Dobranoc! nie zapomnij...

Obrazek użytkownika Marcin B. Brixen
Humor i satyra

Dziadek Łukaszka westchnął i spojrzał na zegarek. Było już dobrze po północy. Wszyscy Hiobowscy spali, jedynie dziadek dzielnie walczył z sennością oglądając telewizję. A miał być pasjonujący program pod tytułem "Kulisy obecnej RP - dlaczego nikt powyżej czterdziestki nie ma już szans na zostanie ministrem". Dziadek czekał i z nudów przełączył na inny kanał.
- No hej, kochani - na jaskrawym tle pląsała młoda dziewczyna w wyzywającym stroju. - Oglądacie teleturniej "Szczęśliwy strzał"!. Każdy kto odpowie poprawnie na zadane przez mnie pytanie dostanie tysiąc euro. Pytanie brzmi: ile to jest jeden plus jeden? A ja dodatkowe zdejmę coś z siebie... Jak widzicie, niewiele już zostało.
- Grzesznica! Ladacznica! - burczał dziadek taksując wzrokiem apetyczne kształty prezenterki i nadal oglądał jej popisy. A były one na najwyższym poziomie.
- Nie do wiary! - prezenterka gięła się, łapała za głowę i robiła cały katalog gestów rozpaczy. - Nikt nie wie? Nikt nie zadzwoni? Niemożliwe! Nie wierzę w to! Podnoszę stawkę do półtora tysiąca euro! Daję wam ostatnią szansę! Odliczam do dziesięciu! Jeden, dwa... Dziesięć! No dobra, ale to już ostatni raz! Podnoszę stawkę! Ostatnie dziesięć sekund! Dzwońcie! Chyba znacie odpowiedź! Przypominam, że nadal trwa ostatnie dziesięć sekund! Nie! Tak! Dzwońcie!
Dziadek tak się nakręcił, że już sam chciał chwycić za telefon. I stał się cud - kogoś przełączono na antenę.
- No witaj - rozpromieniła się prezenterka. - Witaj, Krystianie!
- Mam na imię Kerfur, nie Krystian - odezwał się młody, męski głos. - Mama wybrała, na cześć pierwszego marketu w okolicy.
- Y... E... A zatem, Kerfurze, czy znasz odpowiedź na pytanie? Przypominam, pytanie brzmi ile to jest jeden plus jeden!
- Jedenaście! - odparł triumfalnym głosem Kerfur a dziadek wbił sobie pięści w oczy z rozpaczy.
- No niezupełnie, prawidłowa odpowiedź to dwa - wyjaśniła prezenterka. - Ale odpowiedź jedenaście, chociaż błędna, jest tak popularna, że uznajemy ją jako dobrą alternatywną!
Dziadkowi Łukaszka opadła szczęka.
- A zatem, Krystianie, wygrywasz nagrodę pieniężną!
- Mam na imię Kerfur, nie Krystian - przypomniał szczęśliwy zwycięzca. - A... Czy... Mogłabyś zdjąć coś z siebie?
- Zdjęłabym gdyby to była prawidłowa odpowiedź - powiedziała prezenterka. - Ale w ramach nagrody pocieszenia kamerzysta może ci pokazać sutek. Swój!
Dziadek wstrząsnął się ze wstrętem i przełączył na pierwszy kanał, na którym miała być emitowana oczekiwana przez niego audycja. Niestety, trafił akurat na napisy końcowe.
- A niech to! - dziadek złapał się za głowę. - Przegapiłem taką ważną audycję! Jak to się stało?! Przecież ja tylko na chwilę przełączyłem... To przez tą lafiryndę...
Na ekranie pokazała się plansza: "Z uwagi na rozporządzenie Unii Europejskiej, wszystkie kanały państwowe w UE kończą nadawanie o tej samej porze. Dobranoc! Nie zapomnij wyłączyć listew zasilających! Prąd kosztuje! Myśl o innych! Bądź ekologiczny!".
- Pff - prychnął dziadek i przełączył na państwowy kanał niemiecki. Tam też był napis - niemiecki, ale na szczęście telewizor wyświetlił pod spodem polskie tłumaczenie.
- Dobranoc! Nie zapomnij zejść do piwnicy i sprawdzić łańcuchów, którymi przykuta jest do ściany tania polska siła robocza. Jeśli oni uciekną to kto będzie pracował na twoją emeryturę?
Dziadek przełączył na kanał włoski.
- Dobranoc! Nie zapomnij jutro zapłacić haraczu mafii. Podajemy aktualne stawki. W Mediolanie tyle i tyle euro, w ciągu ostatniej doby ubyło dwa...
Dziadek przełączył na kanał szwedzki.
- Dobranoc! Nie zapomnij obejrzeć jutro w porannym programie skrótu z nowości filmowych na rynku pornografii dla łagodnych pedofili. Może rozpoznasz kogoś ze swoich bliskich?
Dziadek przełączył na kanał hiszpański.
- Dobranoc! Nie zapomnij sprawdzić w pokoju partnera czy śpi. I czy śpi sam czy z kimś innym...
Dziadek przełączył na kanał grecki.
- Dobranoc! Nie zapomnij położyć pistoletu na nocnym stoliku. Ty śpisz, ale kryzys nie śpi. Rozruchy objęły już pół kraju...
Dziadek przełączył na kanał francuski.
- Dobranoc! Nie zapomnij zanieść modłów do Allacha aby mniejszość niewiernych wyniosła się wreszcie z naszego kraju. Niech żyje rodzina, tradycja, religia! Ale muzułmańskie!
Dziadek przełączył na kanał brytyjski.
- Dobranoc! Nie zapomnij sprawdzić wyników ligi piłkarskiej. Przypominamy, że hitem kolejki jest spotkanie Spartaka Londyn z Dynamem Manchester...
Dziadek przełączył na kanał holenderski.
- Dobranoc! Nie zapomnij wyłączyć telewizora. I respiratora...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

brakuje skali...

dałbym 20stkę...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#52183

W stylu "holenderskim".:)
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#52188

telewizor pół biedy ale niewyłączony respirator to katastrofa

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#52187