Kto PR-em walczy od PR-u ginie

Obrazek użytkownika Ufka
Kraj

W TVN24 już zaczynają odwracać kota ogonem - słuchałam 1 minutę dyżurnych ekspertów, teraz mówią o słabym wyposażeniu lotniska i umniejszają winę kontrolerów. Przerzuciłam na TVPInfo bo tam dalszy ciąg połączonych Komisji.W Salonie24 Miki analizuje kąty i centymetry.

Ale przecież to nie ma żadnego znaczenia!

Czy ktoś w czasie trzech lat rządzenia PO analizował, które z obietnic przedwyborczych zostały zrealizowane? Nie, co upadek stoczni czy podwyżka Vatu, co posiedzenie Komisji Hazardowej to poparcie rosło.

Słońce Peru Mistrz Bajeru wychodził przed mikrofony, dziennikarze zadawali pytania typu: jak Pan się czuje jako dziadek? Dobrze się wczoraj grało w piłkę? Jaki wynik? Więcej nawet gdyby chcieli - a nie chcieli - nie mogli zapytać bo cieć Gras zawsze popędzał - nie mamy czasu. No nie mieli, rządzenie jest bardzo nudne, mamy ważniejsze sprawy na głowie. Nie róbmy polityki! Aby Polacy nie zapomnieli umieszczono to hasło na bilboardach.

Od samej katastrofy przecieki, przecieki,przecieki. Jedno z dwojga - albo służby podrzucały bezpośrednio na biurka zaprzyjaźnionych dziennikarzy odpowiednio spreparowane wiadomości, albo sami dziennikarze są w służbach i nie trzeba im nic sugerować.

Już wczoraj pisałam o tych wszystkich "debeściakach", "ląduj dziadu" itp

I na to wszystko przyszła Madame Anodina nieskazitelnie ubrana i z perłami w uszach.I pokazała gdzie ma nasz rząd, nasz kraj a Generała natowskiego w szczególności.

No i okazało się, że to wszystko, co te oszołomy mówiły to najprawdziwsza prawda! Nie, nie mówię o żadnych bombach, zamachach itp.

Nie, mówię tylko i wyłącznie o naszym nierządzie. Mówiliśmy, że to banda nieudaczników, których jedynym spoiwem jest stosunek do Najjaśniejszej Platformy. Jeżeli jest dobry ( lub odwrotnie - groźny dla Tuska) to będzie trwał. Co najwyżej zostanie zesłany z wicepremierostwa na marszałkowanie sejmu. A inny obdarowany kwiatami jak Grabarczyk.

Teraz ich nieudolność a wręcz, jak mówi poseł Macierewicz :"zaprzaństwo" wychodzi na światło dzienne.

Pan Tusk - znana sprawa każdemu kto go obserwował przez trzy lata - w każdym wypadku jakiś trudności znikał w tzw szafie.

W tym wypadku szafa była aż w Dolomitach. No, ale w kraju wrzało, więc cieć Graś musiał Premiera do kraju przywlec. Po co?? Aby każdy zobaczył jego nicość?

No, a potem już poooszło! Komisja Państwowa - bo okazało się, że tak się nazywa - chciała dać odpór Rosjanom, a tak naprawdę tylko zdarła gacie wszystkim oszczercom. Bo te wszystkie rewelacje były znane od 17 KWIETNIA!!!!!

Od 17 kwietnia wszyscy zajmujący się po stronie polskiej śledztwem wiedzieli, że piloci NIE chcieli za wszelką cenę lądować, tylko chcieli odejść znad Smoleńska. Dlaczego im się nie udało? Nie wiem i nie wiem, czy się jeszcze o tym dowiemy.

Od początku to te oszołomy twierdziły, że nie należało zgadzać się na oddanie śledztwa Rosjanom na mocy, jak się okazuje nie tyle Konwencji Chicagowskiej jak nam wmawiano, ale załącznika 13 do tejże. O dziwo, do grona oszołomów należał nawet poseł Kalisz.

Tłumaczono nam, jak krowie na rowie, że Rosjanie się nie zgodzą na inne śledztwo. Ale wtedy byśmy mogli drzeć się na pełny regulator na cały świat! Rosjanie by MUSIELI ulec, bo inaczej to już na 100% przypisano by im zamach.

Teraz już wiadomo - tzn nic nie wiadomo, kto podejmował decyzje. Podobno "były na gębę".

Moi drodzy! Wyobraźcie sobie, że dajecie na gębę tylko np 1000zł pożyczki obcej osobie!

A tu chodziło o katastrofę z udziałem Prezydenta i 95 osób!!!!!! Już nie mówię o honorze Polski, bo to słowo wielu osobom nieznane.

No i mamy co mamy. Madame Anodina zrobiła polski rząd na perłowo ze szlaczkiem. Nic nie da się odkręcić.

Teraz trwa posiedzenie połączonych komisji i wstępne mordobicie. Wreszcie padają odpowiedzi - o 9 miesięcy za późno - i są po prostu żenujące.

Jutro ciąg dalszy na posiedzeniu sejmu.

Minister Klich w środę wieczór ministrem już nie będzie, to pewne. Kogoś trzeba będzie rzucić na pożarcie. Ale to za mało. Publiczność będzie domagać się krwi, dużo krwi. Bo każdy lubi być pięknym, młodym i bogatym Europejczykiem. Nikt nie lubi być durnym ćwokiem robionym w bambuko - przez Rosjan, przez rząd, przez media.

Brak głosów

Komentarze

I bez dobrnięcia do końca gołym okiem widać jeszcze jedno: dziadowskie państwo!
Przykro mi. Jeden nie wie, co robi drugi, nie wiadomo na jakiej podstawie podjęto kluczowe decyzje w sprawie takiej tragedii, B. Klich mówi, że wydaje polecenia, ale czy są realizowane, to nie jest jego sprawa...
Kurwa mać! Przepraszam bardzo: to znaczy, że jak mnie lub mojemu dziecku stanie się taka krzywda, to będzie sprawę wyjaśniał ten cyrk w budowie?
Który już tylko nieliczni nazywają rządem???

Vote up!
0
Vote down!
0
#126307

Nie przepraszaj ossala. Nazywajmy rzeczy po imieniu, bo zdaje się, że wreszcie CH.J STRZELIŁ BĄBELKI.
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#126320

musieliby je mieć.
A tak na marginesie: postawa Gajowego godna najwyższego uznania.
Odruchowo się wściekam, że milczy, bo mam ciągle w pamięci Lecha Kaczyńskiego, ale już po chwili myślę, że chyba lepiej, że nie otwiera gęby, bo zaraz by puścił kolejnego bronka

Vote up!
0
Vote down!
0
#126403

A prezydent zachorował (na orła białego wyzdrowiał), Tusk w Dolomitach...A powoli Wyborcza bluzga na Tuska,że niesprawny i niepoważny. Ciekawe, że jej dziennikarze raport naszego MSW uznali za stronniczy. Tak więc SLD i Wyborcza są przeciw Tuskowi, a równocześnie są najbliźsi podejściu Tuska (dobry raport MAK, ale niepełny). Ciekawe, co oni knują, bo knują.

Vote up!
0
Vote down!
0

amica

#126368

dlatego nie wierzyłem tej bandzie tuska od samego początku.

Vote up!
0
Vote down!
0
#126311

Myślę jednak,że Klich nie poleci.Będą znów kręcić. Ja już w nic nie wierzę. Zastanawiam się tylko czy Słońce Peru wiedziało o zamachu przed czy po katastrofie i mimo mojej pogardy dla Tuska uważam że dowiedział się po ( może z ust własnych Putina). Dlatego był taki wystraszony 10 kwietnia i dlatego wszystkie dowody zostały w Rosji- bał się podskoczyć.Co go oczywiscie nie usprawiedliwia. To ,że ten rząd to atrapa, wiadomo. Co do Bronia to mam nieodparte wrażenie,że to on pociaga za sznurki i tylko udaje gapowatego.A jeśli chodzi o lotnisko, burdel to jedno ale radary na miłość boską musiały pokazywać gdzie znajduje się samolot! Może kontrolerzy widzieli dobrze samolot na radarach i nie rozumieli co się potem stało ( widzieliście "Szklaną Pułapkę 2" )!Dlatego powtarzali " na kursie i ścieżce" A może mieli żle sprowadzić - nie wiem, to tylko moje hipotezy.Faktem jest,że cały nasz rząd powinien podać się do dymisji wraz z urzedującym p.rezydentem. Ale to tylko marzenia ściętej głowy.Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#126314

Klich poleci na ryj aż miło............i już nie wróci. Pytanie tylko kto jeszcze, bo naj ednym głupim Jasiu się nie skończy.
Jasiu zrobił swoje, Jasiu może odejść.

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#126325

Jak ten cały zasrany rzad szlag jasny trafi to chyba sie pierwszy raz w życiu upiję!

Vote up!
0
Vote down!
0
#126326

W innych okolicznościach zaproponowałbym Ci, żebyśmy zrobili to razem :)
Właściwie na spokojnie możesz już jutro skoczyć do działu monopolowego po coś na okoliczność upadku pierwszej koziej głowy i zakupiony produkt wstawić do lodówki.
Zanim dobrze się schłodzi, będzie okazja świętować :)
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#126344

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Moim zdaniem musiał wiedzieć,Komorowski na pewno wiedział bo jeszcze przed zamachem w internecie było jego przemówienie dotyczące skutków tego zamachu,a Tusk wiedział ,bo tego co wyprawiali z samolotami przed zamachem,nie mogli robić bez jego przyzwolenia,a wystrachany był bo to nie jest Brudny Harry czy Leon zawodowiec, a mogło być tak że sam bał się o swoją skórę,nawet samolotem nie leciał tylko samochodem,słyszał że świadków nieraz eliminować niż przekupić czy zastraszyć.

Vote up!
0
Vote down!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#126402

Wszystko racja, z jednym wyjątkiem: rząd będzie szedł "w zaparte" i zgodnie z tą taktyką bronił Klicha jak niepodległości - by nie wywołać efektu domina. Zresztą Klich to szkodliwy, ale tylko pionek. Prócz Klicha musieliby pójść w odstawkę wszyscy umoczeni w zatajanie prawdy i robienie "ociepleniowego" pijaru Rosjanom i MAKowi z Tuskiem na czele.
Nie przeceniałbym też siły i skali społecznego oburzenia. Odnoszę wrażenie, że u większej części postkolonialnego "Polactwa" nastąpiło zmęczenie tematem, pilnie dopieszczane przez mediodajnie, które nawet teraz, jak "Wyborcza" w materiałach informacyjnych piszą/mówią jedno a w komentarzach drugie, bo też przez 9 m-cy uczestniczyły w tej samej ruskiej grze, co wspierany przez nie rząd. Ludzie są zdezorientowani i na Smoleńsk nawet teraz reagują "a dajcie wy mi wszyscy święty spokój". Niestety, minie trochę czasu, zanim to wszystko się z hukiem wy...li. Państwo przegnije, brak kiełbasy na grilla zajrzy w oczy - i dopiero wtedy ludziska przypomną sobie również o Smoleńsku.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#126348

Ale wystarczy, że kilku posłów PO nagle zachoruje, a kilku "kłopotków" wstrzyma się od głosu

Vote up!
0
Vote down!
0

Ufka

#126392

Wszystko jest pod kontrolą.
Często zarzuca się Tuskowi że oddał śledztwo Rosjanom.
Ale wyobraźmy sobie co by było gdy tego nie zrobił i śledztwo byłoby wspólne.
Ludzie by powiedzieli że Tusk dogadał się z Putinem i nam teraz ciemnotę wciskają pospołu.
A tak.
Tusk wychodzi na tego który ze swoimi profesjonalnymi urzędnikami typu Jerzy Miller wyjaśni katastrofę i pociśnie Rosjanom.
Że on dobrze wiedział że nie można ufać Rosjanom i że specjalnie oddał im śledztwo żeby się samemu nie ubabrać.
I słupki sondażowe Platformy przebiją sufit.

Rosji to nic nie zaszkodzi. Im nic nie szkodzi, mogą napadać na inne kraje, wysadzać budynki z lokatorami w środku, to co im tam jakiś śmieszny samolocik.
Trochę to zaszkodzi w "ociepleniu" stosunków polsko-rosyjskich ale co tam, gaz podpisany, kaczor załatwiony, "nasz człowiek w Warszawie" jest przez młodych, wykształconych z dużych miast uwielbiany.

Może być? :)

Remek.

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#126360

Wymyśliłem
o. ja też tak zawsze :) ale, chińczycy to już produkują :)

Słusznie piszesz -

Im właśnie o to chodzi .
Leming - bohatera obroni .
Wiara cuda czyni.

Teraz idzie oto aby.

Nie dać się wciągnąć w "dyskusje" - jak za przykłądem pyskówki ministra na komisyji.

Musi powstać, jednym głosem mówiący scenariusz - punktujący to co przemilczano.

Aby w zalewie nieistotnych spraw iść wreszcie - po ścieżce i na linii.

Vote up!
0
Vote down!
0
#126363

http://hypki.blox.pl/html

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#126364

Wiecie co - Kochani?
Po obejrzeniu Warto Rozmawiać, zastanawiałam się ciężko, o co właściwie Gowinowi chodzi? Odkryłam - PO PROSTU - ma kłopoty z sumieniem! No, ale to jego sprawa ;-)
Pozdrawiam serdecznie
________________________________________________________
Niech sprawiedliwość wystąpi jak woda, a prawość jak potok zaleje

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nic się nie kończy, jeśli nie kończy się, jak należy"   Agata Christie

#126401

Tak, dużo o tym sumieniu mówił. Ale był wyjątkowo grzeczniuchny i uprzejmiuchny. A jak się ujmował za skrzywdzonym atakami rządem!! Kojarzył mi się z wytłuszczoną glizdą (nie mylić z glistą). Pospieszalski ma tylko luty. Pozdrawiam. :))

Vote up!
0
Vote down!
0

Niueste

#126405

Ze stołka oczywiście. Dotrwają w niezmiennym składzie do wyborów. Zdymisjonowanie kogokolwiek byłoby niemym przyznaniem się do winy. Z resztą.. Klich nie poleciał po katastrofie CASA i innych wypadkach lotniczych z ofiarami śmiertelnymi, to z tytułu czego miałby polecieć teraz?
Jeśli już polecą to... Donek za 5 tygodni na sprawiedliwie zasłużony urlop, może do Sydney tym razem, reszta tez gdzieś poleci, a Graś będzie miał fuchę przy pilnowaniu i odkurzaniu stołków.

Pozdrawiam.
contessa

PS. Remo, polecam mój komentarz u Rosemanna - też coś podobnego mi po głowie chodzi...

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#126410

Minister Klich w środę wieczór ministrem już nie będzie, to pewne.

Mamy czwartek 13:27. Ileż to razy futurologia zawiodła.

RSz

Vote up!
0
Vote down!
0

RSz

#126985