Źdźbło w oku bliźniego widzi, a Belki we wlasnym rządzie...

Obrazek użytkownika Bartosz Wasilewski

... nie dostrzega. Tak żartowano ongiś z Leszka Millera. Dziś Marek Belka powraca i to w całkiem poważnej roli. Jest kandydatem Bronisława Komorowskiego na prezesa NBP.
Jest to kandydatura bardzo dobra dla rynku finansowego, ale jakoś nie potrafię uwierzyć w dobre intencje...

Brak głosów

Komentarze

Dziwi jednak, ze liberalny polityk (PO) przedstawia kandydata najbliższego socjaldemokratom bądź konserwatystom. Chyba on sam nie wierzy w ten cały ichniejszy liberalizm...

Vote up!
0
Vote down!
0
#61835

Marek Belka na stanowisku szefa NBP to bardzo zły wybór dla Polski i Polaków. Prawdopodobnie o tym rozmawiali Belka, Tusk i Kwaśniewski, gdy spotkali się w Akwizgranie podczas uroczystości wręczenia Tuskowi Nagrody Karola Wielkiego -Zbulwersowani decyzją marszałka o wystawieniu kandydata na prezesa NBP są niektórzy członkowie Rady Polityki Pieniężnej.
- Kandydata na sześcioletnią kadencję powinien wskazać nowo wybrany prezydent – podkreśla prof. Adam Glapiński z RPP.
- Pośpiech, z jakim marszałek dąży do wyznaczenia prezesa NBP, jest kompletnie nieuzasadniony – twierdzi prof. Andrzej Kaźmierczak, członek RPP. – Nie ma żadnych zagrożeń dla stabilności banku centralnego. Cel inflacyjny jest realizowany, gospodarka powoli odbija, sprawozdania NBP zostały przyjęte przez Radę Polityki Pieniężnej, nie ma zagrożeń dla bilansu płatniczego, a pewne wahania kursu złotego nie wynikają z przyczyn wewnętrznych, lecz z awersji do ryzyka na międzynarodowych rynkach – wylicza prof. Kaźmierczak. Przypomina ponadto, że prezes NBP powinien być apolityczny, a kandydatura Belki – byłego premiera i ministra finansów z SLD – z pewnością tego warunku nie spełnia.
Belkę chwalą natomiast członkowie RPP, którzy zawdzięczają funkcję Platformie Obywatelskiej, wskazując na jego międzynarodowe powiązania i doświadczenie na niwie publicznej. Nie brak jednak głosów, iż kandydat nie ma doświadczenia w polityce pieniężnej, ponieważ nigdy nie zasiadał w RPP. Niektórzy przypominają, że Marek Belka był przesłuchiwany przez komisję śledczą badającą aferę PZU. Współpracował z ABN Amro w czasie, gdy bank ten doradzał ministrowi przy prywatyzacji PZU w 1999 roku. Jednocześnie Belka był członkiem rady nadzorczej BIG Banku Gdańskiego, który nabył 10 proc. akcji PZU.
1. Marek Belka były członek PZPR wywodzi się, z obozu juniora Stoltzmana vel Kwaśniewskiego i jeśli wybrany będzie działał w celu jeszcze większego umocnienia się, oligarchów postkomunistycznych i przejęcia reszty majątku narodowego w ręce międzynarodowych koncernów wyprowadzających zyski Polskich przedsiębiorstw do tzn. rajów podatkowych. Szwajcaria, Monako, Luksemburg, Wyspy Karaibskie, Wyspy Channel. Także transfer zysków polskich przedsiębiorstw spowoduje stagnację rozwoju, brak inwestycji i tworzenie mało płatnych stanowisk pracy.

2. Marek Belka będzie forsował plany międzynarodowych banków jak Goldman Sachs manipulujących Polską gospodarka na niej nie korzyść.

3. Marek będzie kontynuował politykę Platformy Obywatelskiej zadłużania się, Polski w bankach międzynarodowych i IMF. Dlaczego Polska ma płacić dla IMF za gwarancje finansowe , których nie potrzebuje.

4. Marek Belka będzie forsował jak najszybsze wprowadzenie Polski do strefy Euro co spowoduje podwyżki cen, zmniejszenie konkurencyjności Polskiego eksportu i stagnację gospodarcza. Tym samym zwiększenie taniego importu i zadłużenie się, Polski, nędzę społeczeństwa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#61922

Poniższe "przykazania" powinny wyjaśnić samodzielnie myślącym co w Polsce i wokół nas działo, dzieje, i będzie działo, jeżeli Polacy nie powiedzą dość, stop w najbliższych i późniejszych wyborach i odpowiedzą sobie na pytanie: czy chcą by nimi (nie) rządziła mafia złożona z sobiesiaków, drzewieckich, sawickich, piesiewiczy, etc, i chcą łożyć na ich apanaże.A oto ich mafii kodeks, POradnik. Mafioso Vulgaris - poradnik czyli dwanaście przykazań mafioso:

1. Nigdy nie wchodź w układy mafijne z człowiekiem uczciwym, dla takiego twoje milczenie na jego temat nie stanowi wystarczającej zapłaty.

2. Jeżeli chcesz mieć dozgonnego przyjaciela – skłoń go do popełnienia zbrodni w twojej obecności i zachowaj jej dowody.

3. Jeżeli twój dozgonny przyjaciel zaczyna mieć wyrzuty sumienia – przyśpiesz jego zgon. Jeżeli zdecydujesz się, na ujawnienie jego zbrodni – dopilnuj aby popełnił samobójstwo zanim zacznie się, przyznawać, zeznawać i opisywać okoliczności.

4. Fałszywe dowody zbrodni dozgonnego przyjaciela są gorsze niż prawdziwe, ale lepsze niż żadne - jeżeli przekonasz go, że ludzie mogą w nie uwierzyć.

5. Jeżeli już masz tak wyhodowanego dozgonnego przyjaciela – dołóż wszelkich starań aby osiągnął jak najwyższe stanowiska. Twoje dowody jego zbrodni będą miały dla ciebie wyższą wartość użytkową.

6. Jeżeli twój dozgonny przyjaciel osiągnął już z twoją pomocą takie najwyższe stanowisko – postaw go od czasu do czasu w sytuacji bliskiej wykrycia jego zbrodni i "pomóż mu" takiego wykrycia uniknąć. Aby sprawdzić czy jest dostatecznie za to wdzięczny zażądaj popełnienia kolejnej zbrodni i zachowaj jej dowody.

7. Zawsze wymagaj od dozgonnego przyjaciela aby publicznie deklarował twoją wysoką moralność i słuszność wszystkich twoich poczynań.

8. Zawsze wymagaj aby twój dozgonny przyjaciel dzielił z tobą profity z osiągniętych stanowisk i zapewniał ci byt nie gorszy od własnego.

9. Nigdy nie pozwalaj dozgonnemu przyjacielowi myśleć lub decydować samodzielnie – zawsze myśl i decyduj za niego.

10. Zawsze sam wybieraj dozgonnemu przyjacielowi słusznych wrogów i przyjaciół.

11. Zawsze miej w zapasie kilku wyhodowanych w podobny sposób dozgonnych przyjaciół aby mogli zastąpić poprzedniego dozgonnego przyjaciela, który dojrzał do zgonu lub do "przypadkowego" ujawnienia jego zbrodni.

12. Nie pozwalaj dozgonnym przyjaciołom dożywać podeszłego wieku, bo wtedy zaczynają mieć wyrzuty sumienia i przestają zachowywać tajemnice.

UWAGA: Niedojony dozgonny przyjaciel traci swoją mleczność i czasem rosną mu rogi. Dój go wiec i wymagaj aby pomagał ci doić innych, a odmawiających ci mleka uznawał za swoich wrogów czyli anty przyjaciół..

Vote up!
0
Vote down!
0
#61925