Kilkadziesiąt sekund (edytowane)

Obrazek użytkownika Kuki
Kraj

W doniesieniu możemy przeczytać o narastającym szumie w przedziale pasażerów w ciągu kilkudziesięciu sekund (tzn. ilu: dwudziestu czy sześćdziesięciu?)

http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/prasakrajowa/artykul155678.html

Taki czas dotyczy drogi rzędu kilometrów. Stąd wniosek, że szum narastał od momentu rozpoczęcia zbyt gwałtownego schodzenia samolotu do ziemi.

Poprzednio zadałem pytanie - dlaczego pilot nie lądował wcześniej i próbował dolecieć do lotniska? Bardzo możliwe, że samolot był przechylony i miał zbyt dużą prędkość, a to oznacza, że awaryjne lądowanie w polu niechybnie zakończyłoby się katastrofą. Pilot starał się wyrównać lot.

Dlaczego samolot nurkował i był przechylony? Ja stawiałbym na uszkodzenie jeszcze na bezpiecznej wysokości np. steru na ogonie. W którym miejscu i w jakim stanie znalazły się na ziemi stateczniki poziome ogona?

Z dużym opóźnieniem, ale jednak, nasze media opublikowały coś o złym wyposażeniu lotniska - oświetlenie. A ja wstydzę się za siebie i rodaków, że dopuściliśmy, by najważniejsi Polacy byli zdani sami na siebie i rosyjskie służby. Mam być dumny, że jestem Polakiem? Mam manifestować swój patriotyzm na pogrzebach? Nie, nie jestem dumny. Nie jestem dumny z siebie, Polaków i polskiego państwa.

Czy my, Polacy, możemy liczyć na polski rząd i jego służby, skoro nawet nasz przezydent nie mógł?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

podniosły się dużo wcześniej niż samolot uderzył o pierwsze drzewo i urwał końcówkę skrzydła. Uderzenie to nastąpiło około 1100 metrów przed uderzeniem o ziemię. Przy prędkoći 396 km/h samolot przebyłby te 1100 metrów w 10 sekund. Nie znam prędkości z jaką lecieli, ale kilkadziesiąt sekund to 20 i więcej więc z tego można wyciągnąć wniosek, że wiedzieli dużo wcześniej... Co do blokady sterów to uważam, że jeżeli faktycznie miała miejsce, pilot wykrzyczał to w korespondencji z drugim pilotem. Korespondencja w sytuacji awaryjnej wymusza takie wyuczone odruchy by szukać pomocy u drugiego pilota. Taśmy więc moim zdaniem muszą zawierać w takiej sytuacji zapisy w stylu: "straciłem ster", "nie mam steru".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#55691

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Nie-ma-nagran-z-kabiny-pasazerskiej-rozbitego-Tu-154,wid,12186482,wiadomosc.html?ticaid=1a044

Ale według badzczy z Nowej Zelandii, mikrofony CVR są wystarczająco czułe by nagrać dzwięki z poza kabiny pilotów, a napewno z przedziału zaraz za nią.

http://tvnz.co.nz/erebus-news/cvr-transcript-controversy-3145748

Somebody is telling porky pies! następna ściema i korekta, tym razem od prokuratorów (jeżeli rzeczywiście od nich).

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#55698

chyba masz rację z mikrofonami - krzyki powinny być zarejestrowane w tle.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#55708

Nawet jeżeli drzwi do kokpitu były zamknięte, to przecież one nie są dzwiękoszczelne. A w każdym razie nie dla wystarczająco głośnych dzwięków. Czy krzyk przerażonych ludzi byłby wystarczająco głośny? Myślę, że tak.

Na BM24 ciekawska analiza dementi. W sumie pluję sobie w brodę, że tak na to nie spojrzałem:

Ciekawe to dementi, które niczego nie dementuje.

Rząd zdementował informację, że istnieje czarna skrzynka rozmów pasażerów.
Rewelacyjne zaprzeczenie. Przecież to że takiej czarnej skrzynki nie ma wie każdy. "Dziennik" napisał, że na rejestratorze rozmów pilotów zachowały się szumy z wnętrza samolotu.

A oświadczenie rządowe w gruncie rzeczy to potwierdza.

Zdementowali też informację, że jakiś prokurator przekazał podobne dane.
No to rzeczywiście zaskakujące.

Przecież jest oczywistym, że źródło "Dziennika" był anonimowe. Nikt przecież takiej informacji oficjalnie gazecie przekazać nie może,

Jak zsumować to dementi to ono w niczym nie przeczy temu co napisał "Dziennik".

Chodzi tylko o to żeby w media mogła pójść informacja o rządowym dementi, żeby ludzie mogli od razu usłyszeć że to nieprawda.

http://blogmedia24.pl/node/28071#comment-85484

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#55712

też nie zauważyłem. czarna skrzynka pasażerów - nigdy bym na to nie wpadł.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#55714