Haniebne pytania

Obrazek użytkownika Nessun Dorma
Idee

"Zadaje Pani haniebne pytania" - takie słowa usłyszała Ewa Kochanowska od premiera III RP na spotkaniu z rodzinami smoleńskimi. Rząd nie potrafił uszanować samych ofiar katastrofy, dlaczego więc mielibyśmy oczekiwać, by lepiej traktowano wdowy i córki poległych? Ta racjonalna ocena nie zmienia oburzenia, jakie wywołuje brutalność, z jaką traktuje się część rodzin, nie godzących się na manipulacje i zakłamywanie śledztwa. Zwykła przyzwoitość nakazywałaby szacunek i troskę, wobec tych, które przeżyły wielką tragedię i mają prawo do poruszania najtrudniejszych kwestii. Przyzwoitość nie jest jednak mocną stroną wierchuszki Platformy Obywatelskiej.
Ewa Kochanowska, Beata Gosiewska i Małgorzata Wassermann zmuszone zostały do opuszczenia na znak protestu zebrania, prowadzonego w autorytarnym, nie znoszącym sprzeciwu stylu.
Jak widać, rządząca w Polsce administracja potrafi jedynie godnie przyjąć wysłanników Rosji i miłosiernie przygarnąć byłego dyktatora, odpowiedzialnego za pacyfikację Czechosłowacji, Wybrzeża i wprowadzenie stanu wojennego.
Na pytania o te i inne haniebne posunięcia odpowiedzialni będą jednak musieli kiedyś odpowiedzieć - nie tylko przed bezbronnymi, pogrążonymi w żałobie kobietami, ale przez całym narodem, który w końcu się przebudzi.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To rząd HANIEBNIE postepuje w sprawie Smolenskiej.Tak wiec jakie postepowanie takie pytania o jego motywy.

Nathanel W CZASACH POWSZECHNEGO FAŁSZU PISANIE PRAWDY JEST CZYNEM REWOLUCYJNYM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#114778

Mam nadzieję, że to jednoznacznie z tekstu wynika...
Pozdrawiam pieknie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://www.nessundormablog.com

#114781

przepowiadam rudzielcom,gajowym,kielichom i im podobnym że kwas siarkowy
sie poleje.

http://podwodni-lowcy.phorum.pl/
http://spearo.republika.pl/centre.htm

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://www.polskawalczaca.com/index.php

http://forum.wolna-polska.pl/

#114786

ryżym kłamcą i zdrajcą, kiedy tę całą bandę odsądzam od czci i wiary, to się zdarzają głosy, które mnie pouczają, abym się wyrażała na jakimś poziomie, nie dała się prowokować.
Że niby kulturalnie trzeba.
No ale jak można do bydła przemawiać kulturalnie?
Trzeba ich językiem, a i tak, ponieważ nie ma w nich krzty honoru i przyzwoitości, udają, że nic się nie dzieje.
Dni ich chwały są policzone.
Wspomnicie moje słowa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#114795

Ossalo,oby były prorocze.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Janowa

#114854

W gospodarce prowizorka i wyprzedaż, w finansach kreatywna księgowość, w śledztwie smoleńskim - szambo i kompromitacja, na bilbordach odmłodzony wesoły donek, w sądach korupcja, na zewnątrz mróz, kolejne powodzie, rosnące bezrobocie, od nowego roku wzrost już wysokich cen.
Na czym ich panowanie ma się utrzymać?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#115029

I już nie ma co udawać Wersalu. To niczego nie rozwiąże i nie pomoże. Mamy do czynienia z bezwzgędnymi łotrami i tylko tymi samymi metodami należy z nimi walczyć.
Pozdrawiam.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#114951

Oczywiście, że ich dni są policzone. Biorąc pod uwagę politykę towarzyszy ze wschodniej razwiedki zdecydowanie na rękę będzie odsunąć tuskersów od koryta gdzieś w cień. Teraz to osoby publiczne, którym zadaje się wiele niewygodnych pytań.

I tak - zupełnie niby mimochodem - wypsnie się informacja do mediów - że to czy tamto i pościąga się pionki ze sceny. Tuska za oddanie śledztwa Rosjanom, Pawlaka za umowy gazowe i tak dalej... Razwiedka musiała mieć na nich mocne kwity, że włożyli głowy pod topór - chyba, że są bezdennie głupi. Skądinąd to stara metoda praktykowana przez GRU - najpierw delikwent robi proste zadania i płatne niewiele. Potem jak współpraca się rozwija jest lepiej wynagradzany a jak już nazbiera się mu za uszami to mówi się "gaz" a on pyta "jaka cena".

No, ale może też się mylę i przeceniam ich inteligencję, bo totalną głupotą ze strony Tuska było przyjęcie zaproszenia rodzin do rozmów w sprawie śledztwa. Pewnych rzeczy nie zdołają przemilczeć i sami się pogrążą. Jedyne, co ich może teraz uratować to albo zerwanie rozmów albo przedwczesne wybory ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#115014

Wszystko stoi na głowie, więc uczciwość jest hańbą i odwrotnie. Społeczeństwo też najwyraźniej upadło na głowę, bo to legitymizuje wybory po wyborach.... :(:(:(:(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#114816

w ustach Umiłowanego Władcy przypadkowe.
Głowię daję, że jego sztab od propagandy nie śpi.
Odwracanie wartości jest jednym z jego naczelnych zadań, bo to przecież rodziny ofiar trzeba zdyskredytować i odsądzić od czci i wiary.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#114820

... Na tych grobach buduje się przecież "nowa erę", a pamięć o tym, co dało okazję do zawłaszczenia stanowisk (i całej Polski), oraz do lizania się z Putinem i Miedwiediewem,, szkodzi interesowi zdrajców i hien.
Zdrajcy maja już nad głową mit Katyński, a teraz nowy - Smoleński (obydwa całkiem uprawnione i służące Polsce), więc muszą obydwa niszczyć i wypalać do korzeni, bez litości. To filozofia niewolników, którzy chcą sobie załatwić status nadzorców.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#114828

podczas licznych komentarzy podsumowującą wizytę cara, niemal każdy sprzedajny szczekacz i specjalista od fszystko podnosił, że trzeba myśleć o gospodarce i o przyszłości, a nie wracać nieustannie do historii (!!!), tj, do Katynia i do Smoleńska (!!!).
Takie gnoje i szubrawcy: już się zaczęło urabianie mózgu: Smoleńsk, to już historia!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#114830

Na Polskę (fakt, że pozbawioną armii, a po Smoleńsku także dowódców) nie tak łatwo napaść zbrojnie, jak na Gruzję. Nie ma zresztą powodu i się to zwyczajnie nie opłaca, bo PO kręcąc lody" dla siebie, "sprywatyzuje" i odda za bezdurno wszystko. Szczególnie Rosji i Niemcom.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#114845

wyborach, ale się tego obawiam, bo:
1. Nie wiem czy opozycja jest już na tyle silna.
2. Przejęcie władzy od PO powinno się odbyć jak najszybciej, bo szkoda Polski.
3. Sądzę, że Tusku ma ciepło w gaciach i chce wiać, Sikorski spieprzy do USA za żoną, Vincent do Londynu demolować tamtejsze finanse, i tylko się strażnik od żyrandoli ostanie, chyba że ten do Moskwy zwieje (nie mylić z Budą).
4. Boję się, że jeśli ryżego nie odsunie się od rządów ASAP (na cito), to z tego biednego kraju nic nie zostanie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#114875

Wiem, że każdy górnik ma trochę w domu... Sądzę (co mnie wcale nie cieszy), że w perspektywie (w wyniku podwyżek kosztów życia i pauperyzacji społeczeństwa) mamy poważne zamieszki, a w odpowiedzi na nie pałowanie, lanie wodą i gaz, a wreszcie - stan wyjątkowy (bo już nie musi być wojenny).
Ciekawe, ze PiS, wbrew pozorom i propagandzie, nie pałował, nie lał z sikawek i nie gazował. To Platforma pierwsza się odważyła użyć takich środków wobec obywateli (na przykład kupców w Warszawie). No, ale "oni stali tam, gdzie ZOMO":):):)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#114935

Kiedyś naiwnie wierzyłem że żyję w wolnej Polsce, teraz znam prawdziwą cenę wolności, kto ją ukradł, zhańbił i zniewolił. Nie zamierzam czekać aż ci POlityczni oszuści kompletnie zamordują nasze marzenia, wiem że w końcu nadejdzie dzień, kiedy gołymi rękami będziemy wyznaczać karę i sprawiedliwość.

Bóg-Honor-Ojczyzna

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg-Honor-Ojczyzna

#114817

zdrajca to zdrajca :)
czyn -

Generalnie nie rozumię.
Jeśli dziwka codziennie łażi z pipą na wierzchu - po co komentować na każdym kroku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#114818

Alexola

WSTYD ZA TAKIEGO PREMIERA I ZOW W MYSL ZASADY -NAJLEPSZĄ OBRONĄ JEST ATAK....DO CZASU!!!!PANIE PREMIERZE!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Alexola

#114824

jeszcze się taki nie narodził, co by nas na zawsze pokonał!
A jak się to komuś czasowo udało, to się odradzaliśmy niczym Fenix.
Tak będzie i tym razem z jednego prostego powodu: żadna władza, która się opiera na kłamstwie, długo nie przetrwa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#114822

Skwitował zadawane pytania w stylu "nie będę odpowiadał, nie jestem na przesłuchaniu".... Balszaja aszibka - nie pomyślał, że powinien powoli do pytań się przyzwyczajać - na ławie oskarżonych nikt go pytać nie będzie czy chce odpowiadać.
Wróble wczoraj ćwierkały o przedterminowych wyborach parlamentarnych na wiosnę, a jak nowe wybory to i nowy rząd, a jak nowy rząd - to koniec nietykalności Tuska i jak nic, może trafić tam gdzie jego miejsce - przed sąd.
I dobrze by było bo Tusk od 1 lipca 2011 na czele Rady UE? Czy nie jest przypadkiem zbyt skompromitowany? O braku kompetencji już nawet nie wspominam.

Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#114835

Doskonaly , PRAWDZIWY tekst.

Bylem na wysluchaniu w Brukseli. Przygladalem sie tym ciezko doswiadczonym ludziom.
Slyszalem ich lamiace sie glosy podczas wypowiedzi.

A ten dran tak potraktowal p. Kochanowska.

Po jej przemowieniu w Brukseli (wygloszonym we wspanialym angielskim), nawet byly prezydent Litwy zasugerowal, aby uwazala na siebie , ze jej zycie moze byc zagrozone ...
A ten dran...
Sluchajcie , nas musi byc coraz wiecej , jezeli chcemy wygrac.To jest nasze zadanie!
Tylko tak mozemy dojsc do prawdy o Smolensku.

richo

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

richo

#115000

PR-owców, co ma mówić i źle przeczytał, a że znaczenia słowa "haniebne" nie rozumie, to pewne, bo gdyby rozumiał, to dawno by się pod ziemię zapadł lub życie sobie odebrał.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#115065

Skoro tak haniebnie zaatakował p. Kochanowską, to znaczy, że p. Kochanowska nacisnęła na wysoce wrażliwe miejsce, a brutalna odpowiedź znaczy, że próba względem rodzin smoleńskich podzielenia/ustawienia/kupienia ich - vide mąż Szymanek-Deresz - nie przebiega zgodnie z planem.
No cóż, chyży rój i damski bokser.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#115085

Jak pacierz.
Rano i wieczorem haniebne pytania.

Panie Tusk! Hańbą jesteś ty dla Polski!

____________________________
"Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów!-serce orle i wzrok orli ku przyszłości."-Prymas Tysiąclecia St.Wyszyński

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#115117

Amen!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://www.nessundormablog.com

#115121

Dziś kobiety, a może wreszcie i znajdą się też mężczyźni wyprostowani ja te trzy bardzo dzielne kobiety,

Pani Ewie Kochanowskiej,
Pani Beacie Gosiewskiej,
Pani Małgorzacie Wassermann,

którym dedykuję wiersz Zbigniewa Herberta.

„Przesłanie Pana Cogito”
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch

ocalałeś nie po to aby żyć
masz mało czasu trzeba dać świadectwo

bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny
w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy

a Gniew twój bezsilny niech będzie jak morze
ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych

niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
dla szpiclów katów tchórzy - oni wygrają
pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę
a kornik napisze twój uładzony życiorys

i nie przebaczaj zaiste nie w twojej mocy
przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie
Zbigniew Herbert

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#115136

w Jachrance Jarosław Kaczyński: znów żyjemy w czasach, kiedy głoszenie prawdy jest aktem heroizmu i odwagi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#115196