O czym poinformował Polaków Paweł Graś

Obrazek użytkownika Katarzyna
Blog

Ostatnio mamy wysyp wiadomości, które z powodzeniem zastępują poranną kawę. Każą usiąść i wziąć głęboki oddech, bo może się okazać, że człek nie wytrzyma i rzuci czym ciężkim.
W chaosie dezinformacji i propagandy serwowane są nam informacje oznaczające już nie tylko oszustwa rządzących, afery i korupcję, ale świadczące o braku panowania rządu nad bezpieczeństwem kraju.

Można rewelacje dotyczące podpisania memorandum przez EuRoPol Gaz i Gazprom traktować jako prowokację, można treść tego memorandum lekceważyć, ale nie można w żaden sposób machnąć ręką na brak wiedzy na ten temat premiera polskiego rządu.
Żenujące - Muszę to sprawdzić. Ja nic nie wiem – Donalda Tuska jest kolejną odsłoną braku jego kompetencji i potwierdzeniem, że tak naprawdę nie on rządzi w Polsce, że jest jedynie piarowską kukiełką. To wiemy jednak już od dawna.
Owszem, nawet media powiadomiły Polaków, że premier tradycyjnie, jak na wodza przystało, wściekł się i zażądał wyjaśnień, ale naprawdę ciekawe jest to, co z tego wynikło.

Oto najświeższy poranny news portali propagondowych:

„Na biurko Donalda Tuska trafił już raport szefa MSW na temat okoliczności podpisania memorandum przez EuRoPol Gaz i Gazprom. - Ten dokument liczy kilka, kilkanaście stron. Najdalej dziś wieczorem premier się z nim zapozna. Kiedy tylko znajdzie moment w napiętym kalendarzu, to podzieli się z państwem refleksjami. Wtedy dowiemy się, czy wiązać się z nim będą jakieś decyzje, w tym personalne. Odrobinę cierpliwości - mówił w programie "Jeden na jeden" w TVN 24 Paweł Graś.

Nie wiem jak inni, ale ja słuchając Grasia, zapowietrzyłam się z wrażenia. Kilka zdań, a jakże brzemiennych w ważne informacje.

Po pierwsze – albo MSW nie ma żadnej wiedzy, albo obowiązku informowania premiera rządu o istotnych dla bezpieczeństwa kraju przedsięwzięciach strategicznych firm. Należałoby wobec tego pytać, czy w ogóle dowiedziałby się o memorandum Donald Tusk, gdyby rosyjskie media nie poinformowały o tym, że spółki GazpromExport oraz EuroPolGaz podpisały memorandum w sprawie gazociągu Jamał II przez terytorium Polski dla ominięcia Ukrainy podobno w listopadzie ubiegłego roku.

Po drugie – prawdziwym szokiem może być tempo sporządzenia raportu przez MSW. Informacja rosyjskich mediów to 5 kwietnia. Sporządzenie polskiego raportu zajęło MSZ 12 dni. Komentarz tu zbędny. Samo zestawienie dat budzi grozę.

Ale nie to powinno nas przerazić, w każdym bądź razie nie tylko to. Raport ten nie powstał dlatego, że premier poczuł nagle wagę problemu i zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa. Można bowiem zapytać się, ile jeszcze takich dokumentów podpisały firmy przy aprobacie koalicjanta PSL, które narażają Polskę na ingerencję obcych państw bez wiedzy premiera polskiego rządu ?
Przerazić powinna nas wypowiedź rzecznika rządu, który całą tę sprawę przedstawia w kategorii spraw nieistotnych, na które może premier znajdzie czas i podzieli się w nawale obowiązków swoimi refleksjami z Polakami. Może nawet dowiemy się, kto położy głowę za… no właśnie za co? Za narażenie bezpieczeństwa Polski czy nadszarpnięcie wizerunku Donalda Tuska?
Z całą pewnością nie dowiemy się jednak, co zamierza w tej sprawie postanowić polski rząd, aby Putin za pomocą Gazpromu i EuRoPol Gazu nie czynił z naszego kraju korytarza tranzytowego bez wiedzy i zgody Polski.

______________________________________

W wersji audio możesz słuchać:

http://niepoprawneradio.pl/

Ps.
A tu pojawiła się dziś lektura do tematu obowiązkowa

Operacja: Gazprom Polska SA

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

rzecznika rządu, który całą tę sprawę przedstawia w kategorii spraw nieistotnych, na które może premier znajdzie czas i podzieli się w nawale obowiązków swoimi refleksjami z Polakami...
Właśnie to przeraziło mnie najbardziej. Premier ma zawsze czas na haratanie w gałę, na pojechanie z "gospodarska wizytą" a może nie mieć czasu na..
A może to nam się tylko wydaje, że to istotna sprawa dla Polaków..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>Bechis</p>

#351711

"A może to nam się tylko wydaje, że to istotna sprawa dla Polaków".

Niestety, to jedna z najważniejszych spraw dla Polaków i dobrze powinniśmy czytać wszelkie nowelizacje ustawy o wywłaszczaniu na cele publiczne.

Katarzyna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Katarzyna

#351717

Po tym kopniaku od towarzysza Putina Tusk postanowił dopisać sztukę teatralną dla swojego ludu...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#351726

Albo zaczniemy krzyczeć, albo już pakujmy walizki. Właśnie popisał się Komorowski.
Jego wypowiedź, to nic innego jak przygotowanie do stwierdzenia. Pozwalamy na budowę, zrywamy stosunki z Ukrainą, bo ktoś tam podpisał memorandum.Zostaliśmy ograni

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/komorowski-o-memorandum-z-rosja-zostalismy-lekko-r,1,5470314,wiadomosc.html

Katarzyna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Katarzyna

#351730

Rzecz nie w tym, że jeden nic nie wiedział, innym mu nie powiedział, a teraz po dwóch tygodniach, coś mu tam wysmażyli i on teraz będzie czytał i dzielił się refleksjami.

To wszystko co powyżej to stan normalny.
On miał nie wiedzieć, ktoś miał wiedzieć.
Taka miała i ma być władza w Polsce - fasadowa.
Teraz, jednak, przymuszony zaczyna robić coś czego nie powinien robić - zaczyna wtykać nos w nie swoje sprawy.

Szpara w drzwiach jest wąska, on ma długi nos i ktoś mu ten nos przytrzaśnie. Mam nadzieję, że na krótko, tuż przy szyi.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#351762

Z pewnością było i teraz migają się od jednoznacznego stanowiska.
Wkleiłam postscriptum pod notką z linkiem do artykułu, który wiele wyjaśnia. Wszystko teraz będzie zależeć, czy opozycja wypracuje skuteczne działanie i informację.

Katarzyna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Katarzyna

#351766

Jamałowiem... i znowu kłamał !!!!!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3ub3XvzhIY4

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/glos-polski-pos-antoni-macierewicz-6/
******************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#351932