STOP naciskom w sprawie TV TRWAM

Obrazek użytkownika PS
Idee

Bardzo lubię Korę. Słuchać, w szczególności, ale nie wiedziałem, że tak odważnie potrafi się zadeklarować w sprawie TV TRWAM i to publicznie - dlatego też tym bardziej dziękuję jej 

za podpisanie apelu, czy też listu w sprawie TV TRWAM, którego fragmenty można przeczytać  między innymi na stronie "rzepy" zatytułowanej:

Kora, Holland, Mleczko - list w sprawie TV Trwam

 

i też np.:  wPolityce.pl.

 

Jednak pełną treść listu udało mi się znaleźć tylko na stronie (ulubionej*) Gazety Wyborczej, znanej poniekąd z walki o demokrację w Polsce, http://m.wyborcza.pl. Oto fragment [ukrywany przez inne redakcje]:

W związku ze zbliżającym się rozstrzygnięciem sprawy przez WSA 

apelujemy zwłaszcza do polityków, dziennikarzy i ludzi kultury 

o uszanowanie konstytucyjnych instytucji państwa oraz zasad praworządności i powstrzymanie się od działań lub wypowiedzi mających znamiona presji wywieranej na sąd lub Krajową Radę.

Wytłuszczenie moje. Tylko tam też znalazłem pełniejszą listę podpisanych. Rzeczywiście, gratuluję odwagi, chociaż dziwię się, że nie znalazłem tam nazwiska Adama M., ale skoro to apel do polityków, a bywa się w klapkach u pana Prezydenta, to może i poniekąd zrozumiałe. Niemniej jednak to jego gazeta, uczciwie opublikowała jednak treść listu wraz z podpisami. I słusznie, bo powinniśmy walczyć ze złem, na co też zwraca uwagę Benedykt XVI :

 

 

Widzimy, że zło chce opanować świat i konieczne jest podjęcie walki ze złem – stwierdził Ojciec Święty.

 

 

 

Jestem głęboko wzruszony tym światłym apelem w sprawie TV TRWAM, a nawet oburzony i absolutnie się zgadzam, że naciski w tej sprawie są niedopuszczalne.

 

Panu Dworakowi powinno się zapewnić niezależność i niezawisłość (w tym szczególnie od środowisk, które takie naciski skutecznie mogły by wywierać, czyli jak trafnie napisano w liście: "polityków, dziennikarzy i ludzi kultury") w podejmowaniu decyzji oraz możliwość rzetelnego rozeznania w temacie, by podjął najlepszą decyzję. 

 

Dlatego wołając na puszczy Internetu, za panem Dworakiem, Janem - przewodniczącym rady krajowej RAD i FONII, jak się sam na oficjalnej stronie KRRiT [/lub ktoś zamiast niego ale z upoważnienia działając - ] podpisał [pisownia oryginalna - łącznie i z wielkiej litery "Radifonii]

Przewodniczący Krajowej Rady Radifonii i Telewizji, Jan Dworak 

 

Wklejono z <http://www.krrit.gov.pl/krrit/konsultacje-krrit/news,637,konsultacji-w-sprawie-uzupelnienia-mux--1.html>

 

powtarzam prośbę [i gorąco jeszcze do tego dodatkowo apeluję] o udział w konsultacjach, czyli i o:

Opinie i komentarze na zadane w treści konsultacji pytania (do pobrania poniżej), należy kierować na:

  • adres mailowy: 
  • lub
  • adres Biura KRRiT: 

z dopiskiem "Konsultacje MUX1" do dnia 2 lipca 2012 roku. 

  Przypomnę, że pan Dworak obwieścił te konsultacje, za/do-pytowywując się:

1. Jakie programy w najpełniejszy sposób mogą uzupełnić ofertę programową
w naziemnej telewizji cyfrowej?
2. Które podmioty są zainteresowane wzięciem udziału
w konkursie i jaką ofertę programową mają zamiar przedstawić?
3. Czy istnieje zainteresowanie rynku umieszczeniem programów
telewizyjnych w standardzie wysokiej rozdzielczości (HD TV)?

źródło: - Plik konsultacje.pdf z zeskanowanym podpisem samego pana Dworaka jest dostępny na stronie KRRiT http://www.krrit.gov.pl/krrit/konsultacje-krrit/news,637,konsultacji-w-sprawie-uzupelnienia-mux--1.html.

Pozwolę sobie wkleić kawałek z tej strony, z uwagi na oryginalność pisowni tytułu. "Konsultacji", zamiast KONSULTACJE - zaznaczyłem na żółto poniżej":

A  A  A

Konsultacji w sprawie uzupełnienia MUX -1

30.03.2012

 Zważywszy na powyżej [na żółto ]zaznaczone bronki domniemać należy, że to kolega może być pana Prezydenta. Wypada zatem merytorycznie odpowiedzieć, do czego też zachęcam ;). Oto moja odpowiedź:

 

AD 1.  

Pyta pan, więc odpowiadam, już napisałem e-maila, ale jeszcze publicznie sobie pozwolę. 


Programy katolickie, Panie Dworaku, a w szczególności i dokładnie to właśnie 


TV TRWAM


Ta telewizja rzetelnie i bez manipulacji typowych dla "zaprzyjaźnionych" stacji, które otrzymały koncesje informuje o faktach, a ponadto transmituje wydarzenia, które mnie interesują - np. perygrynacje papieża do Meksyku i na Kubę. Też chciałem oglądać spotkanie młodych w Madrycie, a nie mogłem, bo nie mam dostępu do TV TRWAM w telewizorze. 


Program "Rozmowy niedokończone" to moje ulubione słuchowisko, którego słucham namiętnie wieczorami i nocami w  Radio Maryja, a cześć pierwsza zazwyczaj jest transmitowana w TV TRWAM. Chętnie bym zobaczył. Osobiście też polecam - oczywiście nie wszystkie - wiadomo - trzeba wybierać to, co człowieka interesuje. Bywa, ze zaproszą kogoś mądrego, albo poruszają ciekawy temat. I tu ciekawostka - te rozmowy trwają, i trwają. Widzowie, słuchacze i inne takie (np. zdarza się, że jakiś leming się dodzwoni i zakłócać chce powagę programu - grzecznie jest jednak gaszony, aczkolwiek skutecznie) mają możliwość dodzwonienia się i wygłoszenia uwag, zadania pytań gościom programu. Temat bywa omówiony rzetelnie aczkolwiek, jak nazwa audycji wskazuje również nie do końca.  Nie ma tam  prymitywnych odzywek ad personam w stylu Stefana Niesiołowskiego,


AD 2.  

Chyba pan raczy dworować? Gdyby jednak było inaczej, uprzejmie wyjaśniam, że sam, pomimo, iż nie jestem szefem KRRiT znam ze słyszenia |"takiego podmiota". Jest nim wydawca ww. telewizji Fundacja LUX VERITATIS. Pozostałych nie znam, a już w szczególności nie zamierzam polecać, czy promować muzykę disco polo, wybaczy pan, ale to po prostu nie w moim guście. Oczywiście, jak pan lubi - proszę sobie słuchać i oglądać, ale niech pan mi nie wciska "chały", tego na multipleksie nie powinno być. 

Panie Dworaku, funkcja, którą pan sprawuje z nadania pana Prezydenta, powinna moim zdaniem zobowiązywać pana do poważniejszego zachowania. Nie chodzi tylko o to, że disco polo to muzyka w złym guście. Nie wiem, czy jest sens tłumaczyć panu, o co chodzi, bo to też kwestia smaku, a jeśli pan nie ma [wyrobionego], to może być problem z wyczuciem rytmu i taktu.  Bo do tanga trzeba dwojga, a zgoda buduje.

Jednak mogę wskazać panu, jak też innym ewentualnym czytelnikom, kilka pomocnych linków i cytatów dla zorientowania się w temacie:

 

 

ZASADY POSTĘPOWANIA KONSULTACYJNEGO KRAJOWEJ RADY RADIOFONII I TELEWIZJI

 przyjęte 31 sierpnia 2004 roku

 zostały a opublikowane na stronie KRRiT, za czasów kierowania nią przez poprzedniczkę Dworaka - Danutę Waniek, bo teraz to chyba bez zasad się toczy. Przynajmniej określonych i opublikowanych ptzez obecne kierownictwo, a i nie tylko. 

 

 

 

23.05.2012 Zbigniew Kuźmiuk na salon24.pl

 Czy są jeszcze sędziowie w Warszawie?

 1. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) udzielił obszernego wywiadu redakcji portalu...

 

To w Telewizji Trwam możemy śledzić podróże apostolskie Ojca Świętego, słuchać Słowa Bożego, uczyć się rozróżniać dobro od zła

Wklejono z http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1144347

  
 

 

Czwartek, 12 kwietnia 2012, Nr 86 (4321)

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby "Nasz Dziennik" napisał szeroki  artykuł o konsultacjach społecznych w sprawie uzupełnienia MUX-1  - prowokował wczoraj Jan Dworak. Bardzo proszę.  Szkopuł w tym, że o "konsultacjach" trudno mówić,  bo Krajowa Rada zdołała o nich powiadomić zaledwie 37 osób  z 40-milionowego państwa

Konsultacje urojone

Krzysztof Losz

 


Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji prowadzi konsultacje społeczne w sprawie uzupełnienia pierwszego multipleksu cyfrowego. Ale prowadzi je tak, żeby do biura Rady wpłynęło jak najmniej odpowiedzi. Konsultacje mogą więc okazać się totalną fikcją. Szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ogłosił je pod koniec marca, potrwają do 2 lipca. Ma to związek z tym, że cztery miejsca na pierwszym multipleksie zwolni w 2014 r. TVP i pod koniec roku Krajowa Rada ma rozstrzygnąć, które stacje telewizyjne je zajmą. Polacy mieliby więc wypowiedzieć się, jakie programy chcieliby oglądać. (...)

 

Wklejono z <http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120412&typ=po&id=po03.txt>

 

Szczególnie natomiast tym, którzy chcieliby sobie wyrobić opinię na podstawie faktów źródłowych polecam **

Stenogramy i VIDEO RELACJE z posiedzeń sejmowych

zgromadzone [ktoś się napracował] w jednym miejscu - na stronie Radia Maryja - link http://www.radiomaryja.pl/  (tam też znajdziemy inny link ZOBACZ PODOBNE):

 

 

 

09.05.2012

Komisja Kultury i Środków Przekazu

 VIDEO RELACJA

24.04.2012

Senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu

 VIDEO RELACJA

11.04.2012

Komisja Kultury i Środków Przekazu

 STENOGRAM Z POSIEDZENIA [pobierz]

 VIDEO RELACJA

14.03.2012

Połączone posiedzenia Komisji do Spraw Kontroli Państwowej 
i Komisji Kultury i Środków Przekazu

 STENOGRAM Z POSIEDZENIA [pobierz]

 VIDEO RELACJA

28.02.2012

Połączone posiedzenia Komisji do Spraw Kontroli Państwowej 
i Komisji Kultury i Środków Przekazu

 STENOGRAM Z POSIEDZENIA [pobierz]

 VIDEO RELACJA

16.02.2012

Komisja Kultury i Środków Przekazu

 STENOGRAM Z POSIEDZENIA [pobierz]

 VIDEO RELACJA

15.02.2012

Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii

 STENOGRAM Z POSIEDZENIA [pobierz]

 VIDEO RELACJA

15.02.2012

Połączone posiedzenia Komisji do Spraw Kontroli Państwowej 
i Komisji Kultury i Środków Przekazu

 STENOGRAM Z POSIEDZENIA [pobierz]

 VIDEO RELACJA

26.01.2012

Połączone posiedzenia Komisji do Spraw Kontroli Państwowej 
i Komisji Kultury i Środków Przekazu

 STENOGRAM Z POSIEDZENIA [pobierz]

 VIDEO RELACJA

26.01.2012

Komisja Kultury i Środków Przekazu

 STENOGRAM Z POSIEDZENIA [pobierz]

 VIDEO RELACJA

19.01.2012

Komisja Kultury i Środków Przekazu

 STENOGRAM Z POSIEDZENIA [pobierz]

 VIDEO RELACJA

 Posiedzenie sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu

 "Walka o głos prawdy" 
 Konferencja PIS 
 

18.01.2012

Senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu

 STENOGRAM Z POSIEDZENIA [pobierz]

 VIDEO RELACJA

 

(tam też znajdziemy link ZOBACZ PODOBNE)

 

* przez lemingów chyba

** widziałem kilka i nie mam wątpliwości, kto co ukrywa i kto naciska a kto oszukuje):

Brak głosów