Treści z tagiem: skażenie radioaktywne

Obrazek użytkownika 2-AM
Świat

Wreszcie mamy pierwsze potwierdzenia skutków wybuchu w japońskiej elektrowni atomowej Fukushima-1. Dotychczas z niepokojem słuchaliśmy „ekspertów” zapewniających nas, że ten wybuch to przecież mały „pikuś” w porównaniu z Czarnobylem z 1986 roku.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jacek Trzaska
Blog


     Od kilku dni dowiadujemy się o dziwnych zachorowaniach na północy Niemiec. Dzisiaj, jak podają media: http://news.money.pl/artykul/fala;zatruc;w;niemczech;juz;tysiac;chorych,125,0,840573.html choruje 1000 osób, co trzecia jest w stanie ciężkim, a osiem zmarło. To jednak nie wszystko, otóż w...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika sigma
Blog

Kiedy w zeszłym tygodniu zostało podłączone zasilanie do reaktorów nr 1 i 2 w Fukushimie, rząd japoński zapewnił, że wkrótce kryzys nuklearny będzie pod kontrolą.
Wylewano setki ton wody dziennie na ruiny reaktorów.
Jednak obecnie rząd skonfrontowany z powodzią skażonej wody, śladami plutonu w glebie i narastającym zagrożeniem...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika sigma
Blog

Wczoraj ogłoszono ewakuację z terenu wokół elektrowni atomowej Fukushima Dai-ichi o promieniu 12-19 mil. Jeszcze 14 marca zachęcano ludzi do pozostania w domu, a ewakuacją objęto tylko ludność z terenów wokół o promieniu 12 mil.
USA zarządziło ewakuację swych obywateli z terenu o promieniu 50 mil wokół elektrowni.

W sobotę Agencja...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 2-AM
Świat

To jest pytanie, na które wszyscy mający jakąś wiedzę techniczną (z zakresu fizyki jądrowej w tym konstrukcji reaktorów oraz meteorologii ) powinni szybko odpowiedzieć by oświecić nas czyli jak mawia Jacek Kurski (brat Jarosława) „ciemny lud” zanim ten stanie się „ludem jasnym”

0
Brak głosów