Życie w Kraju Rad

Obrazek użytkownika thaer
Kraj

Szanowni Państwo!

Cóż piękniejszego może spotkać obywatela, który żyje w „wolnym” kraju. W „wolnym” no bo przecież, PRL pełzając ewoluowała do postaci „wolnej” III RP(L). A że neokomunizm wpycha się łokciami w nasze życie to wszyscy widzimy, można powiedzieć, że: Kraj Rad ma się dobrze, no bo dobrze ma się w nim sowiecka nomenklatura. Nomenklatura ukrycie działająca, a wspierana jawnie przez wszelkiej maści pożytecznych idiotów i gabinet ciemniaków pod wezwaniem słońca Peru. Jakby tego było mało, marszałek kandydat wykonujący obowiązki prezydenta myśliwy Komorowski(dalej BK), nie daje społeczeństwu ani chwili wytchnienia, skrupulatnie przypominając znaczenie słowo Rada, tak aby nie uciec daleko myślami od neokomunizmu jego starszych i mądrzejszych braci z Moskwy.

I tak oto BK mimo wcześniejszych zapewnień, że „państwo Polskie zdało egzamin”, że wszystko działa sprawnie oraz gładko, dochodzi do genialnego wniosku. Ni mniej ni więcej takiego, że potrzebna jest Rada Bezpieczeństwa Narodowego. No dobrze, ale chyba BK zapomniał, że jest tylko osobą wykonującą obowiązki głowy państwa i tylko do działań niezbędnych powinien się ograniczać. Cóż, widać BK jako polityczny, a jednak lekko pusty klon Premiera, postawił na PiAr, a że słowo Rada dobrze kojarzy się z Krajem Rad, to czemu by nie wystrzelić z flinty w ten balonik?

Wielka woda nawiedziła nasz Kraj. Dramaty tysięcy ludzi, zalane i zniszczone domy. Jednym słowem wielki dramat tysięcy polskich rodzin. BK rusza wraz ze swym zapleczem pod postacią postawnych Borowików uzbrojonych w parasole na tereny zalewowe. No i znowu wystrzał z flinty w balonik z nadrukiem PiAr, bowiem pokazać się trzeba. A że będzie to dobry moment na kamuflaż słowa Rada, Marszałek znów stanął na wysokości zadania. Nasz bohater miał wielką przyjemność wizytowania terenów powodziowych, aby niewątpliwą charyzmą wspomagać prace ludzi i służb starających się ratować dorobek całych pokoleń. Czyli nie mniej, ni więcej BK był Rad! z tej wizyty. Mógł więc swym myśliwskim kozikiem wykonać kolejne nacięcie na kolbie wspaniałej flinty, z powodu szerokiej propagandy kraju rad.

No i dziś kolejna Rada,no bo jakże by inaczej. Doniesienia medialne, mówią o czwartkowym posiedzeniu Rady Gabinetowej, pod przewodnictwem BK. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że BK rozmawiał będzie z członkami własnego rządu, z udziałem PSL, czyli sejmowej koalicji. Tematem posiedzenia ma być powódź, która nęka nasz Kraj. Jako zapalony myśliwy BK podejmie zapewne ważną kwestię odstrzału reakcyjnych band bobrów, zagrażających demokracji ludowej kraju Rad, bo to problem poważny, a lufa marszałkowej flinty lekko się zakurzyła, po ostatnim polowaniu. Czas więc na zdecydowane kroki oraz ukaranie winnych odmowy odstrzału.

Życie w Kraju Rad dzięki BK jest pełne koloru. Obywatel cały czas słyszy charyzmatyczne przypomnienie w jakim kraju w końcu żyje. Problem pojawi się w momencie, kiedy radosna łódeczka gabinetowych nieudaczników niesiona wodami, które przecież spłyną do Bałtyku, rzeczywiście wypłynie na otwarte morze.

Źródło obrazka: http://www.voila.pl/062/jkgi3/index.php?get=1&f=1

Oryginał: http://farm2.static.flickr.com/1010/873249875_5350a0120c.jpg
----------------------------------------------------------
Dopisek : Komentatorów, którzy posiadają konto na serwisie www.salon24.pl zachęcam do komentowania tam, gdyż częściej tam zaglądam.
Mój adres: http://thaer.salon24.pl/

Ale i tu staram się nadrabiać zaległości. Pozdrawiam

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Załoga łódeczki chyba nie jest zmilitaryzowana, bo wiosłuje w jedną stronę.

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#63911

jak w temacie.
pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#63916

z Moskwy.Może przypomnijmy że to gniazdo braci w Moskwie założyli bracia starśi z Ameryki,Angli,Niemiec ,Francji poprzez tzw rewolucję.Okrzyknęli dla zmylenia przeciwnika Kraj Rad [ dla ciemnego luda kraj ludzi szczęśliwych}, rozsiewajac propagandę szczęśliwości w tzw krajach zachodu.Jednak Kraj Rad czytaj jako kraj rządzony przez tzw rady żydowskie nazwane bolszewikami.A jak czytamy w książce żyda pana Henry Forda [finansował Hitlera-na marginesie] "Międzynarodowy żyd" rada to kahał. A więc znów jesteśmy w "domu".tych samych braci starszych.Pozdrawiam 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#63933

Wiele racji w pana komentarzu.

Pozdrawiam jako chłop, który często bywa na wsi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#63962

jak wiadomo to jest wielki skrót myslowy.Jednak jak ktos sie orietuje w temacie to wie o co chodzi.nie miejsce i czas na dokładne przedstawienie sprawy. Na te tematy sa książki może nie w wiekszości księgarn w POLSCE, ale to inny temat,tez znany. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#64041

prędzej czy później spłynie do Bałtyku.PO też.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#64017

Ja bym "tylko" określił ich strażnikami zbrodniczych porozumień okrągłego-stołu. To wystarczy.
Pozdrawiam oraz dziękuję za odwiedziny.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#64018

NiePOprawni w tym pomogą.

444Polska.bloog.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#64065

O czym świadczy oddanie Putinowi śledztwa ws. przyczyn katastrofy samolotu z Prezydentem i całym zwierzchnictwem polskich Sił Zbrojnych na pokładzie. Świadczą o tym uściski Tuska i Putina na grobie państwa polskiego i bezczelnie uśmiechnięta gęba Bronka podczas defilady polskiego wojska pod stalinowskim sztandarem 9 maja br.

444Polska.bloog.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#64064