Antygona, antyczna hiena?

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Przy okazji horrendalnej sprawy ekshumacji, zamkniętych trumien, całego szeregu kłamstw rządowych, jak zwykle zresztą, wychodzą różne takie smaczki i szczegóły, z których Sherlock Holmes wywiódłby zapewne cały przebieg zdarzeń i listę morderców, ale i my, nie tak sprawni, możemy przynajmniej spróbować zadać sobie, a i IM parę pytań.
Oto od ponad dwóch lat słyszeliśmy, że trumien nie otwierano, bo zabronili tego Rosjanie, bo zabrania tego prawo, raz rosyjskie, raz polskie, innym razem przepisy sanitarne, już nie mówiąc o tym, że ludzka przyzwoitość, współczucie dla ofiar, które wcale nie chcą by naruszano ich spokój, co, chcą? Nawet się domagają? Hmmm, no, to, znaczy, tego, współczucie dla nas wszystkich, którzy mamy dosyć Smoleńska i co nas tu będą jakieś rodziny szantażowały moralnie swoimi problemami i to za nasze pieniądze, za które można by utrzymać, na przykład przedszkole, albo nakarmić dzieci w szkole dla ociemniałych. no, jednym słowem wszystko jedno, jakie argumenty, byle ostatecznym efektem było zamknięcie trumien i nie zweryfikowanie rosyjskiej dokumentacji, nie ma już dziś wątpliwości, że bezczelnie sfingowanej. Oczywiście, sfingowanej tak bezczelnie i tak przy tym prostacko właśnie, dlatego, że mieli pewność, że ta przecwelona, zaszantażowana, zastraszona, upodlona ekipa nigdy nie odważy się przeciwstawić Rosji. Gdyby podejrzewali, że ktoś się postawi i otworzy, z pewnością przyłożyli by się do roboty lepiej. A tak, po co?

I tutaj Parulski, ni stąd ni zowąd, po tych ponad dwóch latach ogłasza, że owszem, nikt nie zabraniał otworzyć, ależ proszę bardzo, wystarczyłaby decyzja prokuratora. Hę? Że, co proszę? Teraz sobie przypomniałeś, Parulski? Kto był tym prokuratorem, nie Parulski czasem? A może ten błazen, co sobie nadęty policzek przestrzelił w nadwiślańskiej wersji seppuku? To, po co była ta dwuletnia szopka? To mruganie okiem do rodzin, że przecież rozumieją, że Rosja to mocarstwo, więc…?

Dwa i pół roku trwały te desperackie próby ekshumacji z jednej strony i powstrzymania ich z drugiej, w końcu ten gnijący układ musiał ulec, bo zwyczajnie skończyły się jakiekolwiek racjonalne, czy choćby mające pozory logiki argumenty. A i to nie do końca, jak się popatrzy na uporczywe odmowy udziału niezależnego eksperta, prof. Badena, wykonania żądanych badań, wreszcie cyrk z Tour la Pologne, czy wożeniem ciał po Polsce w celu znalezienia działającego sprzętu, a mam takie dziwne, jątrzące podejrzenia, że chodzi głównie o to, by wylądowały w sprawdzonym laboratorium, w którym wyjdzie to, co ma wyjść. No, ale ja jestem nieuleczalnym paranoikiem, jak wiadomo, więc proszę się nie sugerować.

Przy okazji, taka historyczna dygresja, jak bezczelnie rządowe ośrodki propagandy i jej cyngle udające niezależnych dziennikarzy i niezależne stacje przyjęły narrację, że pragnąca pogrzebać i uczcić swych bliskich, lub przyjaciół Antygona to cmentarna hiena, a traktujący te zwłoki, jak psy, Kreon, to szanujące uczucia bliskich uosobienie szlachetności. Ponoć większość ludzi w ogóle nie rozumie oglądanego dziennika, czy przeglądanych gazet, rejestrując jedynie nagłówki. Podejrzewam też, że niewielu już wie, kto to była Antygona i kto to był Kreon. Myślę, że to prawda, wyniki wyborów zdają się to potwierdzać. A może to nie wyniki, tylko te ruskie serwery, przez które te wyniki przechodzą, jak przez maszynkę do mięsa? Co prawda, przedstawiciel PKW zapewnił, ze to absolutnie niemożliwe, żeby ktoś ingerował w te wyniki. No, przynajmniej jeden ekspert, co zna się na informatyce i hackerach. Zapewne serwer był zabezpieczony hasłem nie do złamania, konkretnie „ADMIN 2”, bo „admin 1” już spalony, od czasu historii z ACTA.

Od Pani Szumilas wiem, że ci, którzy kończyli gimnazja, nie zanieśli pieniędzy do Amber Gold. Ciekawe, czy ci absolwenci wiedzą, kto to była Antygona i o co jej chodziło z tym pochówkiem, żeby pogrzebać z szacunkiem i pod swoim nazwiskiem, generalnie. Czyli hiena. Po trupach chciała na Wawel. Taka propozycja skryptu na maturę.

http://naszeblogi.pl/blog/69
http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/
http://wpolityce.pl/autorzy/seawolf
http://freepl.info/authors/seawolf
Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Athina

 czy to babsko pełniące rolę ministra w rzadzie złoczyńców wie kto zacz ta Antygona, pztrząc na ta durną gebę , a jeszcze głupsze poczynania jej i poprzedniczki ze spuszczonymi gaciami, wątpię czy klasyka grecka jest im znana.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Athina

#291715

absolwentach gimnazjum...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

M-)

#291745

Zapewniam Cię, Athino, że wie! Każdy kto zdawał maturę za komuny, wie kim była Antygona i dlaczego.
I wiesz co?! To właśnie jest najbardziej w tym wszystkim przerażające, że i Kopacz i Parulski i Sikorski i Tusk, a nawet Klich z Komorowskim wiedzą, i nic!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ro</p>

#291861

Cóż można powiedzieć o prok.PAruLskiM ? Ej ... szkoda słów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#291724

Kolejna tragedia dzieci jako przykrywka.Tyle,że to już nie działa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#291728

gdyby był wniosek, złożony w kwestii profilu badań sekcyjnych.
Gdy mec.Hambura bodajże 14 września złożył wniosek jakie badania po ekshumacjach powinny zostać wykonane to mu powiedziała nielzia, niebudiet, czyli takiego wała, spadaj na drzewo boś nie umotywował wystarczająco dlaczego akurat takie.

...Parulski, Szeląg, Artymiak i ta cała prokurWatorska banda - rżną ordynarnie głupa od ponad 2.5 roku i udają, że nie wiedzą iż to prokurator jest od zlecania. Takie trepy są, że mecenas musi im podpowiadać co i jak ? Nie, poza tym, że trepy są to są przebiegłe lisy i kluczą jak ochronić własny tyłek przy okazji ochrony tyłka premiera. Od którego są tak bardzo niezawiśli, że jak premier poczuje ciepło koło pióra to ich pierwszych zawiśnie.
Nie wiem kto nabrał się na brak kompetencji proqrWatorów. Oni są bardzo kompetentni w kwestii uników zwłaszcza.
Parulski to aż tak się "wczuł" w rolę trepa, że gdzieś tak 2 lata temu na konferencji czy sympozjum z udziałem amerykańskich specjalistów od prowadzenia śledztwa, aż jęknął do stojącego obok Macierewicza "ja nie wiedziałem, że tak trzeba". To gdzieś ty bucu jeden nauki pobierał - w kołchozie czy na uniwersytetach ?
Ot, kształcona, niezawisła prokurWatura made in lody Donalda.
Pozdrawiam.
contessa

PS. Jak dobrze poszukam to znajdę link do tego jęku Paru(l)skiego.
_______________
... Tak trudno iść się wyspowiadać mając świadomość, że spowiednik... dopiero co wyszedł z burdelu !
_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.y

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#291773

Xenia
aż zawyła z rozkoszy, że w Polsce zaczęły się "wykopki".
Wykopki to będą, ale już 29 września w Warszawie o g. 11,30 na Placu Trzech Krzyży. Zrobimy IM wykłady z łopatologii.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Xenia

#291806