Fundacje, fundacje...

Obrazek użytkownika Honic
Kraj
    O panu Jerzym Stępniu, pesel 46090704093 jest ostatnio głośno. Za sprawą fundacji. Pan Stępień jest - sądząc z wypowiedzi medialnych - stroną w konflikcie dotyczącym Trybunału Konstytucyjnego. Zapewne wolno mu. Jest także najwyraźniej stroną bardzo krytycznie odnoszącą się do obecnych władz państwa. Pewnie też mu wolno, choć chyba już wypada nie za bardzo. W końcu Temida wystepuje z przepaską na oczach. Jest także fundatorem Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. O tym tez już sporo pisano, przykład tu: ]]>http://wpolityce.pl/polityka/313180-grube-miliony-dla-fundacji-jerzego-s...]]>. Grozi procesami.
    Ale  "w temacie" fundacji w których uczestniczy były prezes TK, Jerzy Stepień, to nie koniec. Pan Jerzy Stępień, Pesel 46090704093 jest także członkiem Rady Fundacji o wdzięcznej nazwie "Węzły Pamięci", KRS 0000451434, nad którą nadzór sprawują Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent M. St. Warszawy, a prezesem jest Karolina Maria Wojciechowska, pesel 81081500520. Wśród członków Rady Fundacji znajdują się między innymi dość znane osoby takie jak Zdzisław Marian Najder, pesel 30103100974; Roman Kuźniar, pesel 53092504095; Elżbieta Skotnicka Illasiewicz, pesel 40031402947 (profesor socjologii, wiceprezes Fundacji Polska w Europie, publikuje między innymi w "Studiu Opinii") i parę innych. Fundacja ta nie ma statusu organizacji pożytku publicznego. Interesujące jest że z fundacją związany jest skądinąd znany nam (choćby z cytatów z afery podsłuchowej) Bartłomiej Sienkiewicz który w dniu 9 listopada o godz. 16.00 w Auditorium Maximum (Uniwersytet Warszawski, link tu: ]]>http://www.klubabsolwentow.uw.edu.pl/documents/7223921/9957936/3.11.2016...]]>) będzie wypowiadał się - jak rozumiem w jej imieniu lub na zlecenie - na temat Henryka Sienkiewicza w temacie "Skłamany Sienkiewicz? Debata o polskiej tożsamości". No cóż, gdybym był choćby Michałem Wołodyjowskim czy Andrzejem Kmicicem, zapewne źle czułbym się w wyżej wymienionym towarzystwie. Oczywiscie jest jeszcze literacka postać Janusza Radziwiłła, hetmana zresztą. Hetman - to zapewne stanowisko podobnie wysokie jak minister...
    Pamiętam jak kiedyś próbowałem pozbierać do kupy informacje o przeróżnych fundacjach kóre zakładał, łączył i likwidował Ryszard Petru. Sporo tego było, na kształt ewidentnej piramidy zresztą. Część partyjnego aktywu "Nowoczesnej" wywodzi się obecnie z ich zarządów. Ciekaw jestem jak się na tym wychodzi na swoje...
 
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (25 głosów)

Komentarze

Układ zamknięty ?!

Vote up!
12
Vote down!
0

#1524626

Pierwsza ,,pomyslodawczynia" czerpania ,,radosci pelnego zycia" z pomyslu zwanego ,,fundacja"doprowadzila do perfekcji ,,ulubiennica"argentynskiej biedy Eva Peron !! Wpadla ona na fanastyczny pomysl zeby zalozyc fundacje ,ktorej celem mialo byc wspomaganie argentynskiej biedoty !!! No ale oczywiscie nie siegnela po pieniadze swojego meza ktory byl niezwykle bogaty I na dodatek dyktatorem grabiacym argentine wespol ze swoimi zausznikami ani nie poprosila o pieniadze wysysajacych Argentyne oligarchow - dzieki swojej legendzie poprosila wlasnie ta BIEDE o dokonywanie drobnych wplat na konto FUNDACJI ktora to wlasnie zajmie sie z zebranych wplat POMOCA NAJBARDZIEJ POTRZEBUJACYM !!!! I oto plynely I plynely ze wszystkich stron odejmowane of ust biedy datki-okazalo sie ,ze INTERES to kopalnia zlota -nie kontrolowane zasoby ogromnego pieniadzana najpierw zasilily apetyt samej EVITY sukienki,buty futra bibeloty wystawne przyjecia I swiatowe zycie a bieda niestety ciaglebylo za malo na skuteczne zaspokojenie pierwotnie zakladanych celow !! Taki to byl EKSPERYMENT z fudacja ! Dzisiaj choc minely lata magiczne slowa FUNDACJA powtarzaja ta sama piekna bajeczke reszte dopowiedzcie sobie sami oszukiwani fundatorowie !!!

Vote up!
7
Vote down!
0

yrazec

#1524633

I tak oto powstała nowa definicja:

Społecznik — osoba utrzymująca się ze społecznych pieniędzy.

Vote up!
11
Vote down!
0
#1524635

Wszystkie sitwy przestepcze - PO, "nowośmieszni" i PSL a wcześniej SLD od lat żerujace na Polsce tylko metodami różnią się w sztuce okradania kraju. PSL - to agencje rolne, PO- społki skarbu państwa - "N" to fundacje itd...

Vote up!
6
Vote down!
0

Yagon 12

#1524638

fundacje są sposobem na bogacenie się. W tej chwili robi się gorąco wokół fundacji Clintonów.

http://www.cnn.com/2016/08/24/politics/clinton-foundation-explainer/

Vote up!
10
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1524639

 Witam! Niestety większość założycieli fundacji w tle wietrzy łatwy zarobek. Mamy również przypadki zakładania fundacji,które w raz z fundatorami z góry służą niecnym celom. Przecież fundacje ,to przedsiębiorstwa z suto opłacanymi pracownikami.Jedyną rzeczywistą formą pomocy są stowarzyszenia, które bezinteresownie służą szlachetnym celom Pozdrawiam!. 

Vote up!
7
Vote down!
0

ronin

#1524641

Machanizm działania jest rozciągnięty na wiele pól . 

Istotą tego mechanizmu jest stworzenie organizacjii opiniujących prawo i piszących de facto ustawy.

Czasy kupowania ustaw w Sejmie minęły. 

Stworzono subtelny (ha ha) mechanizm konsultacji społecznych w oparciu o fundacje i  inne wpływowe organizacje.  

Rząd PO-PSL  przykładał tylko parafki do projektów ustaw dotyczących np. spraw związanych ze zdrowiem - ponad 40 miliardów zlotych będących w dyspozycji NFZ było i jest łakomym kąskiem dla międzynarodowej finansjery.

Zwróćmy uwagę na dziwne ruchy rządu związane z "lekami" refundowanymi czy całym procesem "domykania"systemu informatycznego w służbie zdrowia.

Myślę , Prokuratorzy powninni przetrzepć fundacje okołostępniowe (i wiele innych) pod kątem przepływów fundacje-biznes (w szczególności farmaceutyczny) .

Kasa klintonów -  https://www.youtube.com/watch?v=0Y5U5L79Vco

Na bazie tego filmu warto prześledzić ruchy z naszym koncernem miedziowym - wiele działań KGHM jest stycznych z oszustami z otoczenia clintonów .

Vote up!
4
Vote down!
0
#1524643

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika 3671bajtuf został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1524644

Niech Owsiak POkaże ile procent zostawia dla siebie, a ile na zakupy sprzętów.

I tak jest z innymi fundacjami znanych towarzyszy i ich córek i synów.

Vote up!
9
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1524645

http://niepoprawni.pl/grafika/moherj/w-ramionach-osmiornicy

Vote up!
6
Vote down!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1524648

Może ufundujemy fundację "Niewdzięczne społeczeństwo".

Vote up!
4
Vote down!
0
#1524664