Czas przyszły

Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Używanie czasu przyszłego to ulubiona forma Donalda.

Donald Tusk oznajmił, że BĘDĄ wykorzystane wszelkie możliwości by wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej. A dotychczas były? Z wypowiedzi pana Tuska wynika, że nie. Tym samym przyznał, że "rosyjski partner" wytuskał go do spodu.

Rząd Tuska, na własne życzenie, postawił się w sytuacji, w której nie może dłużej ściemniać o "doskonałej współpracy ze stroną rosyjską". Politykę, opartą o budowanie "dobrych stosunków" z Rosją za wszelką cenę, sprowadzono do wpisania się w ideologię kłamstwa, ściemy i manipulacji serwowanych nam przez rządy Rosji i MAK w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem.

Już we wrześniu 2010 min.Graś oznajmiał, że wrak nie jest dowodem, jest pamiątką mimo, że trzy tygodnie wcześniej prok. Parulski stwierdził, że wrak dowodem jest. Dziś trwa podobna retoryka - wrak dowodem nie jest.

Rządowa manipulacja, wspierana przez mniejsze i większe pieski medialne, trwa do dziś.
Wczorajsze "przetopić wrak" nie jest przypadkowe. Znajduje bowiem oparcie w twierdzeniach polityków rządzących dziś Polską, które można opisać jednym zdaniem - Rosji nie podskoczymy. Czy tak jest naprawdę?

Donald Tusk zdaje sobie doskonale sprawę, że został brutalnie oszukany. Deklaracje władz Rosji w sprawie zwrotu wraku okazały się tyle samo warte co donaldowe zapewnienia o doskonałej współpracy. Bezsilność obecnej władzy, wobec spodziewanej przecież postawy Rosji, niczego tej władzy nie nauczyła. Nie spowodowała, że rząd Tuska choćby spróbował odwołać się do polskiej i
międzynarodowej opinii publicznej. Przecież jesteśmy członkiem UE i NATO czyli podobno nie jesteśmy sami. Donald Tusk uznał, że powinniśmy być sami a jego akolici kupili tą linię i bazę bez cienia refleksji. Skutki widzimy. Koalicjanci i zaprzyjaźnieni medioci, już w chwilę po mowie Tuska w Sejmie, poinformowali o drobnych (!!!) niedociągnięciach czy nieprawidłowościach w sprawie tzw. doskonałej współpracy - w tym zabezpieczenia wraku. Za takie "drobne niedociągnięcia czy nieprawidłowości", które zdarzyłyby się w każdym dochodzeniu policji czy prokuratury, w
cywilizowanym świecie poleciałyby głowy. W Polsce rządzonej przez Tuska dają nagrody i awanse.

Można zastanawiać się dlaczego Tusk, niemiłosiernie ogrywany przez Rosję, zdecydował się oszukiwać polskie społeczeństwo. Jeśli przyczyną było utrzymywanie mitu o "dobrych stosunkach" z Rosją, to mamy do czynienia z oczywistą oczywistością - matactwa Rosji znalazły najlepszego sojusznika jakiego mogły w Polsce znaleźć. Tym sojusznikiem jest obecny premier rządu RP - Donald Tusk. Matactwo zrodziło matactwo i pluje na grób każdej z ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

Nie dziwi mnie wściekłość tuskolandu na widok tysięcy ludzi, którzy wychodzą na ulicę z hasłami "Tusk zdrajca". Nie dziwi mnie wściekłość tuskolandu gdy słyszy "Hańba!" pod swoim adresem.

Nie dziwią mnie reakcje "Przestańcie kłamać!" pod adresem wiernych tuskolandowi mediów. To dopiero początek. Nie można już powstrzymać fali niezadowolenia, która nie wynika z jakiegoś widzi-mi-się ale z faktu ujawniania coraz to nowych kłamstw rządu Słońca Peru w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Donald Tusk jest zdrajcą. Zdradził podstawowe wartości - polską rację stanu i prawdę.

Donald Tusk jest hańbą. Zhańbił się permanentnymi kłamstwami w sprawie wyjaśniania przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem. A nawet wcześniej gdy za jego wiedzą lub przyzwoleniem okłamywano Polaków "niewiedzą" o wizycie Prezydenta Kaczyńskiego w Katyniu.

Czas tuskolandu - czas zdrajców i hańby nieuchronnie dobiega końca. Wie to Donald Tusk, wiedzą to wszyscy ci, którzy pochwalają jego zdradę i hańbę. Czują nieuchronny oddech sprawiedliwości. Przed nią nie uciekną. Amen.

Brak głosów

Komentarze

Czas przyszły dokonany. Ot, wielki językoznawca! ;-)

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#244619

Donaldzie Tusk, będziesz siedział!
Okowita

Vote up!
0
Vote down!
0

Okowita

#244664

Błąd gramatyczny! Powinno być: "Wykorzystane będą wszystkie możliwości, abyś siedział!" ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#244666

kiedy te wszystkie śmiecie zostaną zgrabnie i sprawnie zutylizowane!

Co musiałoby się stać aby do tego doszło, chyba tylko ciężkie tąpnięcie w gospodarce dałoby PiSowi taką przewagę w sejmie, aby mógł posprzątać nie wchodząc w żadną koalicję.

Wczoraj Kurski zaatakował bezczelnie Kaczyńskiego oskarżeniem o rozbijanie prawicy! Rozbijacze oskarżają o rozbijactwo!! Bo zgłosił chęć kandydowania na prezydenta, a to Ziobro miał chętkę. Wyobraźmy sobie, że ten podgatunek polityków miałby współpracować z PiSem w sejmie. Więc jeśli oni nie, to kto?  Nikt!

Tylko bezwzględna przewaga da możliwość przywrócenia normalności. A stanie się to chyba tylko wtedy, kiedy ten establiszmend padnie płasko na cyce.

Co daj Panie, amen!
 

Vote up!
0
Vote down!
0
#244648

prawybory na prawicy to imo dobry pomysł (pijarowski).

jest jeszcze czas na zreformowanie PiS: otworzyć się na budowanie partii masowej, wychodzić z ofertą do zaangażowanych ludzi, a nie czekać (zapisanie się do PiS nie jest proste), wzmacniać struktury, a te kierować do pracy organicznej. w tym widziałbym możliwość sukcesu. jeśli będzie po staremu, to "zaprzyjaźnione media" znowu wygrają kampanię.

Vote up!
0
Vote down!
0
#244656

Przy takiej "zdolności "otwierania się  na ludzi i środowiska przychylnych PiS-owi i takiej indolencji organizacyjnej trzeba prosić: daj mi Panie  żyć baaaaaaardzo długo!

Prawdę się czasami uwalnia,bo nie ona jest najgorsza.Najgorsi są ci,którzy ją głoszą-tych się krzyżuje. Waldemar Łysiak "MW"

Vote up!
0
Vote down!
0

Prawdę się czasami uwalnia,bo nie ona jest najgorsza.Najgorsi są ci,którzy ją głoszą-tych się krzyżuje. Waldemar Łysiak "MW"

#244686

tylko z diabłem kłopot. Tkwi :) Swoich nie można być pewnym. Pierwsi do PiSu będą się darli zadaniowani. Scenę polityczną obraca przecież Starszy Wajchowski. A kontrolowane otwarcie się jest trudne technicznie, kosztowne i absorbujące. Kaczyński już to ćwiczył w przeszłości i nie dał rady. Kliny to rozsadziły.

Jego ostatnie wystąpienie i podziękowania dla Rydzyka i Sakiewicza sugerują, że liczy na takie wsparcie. A to może być nielicha siła, poprzednią wygraną zawdzięcza też Radiu Maryja, pamiętam tamte sugestie dla słuchaczy. Marsz o TV Trwam bez wątpienia to przymierze wzmocni. Tyle, że to i tak nie dotrze do świadomości oglądaczy "wiodących kanałów". Dopiero jak "kanały" poinformują o katastrofie, to się połapią, że trzeba zawalczyć o swoje, po prostu.

Tylko silny bodziec może wytrącić ich z otępienia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#244704

Cztery Raporty

I.
Panie Premierze! Raport. Mossad.
Mają rozmowę z Sijewiernego.
Siedział na końcu. Młody chłopak -
te strzały to właśnie do niego.

Potrzebny będzie teraz przeciek.
Jakaś sugestia - niekonkretna.
Wrzucimy coś im w internecie.
Ok! Ok! - Robota świetna!

II.
Macie już raport z tej Gołdapi?
Jest! Był od dawna w Pentagonie.
Dzwonił! - Podnieść się nie potrafił.
Na końcu siedział gdzieś w ogonie.

Kto oprócz nas coś może wiedzieć?
Słucha wszystkiego także Mossad.
Ok! Musicie się dowiedzieć.
Teraz... to im zabraknie posad.

III.
Jak tam? Zadanie wykonane?
Dwa samobójstwa. Utopienie.
Mają nagrania. Przerąbane!
Róbcie co trzeba. Nic nie zmienię.

IV.
To przecież fikcja literacka!
Co wy mi tutaj podsuwacie?
A jeśli nie panie Premierze?
To komuś się zatrzęsą gacie...

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Gajowniczek

#244677

Joe Chal
Bedzie, napewno bedzie , juz bedzie - nie wiem, ale chyba nie bedzie?

Vote up!
0
Vote down!
0

Joe Chal

#244746

a teraz ten matoł w panice próbuje jeszcze opoxnic ostateczną porażkę.
Nie wiedział biedaczyna że jedynie stanowczość i dbałość o swoje czyli polskie interesy sprawia że obcy (ruski) będzie się liczył w każdym czasie i sytuacji z władzami Polski. Klientelizm tuska msci się na nim wcześniej niż ktokolwiek przypuszczał. Putin dobrze wiedział że ten uścisk będzie dla tuska ostatnim gwoździem do trumny politycznej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#244751