Amerykanista Wałęsa i elektryk Lis

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Wśród salonowców znany i wypróbowany od lat jest zwyczaj, aby niesfornego dyskutanta, jeżeli brakuje merytorycznych argumentów, powalać jakimś cytatem z „wielkiego autorytetu”.

Właśnie do tej metody uciekł się wczoraj w swoim programie redaktor Tomasz Lis, przytaczając słowa krytyki pod adresem ostatnich poczynań Wałęsy, wypowiedziane przez SAMEGO…uwaga.. Zbigniewa Brzezińskiego.

Takiej komicznej sytuacji dawno nie oglądałem.

Wałęsa, jak to on, roześmiał się rubasznie i rzekł Lisowi, że Brzeziński to taki autorytet, który nie przewidział upadku komunizmu, kiedy gołym okiem to było już widoczne, na co Lis ze swoim szyderczym uśmieszkiem nieomylnego znawcy odparł „Pierwsze słyszę?”.

I tak oto amerykanista Wałęsa obnażył ignorancję elektryka Lisa.

Otóż w wydanej w 1987 roku książce „Plan gry”, rzeczywiście, Zbigniew Brzeziński, jeden z najgorszych doradców, jednego z najbardziej nieudolnych prezydentów USA wieszczył, że sytuacja geopolityczna nie zmieni się w ciągu najbliższych 25 lat i wzywał do odprężania, pojednania i kompromisu z ZSRR.

Znając wielkie ambicje, poczucie wyższości i samouwielbienie dla swojego profesjonalizmu Tomasza Lisa można się tylko domyślać jak miotał się ostatniej, bezsennej nocy w mokrej pościeli.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

I tym sposobem już wiem na pewno; Wałęsa amerykanista. B. Lis elektryk, a ja staję się zagorzałą fanką Twoich notek. ;)

A swoją drogą skąd Wałęsa to wiedział? ;)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Katarzyna

#20326

Z braku laku Wałęsa ma choć odrobinę erzacu inteligencji zwanej chłopskim rozumem.
Lis nawet tego niema, choć nieustannie podczas swoich programów - zauważ- poszukuje lewą dłonią jego sladów gdzieś za uchem, w okolicy pnia mózgu. Do dziś niczego nie znalazł.

pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#20348

lisowe:"Panie Prezydencie! Niech pan NAS ratuje!"?
Okowita

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Okowita

#20330

 o palmę pierwszeństwa na tym polu konkuruje ze Zdradkiem sikorskim!!! Cudownie mu to uświadomił J.Kaczyński w jego programie. A swoją drogą nie mogę tego znaleźć w tubce, ktoś może wie jak to znaleźć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#59578