Przez jakie "ch" pisze się "poseł Szczerba"?

Obrazek użytkownika Honic
Kraj

    No i co ja mam począć? Przez ostatnich kilkadziesiąt lat przyuczano mnie że na dowolne chamstwo czy niesprawiedliwość można co najwyżej odpowiedzieć: "pozostając z całym szacunkiem, nie podzielam pańskiej opinii". I odejść w pokoju. Jeśli się nie dostanie od tyłu po głowie. Zapewne wtedy należałoby powiedzieć "uprzejmie przepraszam" i odpełznąć. Uczono mnie też że nie wolno używać słów uważanych potocznie za wulgarne. Wyjątkiem jest może słowo "cham" którego wobec urzędującego Prezydenta użył kiedyś jakiś niewymowny, nazwiska jego nie pamiętam i nie chcę go pamiętać. Ale to słowo wydaje mi się nieużyteczne.

    Zapewne Admin czułby się skrzywdzony lub miałby kłopot, gdybym na tych jakże godnych szacunku łamach NP posłużył się słowem grubym i obelżywym; co z tego że moralnie słusznym? Więc oczywiście tego nie zrobię, z czystego szacunku dla działań i wartości które cenię. Tych dotyczących ogłady, oczywiście. Bo jestem dumnym potomkiem tych co "zęby mają wilcze, a czapki na bakier".
Przyczynę mojego dylematu umieściłem na ilustracji, posługując się źródłem zamieszczonym na stronie ]]>https://wiadomosci.wp.pl/notre-dame-nowe-informacje-6370875361446017a]]>
Każdy choćby w miarę cywilizowany człowiek wie że w obliczu nieszczęścia należy wygłuszyć animozje i niezgody na pewien czas. Z szacunku dla człowieczeństwa i dla cierpienia. Nawet na frontach gdzie ginęli ludzie, bywało, wstrzymywano działania w czasie świąt. Pożar katedry Notre Dame jest nieszczęściem, i dla chrześcijan i dla całej cywilizacji europejskiej, i dla "reszty świata" zresztą też.  Dla wiary i dla kultury, o wymiarze światowym. Doczytuję na portalach że nawet paryscy muzułmanie apelują o zbiórkę pieniędzy na odbudowę. A tu mi wyjeżdża pan poseł Szczerba z tekstem jak na obrazku. To co ja mam prawo powiedzieć, gdy nie znajduję odpowiednich słów w literackiej polszczyźnie? 
Może po prostu zapytam: przez jakie "ch" pisze się "poseł Szczerba"?

P.S.
Przeczytałem tekst jeszcze raz i nie znajduję w nim żadnego brzydkiego słowa. Więc go nie wycofam choćby pan poseł  Szczerba się zes[____]ł... 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (22 głosy)

Komentarze

Kiedyś za młodego używaliśmy w takich przypadkach "konspiracyjnego" rozwinięcia skrótu "Historyczny Upadek Japonii"...

Ps. wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, ze to słowo pisze się przez CH ;)

Vote up!
8
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1586664

Tymczasem kolega że szkolnej ławki zakutego łba Inspektor śledczy Waldemar Kuczyński na tropie podpalenia Katedry. Robotnik z Polski zaprószył ogień rzucając peta.
POyeby ekstraliga

Vote up!
9
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1586697

pisze się "Waldemar Kuczyński" ?

Vote up!
3
Vote down!
0
#1586889

w Polsce.Nie zapytam sie jak autor przez jakie Ha sie pisze Kolinski bo to odrazu wiadomo ze przez CH.Kto taka swolocz wybiera i lansuje ,skad sie toto bierze w Polsce?Zaam ryj to 10lat bez wyroku widac czim pomiotem musial byc zeby reprezentowac ostatnie dno.
"Robert Koliński, który zamierza reprezentować Lewicę Razem w Parlamencie Europejskim postanowił zaistnieć w przestrzeni publicznej. Swój troglodycki wpis na Facebooku poprzedził wstępem po angielsku, który może świadczyć o prawdziwych intencjach "światłej" polskiej lewicy. - "Dach, dach, dach płonie - nie potrzebujemy wody, niech skur...syn płonie - spal się, skur...synu, spal" - napisał towarzysz antyfaszysta Koliński."

Vote up!
8
Vote down!
0
#1586712

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Niepoprawnym wystarczy Hstoryczny Upadek Józia.

Vote up!
3
Vote down!
-5

Verita

#1586741

Nie mam szajsbooka - możesz podać tu jakiś namiar na ten wpis (link)?

Ps. miałem okazje zetknąć się z tym skurwielem przy okazji jak oczerniał i wyzywał Żołnierzy Wyklętych/Niezłomnych.

Vote up!
5
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1586749

jak mi się wydaje, zachowuje się jak potomek towarzystwa które obrabowało w późnych latach trzydziestych ubiegłego stulecia między innymi w s z y s t k i e koscioły Barcelony? I nie przepuściło wielu zakonnicom. Kto jest jego tatusiem, bo jestem ciekaw?

Vote up!
1
Vote down!
0
#1587113

Bartosz Wieliński z "gówna" o pożarze Katedry Notre Dame:

Wokół katedry na setki metrów rozciągał się w sumie przyjemny zapach palonego drewna. Tak jakby w okolicznych domach rozpalono ogień w kominkach.

Vote up!
11
Vote down!
-1
#1586714

problem, a mianowicie, czy przez "u" zwykłe, czy zamknięte. Moim zdaniem zamknięte bo z niego to niezwykły ....

Vote up!
6
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1586715

Sejm RP jest w tej kadencji pełen dewiantów, lewaków oraz idiotów płci obojga...

Vote up!
10
Vote down!
0

Yagon 12

#1586716

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1586740

proponuje użycie równoczesne ch i h. Tak, żeby było jasne i czytelne. I dłuższe.

Vote up!
6
Vote down!
0

yenom

#1586744

świadome kobiety twierdzą że nie długość jest najważniejsza. :-)))

Vote up!
1
Vote down!
0
#1587112

Szczerba to pustak, tzw. pacjent nie rokujący. Odłączyć od respiratora, po co wentylować zwłoki.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1586800

 

Pomysł na perfekcyjną ''kropkę nad i'' w TVN24.

Stokrotka sadza naprzeciw siebie kukłę albo na krześle kładzie fotografię jakiegoś prawicowego polityka i pie*doli przez kwadrans swoje kocopoły  do kamerzysty

Nikt nie przeszkadza i nikt bezczelnie nie zamierza odpowiadać na zadane pytania.

A zamiast Giertycha niech posadzi siodło wyjdzie na to samo

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1586974