Każdy chce w coś NIE wierzyć

Obrazek użytkownika Ufka
Kraj

Niedługo następny dziesiąty - jeszcze miesiąc dzieli nas od rocznicy Katastrofy. Praktycznie nie wiemy nic.Po drodze było pełno Kłamstw Smoleńskich. Ja - to co napisałam na wiosnę 2010 mogłabym powtórzyć i teraz. Dlaczego czepiacie się Rosjan, że nie przekazują materiałów, nie dają taśm i skrzynek? Przecież my w Polsce też nie robimy nic. Czy trzeba zamykać śledztwo na ostatni guzik ( kiedy to nastapi? nigdy) aby postawić zarzuty "tym co na ziemi polskiej"? Papiery nie spłonęły, ludzie się nie rozpłynęli. Można było tę część śledztwa wyodrębnić do osobnego postępowania.

No więc jest jak jest. Jedni nie chcą wierzyć w zamach. "Zamach" to pojęcie wieloznaczne, bo może to być zamach ze strony Rosjan, zamach "wspólnie i w porozumieniu", zabawa rządu Tuska zamieniona w zamach przez Rosjan.

W zamach ze strony Rosjan nie chcą wierzyć ci, którzy wiedzą, że tak naprawdę nie znaczymy nic, a sojusze, tak jak we wrześniu 39 możemy sobie powiesić w ubikacji. Więc lepiej udawać, że to kompletne oszołomstwo a "Kaczor" był nikim, więc nie było sensu na niego "się zamachiwać". Zawsze to jakiś sposób na racjonalizację.

Jeszcze więcej osób nie chce wierzyć w dwie pozostałe opcje. Bo wtedy trzeba byłoby sobie powiedzieć - rządzą nami zbrodniarze. I dlatego te opcję odrzuca najwięcej osób.

W wersję - " to wszechobecny polski bałagan " - też nie chce wierzyć wielu. Dlatego po Raporcie MAKu było tak wiele oburzenia w mediach. Bo należałoby przyznać, że po wielu miesiącach stabilnej koalicji rządowej był bałagan w kancelarii Premiera i w Ministerstwie Obrony.

Wszyscy - razem i z osobna - przymierzają nowe wersje. W którą wreszcie ktoś uwierzy? Wiadomo, nie wszyscy, ale przynajmniej większość.

Wersja z Prezydentem naciskającym nie chwyciła. Wersja z gen Błasikiem pilotującym też nie. Wersja z naciskającym właśnie się sypie ( też było kilka odmian, ostatnio naciski z lądowania przenoszą się na start).

Cały czas leci wersja - "dość tego Smoleńska!". Ale ta wersja nie wypaliła, a im bliżej 10 kwietnia tym bardziej widać, że nie wypali nigdy.

Ostatnio przymiarki do wersji - piloci bez nacisków ( kto naciskał na Wosztyla?) świadomie łamią procedury, no bo tak lubią. Tu też nie wszyscy chcą uwierzyć, do tego porucznik Wosztyl żyje.

Wiem, w jaką wersję wielu chciałoby uwierzyć - w awarię samolotu. No, ale z wiadomych przyczyn ta wersja nawet przez chwilę nie znalazła się na tapecie.

A gdzie prawda? Kiedyś tę prawdę poznamy. Tak, to mało chrześcijańskie, ale przedwieczne, pogańskie przesłanie - dusze zmarłych nie mogą zaznać spokoju...dusze żyjących tym bardziej.

Brak głosów

Komentarze

Ale dlaczego piszesz słowo "rosjan" z wielkiej litery?! Tak nakazują zasady polskiej pisowni? Olej je w tym konkretnym przypadku! Przecież będzie to jakaś forma poniżenia tych wszystkich chujcewów, kutasowów, ... i innego gówna, które strzelało w potylice obywateli RP! Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#140315

 - Wszyscy logicznie myślący i czytający gdzie trzeba , doskonale wiedzą i nie mają TAKICH wątpliwości.Do tego Jak i Kto dojdziemy może szybciej niż niektórym się zdaje...

-----------------------------------

Pozdrawiam Myślących !

Vote up!
0
Vote down!
0

hejabar

#140320

matematycznym ;

MIALY BYC JAJA WYSZLA TRAGEDIA
ZAPLANOWANO PATOS WYSZEDŁ ETOS
MIAL BYC ZYRANDOL ,WYSZEDŁ BURAK
BYLA ZIELONA WYSPA WYSZEDŁ TITANIC

Vote up!
0
Vote down!
0

Maciej61

#140347

swojakJa Tak Nie Musze.
Moze najpierw kim jestem:
Jestem baranem , a raczej jednym z wielu.To zdanie wielce inteligentnego i blyskotliwego pana lisa.(www.youtube.com/watch?v=qmKEmNWPoug) Przelaczam kanaly bo lubie ,bo to moj telewizor ,bo to moj dom i dlatego ,ze place za to co chce ogladac.
Wedlug lisa i wielu innych jemu podobnych mam ogladac to co jest mi podane na tacy, kiwac pokornie glowa i cieszyc sie nawet z tego ,ze ktos probuje kopnac mnie w d...
Musze wierzyc w to co mowia tuski,ruski i komoruski. Wierzyc ministrom takim jak gras, sikorski czy klich. Musze kochac i zachwycac sie cudowna, podstarzala "stokrotka" POlejnik.
Piac z zachwytu nad jej uroda i elokwencja. Nie.Ja jestem baranem , wierze wiec w to co widze i w to co dyktuje mi barania logika.
Teraz wyjasnie czemu nazwiska wyzej wymienionych osob pisalem z malej litery.
Ja baran gardze i pluje na zdrajcow ojczyzny.Nie zasluguja oni wiec nawet na duza litere.
Moja barania logika mowi mi ,ze to oni maczali palce w katastrofie smolenskiej. Dzialali wspolnie i w porozumieniu z rosyjskimi bandytami.
Bez najmniejszego problemu oddali sledztwo w rece bandytow; mnie kazali czekac i byc cierpliwym.
Bez mrugniecia okiem zlamali Konstytucje mojego kraju;komorusek przejal prezydenture zanim stwierdzono zgon Prezydenta Lecha Kaczynskiego, zrobil to na laskawe przyzwolenie Miedwiediewa.
Bez mrugniecia okiem POzwalali szargac imie polskich pilotow i gen,Blasika po raporcie nijakiego "MAK"; instytucji ktora nie jest uznawana nawet we wlasnym kraju.
Bez mrugniecia okiem POzwolili niszczyc wrak polskiego samolotu,POzwolili na "zwalowanie" resztek po samolocie jak na zlomowisku.POzwolili na zabranie czarnych skrzynek ( do badan) na wieczne nieoddanie.
POzwolili na zalutowanie trumien ze zwlokami poleglych i zgodnie z rzadaniem "bratniego" kraju niePOzwolili na ich otwarcie.POzwolili i POzwalaja sobie na wiele wiecej przestepstw,sadzac ze sa bezkarni.
Natomiast mnie i 53 milionom Polakow na calym swiecie,mowia ustami swoich redaktorkow i POplecznikow, ze tak jest dobrze ,ze inaczej nie mozna i ze wszystko jest na dobrej drodze.
Ja w to wierzyc nie musze,a to dlatego ,ze jestem baranem i mam swoj barani leb.
Swojak-jeden z 53 milionow.
PS.Po ostatniej Kropce nad "I" ,na usta cisnie sie tylko jedno-" Cichaj Tomus nie piskaj".

Vote up!
0
Vote down!
0

swojak

#140366