70 tyś. kary za ratowanie życia...

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Szpital Świętej Rodziny kierowany prze prof. Bogdana Chazana został ukarany przez NFZ karą 70 tyś.zł dlatego, że zgodnie ze swoją klauzulą sumienia jego lekarze nie zabili dziecka którego matka zamierzała dokonać u nich tzw. aborcji eugenicznej. W uzasadnieniu powołano się między innymi na kazus, iż w szpitalu przeprowadzenie konsultacji trwało tak długo, że okazało się za późno na przeprowadzenie zabiegu przerwania ciąży.

W pewnym stopniu to strzał w nogę NFZ-u i Ministerstwa Zdrowia z naczelnym konowałem kraju Bartoszem A. na czele. Bo logicznie rozumując, należało by teraz ukarać każdy szpital, w którym ze względu na kolejki chory nie uzyskał niezwłocznie odpowiedniej konsultacji i na skutek tego stan jego zdrowia się pogorszył, albo co gorsza, zmarł. Co prawda taki stan jest zawiniony przez NFZ, który wyznacza limity na zabiegi, ale płacić by powinny według logiki tegoż NFZ-u, szpitale.

Innym zarzutem było to, że prof. Chazan nie wskazał kobiecie chcącej zabić swoje dziecko innego lekarza, który podjąłby się roli oprawcy. Ale i tu problem leży po stronie Ministerstwa Zdrowia. Bo skąd porządny lekarz, który pomaga kobietom rodzić ich dzieci w komfortowych warunkach, ma znać takich oprawców? Przecież jego postawa życiowa wyklucza wręcz możliwość obracania się w tak szemranym towarzystwie. To tak, jakby ktoś podszedł do mnie na ulicy i zażądał podania adresu do zawodowego mordercy. Nawet, jeśli zagrozi mi wysoką karą finansową, nie podam mu takiego kontaktu, bo po prostu go nie znam. Może więc minister Bartosz A. wytypuje wśród swoich znajomych kilku rakarzy i poda na stronie internetowej ministerstwa ich namiary. To powinien być chyba jego obowiązek. Bo porządni ludzie takich znajomości mieć nie powinni.

A swoją drogą, ciekawe, czy gdyby zalegalizowano (puk, puk w niemalowane, żeby do tego nie doszło) eutanazję, NFZ chciałby karać szpital, w którym pacjent ze wskazaniami to takowej zmarłby sam, przed jej przeprowadzeniem?

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

"Czyli teraz będzie można ukarać każdy szpital, w którym na skutek kolejek do specjalisty pacjent nie został na czas poddany wymaganym procedurom medycznym?"...

 

Pozdrawiam z dychą !

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1430111

Choć wnioski wyciągnąłem sam, to prawie identyczny komentarz znalazłem pod artykułem na temat ukarania Szpitala Świętej Rodziny w Niezalezna.pl. Wielu ludzi zauważa hipokryzję NFZ i Arłukowicza.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1430125

Obrońca Życia

 

już niezłomny Obrońco Życia

sięgasz po swą nagrodę w niebie

bo odważnie stajesz w obronie

najmniejszego życia w potrzebie

 

Prof. Bogdanowi Chazanowi

i innym Obrońcom Życia.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1430226

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Agata75 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ratowanie życia, czy skazanie kobietyna to, że już może nigdy nie urodzi? Dr Chazan uratował jedno życie zabijając potencjalne następne. 

Dałabym pod opiekę Chazanowi dzieci, które "uratował"! Bezmózgowie, sprawddźcie... nie będę dodawać linków, bo to trochę drastyczne jest i nie chcę, żeby ktoś nieprzygotowany niechcący włączył.

Jak dr Chazan nie chce postępować zgodnie z prawem, zawsze może prowadzić praktykę w chatce w lesie, jak to dawniej robiły babcie aborcjonistki, tylko nie wiem, czy zgodziłby się ratować życie za kobiałkę jagód...

Jeszcze jedno skoro ciało jest uświęcone i to Bóg decyduje (nie lekarz i to jest w deklaracji)) kto ma żyć, a kto nie, to dlaczego dokonuje się cesarskiego cięcia? Kiedyś większość akuszerek nie potrafiła tego zrobić, nie było też badań prenatalnych, umierały i matki i ich dzieci z bezmózgowiem...była samoregulacja narodzin dzieci z wadami genetycznymi kosztem życia ich matek.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-6
#1430365

...myślę, że powinnaś czym prędzej wrócić do jaskini :))..oczywiście w ramach samoregulacji populacyjnej :))

...trzeba też dodać, że dziecko to zostało poczęte w wersji in-vitro (wychwalane pod niebiosa przez ten rząd, stanowiący oczywiście o "prawie"), więc samoczynnie było obciążone wadami, ale o tym już łże przekaziory, oraz Agatka nr 75 już nie wspomną,,,hipokryci, tfu !!!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#1430367

Ustawa antyaborcyjna, chyba nie była wprowadzana przez "ten rząd"?

In vitro nie ma znaczenia przy przekazywaniu chorób genetycznych z tego co wiem...choroby te zapisane są już w genach rodziców i ich przodków i czasami się ujawniają, czasami nie...metoda poczęcia tu nie ma znaczenia, a mieszanie w kodach genetycznych nie jest dozwolone.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1430532

media o tym pisały, potem już jakby ta informacja wywietrzała. Profesor nie wskazał co prawda kobiecie namiarów na rzeźnika, który by zabił jej dziecko, ale skierował ją do ośrodka opieki paliatywnej dla dzieci z tego typu wadami. Nie wziął go więc co prawda osobiście pod opiekę, ale skierował do specjalistów którzy mogą pomóc zarówno dziecku, jak i matce. Czy matka skorzystała? Tego nie wiemy. Ale z publikowanych wypowiedzi i gróźb procesowych wynika, że mamy to do czynienia z nową Alicją Tysiąc.

Zaś co do tego, że kobieta nie będzie mogła mieć kolejnego dziecka, to pierwsze słyszę. Prawdopodobnie i tak miała z tym spore kłopoty, bo i ta ciąża była z in vitro i miała być przerwana, bo produkt okazał się wadliwy.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1430399

Nie wiem jak o dziecku można mówić produkt.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1430533

jakie było podejście tej matki do jej dziecka. Podeszła do niego jak do niepełnowartościowego produktu - postanowiła wyrzucić. Zaznaczam, że w żadnym przypadku nie identyfikuję się z tym określeniem i sam w stosunku do dziecka bym go nie użył. Dla mnie, niezależnie od stopnia niepełnosprawności, jest człowiekiem i jako taki zasługuje na prawo do życia i szacunek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1431756