Stenogramy z pokładu TU-154M

Obrazek użytkownika thaer
Kraj

Szanowni Państwo!

Czytając zapis papierowy stenogramów przekazanych przez rosyjską komisję międzypaństwową, odnoszę wrażenie, że piloci cały czas byli w przeświadczeniu, iż są na właściwej ścieżce podejścia. Świadczyć może o tym zapis na ostatnich stronach, który wskazuje na wypełnianie procedur związanych z lądowaniem. Nic nie wskazywało no jakieś nerwowe działania załogi, wszystko sprawia wrażenie zachowania procedur oraz zupełnego spokoju polskich pilotów.

Pojawia się wiele wyssanych z palca oraz kłamliwych stwierdzeń, że to piloci popełnili błąd. Jednak jak już napisałem, nic takiego nie wynika ze stenogramów.

Dziwić może fakt wielu linijek stenogramu, które pozostają „niezrozumiałe”. Szczególnie w dobie dzisiejszej techniki, która jest w stanie odtworzyć wszystko. Zupełnie inną kwestią jest to, że dysponujemy jedynie zapisem kopii, bez możliwości weryfikacji ich z autentycznymi zapisami na tak zwanych czarnych skrzynkach.

Papier przyjmie wszystko, o czym można się wielokrotnie przekonać na przestrzeni wielu lat działalności Rosji sowieckiej, a później postsowieckiej. Dopóki nie otrzymamy rejestratorów, oraz nie poddamy ich badaniu przez w pełni niezależną komisję, nie będziemy mieć materiału porównawczego.

Dlatego też składanie odpowiedzialności za katastrofę na pilotów prezydenckiego samolotu jest działaniem karygodnym oraz pozbawionym jakichkolwiek podstaw. Wielu osobom zależy na tym, aby ponieśli oni pełnie odpowiedzialności, bez zaznaczenia oraz z pominięciem działań rosyjskich kontrolerów lotu, które to mogły wprowadzić polskich pilotów w błąd.

Link do stenogramów w wersji pdf: http://slimak.onet.pl/_m/TVN/tvn24/stenogram.pdf

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Doswiadczony pilot, ktory wylatal na Tupolewie prawie 2.000 godzin

zakwestionowal w Tvn24 sprawnosc drugiego silnika i hydrauliki

podczas ladowania. Dla celow porownawczych domagal sie zwrotu

czarnych skrzynek a nie kopii stenogramow.

Niestety nie pamietam nazwiska tego pilota.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62506

Porównanie zapisów będzie kluczowe, same stenogramy nić nie wnoszą. Potrzebna jest konfrontacja z zapisami na czarnych skrzynkach i to takimi, które mogą być sklasyfikowane jako nie poddane manipulacji.]
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62509

kiedy od samego początku nie dopuszczono "międzynarodowej komisji" do zbadania sprawy katastrofy.Nie tylko my ale nieliczne media też się tego domagał.PO tego odium nie zdejmie już z siebie nigdy.A wysłanie swoich wiernych żołnierzyków,by kamuflowali sprawę nic nie da ,skoro wypadek ten był na ręke nie tylko Moskwie ale i całej PO.Tym bardziej po tym co teraz wyprawia cała ta paranoiczna klika.Teraz jest już za pużno.Piętno pozostanie na zawsze.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

staryk

#62512

Powołanie w pełni niezlaęznej komisji jest sprawą podstawową. Tu ma pan rację.

Pozdrawiam oraz dziękuję za odwiedziny, zapraszam na salon24.pl
http://thaer.salon24.pl/

Tam czuwam bardziej nad dyskusją.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62518

stenogramy nie przesądzają niczego. to wielkie nic.

zawsze pierwsze myśli są najlepsze:
http://niepoprawni.pl/blog/1/jeszcze-polska-nie-zginela#comment-62442

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62515

Oczywiście, że nic nie przesądzają. Potrzeba konfrontacji z z materiałem źródłowym, który nie podlegał manipulacji.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62519

ten papier, który nam pokazano NIE zawiera tych strzępów (gdzie to "dawaj drugą"?!, gdzie ten "Jezus" i inne "osobiste teksty"?! HĘ!?!?!), którymi jakieś dwa tygodnie temu podzielił się był z opinią publiczną ktoryś oficjel. (Nie pamiętam który - ktoś może mi przypomnieć? N.b. tu wychodzi słuszność tez jednego z Państwa, który parę dni temu postulował gromadzenie dokumentów, w tym wypowiedzi osób biorących udział w śledztwie - RÓBMY TO!!! Ja już zaczełam i zaraz zacznę przekopywać sieć za paroma wystąpieniami.)
A wracając do Pańskiego tekstu: mam takie same wrażenia - rutynowa praca pilotów (i tylko chciałabym porównać ich wypowiedzi np. podawaną wysokość ze wskazaniami przyrządów...). Sami założyli, że spróbują siadać a jak się nie da, to zrobią kółko i odlecą na rezerwowe, ewentualnie pokrążą nad lotniskiem przez pół godziny (faktycznie może wystarczyć do przejścia mgły) i spróbują ponowić próbę lądowania.
Ponadto (IMHO) do końca są przekonani, że są we właściwym miejscu (NAD PASEM!!!).
W tej sytuacji rodziny smoleńskie powinny rozlutować trumny, przeprowadzić sekcje tudzież analizy pod kątem np. obecności materiałów wybuchowych i genetyczne... Prawdę mówiąc dziwię się, że dotąd tego nie zrobili... Ale to już inny temat.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62525

sprawa przeprowadzenia sekcji zwłok jest ważna, nie można jej pomijać. Nawet jeżeli ma się to wiązać z ekshumacją ciał. Prawda jest najważniejsza.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62528

polska strona powinna przeprowadzić własne sekcje zwłok przed pochówkami, żeby wykluczyć wszystkie przyszłe spekulacje. dlaczego tego nie zrobiła? wielu dziwiło się, że tak nie jest i przewidywało ciąg dalszy - ekshumacje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62678

O 10:41:04 drugi pilot krzyczy: "Kur...a mać". O 10:41:03 kontrola lotów wydaje polecenie "Odejście na drugi krąg". Po kolejnej sekundzie słychać niezidentyfikowany krzyk "Kur.....a" i zapis się urywa.
...brak mi słów,tego nawet nie mozna skomentowac...
... Ucieczka z kina wolność...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

AM

#62526

Sen który niestety trwa. Niestety...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62531

 oni już wiedzieli o winie pilotów w chwili pogrzebów .Ani jeden wedrowniczek swiatowy nie brał udziału w tych pogrzebach.Ła , oni mogli wiedzieć przed 'katastrofą" że to wina pilotów.Rosyjskiego języka nie znają, latać nie umieją , automatycznego pilota włączyli a sami zajmowali się s....[ intymne rozmowy]. Pozdrawiam jako POLAK rodziny tych pilotów, ja jestem z wami.Proszę się nie przejmować wypowiedziami agentury.Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62544

Agenturze się nie damy. Wina od początku składana była na pilotów oraz "osoby trzecie" obecne na pokładzie.

Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62562

Właśnie u Rymanowskiego mówi płk Więckowski

A tak nawiasem mówiąc: zaproszenie brata śp Prezydenta do tego żeby w obecności Tusków, Komorków, Sikorków i innych "kochajacych" Prezydenta indywidułów zapoznawał z zapisem jego ostatnicj chwil to niezłe sk...wysyństwo!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62563

Uważam iż JK doskonale się zachował nie uczestnicząc w tej szopce. TVN nie oglądam, stety, ale dziękuję za relację oraz pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62570

Wypowiedź Więckowskiego w TVN 24

http://www.tvn24.pl/0,1658896,0,1,pilot-tu_154m-mogl-rozpasc-sie-silnik,wiadomosc.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62583

Co do wagi wspomnianego stenogramu....Szacowna MAK nie pofatygowała się, aby poprośić Pana Bartosza Stroińskiego
o złożenie podpisu ????
Pewnie minister Miller doszedł do wniosku, że te sparawy dopracuje się na miejscu. Co za dziadostwo w tym rządzie
:(((

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62612