No i po burzy

Obrazek użytkownika Ufka
Kraj

No więc miałam rację. Czekałam z tą notką do rozmowy pani Joanny u Monisi. No, bo pani Jakubiak już się wypowiedziała,ale pani Kluzik jeszcze nie.

Jak widać Prezes w jeden dzień załatwił to, co mogło się ciągnąć tygodniami, a przecież przed nami wybory samorządowe. Po jednym dniu uwielbiania przez media czekam, jak się wszyscy odwiną i zaczną mieszać panią Elę z błotem. Chociaż kto wie?

Tak naprawdę miałam zamiar napisać inną notkę: "Wróżenie z fusów" - no bo: "Kasandrzenie" może się źle kojarzyć, tfu, na psa urok!

Zaraz wyjaśnię o co chodzi.

Mianowicie bardzo jestem zdziwiona postępowaniem polityków Platformy. Kiedyś sądziłam, że jest bardzo źle z finansami państwa, jeżeli przed wyborami mówi się o podwyżkach podatków. Ale powiecie na litość boską jaki wpływ na finanse państwa może mieć ględzenie o zabraniu za dwa lata dodatków pielęgnacyjnych? Albo obciążeniu w jeszcze dalszej perspektywie dodatkowym podatkiem dla potrzebujących pomocy? Naprawdę trzeba o tym mówić teraz?

Nie wiem, może się mylę, ale cały czas trwa proces "wymiany Donka". Nikt tak naprawdę nie drążył sprawy rezygnacji Tuska ze starań o prezydenturę. Ot, chciał i mu się odechciało, zdarza się (?). Podobno zasmakował realnej władzy.

Ale przecież teraz już wie, że ta władza jest jak gorący kartofel - Polska jakoś nie ma zamiaru zamienić się w Zieloną ani nawet Żółtą Wyspę. Kryzys nie minął, przechodzi w fazę chroniczną. Budżet się wali. Naprawdę nie lepiej byłoby grać w piłkę? Na pewno w ogrodach Pałacu dałoby się jakieś boisko wykroić.

Przez jakiś czas usiłowano wmusić w nas Olechowskiego. Ale nic nie wyszło - ani ludzie nie chcieli, ani nawet kandydat nie palił się do tej roboty. No i tak jakoś wygląda, że trzeba stworzyć coś nowego.

Tusk i jego ferajna ma za zadanie zobrzydzić do reszty Platformę. No, ale przecież nie po to, aby oddać wszystko w ręce Tego Wstrętnego Kaczora. Z kolei ludzie już nie tacy głupi, wycwanili się. A więc z jednej strony Palikot - zgarnie tych wszystkich głupków, kiedyś zwołanych sms-ami. Nowe szeregi dorosły. SLD się zostawi, starzy towarzysze na kogoś muszą głosować. A SLD i tak będzie głosować jak należy.
A nowa partia? W końcu nawet Nasz Gospodarz nie przestał tęsknić za POPISem.
No to się go zrobi - z jednej strony Gowin i kilku z dalszych szeregów... z drugiej strony.. no właśnie, taki wspaniały pomysł chyba się poszedł j...ć.

A już tak było blisko - tego podpuścić, tamtą napuścić, pogłaskać EGO, wykorzystać naiwność.

Niestety, musicie Panowie Pociągający Za Sznurki wymyślić coś innego.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Podczas wczorajszej burzy wypełzły i inne robale.
Jurek Marek -Marek Jurek (rozdwojenie jażni)z takim przekazem:
Kaczor odchodzi od wartości a ja tu jestem gotów na gwiazdowanie po prawicy .

"Burza" ma dobroczynny wpływ na dobrostan pogłowia RP.

Po raz kolejny uwidoczniła: kto mistrzem jest !!!!??? Kto mistrzem jest!!!!
Prezes!!!!
Połajanki w strone "Eli", obszczywanie Migalskiego nie rozbiły PIS-u .
Murem stoją przy nich ludzie, którym dobro Polski związane jest z silnym i ofensywnie nastawionym PiS-em.
Po łapkach dostali zakulisowi rozgrywacze.

To Nas nie zabiło. Pytanie, czy realnie wzmocni?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#85002

ale przynajmniej wiadomo, do kogo lepiej nie odwracać się plecami:))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ufka

#85003

Tak jest :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#85006

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

nowe rozdanie. Wszystko na to wskazuje. Te próbne balony Palikota i Migalskiego, nerwowe ruchy J.K...
Nadchodzą nowe (ciekawe?) czasy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#85009

UfkaSłyszę o nowych podwyżkach - tym razem opłat rejestracyjnych i przeglądów.Wk..ą się wszyscy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ufka

#85218

Droga Ufko!

Czytałem z Twojego bloga ten oto post http://niepoprawni.pl/blog/2098/polska-jak-warszawa-centralna i wpadłem w zachwyt. Świetne opisanie obecnego stanu kraju przez paralelę Dworca Centralnego, zabieg stricte
A R T Y S T Y C Z N Y.
Wysłałem gratulacje dla Ciebie przez skrzynkę kontaktową, a teraz od kilku dni mam konto tutaj i korzystając z okazji chciałem serdecznie podziękować za doznane wrażenia. Mogę wiele polemicznych postów zapomnieć, bo z reguły maja one kontekst danej chwili/sytuacji, ale Ufka ze swoją Polską jak Warszawa Centralna jest jedna i tak obrazowo to ujęłaś, że zapadłaś w moje serce. Trochę mi żal, że inni nie docenili Twojej pracy, przecież powinna być na topie rankingowej listy, bo ewenementem jest w naszej publicystyce pożenienie jej interwencyjności z par excellence wyrazem artystycznym.
Zastanawiam się, bo jeśli masz taki potencjał, a znajdziesz sposób na dokopanie się do niego na stałe, jak do złotej żyły, to tuszę iż można pomyśleć by o felietonistyce.
Jeszcze raz serdeczne gratulacje i wiedz, że jest taki ktoś, kto otwierając niepoprawni.pl szuka Twoich postów mając nadzieję...
A co, niech inni też wiedzą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#85010

Nie jest Pan jedynym "fanem" Ufki na niepoprawnych, a wpis na temat Dworca Centralnego miał duży oddźwięk.
Czasem dostajemy listy na kontakt i przesyłamy wiadomości na pocztę mejlową, ale nie wszyscy Państwo podaliście prawdziwe adresy mejlowe.:))
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#85074

Bardzo mnie podbudował, zwłaszcza, że pisałam jak zwykle, czyli spod małego palca. Cieszę się, że mam wiernych czytelników. Niestety zwykle zajmuję się bieżączką

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ufka

#85222