Obława Augustowska - Temat Wyklęty

Obrazek użytkownika thaer
Kraj

Szanowni Państwo!

W lipcu 1945 roku, a więc 65 lat temu na terenach suwalszczyzny, a dokładniej w okolicach Suwałk oraz Augustowa wojska czerwonoarmistów, oddziały NKWD (НКВД – Народный комиссариат внутренних дел – [Narodnyj Komissariat Wnutriennich Dieł], Urzędu Bezpieczeństwa oraz Ludowego Wojska Polskiego , w ramach akcji skierowanych przeciwko niepodległościowym partyzantom na Litwie, przeprowadziły szeroko zakrojoną akcje na wspomnianych wcześniej terenach przeciwko Niepodległościowemu Podziemiu Polskiemu oraz Polskim formacjom antykomunistycznym. Akcje te skierowano przeciwko Obywatelom Polski, którzy podejrzewani byli o kontakty z organizacjami Niepodległościowymi. Wyprowadzono ich z domów, zabierano od pracy w polu, gdy starali się o to, aby wyżywić swoje rodziny w powojennej rzeczywistości. Zabierano mężów, braci, wujków. Z około 2000 osób zatrzymanych, tylko dlatego, iż mieli odwagę działać w obronie Polski oraz Niepodległości, około 600 nigdy nie wróciło do domów. Nikt nie zna ich losu, mimo tego, iż od tego czasu upłynęło 6 i pół dekady. Rodziny ofiar cały czas oczekują prawdy, która choć w drobnym stopniu zapewni im spokój ducha. Pamiętajmy, iż pamięć oraz wspomnienie po tych Bohaterach Wolnej oraz Niepodległej Polski, przez lata jawnego komunizmu była skrupulatnie zakłamywana oraz negowana. Sam „mistrz” nienawiści jerzy urban, bezczelnie negował oraz deprecjonował całą sprawę. Strona rosyjska w lipcu 2006 roku zaniechała odpowiedzi na wniosek o pomoc prawną w tej kwestii. To o czymś świadczy. Pamiętajmy o tych oficjalnie bezimiennych ofiarach, a których imiona rodziny pomordowanych noszą w swym sercach cały czas. Pamiętajmy o zachowaniu i postawie strony sowieckiej w tej sprawie, bowiem bardzo podobnie zachowuje się ona w innych kwestiach. Pamiętajmy o Bohaterach Wyklętych.

http://www.youtube.com/watch?v=6TvGGAikh4o&feature=player_embedded#at=33

Brak głosów

Komentarze

Jeśli ktoś jesze żyje to proszę mu pomóc zapisać wspomnienia.A jeśli nie to od swiadków zebrać i zapisać wspomnienia tych potwornych zbrodni na Narodzie POLSKIM. Moze studenci-tylko Polscy, najlepiej gdy zrobi to kilka osób nie znajacych się. W WOLNEJ POLSCE będą jak znalazł.Możliwe że był tam tate "Kwaśniewskiego" NKWDzista Stolcman.On był likwidatorem AKowców gdzieś na pomorzu. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#73142

proszę obserwować moje nowe wpisy...zresztą podam link do nowego wpisu jak tylko będzie on miał miejsce w necie, i tu oraz na salonie24.pl się pojawi. Spełni to pana oczekiwania proszę mi wierzyć tylko proszę chwilę poczekać.

Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#73146

mój adres na niepoprawnych.Moge przegapić,tym bardziej że mam dziadowska radiówkę.Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#73169

wyśle całego linka jak się już ukarze.

Pozdro serdeczne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#73170