"JarosławKaczyński musi odejść"

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

„Jarosław Kaczyński musi odejść”- zadecydował na łamach Gazety Wyborczej Wojciech Mazowiecki.

Tego samego zdania jest również Leszek Miller, większość polityków PO, nie mówiąc już o „młodych dobrze wykształconych z dużych miast”.

Nie mogę dociec czy to odwaga dzisiaj tak staniała czy może redaktor Mazowiecki przebił bohaterstwem swojego charyzmatycznego ojca?

Tak się, bowiem składa, że Mazowiecki senior, jako premier pierwszego „niekomunistycznego rządu” z Czesławem Kiszczakiem i Florianem Siwickim w składzie, nie był tak radykalny, podobnie jak ówczesna plejada wiodących dziennikarzy stanowiąca i dzisiaj dziennikarskie kwiecie.

Zastanawiam się, dlaczego musi odejść lider jednej z partii politycznych, a najlepiej by odszedł wraz ze swoją formacją?

Panu Wojciechowi Mazowieckiemu radziłbym nie zaczynać leczenia polskiej demokracji od końca, lecz rozpocząć od naprawienia błędu swojego taty oraz jego środowiska i zaapelować na łamach Gazety Wyborczej, aby przed Jarosławem Kaczyńskim zniknął ze sceny politycznej Leszek Miller i całe to SLD, z którym w wielu kwestiach dotyczących PiS-u i Jarosława Kaczyńskiego Mazowiecki junior ma identyczne poglądy.

Pragnę przypomnieć panu Wojciechowi, że wśród polskich partii politycznych SLD to formacja, którą reanimowano pod nazwą SDRP w 1990 roku dzięki „moskiewskiej pożyczce” wyasygnowanej przez Komunistyczną Partię Związku Radzieckiego w wysokości 1,2 milionów dolarów amerykańskich pochodzących ze środków KGB. Jednym z koordynatorów tej operacji ze strony PZPR był właśnie Leszek Miller mówiący jednym głosem z „wybitnym publicystą” i synem słynnego premiera.

Minęło 20 lat od tamtych wydarzeń, a na polskiej scenie funkcjonuje w najlepsze partia polityczna zakładana dzięki pieniądzom służb specjalnych obcego państwa.

Odwagi Panie Wojciechu, lance w dłoń i bolszewika Millera goń, goń, goń.

Oczywiście wspólnie z przyjaciółmi z Czerskiej.
 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

ossala
a także L. Millera inna rzecz mnie zastanawia: o co im chodzi z tym Kaczyńskim?
Przecież jak się obecna władzunia dobrze skrzyknie i PO, SLD i PSL połączą siły (o ile w przypadku PSL można używać jeszcze słowa "siła") - to ten Kaczyński nie ma nic do gadania! Skąd takie trzęsienie tyłkiem i tyle zabiegów i haseł, aby odszedł?
Czy to jest jakiś nowy styl uprawiania polityki w demokratycznym kraju? Pozbyć się przeciwnika? Wykopać go ze sceny politycznej?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79731

[quote=ossala]ossala
a także L. Millera inna rzecz mnie zastanawia: o co im chodzi z tym Kaczyńskim?[/quote]
Czego najbardziej boi się zbrodniarz ?
Ofiary zbrodni, niedoszłej ofiary zbrodni i świadka. W osobie Kaczyńskiego mają all-in-one.
I w tym problem.

Pierwsza dekada "wolnej Polski" upływała pod znakiem spraw sądowych prowadzonych przeciwko ofiarom bandyckich napadów, którym udało się obronić. Dla niepoznaki nazywano te sprawy "o przekroczenie dopuszczalnej obrony koniecznej". Jedynym problemem uszkodzonych bandytów byli świadkowie i ofiary - to wtedy ucierało się w sądowej praktyce podejście do świadków i ofiar - chodzących problemów tzw wymiaru sprawiedliwości i przestępców. Świadkowie i ofiary byli przeszkodą w szybkim "przyklepaniu" "braku przesłanek" do skazania kogokolwiek więc atakowano właśnie ich.

Teraz jest dość podobnie.

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że sprawa smoleńska powinna pociągnąć na dno parę osób. Bo jeśli nawet nie był to zamach to przynajmniej wypadek, którego uniknąć było można.

Polityczne konsekwencje są oczywiste, a jedynym człowiekiem, który może mieć na cokolwiek wpływ jest właśnie Jarosław Kaczyński, co do którego determinacji, najbardziej zainteresowani wątpliwości mieć nie powinni.

To trochę jak z tą grą pojęć w klasycznych kryminałach mafijnych - "it`s nothing personal, it`s business". W konflikcie politycznym dotąd był business, a od 10.04 to jest całkowicie personal.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#79778

to oceniam, że im agresja jest większa tym zasługi w "organizowaniu" lotu bardziej karygodne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79843

Tu nie ma żadnej demokracji. Chodzi tylko o pozycję rodów przy korycie. Budowa prywatnego folwarku musiała na czymś się oprzeć. Po pewnych doświadczeniach i przemyśleniach doszli do wniosku, że rody to najbardziej stabilna podstawa tego wiekopomnego dzieła.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#79859

tym razem w wykonaniu synalka byłego premiera...

a może by tak "Belką" ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#79737

Myślę że Pan Jarosław Kaczyński powinien bardzo na siebie uważać. I mówię to śmiertelnie poważnie. Nie należy zapominać że miał lecieć do Smoleńska.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kaczoorek

#79738

Gdzieżby oni gonili bolszewika, jakiegokolwiek? Ich strategia to palenie świeczek (vide apel Wajdy) i stawianie pomników (vide pomnik w Ossowie) bolszewikom.
W tej chwili to są neofici przyjaźni z WSI z KGB. Zresztą pewnie zawsze byli, tylko kiedyś to nie było trendy, więc musieli się z tym kamuflować.
Najwyraźniej zawsze byli po tej stronie. Po prostu w stosownym momencie podpięli się pod "przyszłościową" opcję.

444Polska.bloog.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#79742

Słusznie zrobił J.Kaczyński, że zmienił twarz po wyborach i ostro zabrał się za tych ... ( tu każdy może pomyśleć co chce ). Jak twierdzą "przychylni i troszczący się" o niego oraz wrogowie jego czas minął. Żaden z obecnie funkcjonujących polityków tej rangi co J.K. nie jest tak jak on doświadczony. Wydaje się, że to co przeszedł ostatnio powoduje jego większą determinację.
Lepiej mieć 20% stałego elektoratu niż niepewne dodatkowe 28% wyborców, którzy na niego głosowali w ostatnich wyborach z różnych powodów. Gdyby tego nie zrobił pewnie z połowę z tych 20-tu mógłby dodatkowo stracić. Każda partia musi zabiegać o ten tzw twardy elektorat a przyciągać resztę w miarę kształtujących się warunków. Ocenami i sądami tych dwu panów nie należy się przejmować.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79743

Kaczyński ma rację, ale mikrofon ma Tusk. Tylko mikrofon, co prawda, ale ludzie wierzą w to, co usłyszą. Na razie Tuska słychać bardziej (dokładniej całą tę elytę).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#79865

Stara " gruba " kreska do spółki z Bolkiem Wałęsą i  Gieremkiem , doprowadzili do tego czym Polska jest teraz.ALE SYNUSIOWI TO NIE PRZESZKADZA , że tatuś z całą żydo komuną  po społu z Michnikiem , SDRP,SLD,WSI, zawładają  całą Polską. Jak tatuś wyszkolił synusia , tak synuś pisze, co prawda pierdoły , ale pisze.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79746

Alexola

Ano dlatego ze komuchy katastrofę chca zamiesc pod dywan i raz na zawsze dac sobie z tym spokoj nie tedy droga nie tedy!!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Alexola

#79809

Jak to musi? I kto to mówi? Jak komuś się nie podoba, to niech sam spie...la.

pozdr
Koteusz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#79812

racja
bolszewia michnikowska niech wypierdala do sowietów

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79814

niech sam spie...la,do swoich,Rózowy Salon  na wyprzedarz,PO

przecenie,nawet za darmo,byle oddam.... w złe ręce....

dycha.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#79823

 przecie to takie samo zero jak jego tatuniek.Tamten wymyślił  grubą kreskę,a ten palant dymisję J.Kaczyńskiego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79849

to jest tak, troche jak w matriksie historia z klucznikiem, biegnie przez te pomieszczenia, biegnie, mija jedno po drugim, otwiera drzwi za drzwiami, az w koncu dociera do ostatniego pokoju a tam przed nim sciana i napis KONIEC. Trzeba udac sie juz na spoczynek drogi guru, na dlugi spoczynek, pomyslec o bracie cieplo, zrelaksowac sie, nawiazac bliski kontakt
odejsc...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79870

Bo zło tego tekstu jest jak żywcem wyjęte z bloga marzeń tego guru Platformy Obywatelskiej, że je zacytuję: „Przyjdzie taki dzień, że Jarosław będzie już rozmawiał z siłami ostateczności. Być może jeszcze w tym roku. I wówczas uznamy, że to był naprawdę dobry rok. Tego się trzymam, w to wierzę.” (- Janusz Palikot, blog)

Anonimowość internetu, czy samowpisanie się na listę podejrzanych gdyby Jarosławowi Kaczyńskiemu coś się wydarzyło. W obu przypadkach ...

Bez poważania,                                                                                    kassandra

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kassandra

#80101