Zmierzch bogów

Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że czas III RP dobiega końca. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że jej budowniczy bronią i będą jej bronić do ostatniej kropli krwi.

Dzisiejsza rzeczywistość, w której dominuje salonowa nomenklatura - pełna „faszystów”, „antysystemowców” czy „chcących wywołać wojnę domową”, niczym nie odbiega od przełomu lat 80/90. Wówczas dotyczyła tych wszystkich, którzy nie chcieli zaakceptować kulawej demokracji, nie zgadzali się z wtłaczanym na siłę przekonywaniem, że 35% to 100%.

Wówczas również straszono wojną domową, „kanalią” czy „oszołomem” nazywano każdego, kto nie zgadzał się na okrągłostołowe porozumienia. Porozumienia, których głównym celem nie było budowanie demokracji a ochrona komunistów. Ochrona przed sprawiedliwym rozliczeniem peerelu.

Nieprzypadkowo głównym przeciwnikiem ujawnienia archiwów SB był TW Maleszka. Twierdzę, że nieprzypadkowo znalazł się w Gazecie Wyborczej, w której, za aprobatą Naczelnego Opozycjonisty,
walczył z ujawnieniem peerelowskich kapusiów. Twierdzenia, że lustracja czy dekomunizacja to „polowanie na czarownice” czy „dzika lustracja”, stoją w oczywistej sprzeczności z deklaracjami michnikowszczyzny, z której gęb nie schodziło zapewnianie o zbudowaniu ustroju sprawiedliwości i demokracji. Jeśli zbudowali ustrój sprawiedliwości i demokracji, to jakim cudem miałoby dojść do jakichś „polowań” czy „dzikich lustracji”? Przecież otwarcie archiwów SB zapewniało jedno – oczyszczenie polskiego życia politycznego. Tak zrobiono w Niemczech czy Czechach. Tam świat się nie zawalił. Zresztą - do dziś w Niemczech obowiązuje prawo, na mocy którego pracodawca może z dnia na dzień zwolnić komunistycznego kapusia czy podpadającego pod ustawy dekomunizacyjne. A przecież nikt nie nazwie Niemcy krajem niedemokratycznym. Ale o tym michnikowszczyzna pamiętać nie chce. Zapewne myśli, że te fakty przejdą niezauważone.
Stosuje starą, komunistyczną zasadę – jak o tym nie powiemy, to tego nie ma. A nie ma?

Niewątpliwym sukcesem tzw. elit III RP było doprowadzenie do całkowitego zakrzyczenia każdego głosu wołającego o normalność. Normalnością bowiem był schemat porozumienia się z komunistami, nie podlegający żadnej krytyce. Normalnością było rozbijanie w zarodku każdego ruchu czy partii, które głośno mówiły o zakłamanej demokracji. Dbałośc o „lewą nogę” doprowadziła do powrotu do władzy tych, z którymi „demokratyczni opozycjoniści” walczyli lata całe. I to dwukrotnego powrotu. 8 lat z 16. Połowa. I kolejne cztery. Bo czym są rządy PO-PSL jak nie dowodem na to, że obrona systemu ustanowionego w roku 1989 ma się dobrze?

Kto jest w stanie udowodnić, że komuniści z PZPR z dnia na dzień stali się socjaldemokratami?
A totalitarne ZSL – mikołajczykowskim PSL-em? Cyk wajchą i mentalność się zmieniła?
W to wierzy tylko zatwardziały fanatyk „normalności i moralności”, serwowanej przez PO.

Wisienką na torcie zwanym „III RP” była afera Rywina. Pokazała, że schematy, które w III RP miały być wyeliminowane, działały sobie całkiem bezkarnie. Schematy głównie mentalne, ponieważ wynikały z przeświadczenia o bezkarności. Mentalne, ponieważ pewna pani redaktor „Rzeczypospolitej” nie napisała o aferze Rywina, bo „Gazeta Wyborcza była gospodarzem tematu”.

PO nie zamierzała nauczyć się niczego z afery Rywina. Na darmo poszło znakomite wypunktowanie aferzystów, dokonane przez Jana Rokitę w komisji sejmowej. Zostało wykorzystane jedynie dla zbudowania pozycji Platformy na polskiej scenie politycznej. Pozycji wykorzystanej do ugruntowania „zdobyczy” roku 1989. Afera hazardowa pokazała to dokładnie.

To, że afera hazardowa zostanie zamieciona pod dywan, było wiadomo już w chwili zaistnienia uchwały sejmowej, powołującej tzw. komisję śledczą Sekuły. Przemówienie do pustych krzeseł potwierdziło „dobrą wolę” w doprowadzaniu do „normalności i moralności w polityce”.

Po co uczciwie lobować w Sejmie, jak można zadzwonić do Zbycha, spotkać się na cmentarzu czy cepeenie? Przecież to wysoki standard, normalność i moralność. Rodem z peerelowskiej mafii.

Dziś w Polsce ma miejsce znaczący proces. Środowiska dotychczas spychane na margines, pozbawiane głosu, obnażające gorzką prawdę o prawdziwej twarzy III RP, poczuły swoją siłę.
Dziś przełamano monopol na dostęp do informacji, zadając tym samym bardzo poważny cios michnikowszczyznowemu monopolowi. Powstają nowe media czy portale internetowe, obnażające najzwyklejsze kłamstwa obrońców III RP. Stąd ich (obrońców) pieniackie wręcz reakcje - „faszyści” „antysystemowcy”, „wojna domowa”.

Znaczącym jest fakt, że obrońcy nie bronią swoich idoli (no bo czym i jak?) a skupiają się na treściach w stylu „zaplute karły reakcji”. Za chwile miną 4 lata rządów partii miłości, która naobiecywała cuda-wianki a jej premier mówi, że poważne reformy to dopiero po kolejnych wyborach. To co robił przez niemal cztery lata? Ani Mru Mru ma rację – haratał w gałę i robił dobre wrażenie.

Polska się budzi. Sam fakt zaistnienia Prawa i Sprawiedliwości był początkiem. Początkiem uświadamiającym, że tylko zjednoczenie jest siłą zdolną zmienić skostniały system 35%-owej demokracji. Zrozumiało to wielu. I dlatego dziś salon szaleje, bo zrozumiał, że jego czas dobiega końca. Chwyta się brzytwy byleby tylko obronić III RP, której obronić się nie da.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jak długo może istnieć byt poroniony już u zarania? Zbudowany na kłamstwie, przez fałszywe autorytety. Przecież tzw. pierwszy niekomunistyczny rząd, nie maił nawet fachowców do obsadzenia stanowisk ministerialnych, tylko zatykał dziury kadrowe aparatczykami, w rodzaju Kiszczaka. Kto odpowiedzialny i poważnie traktujący Polaków i Polskę, będzie układał się z bolszewią, cieszył z odzyskania Polki, nie mając zaplecza intelektualnego, tylko zarozumiałe "autorytety"? I tak, zgodnie zaistniałym kompromisem okrągłostołowym, w miejsce socjalizmu, a zamiast demokracji zachodnioeuropejskiej, wykreowano demokracją socjalistyczną, kto wie, czym się ona różni od ludowej?! Może ty tylko, że póki co, władza nie strzela do opozycji, choć mord polityczny, już widzieliśmy, jeśli nie za pozwoleniem władz powstały, to z z pewności dlatego, że władza dała pozwolenie na obniżenie standardów języka i kultury politycznej, do poziomu bolszewickiej agitacji, antyimperialistycznej i zezwoliła, nie hamując ciągot na "dożynanie watah", na akt "rozkułaczania" nieprawomyślnych. To też tłumaczy niechęć do "polowania na czarownice" i potrzebę "zabetonowania/spalenia UBeckich świstków". Przecież byli agenci, sprawdzeni i dyspozycyjni,nowej totalitarnej władzy też służyć mogą, a głupi kto się zbyt szybko ujawni, odcinając drogę do nowych profitów i chwały.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#156213

Jak długo? Widać, że usilne starania do podtrzymywania mitu trwają niemal 20 lat. I widać jak się wypaliły bo skompromitowanego systemu nie da się obronić. Dlatego dziś obrońcom pozostają wyłącznie prymitywne próby straszenia i agresja. Być może potrwa to jeszcze chwilę lub kolejne 4 lata ale tonącego okrętu uratować się nie da.
Okowita

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Okowita

#156269

Zdecydowanie się nie zgadzam i oceniam na... 10!

Bo wyśmienity styl i wiele słusznych spostrzeżeń, choć z generalnym wnioskiem się nie zgadzam. "Optymizm nie zastąpi nam Polski" pisał niegdyś Józef Mackiewicz i za nim wypadałoby właśnie powtórzyć dziś te słowa.

Owszem, oni się kompromitują i zapętlili się w labiryncie złodziejstw i kłamstw. Ale z drugiej strony Tuski i Komorowskie to tylko płotki, oni sobie mogą odpaść, oni sobie mogą popaść w polityczny niebyt, a prawdziwi włodarze znajdą sobie innych polityków. A nawet jeśli III RP miałaby upaść to oni potrafią przepoczwarzać się dalej - tak jak z komunistów przedzierżgnęli się w kapitalistów, tak teraz mogą stać się "patriotami". Wierzę, że wygramy, wierzę, że COŚ tąpnęło, ale nie jestem przekonany, czy to wystarczy.

Zbyt często, drodzy Państwo, powtarzamy sobie, że "teraz to już zwyciężymy".

Ukłony dla Autora i Czytelników.

---
A na drzewach, zamiast liści...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#156224

A nie wydaje ci się, że nawet po przepoczwarzeniu łatwo tych miglanców rozpoznamy? Nawet operacje plastyczne im nie pomogą :D
Pozdrawiam
Okowita

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Okowita

#156270

Już na stałe tutaj zagoszczę,bo u jankesa jestem spalony!
Namierzyli mi IP,nr karty sieciowej i mam 404! Sprawdź sobie
w przegladarce.
Ad meritum:
Zawsze uważałem,że rzymska maksyma pacta sunt servanda,nie
dotyczy Polski.Nie wziąłem jednak pod uwagę,cyrografu!!!
Tak! Podpisanego cyrografu przy okrągłym stole i parafowanego
w Magdalence! Tam powstała III RP,która nie ma nic wspólnego
z Polską!!
Komisje Rokity,Michnika i innych pajaców,to zwykła ściema!
Gnój rzucony ludzikom pod nogi,aby się zajęli,a nie mysleli!
Dlatego Kiszczak i reszta bandy,sa uniewinniani! TO NIE UNE!
Pamiętasz mój zakład na "innym forum" na temat stworzenia
PO-PiS? Wygrałem wtedy noszenie mnie na barana wokół pomnika
Adasia na Rynku...
Teraz też mogę się załozyć,że wybory jesienne zostaną "zrobione" wg.przepisu Wandy Wasilewskiej...
Już referendum unijne zostało "policzone" i nikt się nie
kapnął,a nawet,to siedzi cicho!
Ciao

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#156261

Cześć,
Piszę, że czas III RP dobiega nieuchronnego końca. Wyrok w sprawie Kiszczaka to jedynie wynik wykoślawionej do granic demokracji i sprawiedliwości. Przyjdzie czas na wyprostowanie wielu patologii. Mam nadzieję, że już wkrótce.
Ciao :D
Okowita

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Okowita

#156271