A na moim podwórku to Donald Tusk nie miałby czego szukać. I nie tylko na moim!

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Co prawda jestem o kilka lat starszy od D. Tuska, ale czytając jego kolejne buńczuczne okołopodwórkowe wynurzenia stwierdzam, że nie jest to chłopaka z podwórka!
Cienias!
To ...baba! i beksa! i plotkara!
I tchórz!
Tak onegdaj się o takich jak Tusk się mawiało.
A te z pozoru niewinne terminy zawierały negatywny olbrzymi, wręcz śmiercio-podwórkonośny ładunek.
To była taka śmierć cywilna dla chłopaka.
Totalna eliminacja z grupy.
Nikt takiego by nie uderzył.
Bo to byłaby hańba.
Nikt by z nim nie kopał po podwórkowym klepisku szmacianki.
Taki musiał co najwyżej sam kopać pod swym oknem na widoku... szwargocącego dziadka .
Takie było podwórko za prl.
A w moich czasach, te najgorsze określenia, które eliminowały delikwenta niemal na stałe z grona podwórkowych chłopaków.
Ktoś taki nie miał kolegów!
Nie miał życia na podwórku.
Był totalnie nieakceptowany.
Niedopuszczany do podwórkowych tajemnic, do psotliwych wyczynów np wiosną po zmierzchu wyjmowania z gniazd wróbli i wpuszczaniu ich do oświetlonych pomieszczeń wrednemu rudemu dzielnicowemu czy zadymianiu za pomocą lontu/ taki jak makaron/ z rozbrojonych pocisków artyleryjskich/ było tego mnóstwo w zbombardowanych w styczniu 45r. poniemieckich magazynach/ . Od możdzierzowych i min trzymaliśmy się z daleka, były niebezpieczne i fałszywe jak ... rudy dzielnicowy.
Nawet dziewczynki grające w klasę, w kolory czy w omijały takiego z daleka.
Tak reagowało podwórko.
Na moim podwórku ktoś tak zachowujący się, plotkujący, paplający jak Tusk byłby przegrany.
Nie chodziłby z nami zimą na zamarznięty Niegocin na łyżwy i sanki na starą poniemiecką skocznię narciarską przy Krzyżu św Brunona.
Nikt by go nie zabrał wiosną na pływanie na olbrzymich krach, gdy tajał lód na Niegocinie.
Takiego jak on nigdy by starsze chłopaki nie wzięli na wykopywanie niewybuchów, granatów, którymi potem głuszyło się ryby, aby je upiec w ognisku.
Wreszcie taki jak on nigdy nie zostałby dopuszczony do podziemnych tajemnic przepastnej twierdzy Boyen.
Oczywiście odpadał taki jak on z zabawy w Krzyżaków, Indian i kowboji.
Kwalifikacja była bardzo prosta.
Eliminowaliśmy takie < baby, beksy i plotkary>!
A tchórzy w szczególności.
Taki jak on nie bawiłby się z nami, nie chodziłby z nami ani na maliny, ani na jagody ani zbierać butelki po czystej czy patyku 1 maja czy 22 lipca.
I jak czytam tego dzisiejsze kolejne paplando kierowane do Jarosława Kaczyńskiego jaki to in podwórkowy chojrak, to przenoszę się o pół wieku na moje podwórko czteroklatkowej, czteropiętrowej kamienicy z bramą oraz oficyną zamieszkałe przez niemal czterdzieści rodzin w bezmyślnie zniszczone przez sowietów1945r. od stycznia do czerwca Giżycko.

Na moim podwórku Donald Tusk nie miałby życia.
Na moim podwórku taki ktoś jak on miałby ciężko.
I myślę, że mogą to potwierdzić inne chłopaki dla których podwórko to był mimo
wszystko dobry, sympatyczny czas ich dzieciństwa i wczesnej młodości.
I na nic to jego gadanie o podwórku, twarzą w twarz , sam na sam!
Bo to baba, beksa i plotkarz.
I tchórz!

pzdr

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (15 głosów)

Komentarze

Tusk był przygotowywany latami, do roli, jaką kazano mu odegrać.Miejmy nadzieję, że oklasków nie będzie, pozdrawiam.

Vote up!
13
Vote down!
-4

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#417843

 

na żadnym podwórku nie miałby życia i pewnie na swoim też nie miał, stąd też on taki

 

Vote up!
8
Vote down!
-7

piciubata

#417857

Na moim podwóku nie było tak miło. Taki szmaciarz jak Donald dostawałby po ryju przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Przemykałby  z kanką po mleko i bułki do spżywczego o samym świcie, żeby nikt  z "bandy"  go nie spotkał. Musiałby w szkole oddawać swoje śniadanie, nosić tornistry,  odrabiać zadania, kupować fajki, wykupować się słodyczami i różnymi wrednymi pracami. To na nim ćwiczono by "śledzia", " stempletę", "pokrzywę" i inne podwórkowe męczarnie.

Jednym słowem miałby przej....e

 

Podrawiam

Vote up!
9
Vote down!
-9

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#417855

Z histori jakie do mnie docierają o małym Tusku, który jako jedyny na tamtej ulicy, był potomkiem Niemców, którzy pozostali po wojnie w Polsce, własnie takie dzieciństwo mógł mieć? Zabawa w wojnę, zawsze musiał być Niemcem, Hitlerowcem? Wyobrażacie sobie co przeżywał? Wpraszał się do kazdej zabawy, a w pancenych, nie mógł być nawet Szarikiem? Takie dzieciństwo, wywołało u niego poważne choroby psychiczne, flustracje i manie prześladowcze, nie nawidził Niemców, wtedy nie nawidził swojego pochodzenia, a dziś namawia swoich ziomków do pogodzenia się ze swoją niemieckością? Wtedy, w dzieciństwie przeżył traumę, która dziś odzwierciedla nasz los, los kraju kolonialnego, okradanego i upodlanego? Któż nas do niego prowadzi? Potomek Niemców, którzy w swojej histori wielokrotnie próbowali zbrojnie, zawojować, kolonizować, Germanicować naszą ojczyznę.  Dziś podstępem, wprowadzając przebiegłością swoich ludzi do najwyższych władz(różne fundacje niemiecki)? Już drugą kodencję realizują plany Niemiec Hitlerowskich i Sowietów, tym razem jednak nie zbrojnie? Tusk mógł być najlepszym kandydatem na to stanowisko, gdy zobaczył, że Niemcy to taki raj, to były lata 70-te, zauważył , że przecież on też jest Niemcem? Wtedy może ktoś go zauważył, pomógł w studenckich kłopotach i teraz, być może wykorzystuje, a może robi to z przekonania? Oczywiście, nie o tym nic w IPN, bo skąd? Jeżeli już to w Berlin a jak w Berlin, to i w Moskwie, bo taki był bieg  dokumentacji w okresie o którym mówimy? Nikt tego nigdy nie sprawdzał, nikt nie powiedział Polakom kim jest Tusk, nikt nie powiedział Polakom kim jest Komorowski(teściowie z MBP)? Zakazane! Przecież gdzieś musi być powód, że w Polsce mieszka aż tylu Polakożerców?

Vote up!
9
Vote down!
-6
#417865

Co to znaczy: nawet?! To była zdecydowanie najlepsza postać Czterech Pancernych - i PSA. :)

PPzdr.

Vote up!
6
Vote down!
-6
#417905

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie wiem czy najlepsza ale z pewnością  jedyna nie zaangażowana politycznie.;)

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-6

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#417959

pzdr

Vote up!
5
Vote down!
-6

antysalon

#417945

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Myslisz, że teraz sie odgrywa za krzywdy z dzieciństwa ?

Vote up!
4
Vote down!
-6

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#417960

Jestem za tym, by każdy kto głosował na PO został ubezwłasnowolniony, z powodu niezdolności do samodzielnego myślenia.

Tyle afer, tyle zmarnowanych pieniędzy. A po durniach popierających PO spływa to jak woda po kaczce donaldzie. Dla mnie zwolennicy PO przypominają świadków Jehowy, nie obrażając tych ostatnich.

Powiedzcie mi, co musi się jeszcze wydarzyć, by głosująca na PO część społeczeństwa zrozumiała, że doprowadza do tragedii tę pozostałą cześć. Macie jakiś pomysł? Nigdy nie głosowałem na patologię : UW, UD, SKL, KLD i PO. Nie głosowałem w imię miłości do ojczyzny i dla dobra naszych portfeli. Niestety. Samemu świata nie zwojuję.

Media i PO tak nastraszyły społeczeństwo Kaczyńskim, że te durnowate pały ze strachu przed wojną będą głosować na tę patologię

Vote up!
8
Vote down!
-6
#417996