Karolina Lewicka, A. Macierewicz i Radio Erewań

Obrazek użytkownika PS
Idee

Karolina Lewicka, A. Macierewicz i Radio Erewań
Rosja (ros. Рoсси́я), po rosyjsku pisze się fajnie. Dwie pierwsze literki to PO. Podobnie jak PO. Podobieństw zresztą można znaleźć więcej. Ktoś napisał, że nie wierzy w informacje nie zdementowane przez rządową propagandę. Zapewne parafrazując:
Aleksander Michajłowicz Gorczakow (ros. Александр Михайлович Горчаков; 1798–1883) – rosyjski polityk.
Nie wierzę w niezdementowane informacje.
 
Jak ambasador Rosji się oburza za pomnik sowieckiego żołnierza gwałcącego Polkę to wiedz, że autor rzeźby pokazał prawdę, bo prawda boli. Puknij w stół, a nożyczki się odezwą. Nawet Gazeta Wyborcza potwierdziła, że gwałcili, chociaż wcześniej jakby ocieplała stosunki, a sam nad-redaktor bywał w Moskwie osobiście, być może po wskazówki do zegarka np.
Kiedyś to podobno jeszcze nadawało Radio Erewań – słuchacze pytali, a Radio odpowiadało. I człowiek wiedział „jak jest”.
Teraz na szczęście mamy taksówkarzy, którzy też mają wiedzę, bo wożą ludzi i jak się trafi na właściwego przypadkiem to wyjaśni – też to działa podobnie – słuchacz pyta, taxi odpowiada. „Skoro tak na nich szczekają to coś musi być na rzeczy. Na swoich nie szczekają.” – Tę odpowiedź akurat pozyskałem od warszawskiego taksówkarza, który mi wyjaśnił „jak jest” z tymi Kaczyńskimi. Bystry był, jak to mówią: „nie masz cwaniaka nad warszawiaka”. Pewnie znał też zwyczaje WSI, pomyślałem sobie, bo jak taki jeden z drugim wypije to też taksówką pojedzie i może się wygadać. Faktycznie, też przypomniałem sobie, że psy tak mają. I gdyby nie to to pewnie nadal bym miał wątpliwości, co myśleć o tych Kaczyńskich i o co chodzi z tym PiS-em, że tak na nich szczekają.
Ale to tylko przełamanie było. Skąd pewność czy nie kłamał.
I odważyłem się osobiście sprawdzić jak jest, i nadal jestem w szoku. A było tak. Pojechałem do Warszawy (oczywiście przygotowany na wszystko, na wszelki wypadek ciężkie buty, te rzeczy) i stanąłem oko w oko z Kaczyńskim.. Spodziewałem się, że nie będzie wesoło, bo przecież sam pan minister Spraw Zagranicznych „Radek” w Gazecie zasłużonej (bojowniczce o demokrację w Polsce) zapewniał, że „pisiory” to ponuracy, a na PO głosują optymiści. A tymczasem nie dość, że ten taki rzekomo agresywny faszysta mnie nie zaatakował, nie skopał, nie sponiewierał, nie opluł i jeszcze nie wiadomo co tam jeszcze ci faszyści mają w zwyczaju to… się bezczelnie uśmiechnął. Byłem w szoku – a przecież mógł nawet zabić, podobno nosi broń przy sobie. Odpowiedziałem jakimś wymuszonym uśmiechem.
Czyli jednak jak szczekają to coś jest na rzeczy. Chętnie bym teraz sprawdził jeszcze tego Macierewicza. Może się uda. Bo o nim to sporo niepochlebnych opinii i nie tylko ostatnio (zamach z Olszewskim podobno robił, jak Donald powiedział „panowie policzmy głosy” i zrobili zamach – tylko Radio Erewań już nie nadawało i nie wyjaśniło kto na kogo się zamachnął i po co), więc śledzę gościa. A był ostatnio gościem w TVP.info, o czym za chwilkę (poniżej).  
Bo przypomniało mi się, że wcale nie trzeba płacić za taksówkę, żeby się czegoś dowiedzieć. Zresztą tamtemu też nie płaciłem na szczęście, bo jechaliśmy w nocy i chyba przez pół Warszawy i strasznie długo, więc z nudów pewnie zapytałem też jak jest z tymi Kaczyńskimi. To jednak przypadek, jeśli są przypadki. Ale Internet na szczęście też mamy i świadków historii jeszcze żyjących np. rodziców i można sobie sprawdzić o co chodzi, jak o czymś gadają. I tak np.
Jak Pan Premier Donald Tusk mówi o kopiących leżącego polskiego policjanta na Marszu Niepodległości to wiedz, że to prawda, tylko, że nie policjanta, ale to policjant kopał leżącego przechodnia. To wiem z Internetu.
Jak Pan Prezydent Komorowski przeprasza Żydów za to, ze Polacy ich mordowali  w czasie okupacji niemieckiej to wiedz, że to prawda, ale mordowali Niemcy, a Polacy ratowali Żydów ukrywając ich przed Niemcami i udzielając pomocy, z narażeniem własnego życia i całej rodziny. To z kolei wiem od mamy, bo jej mama, a moja babcia ukrywała Żydka i moja mama się bała, że wszystkich Niemcy zabiją, jak się wyda. A za tymi przeprosinami wg… powinna iść wg niektórych też gratyfikacja w pieniądzu jako zadośćuczynienie. To z kolei wiem z Internetu i od niejakiego Hartmana Jana (taki z brodą, jedno oko na Maroko, a drugie jakby prosto), bo się wygadał w telewizji ostatnio. Gadali chyba od pedofilach wtedy, ale ten sam tok myślenia.
„MSZ: Przepraszamy za pomnik przedstawiający ciężarną Polkę dobierającą się do ruskiego żołnierza.” – Przeczytałem gdzieś, ale nie wiem czy to prawda, bo już się pogubiłem, ale Radio Erewań nie nadaje, albo nie mogę namierzyć.
Oglądam sobie zatem super laskę w TV – nie dość, że niezła sztuka to jeszcze potrafi zagaić i poprowadzić. Młoda, wykształcona, z większego ośrodka. A do tego merytorycznie znakomicie przygotowana, nawet o tym helu słyszała, jednym słowem w temacie. Pan Macierewicz też docenił i podziękował za rozmowę. Pośledziłbym, albo co. No i problem się pojawił - jak się nazywa. Na szczęście ktoś zapytał na Twitterze
@tvp_info Jak nazywała sie dziennikarka która przeprowadzila wywiad z Macierewiczem?”
I droga telewizja odpowiedziała, wprawdzie  w innym wątku
@ToNiePrzejdzie Karolina Lewicka
9:11 po południu - 16 paź. 13
 
ale blisko w czasie więc skojarzyłem i już wiem.  Nowa GWiazda :) już ją lubię.
Red prowadząca Karolina Lewicka to od wczoraj moja ulubiona dziennikarka, ma nawet poświęcone sobie strony w sieci np. http://www.tvnfakty.pl/forum/viewtopic.php?f=20&t=6087.
Red prowadząca Karolina nie tylko występuje w TVP.  Prowadzi poniedziałkowe Wieczory Radia TOK FM
szkoda, ze nie w Radiu Erewań :(/.
Ale za to ma też stronę dla fanów na facebook    „Karolina Lewicka – fanpage”. Podoba się (nie tylko mi) i robi wrażenie – ktoś tam napisał: „najlepsza prezenterka w TV - chodzi mi o wdzięk, bo nigdy nie dociera do mnie to o czym mówi”.
To znakomita prowadząca, jak ktoś inny zauważył słusznie. „Świetnie prowadzi "Minęła 20sta", zdecydowanie lepiej niż poprzednik. Powinna zostać na stałe.”.
No i poprowadziła z AM. Można to zobaczyć i odsłuchać na YouTube:
Macierewicz: Lasek dostaje pieniądze za propagowanie tez rządu Tuska (TVP Info, 16.10.2013)
oraz na stronie TVP.info
Antoni Macierewicz w „Minęła dwudziesta”:
„Lasek dostaje pieniądze za propagowanie tez rządu Tuska”
 
Polecam gorąco, szczególnie jeśli ktoś nie widział. .
Okazuje się, że Karolina pracuje w TVP jako prowadząca nie od dziś. I ma chyba ugruntowane, poprawne przekonania polityczne, przede wszystkim w stosunku do PiS, czyli się nadaje na prowadzącą..
3.08.2011 07:11 PIOTRUŚPAN napisał:
„Najgorsze, że ta pani jest wyjątkowo bezczelna. We wczorajszej audycji mówiąc o Jarosławie Kaczyńskim, powiedziała o nim, że zaczął ostatnio nawiązywać kontakt z rzeczywistością.
Kto dał tej pani prawo do oceniania ludzi, do dyskredytowania ich, do wypowiadania podobnie chamskich uwag.
Karolina Lewicka jest przykładem niechlujnej, nieprofesjonalnej dziennikarki, wykorzystujacej swoją pracę dziennikarską w TVP Info do prezentowania swoich poglądów poltycznych oraz głoszenia nienawiści wobec PISu.”
Funkcjonariuszka medialna Lewicka
Na szczęście tekst ten został ukryty. Niemniej nawet pod tą notką można znaleźć fanów Karoliny, która mi się też podoba, jak już wspomniałem. Ktoś jednak specjalnie założył konto na salon24, żeby umieścić taki oto komentarz
„eee...Karolinka jest fajna:))
Pani Karolina jest urocza. Moja idolka. Prowadzi Info Dziennik najlepiej ze wszystkich prezenterów. Potrafi szybko acz dogłębnie przekazać informacje
DO tego niebywała uroda, ten głos, te oczka... :)
Zawsze sie staram ogladać info Dziennik jak Karolinka prowadzi :-)”
OCZKAKAROLINKI 25.08.2011 09:47
01
 
Nick zresztą też wymowny J.
A tak komentowano wydarzenie na Twitterze.
Antoni #Macierewicz w @tvp_info: na dziś wiemy, że była eksplozja, która oderwała skrzydło
8:27 po południu - 16 paź. 13
 
@tvp_info Przecież #Macierewicz to czubek,wariat,psychopata...
@tvp_info To samo dowiedzieliśmy się już kilka dni po katastrofie. Nic nowego ... Na dziś wiemy że Macierewicz to fałszerz i kłamca.
@tvp_info a świnie latają!
@Maciej_Banaszak @tvp_info oj nie ogladal kolega dzisiejszej transmisji z zespolu smolenskiego :P
@ArturGorczyski @tvp_info nie dałem psychicznie rady. Mam za nowy telewizor w domu i jeszcze bym go przez okno wyrzucił ;-)
@Maciej_Banaszak zaluj! Tego najlepsze kabarety by nie wymyslily! Nawet Putin próbował sie polaczyc :P
 
 
Antoni #Macierewicz w @tvp_info: nie jest prawdą, że skrzydło samolotu złamała brzoza - skrzydło uderzyło w nią już po eksplozji
@tvp_info uciszyć go!
8:36 po południu - 16 paź. 13
 
Więc skoro [ludzie od Palikota] tak szczekają na tego Macierewicza „to musi coś być na rzeczy”. A przypomniało mi się, że kiedyś jako małolat jeszcze łaziłem w Poznaniu na jakieś spotkania z tymi z KOR. Raz nawet jak niby miał przyjechać Kuroń to była niezła wsypa. Przed klatką chyba na Wildzie stało dwóch takich jakby dresiarzy, czy coś i mówią, żeby nie iść pod piątkę (*nie pamiętam nru mieszkania może pod szóstkę), bo impreza spalona - nie ma, czy coś, jakoś tak w slangu gadali. Jednak poszliśmy i rzeczywiście zamiast Kuronia ekipa z SB spisywała gości, a ci kolesie przed bramą to też pewnie z tej ekipy, właściwie to mogli nas spisać przed wejściem. No i nie pamiętam, czy ten Macierewicz to też przyjeżdżał do Poznania czy też nie, ale jakbym go spotkał to o tych starych czasach byśmy pogadali może. Bo słyszałem ostatnio, że założycielem tego KOR to nie był Adam Michnik (SZOK) tylko Antoni Macierewicz. Ale Internet na ten temat podaje sprzeczne informacje więc sprawdziłbym u źródła, skoro Radio Erewań już nie nadaje.  I z tym zamachem może bym się dowiedział jak było w 1992 r., bo powiedzieli w telewizji, że zamach, a później już nie wyjaśnili kto, po co, na kogo i dlaczego. Tylko mojego ulubionego premiera Olszewskiego obalili. A tak dobrze się zapowiadał.
 
Przy okazji jednak skoro pojawiły się wątpliwości co do helu postanowiłem się zwrócić w tej sprawie do niezastąpionego Radia Erewań. Należy rozróżniać hel od Helu. Radio odpowiada i wyjaśnia. Ponieważ komisja dra Laska już nie daje rady odkłamywać kłamstw smoleńskich w starej sprawdzonej formule – skoro słuchacze pytają.
Droga Karolino, oczywiście piękne Pani ma oczęta i rację, oczywiście, ale o helu to mówił nie Antoni Macierewicz, tylko mecenas Rogalski i nie wczoraj, tylko dwa i pół roku temu.
Z tym, że czas w FR biegnie znacznie wolniej, tam kilka miesięcy to więcej niż w Polsce dwa i pół roku.
Wyjaśnimy to na przykładzie – za pośrednictwem TVN24 poinformowano 22 maja 2012, 15:41, że
Wrak będzie w Polsce "za kilka miesięcy"
od tego czasu tu minęło 2 ½ roku, a wraku jak wiadomo jeszcze w Polsce nie ma.  Wniosek z tego – czas tam płynie inaczej.

Źródła:
Mecenas Rafał Rogalski, pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej (fot. arch. PAP/L. Szymański)
TVP.info: Mec. Rogalski chce ekshumacji, 26.04.2011
Rosyjski hel przyczyną katastrofy Tu-154M?
Autor: em|en, gsad; Źródło: „Wprost”
 
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów