Rafałku, ci ludzie chcą żebyś umarł

Obrazek użytkownika Marcin B. Brixen
Humor i satyra

Obok osiedla, na którym mieszkali Hobowscy powstał nowy kompleks ekskluzywnych domów jednorodzinnych. Jeden z najbogatszych i najokazalszych pobudowało sobie starsze małżeństwo.

- A... Zaraz... Ja ich kojarzę! - przypomniała sobie babcia Łukaszka. - To ci co od lat zbierają na chore dzieci! Teraz zbierają na jakiegoś Rafałka!

- Dużo nazbierali - rzekł z przekąsem dziadek. - Że na willę starczyło...

- To są święci ludzie! - mamie Łukaszka głos drżał z oburzenia. - Tak, to oni, ci zbierający! W całym kraju ich znają! Cały kraj nakręcają swoją pozytywną energią! Przecież oni publicznie opowiadają, że całe zebrane pieniądze kładą na stół i ani gorsza ze stołu nie biorą!

Hiobowscy jakoś nie wierzyli.

- No to możecie iść ze mną, niedowiarki! - oświadczyła mama Łukaszka. - Jutro idę wpłacić coś na Rafałka!

No i wszyscy poszli.

Willa rzeczywiście była piękna i okazała, chociaż z ulicy nie było tego widać. Bo zasłaniał ą wysoki, szczelny mur. Kiedy Hiobowscy pokonali już furtkę z domofonem i posterunek ochrony znaleźli się we wnętrzu domu.

Oniemieli.

To co zobaczyli przeszło ich najśmielsze oczekiwania. Wystrój, meble, samochody. W ogromnym salonie wielki stół zawalony pieniędzmi.

- Ile to wszystko musiało kosztować... - szeptał tata Łukaszka.

- Łał, ale państwo nieźle zarabiają - rzekła z zazdrością siostra Łukaszka. - Gdzie państwo pracują?

- Nigdzie - odparli zgodnie gospodarze. - My tylko zbieramy pieniążki na chore dzieci. Aktualnie pomagamy Rafałkowi.

- No... Ale... Ta willa...

- To dla Rafałka. Przywozimy go tu co miesiąc na dwa dni. Jak już będzie pełnoletni wtedy zajmiemy się innym dzieckiem. Ludzie chętnie nam dają pieniążki, bo pomaganie jest takie fajne, takie dobre, takie proste, takie radosne! - szczebiotała pani.

- Nasi sąsiedzi to niestety typowi Polacy, zawistni i zazdrośni - dodał pan. - Widzę ich codziennie rano gdy idą sfrustrowani do pracy i gdy sfrustrowani z niej wracają. Przeszkadza im to, że my nie pracujemy. Czy ja im każę pracować? Niech się od nas odczepią i nam nie przeszkadzają. Przez nich nie możemy się skupić na pomaganiu innym. Niektórzy nawet publicznie nawołują do tego, żeby nie dawać nam żadnych pieniędzy! Szczyt chamstwa! Jak można zabraniać ludziom pomagania innym!

- Nie pomagania tylko żerowania! - babcia Łukaszka trzęsła się z oburzenia!

- My nic nie żerujemy! - tym razem z oburzenia zatrzęśli się właściciele. - Wszystko jawne! Wszystko możecie zobaczyć! Na stole leżą pieniądze przynoszone przez ludzi. Ani złotówki nie bierzemy ze stołu!

I Hiobowscy zaczęli oglądać dom a właściciele opowiadać.

- Ta super wypasiona lodówka to dla Rafałka. Tak, to jest piwo, i co z tego, że dużo, ale trzymamy tu też żywność dla Rafałka. Ta półka jest jego. Widzi pani, specjalna żywność bez czegoś tam. Umarłby bez tej lodówki.

- Samochód... Tak. Topowa marka, model segmentu premium, najlepsze wyposażenie, ale to dla Rafałka. On mieszka w małej miejscowości, drogi są fatalne. No, ale czego się nie robi dla chorych dzieci. Rafałek tak się cieszy, jak widzi to auto, bo wie, że raz na miesiąc po niego przyjeżdżamy. A tak siedzi w domu i nie ma nic. Umarłby bez tego auta.

- Ten telewizor to dla Rafałka. Dziewięćdziesiąt dziewięć cali. Jak Rafałek jest u nas to ogląda na nim bajki. Jak Rafałka nie ma to oglądamy na nim filmy i mecze. I seriale. Co to za dom dla chorego dziecka bez telewizora. Umarłby bez niego.

- Te płytki to nie płytki, to oryginalny gres z Hiszpanii. Sprowadzony specjalnie na zamówienie. Przedtem był panele ale musieliśmy je zmienić, bo Rafałek je strasznie porysował protezą. Denerwował się potem bardzo. Umarłby gdyby dalej były te panele.

- Łazienkę niedawno zrobiliśmy. Złote zdobienia, najlepsze płytki. Bidet z górnej półki. To oczywiście też dla Rafałka.

I tak to szło. Nagle rozległ się dzwonek do drzwi. Pani poszła otworzyć i wróciła mówiąc do swojego męża:

- Przyszedł ten facet z biura podróży, w sprawie naszej wycieczki na Tuvalu.

- To też dla Rafałka? - nie wytrzymał Łukaszek.

- Nie, Rafałek źle znosi klimat morza. Ale właściwie to też dla niego. Jak sobie odpoczniemy, to będziemy mogli zajmować się nim z lepszym zapałem - wyjaśnił pan po czym podszedł do stołu i delikatnie szturchnął go nogą. Kilka banknotów spadło na przewspaniały dywan. Pan schylił się i je podniósł po czym dał facetowi z biura podróży.

- Mówił pan, że pan nie bierze żadnych pieniędzy! - nie wytrzymała siostra Łukaszka.

- Ze stołu - uściślił pan. - A czy ja brałem ze stołu? Nie. Wziąłem z podłogi. Czy polskie prawo zakazuje brania pieniędzy z podłogi? Nie. Co więcej, pozwala też brać pieniądze ze stołu. Ale my jesteśmy na tyle uczciwi i szlachetni, że zrobiliśmy sobie wewnętrzny kodeks o niebraniu pieniędzy ze stołu. I nigdy go nie złamaliśmy i nigdy go nie złamiemy!

Ale Hiobowscy zaprotestowali, że oni widzą to inaczej.

- Ja nie! - oznajmiła mama. - Bardzo mi się podoba państwa pomoc. Co z tego, że część zebranych datków idzie dla państwa. Należy się wam. Ważne, że przy okazji trafia coś i do Rafałka! Jak on się musi cieszyć z tego samochodu i tego telewizora...

Reszta rodziny powiedziała, że nie dadzą żadnych pieniędzy.

- Typowe - westchnęła pani. - Nie dać, nie dać... Niech to chore dziecko umrze...

Przeszła kilka kroków i zajrzała do jednego z pokoi.

- Rafałek tu jest. Słyszał wszystko. Jest mu przykro. Widzisz Rafałku, są tacy ludzie. Niczego nie stworzyli, niczego nie potrafią, tylko zazdrościć. I ci ludzie, Rafałku, chcą żebyś umarł.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:23)

Komentarze

Rewelacyjnie to przepisałeś z rzeczywistości :)

Patent na Rafałka :)

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1459951

Dziękuję :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1460285

napewno jest szczęśliwy!  A ci państwo co zbierają, z parę milionów razy bardziej szczęśliwi! 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

viki

#1459955

Mam zaufanie tylko do caritasu, prawie wszystkie datki idą na potrzebujących. Nigdy nie dałbym ani grosza ani centa na
"organizację", której właścicielem jest ktoś, kto demoralizuje polską młodzież, rozpija ją a gdy pijani, nadzy, młodzi ludzie tarzają się w błocie, śmieje się z nich. Jeżeli nie za przekręty to już za sam "woodstock" taki drań powinien trafić za kraty.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1459967

Bardzo trafna uwaga.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1460286

....kurcze jak taki facet może potem patrzeć na siebie przy goleniu.....piękna kopia naszego obecnego kraju, kłamstwo kłamstwem pogania, POpaprańcy się wzbogacają a Leming płaci.

Wnoszę o ubezwłasnowolnienie populacji Lemingów - niszczą mój kraj, nie są w pełni sił umysłowych, szkodzą sobie i innym, stwarzają realne zagrożenie dla wielowiekowego Państwa Polskiego przez poważny brak świadomości, dokonują samoeksterminacji.....

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

ardawl

#1459966

dopiero co moge znowu komentowac za wstawiennictwem Jozia z Londynu.
Nie wiem czy wiesz, ale mowisz o ubezwlasnowolnieniu okolo 55% procent spoleczenstwa polskiego.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6
#1459974

Nie pisz czegoś co nigdy nie miało miejsca, ja nie wstawiałem sie za Toba u nikogo, a wiec stawiasz mnie w sytuacji jakobym miał akurat w tej sprawie  cokolwiek do czynienia.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1459988

zdebilaly narod niszczy sam siebie, na wlasne zyczenie dokonuje aktu samozaglady.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7
#1459968

A dla mnie - Naród, który osaczony i niszczony od wieków - cudem boskim jeszcze utrzymuje się na powierzchni życia.

Zamiast złorzeczyć podejmijmy pracę u podstaw. Praca nad sobą, lektura, rozmawianie z ludżmi, utrzymanie kultury i tradycji.

Dbałość o bibliotekę domową, czystość języka, sztukę konwersacji, dobry obyczaj.

Kultura życia rodzinnego, bon ton na codzień.

Pobożność.

Pamięć o Bohaterach.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1459975

Wara od polskiego narodu zlewaczały dziadu!!! Pamiętaj że jak nazywasz Polaków "zdebilałym narodem", Polacy tak samo będą cię nazywać...  Gdyby ktoś napisał tak o żydach, jak ty o Polakach, zaraz pojawiło by się kilku portalowych "szechterów"... 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8
#1459982

wypowiedz o kimkolwiek w ten sposób jest idiotyczna ,przyznaje Ci Lju racje, ale by nie było tak wspaniale to napisz mi o tych portalowych szechterach coś wiecej interesuje mnie ten temat bardzo :-))))))))))

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1460022

No nie ukrywajmy, jest kilka osób, które tropią wszelkie przejawy domniemanego antyżydyzmu na forum z jedną feministką na czele. Nie chcę pisać personalnie, bo znowu zrobi się magiel, dość, że persona powyżej obraziła nas wszystkich, Polaków. Tusk napisał kiedyś iż "polskość to nienormalność", powyżej widzimy, że jakiś "człowiek" się odeń wiele nauczył i poszedł o krok dalej... to obrzydliwe Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1460023

Odpowiem wiecej po powrocie z kościoła, ale wiedz jedno że w tymże kościele będą nie tylko sami mężczyzni i nie zamierzam ubierać się w tałes a i sidur zostawiam w domu

pozdrawiam
rzyd nie rzyd z lądka

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1460025

Hehe! Chyba nie myślisz że pisząc o "szechterach" miałem na myśli Ciebie? Jeśli tak sądzisz, to jesteś w błędzie. Pozdrawiam!

 

JESTEM POLAKIEM I JESTEM Z TEGO DUMNY!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1460026

O tym to ja wiem, ale musisz się też liczyc z "ustaleniami" jakimi podzielili sie tu na naszym portalu zarówno kotek jak i zwłaszcza kogutek. Namierzali mnie miesiącami aż wreszcie się .....wydało.
Tu na portalu namawiano mnie by sobie zrobił sefli od pasa w dół i przesłał im na potwierdzenie a właściwie na utwierdzenie ich w tym przekonaniu.

Mam już to gotowe ale nasz kogutek znikł i nie mam z nim "kontaktu", może ktoś wie co się z nim dzieje ?. Ze słyszenia wiem że stoczył jakieś poważne walki w kurniku i odniósł w tej walce jakąś kontuzje.

pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1460028

Prócz tego wsparcie przez podatnika - policje pilnujące willi i stworzenie ogrodu z pieniędzy samorządu.:) 

 Stół powinien mieć  chyba podzielony blat: na część oficjalną (mniejszą "polowę)  i na część roboczą. Pieniądze z roboczej części to jak te z dywanu - innymi slowy: na "obslugę"  nie starczy raczej tylko pienìędzy co się obsunęly ze stolu, raczej jest to część pieniędzy ze stołu 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1459976

Albo stół powinien mieć doadtkowy blat, pod tym głównym. Albo szufladę...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1460287

-sprawę że piszę o powiedzmy 55 proc. populacji naszego kraju, chociaż np. nad wyborami bym polemizował, skąd inąd także postępująca lemingoza, brak wiedzy historycznej a raczej zaprzestanie zawracania sobie nią d.... manstream i zwykłe lenistwo - i to w dużej części, polityczna niewiedza - taki ogólny pusty marazm. Napiszę szczerze - chyba takiej pustki intelektualnej nie było jeszcze wśród Polaków. Proszę mi wierzyć jako człowiekowi który wraca z morza do kraju, wręcz namacalnie to czuć, choćby wśród rozmów na lotniskach. Przysięgam że nie chcę być jednostronny, ślepo nie patrzę na PIS, choć przyznam jako zwykły człowiek - ja jestem już taką sytuacją zmęczony, ( piszę to jako człowiek który naprawdę przeżywa rozstrój Ojczyzny )biorę też pod uwagę ludzkie odczucia, nikt z nas nie wie czy Jarosław też nie miewa zwątpień, ciągle się mówi o tym że jest łasy na władzę, że ma nieodpowiednich ludzi, także dwulicowych, to tym bardziej chyba łatwo mu nie jest, stracił bliską osobę i do tej pory ciągle jest na niego nagonka jako oszołoma  - taki psychiczny terror raczej na dobre nie wychodzi - trzeba spojrzeć na wiele spraw z większym zpaleczem ludzkich odczuć, pewnie by się wiele zrozumiało, tudzież spojrzało z większą wyrozumiałością - jak coś źle odbieram to proszę mnie poprawić - oczywiście twardo stoję w obronie, tego o czym tu piszemy na NP - ( a utarczki - no cóż, sądzę że szkoda na to energii ). Podsumowując to nie ma się co oszukiwać - osobiste rozmowy wśród bliskich ( na szczęście nie najbliższych ) - co ci źle? Albo a mam w d...tę całą politykę, jedni kradną to i drudzy będą - ewnidentne myślenie o własnych tyłkach, brak tożsamości, zaangażowania i praca ponad miarę - wyścig szczurów - i na koniec - nieśmiertelne - a co ja albo ty zmienisz, albo a co to zmieni...Takie podejście - tworzy cudowny raj, dla między innymi owsików, gender,oraz postępującego spłycenia mentalnego.

P.S.

Traktuję NP jako część inteligentnej części tej ( uogólniam ) 45-cio porcentowej która może czegoś dokonać, która widocznie coś zmienia, jeśli utarczki na jakikolwiek temat są urodzajne - dają efekt - to są potrzebne - ale jeśli są tylko biciem piany, to po co tracić na to czas? Taka myśl mi naszła teraz : Aby może ktoś z szacownych NP ładnie napisał definicję którą można by rozwijać czym jest Lemingoza - postępującą chorobą wewnętrzną narodu, objawiającą się ogólnym otępieniem umysłowym, brakiem przynależności państwowej, wykształca skrzywione pojęcia rzeczywistości, krzewi dwa skrajne podejścia do pracy - albo ślepy pracocholizm inaczej wyścig szczurów, albo ewidentny brak chęci, wykonywania jakiejkolwiek pracy inaczej picie to jest życie przy pobliskim sklepie otwartym 24 h  - cechą wspólną jest jednak uzależnienie od wirusa typu mainstream - Efektem postępującej lemingozy jest urodzaj na powstawanie żerujących osobników typu KWB - krwiopijca do bulu. Przykłady - skóra - komóra, na rękach sygnety w kieszeniach pety, owsiki, krzyżówki baby z chłopem, lub biedroństwo. Osobniki KWB - mają wysoką zdolność przepoczważania zwany gender tudzież multikulti - żerując na leminogozie, także jak i ta choroba nie posiadają instynktów narodowościowych, jednak za sprawą żerowania nabywają przerażających cech samozachowawczych za wszelką cenę. Określenia naukowe:

Leming - osoba zarażaona wirusem Lemingozy: przykłady - około połowa populacji polski

KWB - krwiopijca do bulu - osobnik żerujący na lemingozie : przykłady - uuuuuuuu bardzo długa lista......

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ardawl

#1459998

że wpisujemy się w plany mainstream'u.

Skupiając się na krytyce Owsiaka, krytykujemu słupa, zostawiając w spokoju rzeczywistych kreatorów zarówno postaci

czerwonogaćnego jak i orkiestry.

Orkiestra moim zdaniem została stworzona jako finansowe zaplecze jednej z grup interesow (delikatnie mówiac), i atak medial-

ny na słupa odsuwa zainteresowanie istotą sprawy, co jest na rękę establishmentu.

Jest to zresztą choroba "wolnych mediów": en gros. Skupiamy się na personach, zostawiając w spokoju mechanizmy.

Oczywiście, że Owsiak korzysta z Melonów, Mrowek itp. Korzysta w takim zakresie w jakim mu wolno. Korzysta tak samo jak twórca Amber Gold i inni publiczni kombinatorzy. Dla dobra sprawy w odpowiednim momencie zostanie porzucony.

Może taki moment nadchodzi.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#1460000

... sam "Juras Owsik" miałby tyle do powiedzenia, co biurwa policjantowi przyłapana w parku na uprawianiu nierządu. Za nim stoją ludzie z kręgu "waaadzy" i mainstreamów. Zarówno "waaadzy" postkomunistycznej, jak i obecnej platformersko-peselowej  On jest tylko użytecznym idiotą w całym mechanizmie "drenowania portfeli" biednego społeczeństwa. Stawianie sprawy, że jeśli jesteś przeciwny akcji WOŚP i nie dajesz do ich puszki grosza, to jesteś za zabiciem potrzebujących chorych dzieci - jest po prostu podłą manipulacją.

Wystarczająco dostatecznie proces sądowy z udziałem blogera (pozwanego przez "Owsika") o nicku Matka Kurka wyjaśnił mechanizm "trzepania kasy" przez "Owsika", mimo iż ten do dzisiaj nie przedłożył sądowi sprawozdań finansowych.

Tylko świadomość społeczeństwa może spowodować zahamowanie tego żerowania na naiwnym społeczeństwie.

 

Pozdrawiam,

     

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1460035

Też się tego obawiam. Coraz częściej trafiają się opinie, że specjalne podkręcanie emocji służy temu, aby gdzieś tam w tle zgiełku przepchnąć sprawy, które lubią ciszę. Np. kopalnie albo lasy...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1460289

Panie Marcinie!

Opisywana rzeczywistość na Twoim blogu doskonale oddaje to co się dzieje w Polsce. Dzięki osobom, takich jak Pan, ta szara rzeczywistość nabiera kolorystyki. Opis tego co się dzieje w dniu dzisiejszym w tej historii Hiobowskich to jest rzeczywistość w której jak to nazywam "ślamazarni" rodacy biorą udział. Którzy pozwolili sobie wmówić że uczestniczą w czymś wielkim, doniosłym tylko nie wiedzą że to jest żerowanie na ich altruistycznych uczuciach.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1460056

Ale jakaś pomoc dzieciom jest przekazywana. Dlatego tak trudno jest to jednoznacznie potępić. Ja jednak często przywołuję fundację Kid Protect Jakuba Śpiewaka.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1460292