Gangster Staruch a rosyjscy kibice

Obrazek użytkownika Honic
Kraj

Z dzisiejszych licznych komunikatów w telewizji "Polsat" i TVN wynika nowy sukces policji: oto zatrzymano ponad 40 gangsterów. Zarzuty przedstawiono opinii publicznej, a jakże. Wprawdzie według Polsatu chodzi o gang Szkatuły a według gazety.pl - o gang w którym większość stanowią "fanatyczni pseudokibice Legii Warszawa" ("choć sprawa dotyczy kibiców, to zatrzymania mają związek z czysto kryminalną działalnością tych osób"), ale zapewne to szczegóły. Zatrzymani, wśród których ma być Staruch - zgodnie z medialnym tekstem - zostali za wymuszenia, handel narkotykami i handel bronią. Podkreślam: w tekstach medialnych jedynie Staruch nie jest postacią anonimową. Sugestia że jest on przestępcą jest więc wyraźna. Dopiero na końcu tekstu znajdujemy informację: "Wśród zatrzymanych jest Piotr S., ps. "Staruch", nieformalny lider fanów z Żylety. Na razie nie wiadomo jednak, czy usłyszy zarzuty, a jeśli tak, to jakie."
A więc Staruch jest przestępcą czy nie jest? A może za 48 godzin lub mniej wypuszczą go po cichu i nie będzie mógł nic zrobić "Gazecie.pl" ani nikomu innemu, no bo przecież napisali że nie wiadomo, czy- i jakie zarzuty ma usłyszeć...
Tym bardziej interesująca jest inna informacja. Po zwróceniu się Związku Kibiców Rosyjskich o umożliwienie przemarszu 12 czerwca - według Donalda Tuska "nie ma powodów do niepokoju. Rosyjscy kibice nie są grupą stwarzającą jakiekolwiek zagrożenie, wręcz przeciwnie".
Podobną opinię ma Joanna Mucha. A więc rosyjscy kibice są bezpieczniejsi niż modlący się ludzie idący w Marszu Pamięci?
A więc komu będzie kibicował Donald Tusk? Skoro z mediów wynika że np. brytyjscy czy polscy kibice to gangsterzy a co najmniej barbarzyńcy? Osobnym problemem jest także, z której trybuny? Bilety wszak ma, mówił przed kilkoma dniami.

W rzeczywistości niewiele wiem o Wszechrosyjskim Związku Kibiców którego prezydentem jest Aleksander Szprygin. O jego istnieniu dowiedziałem się po wypowiedzi na temat planów nie organizowania rosyjskiej strefy kibica na Torwarze z szacunku dla ofiar katastrofy smoleńskiej. Informację tę odebrałem pozytywnie. Chciałbym wierzyć, że się nie pomyliłem. W końcu kibice to ani nie państwo rosyjskie ani pewien pułkownik z KGB.

Widzę natomiast że władza i mainstreamowe media w Polsce mają szczęście że Adolf Hitler nie żyje a ewentualni spadkobiercy nie kwapią się z egzekwowaniem praw autorskich do metod propagandowych i poglądów opisanych w "Mein Kampf" na temat Żydów. W XXI wieku, w mojej Ojczyźnie, te metody stosuje się nadal, tyle że wobec innych. Czy zatrudnieni za moje podatki mainstreamowi specjaliści od pijaru nie mogliby korzystać z jakichś innych podręczników? No, może jeszcze nie z "Dzieł Lenina"...

Ciekawe czego dowiemy się na ten temat jutro?

Na zdjęciu: Aleksander Szprygin, prezydent Wszechrosyjskiego Związku Kibiców.

Najważniejsze linki:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/10,114927,11816423,Czy_rosyjscy_kibice_przemaszeruj_przez_Warszawe_12.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,11814578,CBS_rozbilo_gang_pseudokibicow_Legii__42_zatrzymanych.html
http://www.viperson.ru/wind.php?ID=597162

Brak głosów

Komentarze

"matoła". Tak samo jak nie daruje Ewie Stankiewicz, że publicznie i bardzo dobitnie wyraziła się o jego "niemęskości". Oboje mają rację więc cóż Pan Premier może robić innego niż robią to mali ludzie? Mścić się skrycie jak to tchórze mają w genach i w zwyczaju. I jeszcze jedno. Czy rzeczywiście wierzycie w niezwykłą wrażliwość rosyjskich kibiców - katastrofa smoleńska, ofiary, Torwar? Rzeczywiście wierzycie?

HdeS

Vote up!
0
Vote down!
0

HdeS

#259286

Nie jestem Tusk,więc z założenia nie wierzę. Ale uważam, że po pierwsze na świat należy patrzeć uważnie i dostrzegać różne zjawiska; po drugie jako patriota polski muszę uszanować patriotyzm rosyjski pod warunkiem że nie koliduje z moim (To najważniejsze!!!). Wiem też, że Mickiewicz napisał wiersz "Do przyjaciół Moskali". Jako syn Powstańca Warszawskiego wiem że wśród Niemców w czasie drugiej wojny światowej byli - obok zbrodniarzy i "narodowosocjalistycznych przesiąkniętych propagandą lemingów" - także ludzie szczerze Polakom współczujący i życzliwi. Kilkorgu Rosjanom których znam osobiście nic złego zarzucić nie mogę. Historia Rosji/Związku Sowieckiego pełna jest aktów barbarzyństwa i zbrodni zarówno wobec państw czy narodów ościennych jak i wobec własnych obywateli, i doskonale pamiętam że Rosja/Związek Sowiecki przez większość ostatnich ponad 200 lat był naszym okupantem.
Z tego wzgledu nie uważam próby zorganizowania rosyjskiej manifestacji patriotycznej w Warszawie za dobry pomysł dopóki relacje państwa rosyjskiego z Polską są takie jak w tej chwili - zbyt łatwo o prowokację i ofiary, nawet śmiertelne.
Chodzi mi tylko o to, aby dostrzegać różne aspekty rzeczywistości.
Pozdrawiam
Honic

Vote up!
0
Vote down!
0
#259297

I proszę zostawmy na potrzeby tej dyskusji Naród Rosyjski w spokoju bo, w moim mniemaniu, chodzi o kibiców rosyjskich i wszelkie ciemne moce, które chcą ich wykorzystać. Jestem pewien, że tak jest z prostego powodu - nie słyszałem aby inne nacje miały swoje wydzielone strefy kibiców. Może jest inaczej? Nie słyszałem. W związku z tym ktoś na "dzień dobry" tworzy getto dla Rosjan i getto dla pozostałych! O co tu chodzi?! O "fiestę"? "Radosne święto sportowe"? Dlaczego Rosjanie nie mogą się integrować i wspólnie bawić z innymi? Bo to bujda na resorach to całe "święto". Oni NIE chcą się bawić, oni NIE chcą się integrować. Oni mają w "pompce" wszystkich poza sobą samym. I jeszcze do tego jakiś idiota pozwoli im prawdopodobnie na prowokacyjny, nacjonalistyczny i szowinistyczny marsz, po którym "cały naród będzie odbudowywał swoją stolicę".

Pozdrawiam

HdeS

Vote up!
0
Vote down!
0

HdeS

#259310

 trudno powiedziec o motywach czy wrazliwosci  rosyjskich kibicow, nie powinnismy jednak utozsamiac rosyjskiego spoleczenstwa z ich bandycka (jak nasza aktualna) wladza. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#259293

Ludzie, którzy stoją za matołem już najwyraźniej mają plan jak ma wyglądać 12 czerwiec w stolicy. Tak jak zaprogramowali 11.11.2011 (zaproszenie uzbrojonych niemieckich lewaków, prowokacje sił milicyjnych, prowokatorzy milicyjni w kominiarkach po cywilu) tak i teraz mają plan jak wykorzystać rosyjskich kibiców w czasie euro2012.

W razie ekscesów przewiduję jedno, milicjanci będą pałować Polaków, a Rosjanom będą się przyglądać.

 Jeśli nie będzie demonstracji i protestów całej szeroko rozumianej opozycji  w czasie Euro2012 to będzie Naszą porażką, a Tusko(matoł) będzie miał czas aby skupić siły w jednym miejscu. Ciemny lud kupi nawet bajkę jak pokaże mu się materiały z Marszu Niepodległości i rzekomej zadymy. Podobnie mówiąc "o problemie chuligaństwa" obecnie, tv wrzuca zdjęcia z początku lat 90, gdy obecnie mamy 2012 rok.. .

Vote up!
0
Vote down!
0
#259338

"Wariat" i "Dziad" szefowie mafii wołomińskiej byli zapalonymi gołębiarzami więc cyngle powinni zasugerować zamknięcie w areszcie wydobywczym większość gołębiarzy w Polsce w celu ew. postawienia im zarzutów o działalność mafijną.

Vote up!
0
Vote down!
0
#259394

Hi.Hi. Toż to pół Śląska trzeba byłoby zamknąć. Co do Staruchowicza to obawiam się że znowu będzie na naszym garnuszku przez trzy miesiące. Każdy powód jest dobry byleby zrobić z kogoś bandytę, dilera co kto woli. Nie mam tendencji do wybielania ale dlaczego robią z kogoś bandytę bez wyroku. I zamykają przed świętem piłki. Jedyna prawda to to że rząd boi się Rosjan i ich kibiców!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#259406

 zawsze jeździli za granicę obstawieni przez KGB - liczba KGBowców często przekraczała liczbę sportowców.

Teraz nie będzie inaczej. Ponoć  teraz Rosjanie nie chodzą za granicą "luzem" tylko w grupach pod ścisłą "opieką" zaufanych...

******************************************************

 Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#259449

a w tym Warkę i CocaColę - PODAJ DALEJ ;)))
___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#259407

Zakwasu kapusty znanego także jako Warka, nie tykam.
A CocaColi używam wyłącznie jako odrdzewiacz, a to ze względu na zawartość kwasu ortofosforowego.
Łatwo ten składnik znaleźć w preparatach do oczyszczania
i odrdzewiania.
Proponuję test - stare zardzewiałe żelaziwo zalać na noc
Colą.
Na rano będzie stalowoszare.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#259443

Troche informacji o rosyjskich kibicach:

http://niepoprawni.pl/blog/2334/trzeba-demonstrowac-w-czasie-euro

Vote up!
0
Vote down!
0
#259439

"Rosyjscy kibice nie są grupą stwarzającą jakiekolwiek zagrożenie, wręcz przeciwnie".

 

 

Znaczy, że co? Ruski kibic staruszce zakupy zaniesie, niewidomego przez ulicę przeprowadzi, dziecku cukierka kupi? Obawiam się, że wręcz przeciwnie.

Muszę zaznaczyć, że kibicem piłkarskim nie jestem (żużlowym owszem) ani tym bardziej nie znam się na kibicach ruskich więc są to tylko moje, luźne, dywagacje.

Jestem w stanie sobie wyobrazić, że u ruskich sytuacja jest podobna do naszej, gdzie mamy kibiców (kiboli jak to gjewu ich określa) i kibiców (pikników, jak to kibole ich nazywają:)). Kibole całe to koko koko euro spoko mają w głębokim poważaniu. Jeśli już jakiś mecz obejrzą to w knajpie przy piwie z kumplami kibolami. Na stadion się nie wybiorą. Na stadionach zasiądą lemingowate pikniki, dla których EURO 2012 to najważniejsze wydarzenie w życiu. Podnieceni do granic możliwości i wdzięczni, po grób, swojemu premieru, że im takich doznań nie szczędzi. Kto zacz, mówić nie muszę.

Więc jeśli taki właśnie sort ruskich kibiców przyjedzie do Warszawy, oznacza to, że będą to ludzie bezgranicznie oddani swojemu Wodzowi, myślący tak jak on, min. o Katastrofie Smoleńskiej i o tych, którzy tę Katastrofę nazywają po imieniu. Jeśli się nie mylę to samolotami przylatują i autobusami przyjeżdżają do Nas beczki z trotylem. I z długim lontem. Nasączonym naftą...

Trzeba jeszcze pamiętać o tych, którzy do Polski przyjadą służbowo, na delegację. No i o tych, którzy już tutaj są...

Z zatroskaniem pozdrawiam Warszawiaków

Vote up!
1
Vote down!
0
#259468

Myślę, że wszyscy, którzy uważają Starucha za zwykłego bandziora powinni posłuchać, co on ma do powiedzenia. A ma do powiedzenia całkiem sporo i czyni to na pewno w lepszy sposób, niż czołowi polscy politycy z pewnym damskim bokserem na czele

Vote up!
1
Vote down!
0
#259672