O paleniu kukły - historia pewnej prowokacji

Obrazek użytkownika Honic
Kraj

28 listopada 2011 roku Radosław Sikorski wygłosił swoje przemówienie w Berlinie.
Komentarze dotyczące Marszu Niepodległości i Solidarności noszą datę 1 grudnia, np. tu: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,10744645,PiS_organizuje_wielki_marsz_13XII__Przeciw_Sikorskiemu.html. W ich treści znajduje się informacja: "Marsz zapowiedział wczoraj późnym wieczorem prezes Jarosław Kaczyński. - 13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, zorganizujemy marsz niepodległości w reakcji na wystąpienie Radosława Sikorskiego w Berlinie. Polsce grozi utrata niepodległości - powiedział w TVP1 Jarosław Kaczyński."
Kolejność komentarzy da się mniej więcej ustalić na podstawie tego artykułu; zapewne na wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Kuźmiuka zareagował najwcześniej Donald Tusk, stwierdzając "Przykro mi, że człowiek tak dojrzały i tak często powołujący się na honor, ojczyznę biało-czerwoną, orła białego, że nie dostrzega tak oczywistej rzeczy, jak interes narodowy w tych skomplikowanych czasach".
Następnie Sikorski wypowiedział swoje (nie)sławne stwierdzenie na Twitterze (rozumiem że jest to oficjalny organ Ministra Spraw Zagranicznych): "Przepraszam Jarosława Kaczyńskiego za to, że wprowadziłem stan wojenny. Ale dlaczego wtedy nie maszerował?"
No i towarzysz Miller, a jakże: "Dla prezesa PiS każda okazja jest dobra, żeby dorzucić trochę chrustu do płonącego stosu, na którym może spłonąć interes państwa polskiego. - Jarosław Kaczyński jest zwykłym, prymitywnym podpalaczem"
Również 1 grudnia (a więc po około dobie od zaistnienia oficjalnej informacji o Marszu) o godz. 18.34 na "Salonie24" wypowiedział się niejaki Janek Pradera tutaj: http://janekpradera.salon24.pl/369474,czy-kaczynski-z-tw-alexem-spali-kukle-sikorskiego
cytuję: "Czy Kaczyński spali kukłę Sikorskiego tak jak w 1993 palił kukłę Wałęsy?"
Potem sprawa palenia kukły wracała w komentarzach; np. 2 grudnia na portalu informacyjnym TokFM amg53 napisał o "paleniu kukły Sikorskiego,Tuska i być może Komorowskiego".
Po kilku dniach, ale przed datą Marszu, 12.12.11 Sikorski powiedział tu: http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,10799453,_W_stolicy_bede_w_formie_kukly__ktora_PiS_bedzie_chcial.html słowa: " w Warszawie będę być może tylko w formie kukły, którą politycy PiS będą chcieli spalić."
Co wynika z tego całego zestawienia?
Wśród kolejnych prób robienia wariata z Jarosława Kaczyńskiego (po programie u Tomasza Lisa i prowokacji związanej ze stosowaniem kary śmierci) pojawiła się kolejna - dotycząca nieostrożnego i niebezpiecznego obchodzenia się z ogniem w tłumie, w stosunku do podobizn ulubieńców obecnego rządu. Znając komunikaty dotyczące manifestacji 13 grudnia w Warszawie, oraz nie zawsze życzliwe dyskusje na temat planowanej manifestacji nawet na niezależnych portalach, nietrudno zauważyć, że palenie kukły było wrzutą o której po raz pierwszy - według mojej wiedzy - wypowiedział się 1 grudnia "Janek Pradera".
Tu wyjaśnienie: Janka Praderę, głównego bohatera "Siekierezady", filmu zrealizowanego w 1985 roku grał aktor Edward Żentara który zginął 25 maja 2011 roku.
Ta i inne napisane podobnie emocjonalnym stylem "notki" delikwenta, który przyjął ten nick, stawiają go wśród tak zasłużonych wrogów PiS jak najsławniejszy w Polsce dziurawy entomolog.
Być może ktoś posiada inne istotne informacje o sprawie palenia kukły Sikorskiego, ja na podstawie tego co wiem wnioskuję że "Janek Pradera" był prowokatorem, pierwszym, który podsunął ten pomysł, podjęty następnie przez komentatorów a po kilku dniach - wypowiedziany przez samego pana ministra, i dwóch premierów (w tym jednego byłego). Pogratulować siły przebicia.
P.S. Naprawdę, pamiętajmy: strzeżmy się prowokatorów...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jest właścicielem sieci delikatesów w Bydgoszczy.

Bydgoszczanie!

Przestańcie finansować antypolskie ugrupowanie robiąc zakupy w sieci delikatesów!

Bojkot!!!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kazikh

#208402

Popieram.
I pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#208403