McCain

Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Zwycięstwo Baracka Obamy nie wprawiło mnie w stan ekstazy. Nie ukrywałem w trakcie zakończonej właśnie kampanii prezydenckiej, że John McCain jest mi zdecydowanie bliższy i uważam, że byłby dobrym prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Wiele już napisano o tym, dlaczego senator z Arizony przegrał 4 listopada. Wiadomo, że miał nadbagaż w postaci niepopularnego prezydenta Georga W. Busha. Wiadomo,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Prezydent Obama. Sondaże się nie myliły i trafnie przewidziały zwycięstwo Baracka Obamy. Kandydat Demokratów rozprawił się najpierw z Hillary Clinton, a następnie z Johnem McCainem. Pokonał swoją najgroźniejszą rywalkę, a następnie Partię Republikańską. Obama potrafił zmobilizować rzeszę ludzi po obu stronach Atlantyku. Po zaprzysiężeniu 20 stycznia będzie próbował sprostać oczekiwaniom, które...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Bartosz Wasilewski
Świat

Naprawdę ciężko wierzyć, że stanie się cud i John McCain wygra wybory prezydenckie w USA. Obama ma nie tylko olbrzymią przewagę w sondażach i budżecie. Według szacunków psz.pl senator z Illnois może liczyć na więcej głosów elektorskich niż potrzeba do wygrania elekcji (czyli 270 głosów), a wciąż w rozgrywce pozostaje kilka niezdecydowanych stanów.

McCain nie ma szans, Obama nie ma szans

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Dwie prezydenckie debaty w Stanach Zjednoczonych okazały się wyjątkowo nudne i wtórne. Kandydaci powtarzali to, co mówili w swoich wcześniejszych wystąpieniach.

Absolutny brak nowości jeśli chodzi o sferę merytoryczną, czyli najistotniejszą. Bon motów i tzw. one-linerów było sporo, ale są one ulotne i w obliczu całkowitej wtórności aż raziły w oczy.

Nie komentowałem na gorąco żadnej z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Bartosz Wasilewski
Świat

O czym może świadczyć fakt, że debatę kandydatów na wiceprezydentów USA Joe Biden versus Sarah Palin obejrzało więcej ludzi (znacznie więcej!) niż starcie Obama - McCain?   Można mówić, że przed ekrany telewizorów tak liczna widownię ściągnęła osoba Sary Palin, która nie dość, że jest byłą miss piękności, to pojawiła się znikąd a jej nominacja to prawdziwa sensacja. Amerykanie chcieli zobaczyć...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Upadek banku inwestycyjnego Lehman Brothers, praktyczna nacjonalizacja gigantów hipotecznych Freddie Mac i Fannie Mae oraz przejęcie przez państwo kontroli nad ubezpieczeniowym behemotem American International Group (AIG) to tylko najnowsze przykłady ogromnych problemów amerykańskiej gospodarki.

Jeśli nic się nie zmieni, być może wkrótce skończy się era wielkich banków inwestycyjnych - mimo...

0
Brak głosów