Sprawiedliwość III PR(L) – krystalizacja systemu.

Obrazek użytkownika thaer
Kraj

Szanowni Państwo!

Jakiś czas temu, na moim blogu pisałem o systemie sprawiedliwości działającym w przestrzeni życia, w miłościwie panującym nam neokomunizmie III PR(L). Stwierdziłem, iż nie można mówić o prawdziwej niezależności oraz praworządności państwa Polskiego, w sytuacji gdy wymiar sprawowania sprawiedliwości nie został podany lustracji, dekomunizacji oraz ukaraniu winnych zbrodni popełnionych w imieniu zbrodniczej demokracji ludu. Chodzi tu mianowicie o wszelkie formy represji, jakich dopuścili się funkcjonariusze komunistycznego aparatu bezpieczeństwa wobec obywateli.

„Aby nasz kraj mógł stać się niezależny oraz praworządny, musi zostać przeprowadzona solidna oraz gruntowana reforma funkcjonowania systemu sprawiedliwości. Tak, aby nie stał on na straży powiązań z systemem komunistycznym.”[1]

To co miało miejsce w zeszłą środę, jednoznacznie wskazuje na to, iż wymiar sprawiedliwości w nieustannie stoi na straży interesów ubeków oraz funkcjonariuszy aparatu terroru oraz represji komunistycznych służb bezpieczeństwa.

„(...)W minioną środę Sąd Najwyższy w trzyosobowym składzie podjął uchwałę w odpowiedzi na pytanie prawne Sądu Okręgowego w Legnicy, gdzie rozpatrywane jest oskarżenie pionu śledczego IPN przeciwko funkcjonariuszowi SB, który groził opozycjoniście długoletnim więzieniem i wyrzuceniem przez okno... Sąd Najwyższy uznał, że w tym jednostkowym przypadku nie można zastosować jedynie wykładni ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Dlaczego? Bo zdaniem SN, ona "nie stanowi samodzielnej podstawy normatywnej do ustalania terminu przedawnienia karalności zbrodni komunistycznych określonych w art. 2 ust. 1 tej ustawy, a przy ustalaniu tym konieczne jest uwzględnienie przepisów regulujących przedawnienie karalności przestępstw zawartych w przepisach Kodeksu karnego z 1969 r. (...), Kodeksu karnego z 1997 r. oraz ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r.".(...)”[2]

Co zaskakujące, to właśnie sędziwe Sądu Najwyższego podjęli w niepełnym bowiem tylko 3 osobowym składzie takie twierdzenie. Zdarzenie to jest zatrważające, albowiem jednoznacznie wskazuje na fakt tego, że w dalszym ciągu na straży interesów ubeków stoją osoby obdarzane największym zaufaniem w naszym państwie. Czy faktycznie powinny być nim darzone? Z całą stanowczością mogę stwierdzić, że NIE!

Dzięki staraniom prokuratorów pionu śledczego IPN, ma zostać złożony wniosek o jednoznaczną interpretację przepisów. IPN chce, aby pełny tj. 7 osobowy skład Sądu Najwyższego podjął decyzję, czy wobec przestępstw tak zwanych „z niższej półki”, stosować wykładnie kodeksu karnego, czy też Ustawę o IPN (chodzi tu o zastraszanie, nękanie, zmuszanie do określonych zachowań, pobicia).

Rodzi się więc pytanie, zasadnicze w swej treści: Czy to terroryzowani oraz gnębieni obywatele powinni się obawiać tego, że zbrodnie komunistyczne się przedawnią, czy to oprawcy winni się obawiać zasłużonej kary? System sprawiedliwości działa jawnie oraz zdecydowanie na korzyść przestępców reżimu komunistycznego. Dochodzi do sytuacji iście kuriozalnej oraz takiej, która nie powinna mieć miejsca. Pod przykrywką zmian w IPN, ludzie, którym jawnie zależy na obronie plugawców komunizmu, stają po raz kolejny w obronie katów. Na taką sytuację nie można pozwolić.

Groźby, nękania oraz przeróżne formy zastraszania, których autorami byli funkcjonariusze aparatu represji oraz terroru, niejednokrotnie pchały ich ofiary do odebrania sobie życia. Były podstawą dramatu wielu rodzin, których skutki odczuwają one do dnia dzisiejszego. Starania niezlustrowanych oraz uległych wobec komunistów sędziów muszą spotkać się ze stanowczym potępieniem oraz ostrą krytyką. To represjonowani byli ofiarami, o czym forsowany przez lewicowo-liberalne środowiska system pojmowania sprawiedliwości zapomina – celowo zapomina.

Adres do źródła grafiki:

http://www.gazetylokalne.pl/uploads/topnews_icons/milicja.jpg
--------------------------------
[1] Źródło : http://thaer.salon24.pl/186407,sprawiedliwosc-iii-pr-l

[2] Źródło : http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100531&typ=my&id=my11.txt

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Taki sąd to trąd!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#62318

Witam,
Niestety, ale taka to rzeczywistość jest nam gotowana. Co straszniejsze, mało się o tym mówi.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62332

"To jednak nie sprawiedliwe, że ludzie, którzy utrzymywali wielki kraj w stanie niewolniczym przez czterdzieści pięć lat, i którzy są odpowiedzialni za jego dogłębną ruinę,podlegają amnestii.Że sam komunizm został amnestionowany w waszym kraju" - francuski filozof A. Besancon. Oni teraz robią za noworodki.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62349

Ale my zapamiętamy ich grzechy, nadejdzie czas kiedy zostaną całkowicie rozliczone.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#62351