Piętak- nowy Krzywonos?

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Jarosław Kaczyński ma dość poważną wadę. On po prostu nie potrafi łgać jak z nut. Nawet, jak chce, to mu nie wychodzi. Nawet, jak wie, że musi powiedzieć tylko pół prawdy, to nie zdzierży. Przy czym zaznaczyć należy, że ma to postać niemożność udawania, że coś jest w porządku, skoro nie jest, a on to wie, tylko nie ma jak dowieść. Typowy przykład z Angelą Merkel, co to całe szacowne grono byłych ministrów, a prawie każdy z pseudonimem, a co się będą obcyndalać, dowodziło, że została wybrana kanclerzem przez zupełny przypadek, ot, przechodziła koło Bundestagu, wiatr zawiał i proszę, ku zaskoczeniu wszystkich została kanclerzem. Ma to też swoja nazwę „wiem, ale nie mogę powiedzieć”.

Taki Tusk 13 grudnia leczył kaca po odwiedzinach u kolegi, który dostał bilet do wojska i trzeba było wypić strzemiennego, co wiemy z jego własnych wspomnień, ale zaraz dodaje, że na czele studenciaków wyruszył do Stoczni gdańskiej. Znaczy się, niedziela 13 grudnia, telefony wyłączone, ZOMO i LWP na ulicach, wszystkie rogatki obstawione, przechodnie kontrolowani skrupulatnie, a tu Tusk na czele studenciaków wali Grunwaldzką do Stoczni obstawionej wozami bojowymi LWP. Kto chce, niech wierzy. W każdym razie, nikt tego nie weryfikuje, nikt nie występuje u Moniki Olejnik obśmiewając te fantasmagorie, ba, nawet nikt nie tonuje, że owszem, Tusk też działał, ale, może nie aż tak heroicznie, jak mówi i właściwie, po co mu takie naciąganie rzeczywistości, skoro wiadomo, że był w którymś szeregu opozycji, ale i tak chwała mu za to, bo mógł przecież w ogóle w opozycji nie być, jak wielu.
I jakoś nikt tego nie rewiduje, nie puka się w czoło, nie szuka świadków szturmu Tuska na stocznię, bo też i wszyscy rozumieją, że jak trochę nazmyśla, to nie będzie to ani raz pierwszy, ani ostatni i nie ma, o co się denerwować. Pytać, czemu Tusk nie był internowany też nie ma, po co. Kaczyński, to co innego. Każda interpretacja musi być kanonicznie prawdziwa w 100%.

Oto objawił się, na podobnej zasadzie, jak kiedyś Henryka Krzywonos pan Piętak, działacz w odróżnieniu do Kaczora był jeszcze mniej ważny, bo Kaczor był przez 12 godzin w budynku MO i był przesłuchiwany, a o Piętaku historia milczy. Pan Piętak, wiceminister w rządzie PiS znany jest w historii wyłącznie z tego, że kiedyś nabił na służbowej komórce gigantyczną kwotę 80 tysięcy złotych, z czego spłacił jakieś 15 tysiaków. Po tym go sobie skojarzyłem. "Podejmę także rozmowy z MSWiA, by uregulować jak największą część rachunku. PRZEPRASZAM RAZ JESZCZE WSZYSTKICH W TYM PREMIERA KACZYŃSKIEGO, PREMIERA RZĄDU, W KTÓRYM ZASIADALI SAMI UCZCIWI LUDZIE" No i teraz pełni funkcję termometru opozycyjności, co to się go przykłada i już wiemy, kto kim był 30 lat temu. Przypominam, że Maleszka TW Ketman też był internowany i siedział z Drogim Bronkiem. Razem z nimi siedzieli w Jaworznie jeszcze: Tadeusz Mazowiecki, Władysław Bartoszewski, Bronisław Geremek, Stefan Niesiołowski, Bronisław Komorowski, Andrzej Drawicz, Andrzej Szczypiorski, Andrzej Celiński, Aleksander Małachowski, Waldemar Kuczyński, Jerzy Holzer, Henryk Karkosza, Piotr Amsterdamski, Stefan Amsterdamski, Wiktor Woroszylski, Piotr Wierzbicki, Maciej Rayzacher, Jerzy Jedlicki. Ta lista warta jest zapamiętania. Jest to lista herosów opozycji, takich świeckich świętych. Busoli ludzi rozumnych. Zwłaszcza kilka nazwisk z tej listy. Jaworzno jest też odruchowym skojarzeniem z miejscem martyrologii i kaźni ludzi rozumnych.

Jest taka kategoria dziennikarzy i, no, powiedzmy, polityków, którzy funkcjonują w przestrzeni medialnej na nieco innej zasadzie, niż wszyscy. Bardziej na zasadzie eksponowania swych emocji, opinii, lęków, a właściwie nie bardzo wiadomo, czego. Oferowania swych emocji w sposób użytkowy? Pan Piętak poświęcił głównemu powodowi wywiadu- czyli działalności opozycyjnej Kaczyńskiego chyba 5%. Było o wszystkim - czyli o knuciu Ziobry z Kaczmarkiem przeciwko Dornowi, o Kaczyńskim, jako rozdawcy posad (temu chyba też się wydaje, że PIS rządzi), pieniędzy...i jednocześnie - tu sprzeczność: zamiast temu Kaczyńskiemu się podlizywać to ci partyjniacy chcą go zastąpić Macierewiczem, który ma lepszą kartę opozycyjną. O tym, że każdy ma rodzinę, a Kaczyński nie ma nikogo (o kocie nie wspomniał), więc żyje tylko polityką, co jest złe i dla niego i dla Polski. O swoim blogu na Salonie24 i o tym, że jakiś tekst o informatyce dostał tylko 3 komentarze...O nowym rządzie marzeń wg Piętaka - czyli Rokita, jako premier a Dorn w MSW. I tak dalej. Ale to była symbioza, bo i Tusk Vision Network miał swoje paski: Kaczyński jest zmanipulowany, Kaczyński jest pijany władzą, Kaczyński jest uzależniony, Kaczyński jest osamotniony etc. Piętak powiedział też, że Kaczyński jest nikim, ale tego już na pasek nie dali. Coś ich jednak powstrzymało. Może jest nadzieja?

Piętak nie zrobił tego w najmniejszy stopniu ani emocjonalnie ani przypadkowo, ani nieświadomie. Cala akcja była, moim zdaniem dość drobiazgowo zaplanowana przez kogoś mądrzejszego, niż pan Piętak. Jako fragment większej całości. Nie, jako cios śmiertelny, ani ostateczny, ale jako cegła w murze. Ot, element wieloletniej, rutynowej akcji.

No, ale o tym piszę od zawsze, więc nie będę już tu ciągnąć.
P.S. Zachęcam do czytania felietonów w „Gazecie Polskiej Codziennie”, „Warszawskiej Gazecie” i w Freepl.info. A wkrótce nowa książka, „Alfabet Seawolfa” akurat na Święta! Macie pomysł na lepszy prezent? Bo ja nie. Dlatego proszę zakupić bez ociągania, jak tylko się wydrukuje.

http://naszeblogi.pl/blog/69
http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/
http://wpolityce.pl/autorzy/seawolf
http://freepl.info/authors/seawolf
Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

O Piętaku historia nie milczy. Warto sobie zadać trochę trudu...

@grzechg
tł, 16 grudnia, 2012 - 20:56

Piętak... Intyryga wielopiętrowa...

1. Z akt IPN:

Piętak Piotr, ur.: 17-05-1953, imię ojca: Stanisław
Zarzut
Podprokurator Wojskowej Prokuratury Garnizonowej przedstawił Piotrowi Piętakowi zarzut, że "w okresie od 13 grudnia 1981 r. do końca stycznia 1982 r. w Warszawie działając wspólnie z Piotrem Strzałkowskim, Henryką Drogowską, Czesławem Bieleckim, Wiktorem Krzysztoporskim, Andrzejem Piotrowskim, Agnieszką Arnold i innymi osobami objętymi odrębnymi postępowaniami współredagował nielegalne pisma, w tym ulotki pt. "Wiadomości", a także je powielał i kolportował, które zawierały fałszywe wiadomości mogące wywołać niepokój publiczny bądź rozruchy."
Kwalifikacja
Art. 48 ust. 3 w zw. z art. 48 ust. 2 dekretu z dnia 12.12.1981 r. o stanie wojennym.
Skazany
NIE
Wyrok
Sąd Warszawskiego Okręgu Wojskowego w Warszawie postanowieniem z dnia 08.08.1983 r. zastosował przepisy ustawy z dnia 21.07.1983 r. o amnestii poprzez umorzenie postępowania karnego w stosunku do Piotra Piętaka kosztami postępowania sąd obciążył Skarb Państwa.

2. Ojciec chrzestny Ludwika Dorna.

3. Od 1984 na emigracji. Tam całkiem udana kariera zawodowa.

4. Ojciec, poeta Stanisław Piętak, gwiazda intelektualna ludowców w okresie PRL.

5. W latach 2006/7 wiceminister MSW u Marcinkiewicza i J.K.

6. W 2010 roku odmówił przyjęcia Krzyża Kawalerskiego z rąk prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Tyle pobieżna kwerenda w wiki.

Pozdrawiam

PS. Ciekawe, że ani media, ani Piętak ani słowem nie wspominają o oświadczeniu byłego szefa Komitetu Helsińskiego, Marka Nowickiego, które potwierdza zaangażowanie J.K. w jego prace już od roku 1982.

edytuj
odpowiedz
drzewo
zgłoś naruszenie
cytuj

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#315124

Żałosny typek! Co się POrobiło z tymi niby naszymi!
pzdr
p.s.
więcej o tym hałasującym pętaku pisałem wczoraj i dziś na moim blogu oraz w komentarzach wPolityce

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#315130

Piętakowi widać sPOdobało się bycie celebrytem,i wystęPOwanie w WSI-24,a jak,co ma być gorszy, jak Henia co wajchę zmienia,trzeba za opluwanie kasę brać jak dają
Piętak jesteś hieną padlinożerną i sprzedajną męską prostytutką,ot co ja myślę o takich ludziach,za parę złotych sprzedałeś swój honor

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#315150

 osobiście u Werner w WSI24. Ohydna kreatura. Pianę miał w kącikach ust.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#315220

może był wściekły?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#315349

Nie przejmowałbym się tą hołotą, tą bandą krzywych nosów i p(i)ętaków. Zawsze znajdą się w czterdziestomilionowym kraju ludzie, którzy oplują Jarosława Kaczyńskiego (i każdego innego).
Rzecz nie w tym czy plują, lecz czy plują słusznie.
A niestety z reguły plują bez powodu, wyłącznie po to żeby pluć. Poza tym, czym innym jest wytykanie błędów a czym innym złośliwe, bezmyślne plucie.
Jaki Jarosław jest każdy widzi. Prawdomówny, prostolinijny, dobrotliwy i czasami wręcz naiwny, czyli dobry, uczciwy człowiek.
Tylko czy dobry, uczciwy człowiek nadaje się do kierowania wielomilionowym państwem ?
Czy owca może kierować stadem wilków ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#315152

Spójrzmy na listę:
[Tadeusz Mazowiecki, Władysław Bartoszewski, Bronisław Geremek, Stefan Niesiołowski, Bronisław Komorowski, Andrzej Drawicz, Andrzej Szczypiorski, Andrzej Celiński, Aleksander Małachowski, Waldemar Kuczyński, Jerzy Holzer, Henryk Karkosza, Piotr Amsterdamski, Stefan Amsterdamski, Wiktor Woroszylski, Piotr Wierzbicki, Maciej Rayzacher, Jerzy Jedlicki]
Nie tylko Maleszka "Ketman" był TW.
Kilku od razu wpada w oko.

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#315176

za wiki: w latach 1976-78 pracował w milicji.
Od 1978 roku związany z krakowskim Studenckim Komitetem Solidarności. Prowadził podziemną Oficynę Literacką, był też jednym z zarządzających Funduszem Wydawnictw Niezależnych. W czasie stanu wojennego internowany.

jego drukarnię polecał innym Maleszka

więcej w tekście http://m.newsweek.pl/polska,tropy--moniki-,17424,1,1.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#315216