Igor Janke KŁAMIE!

Obrazek użytkownika LunarBird
Blog

Po prostu coś mnie zaczyna powoli trafiać. Igor Janke uparł się ostatnio, żeby udowodnić, że  jest zimnym sukinsynem pokroju Tomasza Lisa. Żwawo rzucił się do usprawiedliwiania bana dla Łażącego Łazarza i cóż wymyślił? Ano wymyślił, że najlepiej będzie skłamać.

W zasadzie nam jest wszystko jedno, kto zakłada kolejna witrynę tak długo, jak długo dyskusja na temat nie toczy się w Salon24. Bo Salon24 służy do dyskusji o Polsce, świecie, o długu publicznym, katastrofie smoleńskiej i  innych problemach. Nie służy natomiast do dyskusji  o tym, jak można zlikwidować Salon24 i zbudować kolejny piękniejszy portal.

Jest to oczywiste łgarstwo, tym podlejsze, że napisane przez znanego dziennikarza. Na blogu Łażącego Łazarza nie pojawiło się ani słowo o Ekranie! A powyższe słowa Igora Janke sugerują kłamliwie, że tak właśnie było! Blog Łazarza na Salonie24 w dyskusji o Ekranie nie uczestniczył, więc usprawiedliwienie skasowania tego bloga tą dyskusją jest fałszem. Panie Igorze Janke, powinniście za to wylądować w sądzie! To jest przestępstwo z art. 212 Kodeksu Karnego.

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Nie jestem prawnikiem, ale sytuacja jest ewidentna. Łazarz na swoim blogu na temat Ekranu nie pisał. Sugestie, że jego blog został skasowany z powodu "dyskusji  o tym, jak można zlikwidować Salon24 i zbudować kolejny piękniejszy portal" jest oczywistym przestępstwem.

Żeby było śmieszniej, pan Janke cudacznie namawia do zignorowania sprawy bana dla Łazarza.

Tych, którzy martwią się losem Łazarza informujemy, że on sam zapowiedział odejście stąd za dwa tygodnie, wiec dyskusja jest bezprzedmiotowa. Szerokiej drogi.

Panie Janke, potrafi pan myśleć? Gdybym zamordował osobę śmiertelnie chorą to byłoby to morderstwo, czy też nie? Oczywiście, że tak! A pana usprawiedliwienie zmierza w kierunku stwierdzenia, że można mordować, bo w końcu co to za różnica, skoro za niedługi czas i tak by umarł. Może pan zapomniał, ale eutanazja nadal jest zbrodnią w tym kraju. Sytuacja z banem dla łazarza jest podobna, nie ma znaczenia, czy miał on zamiar odejść czy też nie. Wykasowanie jego bloga znienacka, odcinając autorowi możliwość skopiowania jego własnych notek było podłością, publiczne wypisywanie kłamstw o tymże blogu jest jeszcze większą podłością.

Żeby było śmieszniej Jarosław Kozak podniósł zarzut złamania przez spółkę Media Obywatelskie prawa handlowego w związku z bezprawnym użytkowaniem.nicka Łażącego Łazarza w nazwie lubczasopisma "Abyss Łażący Łazarz". Konto Łazarza wykasowano, odcinając mu automatycznie możliwość skasowania jego lubczasopisma, a na wykorzystywanie nicka Łazarza do działalności komercyjnej w chwili obecnej spółka Media Obywatelelskie nie posiada żadnej pisemnej zgody. Taka zgoda obowiązywała do chwili wykasowania konta Łazarza, wygasła wraz z jego usunięciem. Salon24 bezprawnie użytkuje więc własność intelektualną Łażącego Łazarza bez jego zgody ani też, na ile mi wiadomo, nie pytając go w ogóle o zdanie w tej sprawie. I to nie jedyny taki przypadek, użytkowanie lubczasopism bezprawnie po zbanowaniu ich redaktorów naczelnych jest na Salonie24 normą. Normą w żaden sposób nie usprawiedliwioną regulaminem, dodajmy.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

czy nie szkoda sił, czasu, ZDROWIA I NERWÓW na salon i P. Igora?:) Igory są fajne, ale te u Pratchetta:).
Co zaś do tracenia czasu i nerwów, to Ojczyzna w potrzenie, all hands on deck i to niech nas zajmuje a nie że "jedna baba drugiej babie", z tym, że tu w miejsce baby występuje ten Igor nie-pratchetowski;).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#114181

Dlatego właśnie mam zamiar wspierać łazarzowy projekt Ekranu. Ten pomysł ma wielki potencjał, ŁŁ jest łebskim facetem, a wsparcie finansowe polonii daje jednak spore pole do manewru. Prawicowe portale i platformy blogowe jak Niezależna, Niepoprawni czy Blogmedia24 mogą na tym tylko zyskać.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#114191

Mnie też dziwią te histeryczne słowa skargi i oburzenia :
Niedobry Janke wyrzucił mnie.
Niedobry Janka zbanował mnie.
Niedobry Janke wyciął mój tekst.
SKANDAL ! SKANDAL !
No to po coś tam szedł baranie ze swoimi poglądami prawicowymi do komuszej jaskini - powinien zapytać się sam siebie jeden z drugim.
Ojczyzna w potrzebie (jak napisałaś) a blogerzy rozczulają się, dyskutują, debatują o jakimś Janke.
Przekupki jarmarczne.

Pozdrawiam

NieNIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#114312

... jak sam "robił sobie nazwisko" w Sieci, udając blogera, w w rzeczywistości testując rynek i reklamując się usilnie, a bezwstydnie na Onecie.
To było tak ewidentne i odstręczające, że nawet mi przez myśl potem nie przeszło agregować swojego bloga w Salonie 24. Ci, którzy dali się zwieść i pracowali na Jankego (myśląc, że pracują na siebie), teraz budzą się z ręką w nocniku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#114183

Popieram Lunar Birda!
Takie nieuczciwe zachowania należy upubliczniać i piętnować.

Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#114242

Jan Bogatko

...w mojej opinii salon24 miał (ma) na celu ściągać opozycyjnych publicystów celem ich politycznej neutralizacji. To podstępny program, rozpoznałem go dość szybko (po pierwszym usunięciu mego tekstu o katastrofie smoleńskiej) i opuściłem trzaskając drzwiami. Salon24 pełnił w tym światku rolę Polityki za komuny.

Pozsdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#114244

- "bo to czytają w s z y s c y , nawet najważniejsi politycy"...
- "bo można pisać jak równy z równym w towarzystwie zawodowców..."
- "bo daje szansę, że nas odkryją i docenią, a nawet zatrudnią..."
- "bo popularność na salonie 24 przełoży się kiedyś na działania polityczne i karierę w realu..."
....
Złudzenia....
P.S.
Usilnie namawiałem kiedyś Katarynę, żeby się nie rozdrabniała i nie osłabiała swojego "amarantowego" bloga, który już wtedy był kultowy, a dla wielu stanowił impuls do blogowania (dla mnie właśnie ten i "rybinski.blog" (cytujący Rybińskiego, ale nie będący jego inicjatywa - on się tylko godził na przedruki i nawet nie komentował, choć krążyły mity, ze czyta:):):):)), do którego link znalazłem właśnie u Kataryny". W tych czasach nie blogował żaden polityk, ani żaden mainstreamowy dziennikarz. O Janke nikt nawet nie wiedział, że takie coś istnieje gdziekolwiek :):):) Jak się flirty z oficjalnymi i zawłaszczonymi przez "zawodowców" mediami skończyły dla Kataryny, każdy wie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#114262

Dobosz
doskonała diagnoza

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dobosz

#114322

Kurde. Nie zwróciłem na to uwagi. Sam nie wiem co z tym zrobić 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#114494

I tyle.

Widać pomieszkiwanie w miejscowości będącej od lat sypialnią takich tuzów dziennikarstwa jak Urban czy Lis do czegoś zobowiązuje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#114763