Nieujawnialność zamachu w Smoleńsku

Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

 

Mija 3 tydzień śledztwa w sprawie smoleńskiej tragedii. Nadal nic nie wiemy, a po wczorajszej konferencji prasowej Premiera Donalda Tuska zrozumiałem na dobre, że nigdy nie zostaną ujawnione prawdziwe przyczyny Katastrofy, w której na rosyjskiej ziemi zginął Polski Prezydent, szefowie niezależnych od rządu organów państwowych, głównodowodzący wojsk RP, najwybitniejsi przedstawiciele opozycji i wielu patriotów.
 
Ta smutna kontestacja wynika z trzech powodów.
 
  1. Wszelkie okoliczności (o niektórych już wspominałem tutaj) wskazują na ZAMACH inspirowany i wykonany przez Moskwę. A nie należy się spodziewać, że śledztwo prowadzone pod dyktando zbrodniarzy ujawni ich samych.
  2. Brak jest interesu politycznego, odwagi i woli obecnych władz RP, by ujawnić opinii publicznej wszelkie okoliczności mogące wskazywać inspiratorów i wykonawców zamachu w Smoleńsku.
  3. Brak jest możliwości geopolitycznych ujawnienia winnych zamachu.
 
Nie będą rozwijał pkt. 2 – gdyż zarówno ja, jak i wielu innych lepszych blogerów zajmowało się i zajmuje tym zagadnieniem. Za to pkt 1 połączę z 3-im. Proste zestawienie pozornie różnych faktów wyjaśnia, dlaczego pomimo braku dowodów i dostępu do wiarygodnych informacji uznaję, że bezsprzecznie mamy do czynienia z międzynarodowym aktem terroru o niewyobrażalnej skali.
 
Jak się przekonacie czytając kalendarium poniżej, wskazuje na to nie tylko zasada „ten dokonał zbrodni, kto odniósł korzyści” ale także zadziwiająco spójna sekwencja zdarzeń, która na podstawie czystego, logicznego ciągu przyczynowo-skutkowego, oraz tzw. doświadczenia życiowego (i historycznego) byłaby w normalnych warunkach głównym kierunkiem śledztwa, a w suwerennym kraju dałaby podstawę do sformułowania prokuratorskich zarzutów:
 
  1. Rok 2006 - Prezydent Lech Kaczyński i Premier Jarosław Kaczyński podejmują działania zmierzające do neutralizacji rosyjskiej agentury GRU (zwanej u nas pod przykrywką WSI). Zostaje sporządzony, a potem ujawniony Raport o WSI.
  2. Rok 2007 – Przedterminowe wybory do parlamentu. Środowiska organizacji pozarządowych, z tak zwanego kręgu przeciwników lustracji, wykładają olbrzymie pieniądze na skuteczną kampanię wirusową celem odsunięcia Jarosława Kaczyńskiego i PiS od władzy. Kampania skorelowana z działaniem antylustracyjnych mediów i sympatyzującymi z Rosją ośrodkami międzynarodowymi jest skuteczna. Rosjanie komentują publicznie wygraną Donalda Tuska: „nasz człowiek w Warszawie”.
  3. Rok 2008
-        Działaniem nowego rządu PO zostaje rozwiązana Komisja Weryfikacyjna ds WSI, a służby specjalne zależne od Premiera Tuska przejmują w sposób siłowy od Biura Bezpieczeństwa Narodowego (podlegającego Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu) akta dotyczące agentury GRU w Polsce. Podsumowania prac komisji, dotyczącego powiązań agenturalnych z Rosją najbardziej wpływowych ludzi w państwie (zwanego „Aneksem do Raportu WSI”) nie udaje się jednak Tuskowi przejąć. Prezydent zapowiada przyszłe ujawnienie tego dokumentu.
-        W 1 połowie sierpnia nieudana inwazja Rosji na Gruzję - dzięki międzynarodowym działaniom Lecha Kaczyńskiego.
-        Wizyta Lecha Kaczyńskiego w Gruzji i próba zamachu ze strony wojsk rosyjskich. Bronisław Komorowski komentuje: „Jaki Prezydent – taki zamach”.
-        W 2 poł. sierpnia umowa o Tarczy Antyrakietowej podpisana z USA dzięki negocjacjom prowadzonym przez słuzby dyplomatyczne Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
-        Sierpień/Wrzesień: na Ukrainie Blok Julii Tymoszenko z inspiracji Rosyjskiej dogaduje się z Partią Regionów Wiktora Janukowycza i podejmuja próbę przejęcia władzy w Państwie.
-        Listopad: Barack Hussein Obama I - przeciwnik zdecydowanej polityki wobec Rosji, manifestujący brakiem zainteresowania Polską i Europoś Środkową zostaje wybrany na nowego Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Płn..
-        Grudzień: na forum Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie Moskwa zablokowała dalsze funkcjonowanie misji OBWE w Gruzji.
 
4.     Rok 2009
-        Styczeń: 9 stycznia 2009 największy spadek cen ropy od 2003 roku, 41,9 USD za baryłkę. Rosja w ślad za Europą i USA zaczyna boleśnie odczuwać skutki kryzysu finansowego.
-        Niespotykany atak medialny i dyplomatyczny Rosji na Polskę, na polską politykę historyczna prowadzoną przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz na Lecha Kaczyńskiego personalnie.
-        Kwiecień: aresztowanie Rosjanina, podejrzanego o wieloletnie szpiegostwo. Były żołnierz "Specnazu", oficer GRU zbierał informacje m.in o polskim wojsku i wpadł w pułapkę kontrwywiadu.
-        Maj: zaginięcie Szyfranta Zielonki (zatajane przez 3 miesiące) – osoby posiadającej gruntowaną wiedzę na temat dostępu do najpilniej strzeżonych kodów wojskowych i aparatury komunikacyjnej wojsk NATO. Zielonka był mocno zorientowany w sprawach wschodnich, przez wiele lat szkolił tzw. nielegałów, czyli oficerów służb, którzy wyjeżdżali pod przykrywką za granicę.
-        Lato: Po naciskach Rosji następuje odstąpienie przez nowego, ugodowego Prezydenta USA od planów instalacji Tarczy Antyrakietowej w Polsce. Decyzja przyjęta z zadowoleniem przez Rząd Donalda Tuska.
-        1 września – Wizyta Premiera Rosji w Polsce i nagłaśniane zbliżenie Putina z Donaldem Tuskiem. Zaczyna się mówić o „pojednaniu”.
-        Grudzień: niespodziewanie dla przyjaciół i rodziny popełnia samobójstwo (przez powieszenie) Grzegorz Michniewicz Dyrektor Generalny Kancelarii Premiera Tuska odpowiedzialny m.in. za kancelarię tajną (Pełnomocnik do Spraw Ochrony Informacji Niejawnych i Administrator Danych).
 
   5. Rok 2010
-        3 Lutego : Z inicjatywy rosyjskiego premiera, odbyła się rozmowa telefoniczna szefów rządów Polski i Rosji. Premier Rosji Władimir Putin zaprosił premiera Polski Donalda Tuska na uroczystości rocznicowe do Katynia. Prezydent RP nie został zaproszony.
-        15 Lutego:Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zatwierdził nową doktrynę wojenną, uznającą rozszerzenie NATO i budowę systemów antyrakietowych za czynniki zagrożenia militarnego oraz dopuszczającą użycie broni jądrowej również dla odparcia agresji konwencjonalnej.
-        23 Lutego: pojawia się atak medialny na Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego by się nie upierał jechać z Tuskiem.Katyń to musi być demonstracja jedności polskich polityków. Jestem przekonany, że tak się stanie – Odpowiada Stasiak z Kancelarii Prezydenta.
-        25 Lutego: promoskiewski przestępca z Donbasu zostaje Prezydentem Ukrainy. Gazeta Wyborcza pisze: „Wiktor Janukowycz zarzeka się, że nie zamierza oddać kraju w orbitę wpływu Rosji”.
 
-        Przełom lutego i marca: Rosyjskie MSZ w porozumieniu z Kancelarią Premiera ustala: Tusk się spotka z Putinem na 3 dni przed rocznicą, na którą leci Prezydent Lech Kaczyński. Tomasz Arabski zapewnił, że nie ma rozbicia uroczystości na 7 i 10 kwietnia. "Jest jedna uroczystość organizowana przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa i jest jedna wizyta bilateralna premiera polskiego rządu na zaproszenie premiera rządu rosyjskiego" - podkreślił.
-        Marzec: 2 krwawe zamachy bombowe w metrze moskiewskim – Władze Rosji natychmiast oskarżają kraje kaukaskie. Inne bomby w mieście Kizlar w Dagestanie mają uwiarygodnić te oskarżenia.
-        Marzec:Kontrolowana przez rosyjski Gazprom spółka Nord Stream, która projektuje, a także będzie układać i eksploatować Gazociąg Północny, porozumiała się w Londynie z 27 bankami w sprawie finansowania tej inwestycji.
 
-        2 Kwietnia: „Pokaz "Katynia" to dowód, że nasze społeczeństwo poczyniło poważny krok na drodze przywracania prawdy o tragedii II wojny światowej” - ocenia rządowa "Rossijskaja Gazieta", anonsując wieczorną premierę dramatu Andrzeja Wajdy w telewizji Rossija.
-        7 Kwietnia: zaczyna się inspirowany przez Rosję przewrót w Kirgistanie, w wyniku którego Prezydent Bakijew musi uciekać za granicę, a bazy wojsk NATO zostaną zamienione na Rosyjskie.
-        7 kwietnia: spotkanie w Katyniu Donalda Tuska w Władymirem Putinem. Mówi się głośno o pojednaniu.
-        8 Kwietnia: Barack Obama i Dmitrij Miedwiediew podpisują nowy traktat rozbrojeniowy START.
-        9 Kwietnia: Jarosław Kaczyński odwołuje swój wylot z bratem, ze względu na pogarszające się zdrowie mamy. To mu ratuje życie.
-        10 Kwietnia: Zamach w Smoleńsku. Rosja przejmuje śledztwo.
-        18 Kwietnia: Pogrzeb Prezydenta RP na Wawelu. Pokonując kilkanaście tysięcy kilometrów i za pośrednictwem przesiadek w 5 państwach Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili dociera na pogrzeb Lecha Kaczyńskiego – którego nazywa Przyjacielem i Bohaterem Gruzji. Prezydent USA, Władze UE, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch odwołują wizytę.
-        20 Kwietnia: Prezydent Gruzji informuje opinię publiczną o planowanym przez Rosję zamachu stanu. Promoskiewska „opozycja” gruzińska udaje się do Moskwy na konsultacje. W tym czasie przebywa także w Moskwie Adam Michnik.
-        21 Kwietnia: Umowa Prezydenta Rosji Miedwiediewa i Prezydenta Ukrainy Janukowycza w Charkowie, zgodnie z którą zamiast do 2017 roku rosyjska Flota Czarnomorska będzie mogła pozostać na Ukrainie kolejne 25 lat, z możliwością prolongaty o pięć lat, czyli do 2047 roku. W zamian za to Ukraina dostała 30-procentową zniżkę na kupowany od Rosji gaz.
-        25 Kwietnia: Zostaje odnalezione ciało polskiego szyfranta i obok jego teczka.
-      27 Kwietnia: Premier Tusk przejmuje kontrolę nad ostatecznym kształtem raportu o przyczynach katastrofy.
-        29 Kwietnia. Rezolucja Rady Europy. Rosja ucierpiała wskutek Wielkiego Głodu bardziej, niż Ukraina.
 
Zadajmy sobie naturalne pytanie: czy bliźniacy Kaczyńscy byli w takich okolicznościach zagrożeniem dla nagle materializujących się interesów rosyjskich i czy była możliwość innej eliminacji politycznej tego zaufanego, inteligentnego i wiele wiedzącego Duetu?
 
Rozważmy: czy zamach załatwiał sprawę i czy Rosja miała prawo liczyć, że śledztwo nigdy nie ujawni jej roli, a jeśli nawet coś wykaże to te wyniki będą NIEUJAWNIALNE publicznie?
 
Zadajmy sobie także inne pytanie: widząc co się dzieje obecnie u nas, w całej Europie i na Świecie, w jaki sposób powinien zareagować odważny i mądry Rząd Polski (gdybyśmy go mieli) w porozumieniu z Panem Prezydentem – Mężem Stanu (wierzę, że takiego mieć będziemy niebawem) gdyby uzyskał informację od polskich śledczych, że wszystko wskazuje na to, iż zamachu dokonało rosyjskie GRU lub FSB, albo ich polska jeczejka?
 
Na co moglibyśmy liczyć ze strony sąsiadów, sojuszników, opinii międzynarodowej, ONZ lub UE?
 
Myślę, że byłaby to bardzo trudna decyzja. Stokroć trudniejsza niż decyzja o ujawnieniu Aneksu WSI, której Lech Kaczyński, nie zdecydował się przecież podjąć. Możliwa do podjęcia tylko przez silne Państwo Polskie w wypracowanych korzystnych warunkach geopolitycznych.
 
Dlatego, podobnie jak Rosja twierdzę, że póki Jarosław Kaczyński nie będzie Prezydentem i patrioci nie zastąpią w Rządzie bandy tchórzy (oby tylko tchórzy), to PRAWDA - nawet istniejąca w dokumentach - o Zamachu na Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Polskich Dostojników jest NIEUJAWNIALNA.
 
I dlatego wciąż się boję o życie Jarosława Kaczyńskiego i jego najbliższych przyjaciół. Dlatego wciąż myślę, jaką jeszcze niespodziankę nam gotujecie „słowiańscy czerwoni bracia”.
Bo historia świata jak widzę znów przyśpiesza - a dla Polaków zazwyczaj to sie dobrze nie kończyło
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ale przyspieszenie jest jak w finale jakiejś tragedii. Istna kumulacja. A to przecież nie wszystko jeszcze 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#57271

Wiedziałem, że takie czasy kiedyś nadejdą, ale odsuwałem od siebie te myśli. Łudziłem się, że się mylę... 10.04.2010 roku Historia przyspieszyła. Bieg wydarzeń jest dla nas bardzo niekorzystny! Jesteśmy sami, jesteśmy zdani na łaskę manipulowanych przez lata wyborców. 20 czerwca będziemy wiedzieli więcej. Nadzieja umiera ostatnia. A Polska żyje i żyć będzie!
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#57273

Tak, to te czasy.
Oby nie było gorzej 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#57289

Spisek antypolski.

Obejżałem sobie trochę tych filmów na you tube i na jednym z nich widać jak reporter BBC chodzi swobodnie i wręcz berze w ręce fragmenty samolotu. Dwadzieścia cztery godziny po wypadlku. Jak to jest mozliwe? W jaki sposób prowadzono to śledztwo w ciągu pierwszych, krytycznych godzin? A ekipa polskich speców od katastrof dociera dopiero wieczorem. Dlaczego?

Pytania i wątpliwości na które nikt nawet nie próbuje w mediach zwrócić uwagi mnożą się i pozostają bez odpowiedzi. I tak już pewnie pozostanie. Gdzieś pomiędzy brakiem profesjonalizmu, doświadczenia, a złą wolą decydentów gubi się bezpowrotnie szansa na godne ofiar wyjaśnienie tej sprawy. Dopełnia się jakaś gorycz naszego życia. Naszego narodu. Powinniśmy chyba coś zrobić w tym momencie. I chyba tym czymś jest odpowiednie głosowanie. Bo niczego innego a ważnego i dającego nam jako całości oręż by podjąć jakąś walkę ze złem, nie widzę.

To jest moment przełomowy w historii naszego narodu i Polski. Ale czy wszyscy sobie z tego zdajemy sprawę?

Ciągle mam wrażenie że ten sen minie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#57278

Bezsprzecznie ciag zdarzeń, który przytoczyłem czyni hipotezę zamachy rosyjskiego za najbardziej prawdopodobną. Myślę że 80/20 %. Te pozostałe 20% to rosyjskie zaniedbanie nałozone na szereg zaniedbań Rządu Polskiego.

Z tego też powodu + szereg dezinformacji rosyjskich, manipulacji i wątpliwości dotyczących przebiegu oraz transparentnosci śledztwa moje prywatne przekonanie, że to rosyjski zamach jest niemal stuprocentowe.

Jeden z czytelników GW napisał: "Tusk ma rację, niezależnie od wszystkiego, Ci którzy zakładają z przyczyn politycznych zamach jako przyczynę, niezależnie od okoliczności, będą forsować fantastyczne tezy by zdobyć kapitał polityczny"

Na to jest tylko jedna odpowiedź.

Jeżeli Tusk jest czysty to Tusk to debil, tchórz albo jedno i drugie. Bo wiedząc jaka jest waga sprawy, jej niesłychane konsekwencje geopolityczne oraz siegającą dna reputacja (odnośnie uczciwości) służb rosyjskich (przy ich najwyższej reputacji odnośnie bezwzględności, skuteczności i rozległosci agentury) nie zrobił nic by zadbać o transparentosć śledztwa, skuteczność polskiego i międzynarodowego nadzoru nad nim, oraz zabezpieczenie dowodów.

Nic by tak nie ucięło rozważań jak natychmiastowe zabezpieczenie dowodów przez Polaków i Rosjan oraz natychmiastowe przesłanie ich do Polski, gdy śledztwo prowadzone było przez komisję międzynarodową (na które na pewno by się zgodzili Rosjanie jeśli byliby niewinni), a precyzyjne informacje o jego postępie trafiałyby codziennie do opinii publicznej. Nie uważasz?

Chyba, że Tusk od razu wiedział, że trzeba będzie wiele ukrywać, mataczyć i opóźniać (z powodu współudziału, z tchórzostwa lub cynicznej kalkulacji politycznej).

Zarówno współudział rządzących ich tchórzostwo jak i możliwość tak cynicznej kalkulacji politycznej dowodzą braku Państwa Polskiego. RP zamieniono na Prywiślański Kraj lub na PR. Tak czy inaczej obywatele polscy (My Naród) nie mamy już za sobą suwerennej organizacji państwowej, która by nas chroniła przed chaosem lub totalizmem atakującym od wewnątrz oraz agresją z zewnątrz. Władająca Polską Mafia nie jest Rządem ale Organizacją Przestępczą, prawo jest sposobem na bezkarne łamanie prawa, obywatele są ofiarami i pokrzywdzonymi, a Premier Tusk powinien odpowiadać za sprawstwo kierownicze. Niedługo patriotyzm, wolność słowa i wzajemna uczciwość mogą byc znów karalne. Jak za bolszewii. 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#57288

Odbyły się manewry Rosyjsko Białoruskie, ze scenariuszem ataku Polski na Białoruś. Oczywiście RadSik uspokajał, czyli było to groźne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#57281

Masz rację, to ważne uzupełnienie 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#57286

No i może jeszcze marcowa odpowiedź Rosjan trybunałowi w Strasburgu, że „nie ma nawet pewności, czy Polaków rzeczywiście rozstrzelano”oraz że rehabilitacji zamordowanych nie będzie, gdyż „nie udało się potwierdzić okoliczności schwytania polskich oficerów, charakteru postawionych im zarzutów i tego, czy je udowodniono”.

Oraz może

 Wyraźnie stwierdził to Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Dumy rosyjskiej Dmitrij Kosaczow, zarówno przed katastrofą pod Smoleńskiem jak i po niej, łącząc wyrazy współczucia ze stwierdzeniem, iż nie należy ujawniać dokumentów ze śledztwa w sprawie Katynia, gdyż mogą żyć jeszcze ludzie, których dotyczą, lub mogą one zaszkodzić ich rodzinom. On też wcześniej najwyraźniej stwierdził, że obawia się odtajnienia dokumentów dotyczących zbrodni katyńskiej, gdyż może to pociągnąć za sobą ujawnienie materiałów dotyczących innych zbrodni okresu stalinowskiego i wywołać niechciane konsekwencje. Zrazem podkreślił, iż Rosja nie zamierza iść śladem krajów, które jak Polska, by odciąć się od przeszłości komunistycznej ujawniają materiały o ludziach współpracujących z komunistycznymi służbami specjalnymi i zakazują symboliki komunistycznej.

Ale tu dokładnej daty nie znam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#57293

i znamienne. Co się stało że na tydzień przed zamachem nagle polityka wzgledem Katynia się zmieniła? Świetlisty nimb Tuska zadziałał na Putinka? 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#57306

Z reguły wszelkie wyjaśnienia oscylują wokół Polski.
To całkowicie naturalne ale może błędne ?

Zastanówmy się nad innym porządkiem.

10-4-10 jako collateral damage.

Od samego początku mam dwa pomysły, oba w kategorii "zamach". Wyjaśnień poszczególnych elementów nie podsuwam, co najwyżej sugestie, ponieważ brak mi dostatecznie ugruntowanej wiedzy na temat wagi różnych ciekawych zjawisk okolicznych.

Pomysł nr 1.
Cios spoza naszego bezpośredniego sąsiedztwa, wycelowany w Rosję.
Najważniejsze pytanie od którego można by zacząć to - jakie służby, a raczej, służby jakiego państwa byłyby w stanie opracować, przygotować i przeprowadzić taki zamach ?
Lista nie jest wcale taka długa.

Cel - kompromitacja i podważenie wiarygodności Rosji na arenie międzynarodowej, które mogłoby skutkować...
No właśnie czym ?
Zahamowaniem rury i osłabieniem budowy duetu gospodarczo-politycznego Rosja-Niemcy ?
Komplikacją "porządków" na Kaukazie lub nadmiernemu zbliżeniu z Chinami ?
Dziesiątkami innych rzeczy, które dzieją się dosłownie w tej chwili, o których nic nie wiemy.

Sposób osiągnięcia celu - np. przez wpuszczenie Rosji w kanał mataczenia podczas śledztwa. Jasne jest, że gdyby ruskie służby coś takiego wykryły to starałyby się zamieść sprawę pod dywan.
Ani to chwała, że ktoś im jest wstanie zrobić koło pióra, ani zysk ze zrobienia z siebie awanturnika przed opinią międzynarodową.
Gdyby właściwy gospodarz imprezy ujawnił takie mataczenie to Rosja miałaby przesrane na dłuuuugi czas. Dojście do porządku musiałoby być okupione niesłychanymi ustępstwami liczonymi w wielozerowe kwoty.

Pomysł nr 2.
Cios wyprowadzony z Rosji przeciwko Rosji takiej jaką ona teraz jest.
Kto ?
A na przykład ze strony GRU, które od czasów prezydentury Putina jest cyklicznie pozbawiane siły i formalnych wpływów. To jest proces długotrwały i współgra z koncepcją pięści zakładającą obudowanie FSB resztą służb w całkowitej podległości. Służbami, z których jedna w czasach sowieckich była równorzędnym "rozgrywającym" - KGB (dzisiejsze FSB) vs. GRU (dzisiejsze GRU ; )

Cel - kompromitacja i podważenie wiarygodności władz Rosji (tych pochodzących z "rozdania" FSB) na arenie międzynarodowej, które mogłoby skutkować...
No właśnie czym ?
Zmianą warty na Kremlu ?
Kusząca perspektywa.

Z tym może współgrać fala ostatnich zamachów w Rosji na czele z tym najbardziej spektakularnym wybuchem na stacji Łubianka.
Nasza tragedia może być apogeum fazy cresscendo, może niekoniecznie jej zwieńczeniem choć na wyjaśnienie przyjdzie jeszcze zaczekać.

Sposób osiągnięcia celu - jak wyżej.
Lub prościej - prawdziwi decydenci Kremla (którymi oczywiście nie są panowie P i M), niczym zwaśnione gangi mafijne po serii wzajemnych ciosów mogą wpaść na pomysł, że "zgoda buduje, niezgoda rujnuje" i dogadać się w inny niż dotychczas sposób.
Powzięcie nadziei, że przy tak silnych służbach uda się jednej "wyciąć" z rzeczywistości drugą musiało być pomysłem szaleńca, ale kto powiedział, że nikt by się na to nie odważył ?

-------------------

Każdy kto zna niuanse funkcjonowania duetu KGB-GRU w czasach sowieckich, niemal od czasu powstania tego potwornego państwa razem ze swoimi nie mniej potwornymi służbami, powinien zobaczyć w tym punkt zaczepienia.

AdamDee

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#57325

Pomysł pierwszy można od razu odrzucić. Z prostej przyczyny, która tkwi w zdaniu: "kompromitacja i podważenie wiarygodności Rosji na arenie międzynarodowej". Czy tzw. międzynarodowa opinia publiczna ma jakiekolwiek wątpliwości jakim krajem jest Rosja? Nawet przeciętnie zorientowany mieszkaniec tego padołu wie doskonale, że Rosja to kraj, w którym morduje się niewygodnych dziennikarzy, kraj, który bez żadnych podstaw najeżdża Czeczenię. Jest tajemnicą poliszynela, że Putin stoi za zabójstwem Litwinienki. Można tak wymieniać długo... Innymi słowy zarówno mieszkańcy tej planety jak i rządy większości krajów nie mają złudzeń: Rosja to barbaria! Rosja jest dostatecznie skompromitowana, co nie przeszkadza w najmniejszym nawet stopniu przymykać lub odwracać niejedne oczy! Dodatkowo działania Rosji po "katastrofie" przeczą Twoim słowom. Gdyby wiedzieli (a na pewno by o tym wiedzieli!!!), że ktoś inny za tym stoi, np. USA, to rozgrywaliby sprawę zupełnie inaczej!!!

Drugi pomysł jest jak najbardziej możliwy!

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#57335

Też uważam od dłuższego czasu, że zamach był akcją GRUzawików (reprezentowanych przez Niedźwieckiego) wymierzoną przeciw FuSBolistom (reprezentowanym przez Drogowca), a nasi politycy to wisienka na torcie. Niedźwiedzki i Drogowiec nie rządzą w Rosji, ale jednak w tym rządzeniu mają dużo do powiedzenia.

Wpuszczenie FuSBolistów w maliny poprzez zmuszenie Drogowca do mataczenia znacznie wzmacnia frakcję GRUzawików, przy pomocy której Niedźwidzki znacznie uwalnia się od kurateli Drogowca, którego był protegowanym jak pamiętacie.

Dlatego też wydaje mi się prawdopodobne, że wyciekła informacja o na bieżąco monitorowaniu parametrów lotu i rozmów w kokpicie przez SKW. To znacznie utrudnia zamiatanie niewygodnych faktów pod dywan przez "komisję śledczą" pod przewodnictwem Drogowca. Jeżeli ich kłamstwa nie będą wiarygodne, albo jeżeli frakcja FuSBolistów nie dopuści GRUzawików do odpowiedniej proporcji kabony u żłoba, to nagle się może okazać, że owe nagrania posiadane przez SKW (lub specjalnie dla niej spreparowane) niewygodnie wyciekną.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#57341

W koncepcji numer 2 widziałbym też pole do popisu dla WSIowatych.
Po naszej stronie to oni najbardziej korzystają z katastrofy.

To by był majstersztyk - uderzyć we wroga (podwójnego - wewnętrznego i zewnętrznego) i to cudzymi ; ) rękami.
Operacja powodowałaby splątanie na takim szczeblu, że każdy by miał coś za paznokciami i nikomu nie zależałoby na wyjaśnianiu czegokolwiek.
A jak się tak zamiata pod dywan to zawsze coś się przegapi.

AdamDee

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#57375

[quote=nurniflowenola]Pomysł pierwszy można od razu odrzucić. Z prostej przyczyny, która tkwi w zdaniu: "kompromitacja i podważenie wiarygodności Rosji na arenie międzynarodowej". Czy tzw. międzynarodowa opinia publiczna ma jakiekolwiek wątpliwości jakim krajem jest Rosja? Nawet przeciętnie zorientowany mieszkaniec tego padołu wie doskonale, że Rosja to kraj, w którym morduje się niewygodnych dziennikarzy, kraj, który bez żadnych podstaw najeżdża Czeczenię.[/quote] Obawiam się, że się mylisz.

Chciałbym aby było inaczej ale pozycja Rosji w świecie to jest jeden wielki Cyrk im. Grigorija Aleksandrowicza Potiomkina. Świadomość "opinii międzynarodowej" na temat Rosji jest odwrotnie proporcjonalna do odległości od Rosji. O ocenie świadczą również zaszłości historyczne, których my mamy pod dostatkiem, inni jakby mniej ;)

Rzuć okiem na statystyki prowadzone przez BBC:

news.bbc.co.uk/2/shared/bsp/hi/pdfs/bbcwspoll260410.pdf - najistotniejsze są tam opisy tendencji.

Nie brak tak kuriozalnych konkluzji:

Though views on Russia’s influence are still predominantly negative worldwide, these have softened in the past year, after having worsened between 2008 and 2009. In the 27-country average for the current survey, 37 per cent hold negative views and 30 per cent hold positive views. Seventeen countries give Russia’s influence a negative rating, seven give it a positive rating, and three are divided.
Most dramatic, the publics in the United Kingdom and Canada have gone from being negative to being divided, as unfavourable views have decreased by 22 points in the United Kingdom (now 33%, down from 55%) and by 20 points in Canada (now 34%, down from 54%).
Negative attitudes have also moderated notably in the USA, Germany, and France, though these countries are still predominantly negative. Among Americans, negative views have dropped by 18 points bringing it below half (now 46%, down from 64%). Among Germans, negative views have fallen by 16 points (now 54%, down from 70%), and among the French by 11
points (now 55%, down from 66%).

Krótko mówiąc Rosja jest na fali wznoszącej i wyraźnie widać, że poważna "zadyma" mogłaby popsuć jej szyki.

Obawiam się, że przeciętne zachodnie społeczeństwo ma blade pojęcie o tym czym Rosja jest w istocie.

Swoją drogą w tych statystykach jest bardzo ciekawy dobór państw biorących udział w badaniach...
Też trochę to o czymś mówi.

AdamDee

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#57374

16.12.1922 - w Zachęcie ginie prezydent, swiadkowie, sprawa oczywista - marszałek Rataj odmawia przejecia obowiazkow do momentu wystawienia oficjalnego aktu zgonu.
10.04.2010 - marszałek Komorowski nie może się juz doczekać, nawet nie czeka na identyfikację , nie czeka nawet aż ktokolwiek z Polakow obejrzy miejsce katastrofy, nie czeka nawet az Rosjanie oficjalnie ogłoszą że nikt nie przeżył.
Polski slad jest aż nazbyt wyrazny.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#57819