Się poryczałam

Obrazek użytkownika Ufka
Kraj

Zwykle oglądam TVN, teraz nie przełączyłam z Teleekspressu i zobaczyłam w TVP1 Celownik.

Były tylko migawki z poprzedniego programu. Jak zrozumiałam 6 -letni Dominik przyszedł ( gdzie? do Urzędu Pracy ?) i powiedział, że chce pracę. Ktoś z urzędników (?) nagrał scenę, kiedy rezolutny chłopczyk mówi, że mógłby malować, chce za pieniądze z pracy kupić chleb i coś do chleba. Pomidory.

Dzisiaj już happy end. Chłopczyk od widzów dostał mnóstwo prezentów - on i jego starsza siostra rowery. Sfilmowano jak rozpakowuje czekoladę i wpycha wielki kawał do buzi. Siostra trzyma gumy-kulki i ma łzy w oczach. Podobnie jak matka. No i najwazniejsze - ojciec dostał pracę! Widać, normalna rodzina, żaden margines ani pijacy. Matka chce zwykłej pracy - jako sprzątaczka lub pomocnica w kuchni. Zwykłe życie. Rozumiem, że trzeba było ten program nagrać, pokazać dobroć ludzi.

Tylko do cholery, dlaczego mnie to nie cieszy? Dlaczego płaczę? Oczywiście się wzruszyłam, ale przede wszystkim są to łzy wściekłości

Nie było żadnej wojny, klęski żywiołowej. Wiem, nie wszystkim da się pomóc.Ale co to za państwo, w którym sześciolatek musi być tak zdesperowany? W którym rodzice dwójki dzieci muszą liczyć na cud w rodzaju programu telewizyjnego żeby znaleźć pracę?

Brak głosów

Komentarze

Bezprawie i niesprawiedliwość?

Vote up!
0
Vote down!
-1
#89072

Gdyby miał śmiałość Nicolasa to by wszystkich pisiorów wysłał na Kołymę ,lub do Katynia. Tylko kto wtedy obsłuży to państwo.

A tak, my szarpiąc się, prowadzimy tych matołów by ni oni, ni my nie zginęli. I a propos matki sprzataczki, walczymy z PSL-em by nie było to stanowisko z nadania partyjnego. Straszne? Niemożliwe ? I ja jeszcze żyję -to obłęd.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#89074

Generalnie to jest u nas modne.
Pewnie chodzi o pieniądze.
Państwa nie ma i wtedy omamy wizyjne wyciągają kasę.
Parę razy wysłałem sms z "pomagam", a potem zostałem (wbrew woli) uczestnikiem loterii na jakieś auto 'wypas'.
Jaka jest cierpliwość mieszkańców Naszej Ojczyzny żeby to wytrzymać i nie roz..... tych .... co myślą, że rządzą.

Dudek1 "To be or not to be"

Vote up!
0
Vote down!
0

Dudek1 "To be or not to be"

#89129

 państwo tego nie dorobionego palant tuska.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89130

A ja na to patrzę tak jak na różne historie z "Człowieka z marmuru": być może ktoś wymyślił temat dla telewizji i go zrealizował. Zapewne tez dostał za to pieniądze, wzrosła ogladalność i wielu się wzruszało. Co wart jest cud który służy jednemu a tysiące innych podobnych mogą to najwyżej zobaczyć w telewizji (jeśli mają telewizor)i raczej być przekonanymi, że to się już nie powtórzy? Obawiam się że media kpią sobie z żywych ludzi a ten dzieciak (jeżeli ta historia jest rzeczywiście autentyczna a nie wyreżyserowana)był tym dla realizatora programu, kim był Birkut dla reżysera Burskiego w przytoczonym filmie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89139

"są to łzy wściekłości"

Banda zrobiła z nas niewolników.

Nie ma pracy, a ci którzy ją mają, uczestniczą świadomie lub nieświadomie w wyścigu szczurów. Aby za jakiś czas też stać się bezrobotnymi.

Kłopot polega na tym, że bezrobotni już nie mają siły i środków, aby się organizować do skutecznych protestów. Ci, którzy mają pracę, nie widzą takiej potrzeby.

Liberalizm ze sprzedajnymi "elitami", ot co.

A gdzie katolicka nauka społeczna?

Vote up!
0
Vote down!
0
#89147

[quote=Rebeliantka]"są to łzy wściekłości"

Banda zrobiła z nas niewolników.

Nie ma pracy, a ci którzy ją mają, uczestniczą świadomie lub nieświadomie w wyścigu szczurów. Aby za jakiś czas też stać się bezrobotnymi.

Kłopot polega na tym, że bezrobotni już nie mają siły i środków, aby się organizować do skutecznych protestów. Ci, którzy mają pracę, nie widzą takiej potrzeby.

Liberalizm ze sprzedajnymi "elitami", ot co.

A gdzie katolicka nauka społeczna?

[/quote]
Niewiele można dodać. Polityka promocji i windowania różnego rodzaju kanalii i tworzenia z nich elit jest stara jak historia zaborów. Działała wtedy i działa dzisiaj. Do diagnozy dodałby jeszcze bardzo silny proces wynarodawiania Polaków, którym zlikwidowano Państwo pozostawiając tylko jeszcze dla pozoru nazwę obozu koncentracyjnego. Takiego upodlenia Naród Polski nie cierpiał już dawno. Odebrano nam godność i środki do życia. Eksperyment "Polska" trwa.

Czy nie możemy jednak już nic zrobić? Myślę, że jeszcze możemy, a zacząć trzeba od organizacji społeczeństwa - organizacji i pomocy tym, którzy nie widzą już nadziei, tych co narzekają na forach i tych, którzy mają pomysły na zmianę tej nieznośnej sytuacji. Z pewnością kończy się jednak czas ględzenia i czekania, że samo się to naprawi, jako Naród jesteśmy spychani po równi pochyłej w nicość.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89156

No, za Gierka to było najlepiej, czy się stoi czy się leży 1000zł się należy.

Nikt nie był niewolnikiem, wyścigu szczurów nie było, bezrobocia też nie. Ba! Nawet nakaz pracy istniał!

Wszyscy mieli pracę, wszyscy dobrze zarabiali, tylko czemu do jasnej cholery nawet po papieru toaletowego nie było w sklepach?

Wydaje mi się, że podobnie jak KNS nie odróżniasz posiadania pracy od pracowania.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89176

Nie przełączaj na TVN, a w razie czego - i TVP wyłącz, bo i tam teraz niewiele jest do oglądania. Polecam telewizję Trwam.

444Polska.bloog.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#89148

Pytanie jest retoryczne ! W państwie gdzie kur... i złodziej oczywiście
cwaniak mają wyłączny patent na życie / funkcjonowanie, gdzie nie
działają wg konstytucyjnych praw RP urzędy, sąd, prokuratura itd. itp.
gdzie uczciwych [nie mylić z głupimi] obywateli płacących na swoje przyszłe emerytury, podatki na utrzymanie państwa traktuje persona non
grata m.in. że otrzymują [wypracowane] emerytury tylko dlatego, że
pracują na nich młodzi..... gdzie godność człowieka jest poniewierana
gdzie ludzie po przepracowaniu 30, 35, 40 lat żyją na granicy ubóstwa
a uwaga P.Bielecki tudzież inni mówią, że Polacy nie umieli efektywnie pracować a to co wypracowali jest nic nie warto w porówniu ... itd.
To WSZYSTKO SKŁADA SIĘ NA TEN KU...... OBECNY STAN PATOLOGII

Vote up!
1
Vote down!
0

merypol

#89169

Kult cargo. Dobre PO (PZPR) nam da (jak będziemy grzeczni i.... ładnie poprosimy). W ostateczności zawsze zostaje "kochana telewizja", żeby o sobie przypomnieć. A to jakiś (współczuję mu bardzo, słowo) sparaliżowany obiecuje, że się zabije, a to sześciolatek przychodzi do urzędu... Sam? Czyżby??? A może jakaś redaktorka wpadła na pomysł, jak się dołowić do i tak nadmiernie wysokiej pensji, czy honorarium?

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#89214

Mnie nie chodzi o sam program ani o cwaniaków wyciągających pieniądze po zasiłek a pracujących na czarno.
Mnie chodzi o to, że są osoby, które chciałyby pracować ( rodzina mieszka w Wałbrzychu) a tej pracy - nie jakiejś cudownej, z wysokimi zarobkami - nie ma.
Napisałam na Salonie w komentarzu, trochę skrótowo, niektórzy nie zrozumieli.
Proszę sobie wyobrazić nawet niezaradną życiowo ale nie patologiczną rodzinę. Chyba lepiej aby ktoś jej pomógł znaleźć zatrudnienie niż za dwa lata aby państwo musiało zająć się dziećmi i umieścić je w Domu Dziecka? To kosztuje po prostu drożej.
Zamiast tego płaci się firmie Misiaka miliony za kursy dla stoczniowców. Kursy psich fryzjerów. Jak sądzicie, ile psich fryzjerów potrzebuje Szczecin???

Vote up!
0
Vote down!
0

Ufka

#89227

... s t o złotych "na życie". Na życie???!!!
To skandal!
Niemniej nie wierzę w przypadkowe nagranie przedsiębiorczego sześciolatka, wykonane przez jakiegoś urzędasa (na dobrej pensyjce) z Urzędu Pracy.
Wybacz! Masz rację, ale przykład jest niefortunnie dobrany.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#89232

w którym jest większa liczba dzieci nie jedzących ciepłego posiłku dziennie?

Gdzie indziej dzieci maszerują z kapcia o 4 rano po ciemnej ulicy, bo rząd odebrał samorządom kasę na autobusy?

Tak pytam,z ciekawości...

Vote up!
0
Vote down!
0
#89233

Wystarczyło wczoraj zajrzeć do pulsu biznesu żeby dowiedzieć się że jesteśmy na CZWARTYM miejscu w europie pod względem poziomu życia. Dobrze że Anglicy, Niemcy i inni nie czytają po Polsku bo mieli byśmy nie tylko zalew Ukraińców i Białorusinów ale cała Europa by chciała u nas pracować nawet na czarno. Z Irlandii już Polacy tak masowo zjeżdżają że trudno bilet zabukować. Nareszcie spełnił się najważniejszy obiecany cud Tuska.

Vote up!
0
Vote down!
0
#89323

jest wielu, nie każdemu udaje się. A Tusk przed wyborami i po wyborach jak mantrę powtarzał, Ze parasol socjalny zniknie. Nie mówił, że praca też zniknie i Polska zniknie !

Vote up!
3
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#89243