Czy wyborcy Komorowskiego zagłosują za likwidacją Polski?

Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Jak by się opowiedział wyborca Bronisława Komorowskiego w potencjalnym referendum o rozwiązanie Państwa Polskiego? Nie ukrywam, że wobec odporności na prawdę, wiedzę, honor i zdrowy rozsądek większości aktywnych Polaków mam ostatnio gonitwę myśli na taki właśnie temat.

Przyznam, że nie nastraja mnie najlepiej marazm intelektualny rodaków, który obserwuję. Tumiwisizm powodujący, że wąsaty ćwierćinteligent został wybrany na najgodniejszy urząd w państwie pomimo jego żenującej niewiedzy, uwikłań w kontakty z obcymi służbami, pomimo kompletnej niezaradności jego formacji w okresie powodzi i mimo szoku strasznej katastrofy smoleńskiej, oraz haniebnego zachowania w sprawie śledztwa dotyczącego śmierci Głowy Państwa i 95 znamienitych osób.
Czyżby było tak źle, że oprócz świętego spokoju, komiksowo-obrazkowej percepcji rzeczywistości, pełnej michy i wmówionego samozadowolenia większości czynnych wyborców już nic zupełnie nie obchodzi?
Czyżby patriotyzm, polska duma i nasza suwerenność stała się aż tak wielkim obciachem?
Zastanówmy się, jakby postąpili wyborcy Bronisława Komorowskiego, gdyby podrzucić im pomysł określenia się w referendum, czy są za Polską Państwowością, czy za rozczłonkowaniem naszego kraju pomiędzy sąsiadów.
Oczywiście, referendum takie, wynikające z pewnością z decyzji Parlamentu Europejskiego przegłosowanej zasadą większościową zgodnie z Traktatem Lizbońskim nie zawierałoby tak łopotalogicznego pytania postawionego na chama, ale takie, przy którym PO, Komorowski, Gazeta Wyborcza, Polityka, TVN, Polsat i TOK FM mogłoby troszkę pociemniać.
Gnębi mnie i dręczy myśl, jak by postąpili wyborcy Komorowskiego, gdyby referendum zawierało następujące pytania:
1.      Czy jesteś za zniesieniem polskich granic państwowych w celu rozwinięcia integracji w ramach Unii Europejskiej i z naszymi przyjaźnie nastawionymi sąsiadami?
2.      Czy jesteś za zamianą obywatelstwa polskiego na obywatelstwo europejskie i zniesienie cenzusu obywatelstwa przy obejmowaniu funkcji państwowych, samorządowych, oraz w wymiarze sprawiedliwości?
3.      Czy jesteś za równouprawnieniem wszystkich języków europejskich, jako urzędowych na terenie Polski?
4.      Czy jesteś za ukonstytuowaniem parlamentu polskiego, jako części izby niższej parlamentu europejskiego i przekazaniem uprawnień rządowych do Rządu UE?
5.      Czy jesteś za wcieleniem polskiej armii narodowej w budujące się struktury armii europejskiej?
 
Zdroworozsądkowy patriota wie, że zgoda na ten 5-cio punktowy projekt spowodowałaby V rozbiór Polski i likwidację naszego kraju.
 
Tymczasem, jestem przekonany, że Gazeta Wyborcza by szybko wyjaśniła swoim czytelnikom, iż: PRAWDZIWY NOWOCZESNY EUROPEJCZYK GŁOSUJE 5 x TAK
 
I uzasadniła np. w ten sposób:
 
Odpowiedź TAK na pytanie pierwsze, pozwoli nam zbudować silną Europę bez politycznych podziałów.
Odpowiedź TAK na pytanie drugie, nada nam status prawdziwych europejczyków i otworzy drogę by każdy mieszkaniec danego terenu mógł uczestniczyć we wspólnocie bez względu na pochodzenie.
Gdy odpowiemy TAK na pytanie trzecie, to Polska zapisze się złotymi zgłoskami w historii Europy, gdyż zrówna z nami wszystkich innych europejczyków i otworzy teren naszego kraju na wielkie inwestycje zagraniczne oraz wzmoży u mieszkańców naszego kraju znajomość języków obcych.
Pytanie czwarte, jest sprawdzianem naszej europejskości i wizji harmonicznego rozwoju całego naszego regionu.
Dzięki odpowiedzi TAK na pytanie piąte mamy szansę na stulecia pokoju w Europie.
 
Jak myślicie, czy jest realne zagrożenie, że wyborcy Komorowskiego by takiej argumentacji ulegli?
 
Bo ja bardzo bym się obawiał o wynik TAKIEGO referendum.
 
Oto poziom absurdu, o który się ocieramy.
 
ŁŁ
 
Ps.I. Tylko niech mi nikt nie pitoli, ze prawo, konstytucja i takie tam nie pozwalają na przeprowadzenie referendum tego typu. A pozwalało na kolejne głosowanie w sprawie TL w Irlandii? Polski Trybunał Konstytucyjny nie zakwestionował wszak zrzeczenia się wielu innych polskich elementów suwerenności i prerogatyw rządowych i uznał wyższość prawa UE nad prawem polskim. Poza tym, jest to wciąż jeszcze pytanie teoretyczne. Cholernie istotne pytanie o poziom upadku wartości, skalę głupoty, podatność na manipulację i poziom zatracenia instynktu samozachowawczego. Pytanie gdzie jesteśmy, ile mamy czasu i co musi się jeszcze wydarzyć by zombie obywatelskie wrócili do żywych.
 
Ps.II. Wyborco Komorowskiego, odpowiedz sobie uczciwie przed sobą na wyżej postawione pytania (bo czym się różni oddanie przywilejów rządowych od oddania śledztwo w sprawie śmierci Prezydenta RP?), a zrozumiesz po czyjej jesteś stronie.
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Proszę nie publikować takich tekstów, tj. nie podsuwać pomysłów wiadomym kręgom!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72488

przyszłych wyborców, którzy odpowiedzą 5xTAK w takim referendum...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

M-)

#72497

A podpis dostaniecie ELEKTRONICZNY.I czip w nosie zamiast dowodu osobistego.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72500

Wtedy ulice spłyną krwią. Ale nie pierwszy raz. Może już czas.Lepszy na wolności kąsek lada jaki...
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72498

ktoś lekkomyślny mógłby Pana milczenie odebrac jako ucieczkę przed odpowiedzią, ja jednak czekam :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72577

Życie nauczyło mnie, że są sytuacje, kiedy dalsza dyskusja nie ma sensu.Kiedy rozmawiam ze słupem - bo ten mnie nie słyszy. I kiedy rozmawiam z funkcjonariuszem, bo temu płacą za upieranie się przy swoim zdaniu -i z tego wynika że słyszy tylko siebie. Nie zauwazyłem odpowiedzi na produkty reakcji spalania propanu w tlenie.
Jezeli nadal Pan upiera się przy "rzekomości" zamachu, bo jak Pan napisał, nie było śladu użycia materiałów wybuchowych, to proszę sprawdzić czym strzela rosyjski czołg TUNGUSKA. Dodam, ze zaprojektowany do zwalczania nisko lecących celów powietrznych.Czołgiem tym na forum handlu bronia chwaliła się rosja od kilku lat.Co zas do poszycia Tu154 to proszę wybaczyć, ale 3mm duralu wystarczy, aby pokroić Pański samochód w plasterki.Lekki jak aluminium, ale w stopie z miedzią zachowuje się jak sprężyna, a nie jak kiepski garnek.
Traktuję tę wypowiedź jako ostateczną, bo nauka też kosztuje, a trolli nie lubię.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72587

skoro Pan nie potrafił zauważyć mojej odpowiedzi co do produktów spalania propanu (CO2 I WODA, co bardziej rozgarnięty licealista odpowie na te banalne pytanie)

przypominam na koniec mój argument, którego nie potrafił Pan zbić, tym razem dużymi literami, żeby się Panu do główki wbiło:

SPISEK NA ŻYCIE LECHA KACZYŃSKIEGO NIE MIAŁ SENSU, GDYŻ JEGO ŚMIERĆ NIE PRZYNIOSŁABY RUSKIM ŻADNYCH KORZYŚCI, PRZYNIOSŁA IM STRATY (WZROST NASTROJÓW ANTYROSYJSKICH W POLSCE), A MOGŁABY PRZYNIEŚĆ JESZCZE WIĘKSZE (ANTYROSYJSKI J. KACZYŃSKI O MAŁO CO NIE ZOSTAŁ WSKUTEK ZAMACHU PREZYDENTEM, A GDYBY MIAŁ ŁEB NA KARKU - TO DZIĘKI TEMU WYGRAŁBY NAJBLIŻSZE WYBORY PARLAMANTARNE - NA CO SWOJĄ DROGĄ MA WCIĄŻ SZANSĘ)

Ja również kończę dyskusję z Panem - bo z tchórzami nie rozmawiam, brzydzę się nimi

Na koniec zniżę się do Pana poziomu:

Swoimi chamowatymi wypowiedziami potwierdził Pan, że jest zaślepionym, zakutym łbem, który - jeśli widzi, że ktoś się z nim nie zgadza, potrafi tylko wyskomleć 'funkcjonariusz', 'słup' i 'troll' i tchórzliwie uciec od dalszej dyskusji. Jestem zniesmaczony, bo miałem nadzieję na jakąś sensowną dyskusję, a dostałem coś, co mieści się w szeroko pojętym Ziemkiewiczowskim 'Polactwie'. Smutne, i przykre, naprawdę.

Pozdrawiam racjonalnie myślących

PS. po k0olejnej analizie Pana wypowiedzi śmiem zaryzykować twierdzenie, że tylko udaje Pan osobę posiadającą wiedzę z zakresu materiałoznawstwa i - ogólnie - chemii, bo cóż u diaska znaczy 'rozpisać reakcję na nanostruktury', to jakiś bełkot pseudonaukowy jest

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72599

I ja jestem przekonany że w porę zakończony dyskurs uchronić może przed najdotkliwszymi powikłaniami ..

Jak mawiał mój śp. profesor "wchodząc do chlewa bądź pewien że zupełnie czystym nie wyjdziesz " ..

Wdając się w dyskurs z idiotą powiadał dalej , miej się na baczności by ów osobnik podstępem nie sprowadził cię wpierw do swego poziomu by w następnej kolejności nie spróbował przekonać Cię i do swych racji..

i ja pozdrawiam zdrowo myślących ..

Ł.Ł ..dla Ciebie oczywiście 10 pkt..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#72660

Myślę że te jak piszesz najznakomitsze 96 osób zaglosowałoby 5 x tak.Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72509

[quote=chlop ze wsi]

Myślę że te jak piszesz najznakomitsze 96 osób zaglosowałoby 5 x tak.Pozdrawiam

[/quote]

Drogi chłopie ze wsi,
nic tak dobrze nie robi na watrobę jak prawda prosto w oczy.
Dziękuję Ci za to proste zdanie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

________________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

#72519

Prawda dzisiaj wszędzie ma cholernie złe samopoczucie.Czasami nie wytrzymam,i sie wypsnie.Powodem wypsniecia - najznakomitsze.Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72520

Cenna obserwacja. No, może nie całe 96 osób

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#72521

Zawsze mam na uwadze "nie ma reguły bez wyjątków". A jednak jak wiesz tak sie pisze żydzi, Polacy itd-to czy tamto. PO to dno , ale PiS to też na POLSKĘ zły przepis. Tylko POLSKI WÓDZ i "żołnierze" na dzisiaj z "konstytucją" AK. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72524

Widzę wady tego przepisu.

Ale realistów jest zbyt mało. Czyli jeśli Wódz nawet jest, to jego legiony jeszcze skromne ;)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#72545

I posunąłeś się za daleko z tym głosowaniem matołów, przypisując to samo 96 osobom z 10.04.2010, a już na pewno obraziłeś okrutnie Lecha Kaczyńskiego jak i zresztą wszystkich z PiS , którzy byli na tym pokładzie, skąd przyszły tobie takie bzdurne myśli do głowy ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72523

http://tiny.pl/h775b

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

________________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

#72527

Tego nie czytałem. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72534

 "Konstytucja " AK , WÓDZ POLAK i "żolnierze". Ja staram sie nie być "salonowcem" po ani jednej stronie.Jak piszesz o Lechu -pasowałoby wyliczyć działania mini propolskie i antypolskie. I wtedy mozemy dyskutowac, dlaczego jego popieramy i czego możemy się po nim spodziewać. Przypieczentowaniem moich obiekcji było wyprowadzenie zza kurtyny w dniu zwycięstwa Lecha K na prezydenta przez SMOLARA z Batorego.Wylazło mu się krok za daleko , ja to widziałem , zawsze starałem sie patrzeć inaczej. Wyliczał antypolskich nie będe. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72530

Swego czasu popularne było wśród anarchistów hasło
" Jeśli wybory mogły by coś zmienić , to by były zakazane"
I nie sposób odmówić im racji, Wybory to takie opium dla mas. Aby co cztery lata, szare masy miały złudzenie ze maja wpływ na cokolwiek....
Szare masy nie maja wpływu na nic , same ulegają wpływa. Ludzie uwielbiają wygrywać, po to są sondaże. Stawać po stronie zwycięscy. Wicie kumo "mój" kandydat wygrał.
Jak widzę ze mój Szczecin wybrał Komorowskiego, to płakać mi się chce z bezsilności. Miasto gdzie wszystkie większe zakłady padły. Gdzie rządzi klika PO. Gdzie agent SB był prezydentem miasta.
Wyjechałem z Polski 2002, prawdopodobnie nigdy już nie wrócę. Ale to co się dzieje boli mnie.
Coz mój ojciec uczył mnie jeszcze wiersza " Kto ty jesteś Polak mały..." Teraz to pewnie brzmi zaściankowo i staromodnie

Pozdrawiam
--------------------------------------------------------
Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny.

#72535

Tylko ta racja nie dociera do nikogo. Wybieramy wybranego. Jeszcze troche POLAKÓW zostało.Kto ty jesteś............ Bylo drukowane na niepoprawnych. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72550

za prl była szkoła podoficerska im braci Nalazków w Elblągu!
Wylęgarnia wyjątkowej nawet jak prl'owskie lwp głupizny ogólnowojskowej!
Mówiono "absolwentach" tej szkoły "odporny na naukę i trudny do z.......!"
I tenże bronkowy i PO wyborca ma w sobie ekstrakt "Nalazka"!
pzdr
p.s. Wszystkich o tym nazwisku serdecznie przepraszam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#72542

ŁŁ jak zwykle świetnie pisze, bardzo trafnie i rzeczowo. Wszystko świetnie, tylko jak to przenieść dalej. I odwieczny problem jedności prawicy. Wiem jedno, nie da się połączyć prawicy w jeden moloch, bo każdy z nas ma zasady i jest wierny swoim ideom. Więc zróbmy inaczej, wróg mojego wroga jest moim przyjacielem, a to może wystarczy na początek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72553

proszę o tym pamiętać, to socjaliści czystej krwi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72579

PO tym bardziej, to zaledwie ~50 tysięcy ludzi.
Część jednych i drugich jest zapewne do odzyskania.
TU są wyniki wyborów.
Ważne jest te 13783507 Polaków którzy nie poszli do urn !
Pod ich obecność ...
He he he ...
 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72548

Aby sklonic ludzi do głosowania, musi być podana prawda do bólu. A kto to zrobi z obecnych parti, ja nie widzę. Na wyborach krzyczą co oni nie zrobią, a za kilka dni już działania odmienne. Czyli ten gosć powinien być wywalony na zbity pysk za pierwsze oszustwo nawet po kilku dniach działalności. A wszystkie podjęte przez nie decyzje poddać generalnemu przeglądowi.Złe decyzje anulowac,wyjaśniając dlaczego itd... Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72554

ale także i o tym:
http://tiny.pl/4njs

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

________________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

#72556

Można zobaczyc i rozmawiać z tymi wstrzymującymi się od ratyfikacji.No i jeden przeciw. Kto zacz i dlaczego tak głosował. To oni może mogliby być tym zaczynem POLSKIEJ parti jeśli już musi być z PiSu. Nie głosujący to też mogą być taktyczni cwaniacy.  LIDa nie liczę bo to głosowało z jakiś względów taktycznych.Oczywiscie popieram Jarka w dochodzeniu do prawdy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72557

Jak odpowiedziała Goldie Hawn w Ze śmiercią jej do twarzy - You right, YOU ABSOLUTELY RIGHT!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72555

gdyby nie zamach 10.kwietnia , ja też nie poszłabym na wybory . Od 10 zaczęłam coś czytać , aby zorientować się małe conieco , ale te polityczne podchody przerastają moje prostolinijne myślenie . Kłamstwo dla mnie jest kłamstwem a nie mijaniem się z prawdą .
Zagłosowałam 5 x NIE i 5 lipca doznałam szoku ,że nie wszyscy ludzie widzą więcej niż to co poda TVN .
Wsciekła na cały świat postanowiłam pokazywać moim znajomym , którzy głosowali wręcz przeciwnie ,jak to jest z zamachem i wyborem Belki za śp.p.Skrzypka . Okazuje się ,że za gajowym były jednostki , a większość głosowała na Jarka . Myślę ,że nad urnami musiały się dziać istne cuda .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72567

Obawiam się, że mamy tak powszechne zaczadzenie, że przebudzenie po 10.kwietnia było zbyt krótkotrwałe, aby mogło wystarczyć do wygrania wyborów prezydenckich. 

Mamy więc rok na działanie, a to trochę mało, aby się zmieniło nastawienie i ludzie chcieli wybrać opcję patriotyczną.

Zgadzam się, że PiS nie jest idealny. Ale w takim razie która partia jest? Nigdzie tak nie ma, że coś wszystkim odpowiada w 100 %. Choć i ja jestem sceptyczna, kiedy patrzę na poczynania niektórych PiSowców i niczym nieuzasadnione samouwielbienie, wręcz narcyzm, to jednak stoję murem, bo wierzę JKaczyńskiemu. Wierzę w jego prawość, uczciwość i oddanie dla Kraju.

Sądzę, że właśnie JK może nas obronić przed calkowitym zniewoleniem. Morderstwo na jego Bracie, Prezydencie Lechu Kaczyńskim dobitnie pokazało, kto był i nadal jest niewygodny dla razwiedki na wschodzie i zachodzie.

Jedyne, co może nas uratować, to wspólna i solidarna wojna z kacapami. Najgorsza jest utrata wiary i rozbicie na partie kanapowe, bo to oznacza niechybną klęskę. Mam nadzieję, że pomimo wszechwładnych mediów i ich propagandowego kłapania, moi rodacy dojrzeją do odpowiedzialnych wyborów. Daj Panie Boże!

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ursa Minor

#72568

Nie wiem czy zdążymy, ale przeczytałam godzinę temu. Talefonicznie rozmawiałam -  temat powyższego artykułu. Nie wiem czy jeszcze prawnie coś uda się, czy pojdziemy przez niepolskie ulice, Jeszcze nie poddajemy się, albo będzie - My ze spalonych WSI...Czekamy na jeszcze,  idę rozsyłać linki. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#72570

że za Traktatem Lizbońskim głosowało większość posłów PiS , a śp. Lech Kaczyński go ratyfikował

a to oznaczało odpowiedź 'tak' na wszystkie powyższe 5 pytań

tak więc wpis pana ŁŁ jest odrobinę niemerytoryczny

pozdrawiam wszystkich racjonalnie myślących

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72573

 "Wasze ulice , nasze kamienice"

 "Wasze chodniki, nasze fabryki"

 Osz, ktoż to do tego doprowadził.Winnych -nima.A dlaczego -Boni

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72580

Ja jako bezmyślny Europejczyk odpowiedział bym 5x tak!!!
Bo to z zalozenia jest sluszne i nie widze nic w tym ,,zlego"
Europa wspolna OK.
Bez granic OK.
czy mogę mówić w innych językach ok!
czy jestem za wspólna polityka i armia? TAK pod jednym warunkiem ze te wszystkie pytania budowane sa nie przez ciebie ale przez ludzi z ideałami. Przez ludzi szlachetnych z naciskiem na uczciwych!!!
Dzisiejsza demagogia Platformy Obywatelskiej dewaluuje słowo prawda, historia, szlachetność!
Tak wiec Lazarzu ad rem - potocznie.
SADZE ZE TWOJE PRZEMYŚLENIA NIE DOTRĄ DO ZBYT WIELU UMYSŁÓW
BO NIE WIELU JUŻ MYŚLI.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72582

Pomieszanie z poplątaniem. Polska już dawno nie jest suwerenna, bo najważniejsze decyzje podejmują euromafiozi w Brukseli. Polsce zostawiono autonomie w niektórych dziedzinach i nie sądzę aby euromafiozi nam tę autonomię zabierali, przynajmniej nie będzie to robione wielkimi skokami, tylko małymi krokami bo już jest mało do przejęcia. Docelowo przecież to nie cała władza przejdzie do Brukseli. W Stanach Zjednoczonych o niektórych sprawach decydują władze stanowe, a o niektórych władze miejskie i nikt o zdrowych zmysłach nie proponuje aby czy to władze stanowe czy miejskie likwidować.
Pozdrawiam. Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#72584

pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72585

Ale konstutucje będziemy "mieli" Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72586

Ździebko nie rozumiem Twojego negowania sensu tego projektu. Bo chyba jest w miarę rozsądnym określenie się przez ludzi jakich wartości wymagają od podstawowego aktu prawnego. Który jasno i przejrzyście określałby obowiązki i prawa każdego obywatela i struktur państwowych. I to jest pole do szerokiej dyskusji zwieńczonej ustaleniami co w tym obowiązującym obecnie akcie prawnym jest do zmiany. Sam mam multum uwag począwszy od chorej hierarchii i kompetencji sprawowanej władzy. Poprzez przepisy "naturalizacyjne" dla obcokrajowców i dopuszczenie ich do sprawowania najwyższych urzędów w państwie. A na zaakceptowaniu frekwencji poniżej 50% uprawnionych przy np wyborach parlamentarnych, oraz braku zakazu używania "sondaży" w kampaniach wyborczych kończąc. To tak z grubsza i w skrócie. Poza tym pokazałoby to "politykom" czego się od nich wymaga i za co się będzie ich rozliczać.
Może jednak więc warto poświęcić trochę czasu na wypracowanie jakiejś koncepcji na której można byłoby się oprzeć przy formułowaniu żądań względem "władz". Bo jak na razie takowej w konkretnej formie raczej nie uświadczysz poza rzeczywistym biciem piany, które nie może przynieść siłą rzeczy żadnych efektów.

pozdrawiam

W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#72605

Ja nie mam nic przeciw konstytucji, tylko potrzebna jakaś kolejnosć. Aby się nie rozpisywać, zgadzam się j/w z Baczem. A on też to tylko nakreślił z grubsza. Były czasy że budowałem dom. Wszystko na przydział. Na podanie z prośbą o cement i drut , dostałem przydział na terakotę do łazienki. Jak zrobić łazienkę jak trzeba fundamenty zalewać, a tu nie ma czym Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72651

Zgoda. Ale na pewno zacząłeś od projektu, planu itp. A to właśnie nic innego. Zauważ że w jakiejkolwiek dyskusji gdy zejdzie się w takich sprawach na poziom konkretów. Sprawa "rozłazi się w szwach" i jałowej dyskusji. Bo brak jest ustalonych zasad które wytyczają jej kierunek. I za każdym razem zaczynamy od takich samych konstantacji jak wcześniej nie posuwając się ani o krok do przodu. Cały czas kręcimy się w kółko jak pies za własnym ogonem. A "politycy" zyskują tylko pole do manewrów bo wszak brak jest skonsolidowanego nacisku na jakieś konkretne rozwiązanie. I w to im graj :)

pozdrawiam
W. red

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

W. red

#72658

Mam tylko nadzieje że ci co o tych sprawach piszą,robią swoje.Czyli piszą konstytucję.I niech tak będzie.Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72787

Zrozumcie jedno moi drodzy NIEPOPRAWNI!!!
DEMOKRACJA DLA NASZYCH ELIT TO JAK KAPELUSZ U PROSTYTUTKI!!!
NIE MAMY ŻADNEGO WPŁYWU NA KREOWANIE ZACHOWAŃ, Mafie mają wszystko!
Nie ma prawdy, nie ma fałszu, jest tylko OGROMNE KONFORMISTYCZNE STADO BYDŁA sterowane przez PRowców. Nic więcej. Jesteśmy samotnymi, opuszczonymi przez większość papierowymi rewolucjonistami. To co się miało wydarzyć i zmienić już się wydarzyło. Po 1939r wyrżnięto naszą elitę, kulturę i ludzką moralność. ONI czekają aż ten procent masy głupoty konformistycznej wzrośnie do 70, 80%, wówczas jak w filmie polskim "Szczurołap" resztę się już profesjonalnie WYTNIE!
SMOLEŃSK TO TYLKO PRZYGRYWKA!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72590

Dowiedziałem się właśnie, że dziś wieczorem Biuro Analiz Sejmowych uznało za nielegalną Komisję Millera do badania tragedii smoleńskiej. Uznalo także podobno, iz MAK jest także nielegalny jako komisja nieukonstytuowana prawnie jak należy i nie bezstronna. To drugie jednak trzeba będzie podważyć w Sztrasburgu.
Tym sposobem Donald Tusk może odpowiadać przed Trybunałem Stanu za przekroczenie uprawnień, lamanie prawa i rażące zaniedbania związane z wyjaśnieniem największej tragedii narodowej po 1945 r. (zgodnie z uchwałą Sejmu)
Dobrej nocy 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#72620

Ad.PS. II.:
Wyborcy Komorowskiego tutaj nie wchodzą... nie mają czasu, oglądają tvn...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72623

Myślę, że trzeba głośno pytać - czy Niemcy, Francuzi, Brytyjczycy i Litwa też są chętne do zagłosowania 5 x tak.
Gdybym miała pieniądze, to zamówiłabym takie badania we Francji i Niemczech. Ich wyniki byłyby przekonywujące nawet dla lemingów. Czy nasze uczelnie mogą prowadzić badania w ramach UE?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72645

jaskółka. Aczkolwiek to Sejm się powinien kopnąć za spóźnione działanie i brak reakcji na oczywiste naruszenie prawa.  

Premier i ministrowie , szczególnie spraw wewnętrznych i obrony narodowej są w tej sprawie stroną jako odpowiedzialni za organizacyjno-techniczne przygotowanie lotu.Bynajmniej to nie abstrakcja bowiem przynajmniej kilka decyzji zawiera ich pisemną akceptację.  

Gdyby mieli wiecej rozsądku sami by się odsuneli od udziału. W ewentualnym późniejszym procesie sądowym bowiem nawet jeśli rozpatrywana będzie tylko wina pilota to będą też okoliczności ryzyko wystapienia takiego błędu i jego skutki zwiększające. Kwestia wypłynie i wtedy decyzja Tuska ingerujaca w skład komisji cywilnej może być przedmiotem zarzutu - utrudnianie, mataczenie.Podobnie niemadre było wychwalanie się naszego  dzielnego Donka że dokonał z Putinem pierwszych uzgodnień co dalej robić. Ponieważ właśnie w pierwszej fazie śledztwa doszło do poważnych błędów - utrudnienia szczegółowej sekcji zwłok i nieodpowiedniego zabezpieczenia miejsca katastrofy. Potem ta odpowiedzialnośc spada na polskich prokuratorów. Po prostu do czasu ich przybycia nie należało nic robic poza akcja ratowniczą. 

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72648

Dzielenie "tortu" już się zaczęło ,,W miejscu w którym ja mieszkam ,czyli na Opolszczyźnie ,zaczęło się i to intensywnie .

Tuż przed II turą wyborów prezydenckich oczywiście za obopólną zgodą czyli Mniejszości Niemieckiej [M.N] w osobie posła Ryszarda Galli i PO w osobie min Zdrojewskiego na to by poprzeć wspólnie kandydata ob.,"Marię coś tam ..."
Widać PO i M.N na Ślasku Opolskim - dobili targu

W zamian jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać dwujęzyczne tablice w pod opolskich miejscowościach ..przew. [TSKN] MN Norbert Rasch listem do Marszałka wojew. opolskiego Sebesty ..niczym "rękawicą w twarz" rzucił wyzwanie do rewizji dotychczas pojmowanej historii w kwestii samych zdarzeń wokół zwłaszcza III-go z Powstań Ślaskich ...

Cóż z tego że reszta z MN z posłem MN do parlamentu polskiego R.Gallą i innymi działaczami odcięła się od tej buńczucznej wypowiedzi ..fakt medialny zaistniał..

Wszystko to daje nam obraz stosunku obecnych władz naszego państwa do tego co nam wszystkim Polakom najświętsze ..

Masz rację Ł.Ł ..wybiegając być może w ponurą przyszłość PO jeśli już gdzieś zacznie lokalnie to referendum to z pewnością może "liczyć" na tych obecnych mieszkańców ziemi opolskiej , gdyż jak wszystko na to wskazuje ( jak wiemy ob. Komorowski) uzyskał tu największe poparcie w kraju) może to być najsłabsze ogniwo w naszej państwowości .

I obym sie mylił ..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#72665