Koncert Pieśni Niepokornej w Toruniu! Jeden z niepokornych odmówił przyjęcia odznaczenia od B.Komorowskiego

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Maria Sadowska i Janusz Szrom. Po raz kolejny, bodaj już drugi Toruń jest miejscem pieśni niepokornej. Dzisiaj wystąpiła m.in. Maria sadowska i Janusz Szrom. Na początku Henryk Wujec, doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego wręczał najwyższe odznaczenia państwowe zasłużonym działaczom opozycji.
Jeden z nich, znany działacz "S" oraz samorządu pracowniczego w toruńskiej "Elanie" odmówił przyjęcia Krzyża Oficerskiego Odrodzenia Polski.
Gdy został wywołany, podszedł do Henryka Wujca i oświadczył, że nie może przyjąć odznaczenia przyznanego przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, wręczył zaadresowaną na prezydent5a kopertę, uścisnął dłoń Wujcowi i zszedł ze sceny!
"... kiedy ze sceny zejść....!!!!"

"...W trakcie koncertu, którego motywem przewodnim będzie powstanie Solidarności, odbędzie się przegląd konkursowy młodych talentów, natomiast na zakończenie usłyszymy koncerty zaproszonych gości:
Maria Sadowska, Janusz Szrom, Robert Ruszczak, Mariusz Lubomski i Tomasz Szwed - to oni zagrają podczas Festiwalu Pieśni Niepokornej w Toruniu. A całość poprowadzi prezenter Teleexpressu - Maciej Orłoś.

Zwieńczeniem będzie recital Marii Sadowskiej i Janusza Szroma, którzy wykonają kilka utworów Jacka Kaczmarskiego w specjalnych jazzowych aranżacjach. Całość poprowadzi Maciej Orłoś.

Utwory, które zaprezentują Sadowska i Szrom znalazły się na wydanej w zeszłym roku płycie “Kaczmarski & Jazz”, która jest projektem wspólnym Marii Sadowskiej, Janusza Szroma i Anny Serafińskiej.

Album zamyka dyskografię Sadowskiej, która ma na swoim koncie 6 dorosłych płyt, min. złoty album “Tribute to Komeda”, świetnie przyjęty przez krytykę i publiczność w pełni autorski album “Spis treści” oraz “Demakijaż” podsumowujący jej 10-letnią działalność na scenie klubowej.

Artystka za swoje osiągnięcia artystyczne i twórcze została uhonorowana Nagrodą Artystyczną Polskiej Estrady “Prometeusz 2008″, a także mianowana Ambasadorem Kultury Warszawy, dołączając do grona najwybitniejszych polskich artystów..."
tyle cytując organizatorów!

pzdr

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

przyjęcia odznaczenia.
To Stanisław Czuszel będący na pozycji "3", który odmówił publicznie przyjęcia przyznanego mu przez prezydenta B. Komorowskiego KRZYŻA OFICERSKIEGO ORDERU ODRODZENIA POLSKI

"Niedziela, 28 sierpnia 2011

Ordery i odznaczenia z okazji 31. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych

Podczas Kujawsko-Pomorskich obchodów 31. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w Toruniu, Doradca Prezydenta RP Henryk Wujec wręczył, w imieniu prezydenta Bronisława Komorowskiego, ordery i odznaczenia zasłużonym działaczom opozycji demokratycznej z regionu kujawsko-pomorskiego.

Odznaczeni zostali

KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

1. Pani Gertruda PRZYBYLSKA *

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

2. Pan Zbigniew BOBIŃSKI
3. Pan Wojciech BULLER
4. Pan Krzysztof DEKOWSKI
5. Pan Mieczysław JANISZEWSKI
6. Pan Jan JEDA
7. Pan Andrzej KACZOR
8. Pani Emilia KAROLEWSKA
9. Pani Maria KARWOWSKA
10. Pan Ryszard KONIKIEWICZ
11. Pan Adolf LIEBERSBACH
12. Pan Kazimierz MADRAK
13. Pan Piotr MITTELSTAEDT
14. Pan Henryk MRÓWCZYŃSKI
15. Pan Ryszard MUELLER
16. Pani Irena MUSIELAK
17. Pan Eugeniusz PAZDERSKI
18. Pan Jacek STANKIEWICZ
19. Pan Adam SZANDRACH
20. Pan Tadeusz SZYNKIEWICZ
21. Pan Jerzy TOMASZEWSKI *
22. Pan Zygmunt TURŁO
23. Pani Mariola WEGNER
24. Pan Jerzy WIECZOREK
25. Pan Jerzy WIŚNIEWSKI..."

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#179342