzydzeniem włączam Sejm na YT gdy chcę sprawdzić co ta kłamczucha tam wyrabia.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#382838

Pozdrawiam PS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#382883

Pozdrawiam PS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#382879

... wystarczająco dobitnie wskazała na to, who is who w sejmie. Jest rzeczą niepojętą, jak można być tak podłym. Jeśli przeciwnicy projektu zaostrzenia przepisów aborcyjnych są ateistami, to wcale nie oznacza, że mają prawo łamać V Przykazanie Dekalogu, które bez względu na wyznawaną czy też nie wyznawaną wiarę obowiązuje wszystkich. Nie oni dają życie i nie oni będą decydować o jego odebraniu. Ten przywilej należy się tylko Bogu. Kto twierdzi inaczej, to będzie miał odpowiednio wytłumaczone na Sądzie Ostatecznym w sentencji Wyroku Boskiego, który to wyrok może być tylko jeden. I nie będzie to... niebiańskie życie wieczne. 

Dla Tuskoliniego przemówienie Pani Poseł Kai Godek było nudne - jak stwierdził. Ja się jemu nie dziwię. Człowiek, - choć określenie "bydlak" byłoby bardziej adekwatne - jego pokroju ma ludzkie życie za nic, czego dowodem są chociażby nieczyste ręce w sprawie zamachu smoleńskiego. Dla niego jedno życie w tę czy we wtę nie stanowi problemu czy jakiejś różnicy. A w zasadzie stanowi różnicę, bo według Tuskoliniego - im mniej się urodzi Polaków, tym lepiej. Owszem, lepiej, ale dla wrogów Polski i tych, którzy od lat prowadzą politykę antypolską.

Bardzo jestem ciekawy, jak poslowie głosujący "przeciw" wytłumaczą się z tego swoim wyborcom w biurach poselskich. Po niedzieli wybiorę się do dwóch posłów: - jednego z PO, a drugiego z PSL-u. I chociaż na nich nie głosowałem (ale o tym nie muszą wiedzieć) - zapytam, dlaczego głosowali "przeciw". Proponuję Wam uczynić to samo. Niech czują na swych plecach oddech elektoratu. Niech poczują, że obecna kadencja sejmu jest ich... ostatnią.

Pozdrawiam z 10,
                           
         

__________________________
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#382836