MOJE "NIE" DLA KRZYŻA W SEJMIE

Obrazek użytkownika rolex
Kraj

Zacznę trzęsieniem ziemi, a potem postaram się usunąć jego skutki. Otóż uważam, że z sali plenarnej polskiego Sejmu powinien zniknąć krzyż, a im szybciej to się stanie, tym lepiej. Krzyż ma w Polsce, podobnie jak w większości krajów europejskich, znaczenie dwojakie; po pierwsze religijne – sygnalizuje, że większość mieszkańców przezywa swoje życie w związku z kategoriami religijnymi, bądź ukształtowanymi przez normy religijne, jak to: sprawiedliwość, grzech, zadośćuczynienie, pracowitość, skromność... Bez tej religijnej podpórki Europa wyglądałaby zupełnie inaczej, dość powiedzieć, że są kultury, w których pracowitość i oszczędność nie są cnotami. Normy religijne ukształtowały europejskie społeczeństwa, bo wyglądałyby one inaczej, gdyby nie były oparte o małżeństwo monogamiczne, wprowadzone prawem państwowym opartym o normę religijną i chronionym sankcją karną do dziś.

Z drugiej strony jest krzyż związany z historią narodów. Narody europejskie, w słusznej bądź w złej sprawie, walczyły i umierały pod tym znakiem okazując tym samym ufność, że o jakości i słuszności „sprawy” zdecyduje ostatecznie inny sąd, sąd nie-ludzki, dlatego doskonale sprawiedliwy. Na grobach poległych stawiano krzyże, a pozostali przy życiu mogli dalej wypełniać dobre uczynki wobec zmarłych w postaci modlitwy. Lojalność i gotowość poświęceń dla Ojczyzn tak silnie związała się z krzyżem i pojęciem poświęcania się za innych, że wiele państw do dzisiaj umieszcza krzyż na swoich flagach narodowych, a flaga kraju w którym mieszkam byłaby biała, gdyby z niej krzyż zdjąć, więc nikt nie śmie na postulat zdjęcia krzyża z flagi wpaść.

Oczywiście, Europa Zachodnia przechodzi kryzys tożsamości, a ten kryzys tożsamości był spowodowany ciągłym i wydawało się – bezpiecznym, wzrostem dobrobytu. Na uczcie nie pamięta się o śmierci, nędzy i głodzie. Ale, że dobrobyt okazał się nie aż tak ciągły, ani bezpieczny, i wyszło na to, że uczta była na kredyt, to ja do mojego kościoła muszę wychodzić pięć minut wcześniej, żeby znaleźć miejsce w ławce. Jak mówi stare przysłowie: „Jak trwoga, to do Boga”, o czym przekonali się Amerykanie po 11 września 2001 roku.

Państwo świeckie, państwo promujące świeckość okazało się być jednocześnie państwem promującym rozrzutność w miejsce szczodrości, skąpstwo w miejsce oszczędności, rozpustę w miejsce skromności, pogoń za łatwym pieniądzem za wszelką cenę w miejsce pracowitości, tandetną rozrywkę w miejsce edukacji – słowem moralne, a później militarne rozbrojenie społeczeństw. Tak, również i militarne, niezależnie od posiadanych arsenałów, bo Breivik miałby małe szanse na zastrzelenie krowy na teksańskim ranczo.

Na tle pozostałych krajów europejskich Polska wygląda szczególnie, jeśli nie karykaturalnie. Można odpowiedzialnie postawić tezę, że Polska jest krajem szczególnie zdechrystianizowanym. Nie chodzi tutaj o to, że w Polsce – jedynym kraju Zachodu, policja nie reagowała na szczególnie obrzydliwe przypadki deptania godności ludzkiej podczas żałoby, co pokazuje, że Polska jest nie tylko krajem zdechrystianizowanym, ale nawet zazjatyzowanym w sensie mentalnym, i chodzi tu o azjatyckość Pieczyngów i Połowców, a nie Chin czy Indii.

I nie chodzi o to, funkcjonariusze polskiej policji, a później prokuratury i sądy nie ukarały degeneratów surowo. I również nie o to że media radośnie promowały w istocie najbardziej odrażające wybryki prymitywów, przy których bójka kibiców między sobą to rycerski sport. Chodzi o to, że nie znalazł się ani jeden młody człowiek, który by degenerata obił. Tak, obił po mordzie, w słusznej sprawie, nawet jeśliby miał za to ponieść odpowiedzialność karną. Tak jak młodzi mężczyźni w Luton obili po mordzie manifestantów, którzy zakłócili publiczne uroczystości żałobne brytyjskich żołnierzy, i nikt z tego nie robił afery. Sąd skazał tych co bili – łagodnie, a tych co zakłócali (i sprowokowali bezprawną ale słuszną przemoc) surowiej, bo ich wina była bez porównania większa.

Licealiści pewnie wiedzą (choć kto dzisiaj zaręczy?), kto i kiedy napisał „Antygonę” i jaka była jej wymowa. Była o odkryciu doniosłego faktu, że ponad prawem ziemskim istnieje prawo moralne, bez przestrzegania którego świat się zawali, a jednym z pierwszych przykazań tego prawa jest czczenie pamięci bliskich tak długo i w takiej formie w jakiej żałobnik uzna to za słuszne i właściwe.

Wspólnota ludzka uformowana przez wzorce antyczne i chrześcijańskie rozszerza obowiązek pamięci i czci na osoby pełniące szczególne funkcje społeczne, a szczególną troską otacza mundur.

„DO PISOGŁOWYCH !! JUŻ NIEDŁUGO ODCZYTAMY CAŁY ZAPIS CZARNYCH SKRZYNEK I [9]EKSMITUJĘMY "PREZDĘTA" Z WAWELU. BYĆ MOŻE POŁOZYMY GO ...”

„Dlaczego wszyscy Polacy maja placic za ekshumacje? Oplacilismy juz sprowadzenie zwlok, pogrzeby (kazdy ...”

“Baby, które olewały swoich mężów kochają ich w stanie rozkładu

Dziwne, jak baby, które olewały swoich mężów kochają ich w ...”

„Ze znanych już wcześniej stenogramów zapisów czarnej skrzynki wiemy, że gen. Błasik był w kabinie pilotów przez ostatnią fazę lotu. Jak pisała wcześniej "Gazeta", to być może on wypowiedział inne odczytane niedawno przez polskich specjalistów zdanie: "Jeśli nie wyląduję, będę miał przechlapane (przewalone)". Padło ono ok. 25 minut przed tragedią. ”

„Swoją drogą, to bracia Rosjanie wykazali się dużym taktem "nie odczytując" tych kawałków.”

„TakżeTVN 24 informował, że polscy eksperci odczytali słowa Protasiuka, który kilkadziesiąt sekund przed katastrofą miał powiedzieć: "Jak nie wyląduję (wylądujemy), to mnie zabiją (zabije)".”

„Czy to ważne co zostało po nim na ziemi? Ważne że tworzy silne koło PiS w czyśćcu lub jeszcze niżej.”

„Siedział nie siedział, ale na pewno PRZESZKADZAŁ.”

„Jednym słowem - jaśniepaństwo return!! Jaśnie pan generał widać na tyle po przemianach, poparciu ...”

„W kontekście tych spekulacji może lepiej żebyśmy nigdy nie dowiedzieli się jak naprawdę ...”

„Wiemy też dokładnie, kto wysłał Błasika, aby dopilnował lądowania. Zgadza się ta wersja z wyciekiem z nasłuchu białoruskiego.”

To powyżej to nie jest tłumaczenie z kałmuckiego, bo nie da się znaleźć w tym języku takich cytatów, Kałmucy są bowiem ludem stojącym cywilizacyjnie wyżej. I znów nie chodzi o to, że tysiące degeneratów żyje i zaśmieca przestrzeń publiczną swoimi podłymi emocjami. Chodzi o coś innego. O to, że największe media w kraju dopuszczają do nie tylko bezprawia, ale do sprowadzenia debaty publicznej do poziomu przy którym poziom rynsztoka to Parnas.

Chodzi o to, że dokładnie tak jak autorzy tych wpisów zachowują się czołowi polscy politycy, gwiazdy mediów, rzekome „autorytety” – w sposób charakterystyczny dla krajów zazjatyzowanych, a więc tych, które doświadczyły długotrwałej okupacji sowieckiej. Radosne rżenie na pogrzebie wroga lub opłacanie pajaców, żeby lżyli, poniżali, wypróżniali się na znicze, jest tylko sekwencją przykładów upadku elit, a właściwie pozycji, bo oni przecież znikąd nie „spadli”, byli zawsze tam, gdzie są. Jest to przykre, również dla mnie, ale po długoletnim pobycie w świecie Zachodu, nie zamykając oczu na patologie trapiące społeczeństwa zachodnie, mogę w pełni odpowiedzialnie napisać, że Polska nie jest częścią świata zachodu, tak jak kiedyś nią była. Są ludzie, którzy do tego Zachodu należą, ale nie mają wpływu na kształt spraw publicznych.

I nie pocieszajmy się tym, że może rzeczywiście w sferze publicznej nie wypadamy najlepiej, to sferze obyczajowej świecimy przykładem. Niestety tak nie jest. Doświadczam tego obserwując moich rodaków emigrujących za chlebem, statystyki medyczne są również druzgocące. Jesteśmy społeczeństwem tak samo zdemoralizowanym jak społeczeństwa zachodu, natomiast o wiele mniej cywilizowanym, o czym wie, każdy kto znajduje za wycieraczką szyby samochodu zaproszenie do burdelu za rogiem, i kto przyjrzy się witrynie kiosku z prasą.

O kulturze materialnej nie wspominam; stopień w jaki Polska stoczyła się w tym zakresie w ciągu ostatnich siedemdziesięciu lat przeraża, ale stopień i sposób w jaki „nadrabia zaległości” w ciągu ostatnich dwudziestu lat jeszcze bardziej.

Krzyż jest symbolem. Symbolem nie tylko religijnym. Świadczy o przynależności do pewnego kręgu kulturowego. Może wisieć w królewskich komnatach, w salach obrad parlamentów, nie powinno się go jednak wieszać wszędzie. Nie powinno się go profanować. Nie wieszamy krzyża w cyrku ani na drzwiach domu publicznego.

W sali, której obradami kierować będzie osoba winna mataczenia i niedopełnienia obowiązków w sprawie śmierci najwyższych władz państwa i najwyższych dowódców Wojska Polskiego, w sali, w której przemawiać będą posłowie – byli współpracownicy aparatu przemocy sowieckiego państwa (szmalcownicy), w sali, której obrady transmitować będą pozbawieni krzty honoru łgarze, krzyż nie powinien wisieć, tak jak nikt go nie wieszał w politbiurach.

Niech krzyż jako symbol nie legitymizuje działań, które nie mają nic wspólnego ani z chrześcijaństwem, ani tradycją europejską; znakomita większość zasiadających w jego otoczeniu ludzi nie jest ani chrześcijanami ani Europejczykami.

Przesądnego dzikusa nie zamieni w dżentelmena wizerunek Matki Boskiej w klapie albo legitymacja ZChN-u, więc krzyż na tej sali będzie mnie drażnił i będzie mi przeszkadzał.

* * *

Rosyjska Federacja piłki nożnej ze zdziwieniem odniosła się do podobno zaplanowanego na 11 listopada spotkania międzypaństwowego pomiędzy reprezentacjami Polski i Rosji.

Rosjanie to dumny naród. Nieeuropejski tak jak my, ale dumny. Ani11 listopada ani polska reprezentacja narodowa nie są czymś, czemu Rosjanie uznają za stosowne okazywać szacunek, i mają do tego –szczególnie w perspektywie dwóch ostatnich lat, pełne prawo.

Podobnie jak Polacy, więc nie przykrywajmy tego krzyżem i orłem w koronie. To jest oszustwo.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

http://www.youtube.com/watch?v=Uq2MDRh8gi4&feature=related

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#192980

Chciałam właśnie coś napisac ale ten filmik oddał wszystko co
miałam na myśli w tym temacie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#192993

http://www.youtube.com/watch?v=7F3AY5C-LW0&feature=related

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193008

Bez słów.
Wyrzucic krzyż, zmienic hymn to jakby wydrzec serce.

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=TzSnAnmvPBI

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#193066

W Polsce wiele spraw postawionych jest na głowie. Na przykład ta, że o wymienionej Antygonie śpiewała pewna komuszyca, dziś celebrytka, sześćdziesięciolatka z pudelkiem. Idol młodzieży wszelakiej.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#192996

I tutaj wpiszę:

Jestem na "tak" dla Krzyża.

Krzyż jest znakiem sprzeciwu.
Jest wyrzutem sumienia.

A przede wszystkim Krzyż JEST.

pozdrawiam serdecznie:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

intuicja

#193004

Skoro, jak Pan pisze w sali, której obradami kierować będzie osoba winna mataczenia i niedopełnienia obowiązków w sprawie śmierci najwyższych władz państwa i najwyższych dowódców Wojska Polskiego, w sali, w której przemawiać będą posłowie – byli współpracownicy aparatu przemocy sowieckiego państwa (szmalcownicy)... krzyż nie powinien wisieć, to ja proponuję nie zdejmować krzyża tylko wywalić na zbity pysk całe to towarzystwo, które nijak nie pasuje do polskiej tradycji. To oni powinni tolerować krzyż a nie my ich zachowanie. Chyba nie jesteśmy niewolnikami we własnym kraju.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#193014

gość z drogi

moze Ktoś mi pomoże ?

Krzyż nie będzie patronował .....

A ja tej dyskusji nie mam zamiaru podejmować,bo nie ?Krzyż jest i Basta

i będzie

i jeszcze ku pamieci: kto z Krzyżem wojuje,ten.....

jedynka

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#193017

Droga Szpilko, przeczytałem tekst rolexsa z uwagą, (bo temat bardzo ważny) oraz wszystkie komentarze pod nim. Oczywiście można dyskutować, omawiać, zastanawiać się, analizować, "tolerować, itp.

W Twoim komentarzu jest zawarte to co każdy z nas powinien mówić i czuć.

Jeśli pozwolisz podpisuję się pod nim. Jedno zdanie 10 wyrazów jak 10 przykazań.

To oni powinni tolerować krzyż a nie my ich zachowanie.

Wszystko w tym temacie. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193421

jestem za krzyżem w sejmie i w każdym innym publicznym miejscu. Na widok krzyża diabeł piszczy i od razu wiadomo w kim siedzi.
Rolex pisze:...rozrzutność w miejsce szczodrości, skąpstwo w miejsce oszczędności, rozpustę w miejsce skromności, pogoń za łatwym pieniądzem za wszelką cenę w miejsce pracowitości, tandetną rozrywkę w miejsce edukacji...", a do kościoła chodzisz posiedzieć w ławce? To chyba jakaś hipokryzja, czy cóś?:-(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193023

Obawiam się, że nie wszyscy do końca zrozumieli przesłanie tekstu Rolexa.
Smutne to, ale nie sposób nie zgodzić się z wnioskami Autora. Właśnie nam bardzo wyraźnie pokazał do czego doszliśmy jako Polacy, jako społeczeństwo, do jakiego państwa. I czym jest nasz, nowo wybrany, parlament.

Istotnie, obecność krzyża w sali obrad ma się nijak do tego co prezentuje sobą większość posłów. I do poczynań sejmu oraz rządu. Taka konstatacja.

A czy rzeczywiście należy krzyż usuwać - to inna sprawa.

Teraz ja trochę podniosę średnią ocen :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193050

A może jednak TAK. Może jednak lepiej żeby ten KRZYŻ tam wisiał, bo może jednak komuś kto będzie głosował jakieś "lub czasopisma" drgnie ręka ugryziona przez tą resztkę sumienia, która się ostała właśnie z powodu obecności tego KRZYŻA.
Może.
A może to ja jestem naiwny, bo dla mnie bycie przyzwoitym jest ważniejsze niż bycie majętnym, chociaż za bidaka to też raczej nie uchodzę.

Dobry tekst, trudny do ocenienia. Bo to wygląda tak: niech zdejmą ten krzyż, niech poczują się zupełnie bezkarni, niech to społeczeństwo zaliczy dzięki temu totalny upadek, to być może dzięki temu totalnemu upadkowi się szybciej podniesie.
Ale to tezy niezwykle dyskusyjne i niezwykle ryzykowne. Bo nie wiadomo czy upadek nie spowoduje uaktywnienia się jeszcze bardziej złowrogich sił.

Ceterum censeo Moskwa delendam esse
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#193056

...ale taką argumentację już słyszeliśmy od tzw. "księży patriotów" pod koniec lat 60. Stara śpiewka. Jest pokrętna, po co ją powtarzać? Fałszywie przesuwa akcent na krzyż, gdy należałoby zaakcentować nienawiść ludzi, którzy krzyż z hipokryzją zwalczają w celu przypodobania się grupie wojującej z Kościołem i w sumie - z polską większością.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Muldi

#193058

Gdyby przeniesienie Krzyża z Izby odbyć się mogło w obecności kamer, ponitficaliter, po uprzednim rzuceniu przez Pasterza Archidiecezji - lub księdza Prymasa - anatemy na bluźnierców i kacerzy obecnych na sali i krużgankach, po czym procesja ludu Warszawy odprowadziłaby ów "przedmiot kultu" do Świątyni Bożej Opatrzności, byłbym za wnioskiem posła elekta, któremu (nie posłowi, ale wnioskowi) wydaje się Pan sprzyjać.

Każde inne rozwiązanie oznaczać będzie nie tyle symboliczne "oddzielenie Kościoła od państwa", ile eksmisję Sacrum z centrum przestrzeni Rzeczypospolitej, czyli - profanację.

Równie legalną, jak "prawne" jest nasze "państwo prawa", w którym każdy obywatel może sobie zrobić krzyż z czego chce i używać go w dowolny sposób, bo wszak mamy wreszcie tę od pokoleń upragnioną wolność.

Nie wiem, kto będzie egzekutorem decyzji, której można się zapewne spodziewać; mam nadzieję, że nie wnioskodawca, ale jakiś człowiek pobożny i prawy, bo są jeszcze tacy nawet w parlamencie Rzeczypospolitej.

Myślę, że zadrży mu ręka, kiedy pojmie, że oto wpisuje się właśnie do polskiej historii, i uświadomi sobie - jak.

P.S.

Pozwolę sobie zauważyć, że Pana rozumowanie mogło by mieć zapewne nieco inny przebieg gdyby nie użył Pan na wstępie terminu "podpórka", ale - na przykład - słowa "fundament", które wydaje mi się stosowniejsze a bynajmniej nie pochodzi z języka teologii.
Pięknie pozdrawiam - AT

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Andrzej Tatkowski

#193096

http://www.youtube.com/watch?v=ijAKh_C89UE&feature=related

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://www.polskawalczaca.com/index.php

http://forum.wolna-polska.pl/

#193102

odrażające jest wystąpienie o usunięcie krzyża w dniu śmierci bł.ks.Jerzego..Tak mógł napisać tylko niejaki Piotrowski.Działalnośc sejmu ma służyć dla dobra Polski i jego Narodowi.Jeśli ktoś tego nie rozumie to mnie w sejmie nie powinien reprezentować,a więc mego kraju.Są inne parlamenty,europejczycy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193114

MOJE "NIE" DLA KRZYŻA W SEJMIE

Krzyża trzeba było bronić na Krakowskim Przedmieściu !
Hipokryci oburzeni Twoim tekstem niech uderzą się we własne piersi.

Ci co nie obronili smoleńskiego Krzyża Pamięci nie mają prawa dziś się oburzać.

Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#193188