Kadafi, czyli czego uniknął Kiszczak.

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Tytuł właściwie wystarczy, to, co napiszę, to tylko wypełniacz, no, bo jak by to wyglądało, gdyby był sam tytuł i ewentualnie filmik pokazujący, jak Kadafiego zwlekają z maski samochodu, szarpią za włosy, poniewierają, depczą i wreszcie, jak można domniemywać z późniejszych zdjęć zwłok na Live Leak, na których ma kilka dziur w piersiach i głowie , których nie miał wcześniej, rozwalają seriami z Kałacha.

Nie jest to widok przyjemny, ale i liczba zbrodni, jakie Kadafi ma na sumieniuu sprawia, że współczucie jest nieco nie na miejscu. Z pewnością rodziny tych , których paranoiczny reżim zamordował samej Libii i poza nią, wszędzie, gdzie mordowali wspierani i zbrojeni przez niego terroryści, od Irlandii Północnej, po Lockerbie, po dyskotekę w Berlinie, po pustynie Czadu, po wszystkie afrykańskie reżimy, które szalony dyktator planował sobie podporządkować, jako przyszły władca kontynentu, no więc te wszystkie rodziny nie odczuwają, jak sądzę przesadnego współczucia. Na pewno nie rodziny tych 1200 więźniów z pewnego więzienia, których kazał pewnego dnia rozstrzelać. Ot , tak. I nie ten chłopak z Lockerbie, który wracał do domu, gdy na jego oczach na ten dom z jego rodziną w środku spadła ognista kula- która jeszcze chwilę temu była samolotem Boeing z dziesiątkami żywych ludzi.

A ja sobie myślę, a co z serdecznymi przyjaciółmi towarzysza Kadafiego, z towarzyszem generałem, przewodniczącym Towarzystwa Przyjaźni Polsko- Libijskiej „As Sadaka”? Co z towarzyszem Jaruzelskim, Kiszczakiem, tak serdecznie wspierającymi zaprzyjaźniony reżim, wysyłający mu broń i słowa otuchy?

Czytałem swego czasu, pacholęciem będąc, miesięcznik ”As Sadaka”, bo papier był znakomity , zdjęcia piękne i artykuły o historii i kulturze arabskiej naprawdę ciekawe. Widać było, że Kadafi nie żałował kasy na to pismo. Tyle, że przy tej okazji , między tymi ciekawymi i kolorowymi perełkami wstawano przerażające w swym prymitywnym fanatyzmie teksty o Żydach, Izraelu ( tfu- „rasistowskim tworze syjonistycznym”, słowa „Izrael” tam nie wymiawiano) , Saudach, jako zdrajcach sprawy, Egipcjanach, zdrajcach sprawy, w ogóle wszystkich , zdrajcach sprawy arabskiej i przyjaciół światowego spisku żydowskiego. Swój kącik mieli tam Palestyńczycy i frontowe artykuły o ich dzielnej walce z syjonistycznym tworem rasistowskim, czyli Izraelem. Właściwie to był biuletyn terrorystyczny, zapewne nikogo by nie raził w strefie Gazy, czy w Trypolisie, ale w Polsce przebijał wszystkie „Żołnierze Wolności” i „Trybuny Ludu”.

No, ale wracając do Kiszczaka, jakież szczęście miał ten Człowiek Honoru, wraz ze swoimi kolegami od odkręcanych śrubek w samochodach i zerwanych paznokci, od księży zabitych spirytusem wstrzykniętym w żyły, od ludzi utopionych w kałużach wody, od stoczniowca- konspiratora powieszonego na bramie, w przedzień swej śmierci mówiącego rodzinie, by nie wierzyli w żadne wypadki, bo idzie na niebezpieczną akcję , od młodego człowieka bitego na komendzie tak, że jego wycie słychac było w całej okolicy tak, że ludzie spać nie mogli (śledztwo w sprawie jego śmierci umorzono), od stoczniowca, wrzucono do kanału stoczniowego po ucięciu nóg w kolanach piłą tarczową?

I jakież szczęście miał inny Człowiek Honoru, który temu Kiszczakowi rzucił mimochodem, by coś zrobił z tym Popiełuszką, żeby już nie szczekał?
Jak wielkie szczęscie powinni dziś odczuwać, że to nie ich tak szarpią za włosy wdzięczni rodacy, ba, nie tylko, że nie szarpią i nie plują, nawet, jakże szyderczo i jakże słusznie zauważył Kiszczak, przez 20 lat nie potrafili im odebrać emerytury wielokrotnie przekraczającej emerytury ich ocalałych ofiar?

A ten Kadafi, przecież też mógł sobie wyhodować koncesjonowaną opozycję, z którą by zrobił Okrągły Stół (a co mu szkodziło?) umówić się, że on nie rusza tamtych, a oni nie ruszają jego, mógł sobie zapamiętać, kto ile wział i gdzie schował, zrobić kilka fotokopii archiwów, zadołować i spokojnie w dni parzyste żwawo i sprężyscie maszerować na wywiady do telewizji, które założyli jego ludzie, w dni nieparzyste zaś przedstawiać zwolnienia lekarskie na rozprawy w sprawie zabójstw, których dokonali jego ludzie. Takie proste, a nie wpadł na to! A taki niby cwaniak.

Zresztą, tu muszę dodać na marginesie, że takich „przyjaciół”, to Kadafi miał więcej. Nigdy nie zapomnę widoku Berlusconiego całującego Kadafiego po rękach. Jak dla mnie, w moich oczach Berlusconi do końca swoich i moich dni jest skończony, choćby sie okazał jedynie poczwarką, z której wylezie Święty Franciszek i Albert Einstein w jedym. Zawsze już pozostanie gnojem. Mój kolega z UK dodaje w tym momencie, że Berlusconi całował go po rękach, a Blair po d..., co odnotowuję z kronikarskiego obowiązku.

P.S. Zachęcam do czytania poniedziałkowych felietonów w Freepl.info i w „Gazecie Polskiej Codziennie”.

http://freepl.info/seawolf
http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/
http://niezalezna.pl/bloger/69/wpisy
http://seawolf.salon24.pl/

Brak głosów

Komentarze

Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tego, co zrobiono z Kadafim. Żadnego! Chyba że się jest barbarzyńcą - wtedy można cieszyć jadaczkę...

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#193567

Nie unikną kary. Po zdechnięciu trafią na sąd Ostateczny.(zdycha każdy który nie wierzy iż ma duszę)

Vote up!
0
Vote down!
-1
#193571

usprawiedliwienie. Tak kończą dyktatorzy. Nie znam przypadku by po 89 roku w Polsce w ramach tzw. "demokracji" skazano sądownie zdrajców będących na usługach NKWD oraz SB (1946-1953). Ci ludzie mają na rękach krew Polaków walczących o ojczyznę. Czy twoim zdaniem taka powinna być demokracja, która chroni zdrajców i zbrodniarzy. Wówczas wolę jasne sytuacje jak w Libii. Czy kraj ten odpowiednio wykorzysta "wolność" to już inna sprawa.

Vote up!
1
Vote down!
0
#193574

Nie ma żadnego. Oprócz bycia barbarzyńcą... Twoją odpowiedź można skwitować znaną frazą: "Co ma piernik do wiatraka?"

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
1
Vote down!
0
#193589

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wiarawco nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Twoim zdaniem co powinni Libańczycy zrobić z ujętym żywym Kadafim?

Vote up!
0
Vote down!
-2
#193624

To co robią ludzie, którzy walczą o wolność i demokrację :) I żeby bylo jasne: mam ambiwalentny stosunek do Kadafiego...

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#193640

Mnie tylko dziwi jedna sprawa. W przeciwieństwie do wiadomości z Syrii, gdzie reżim Asada od dłuższego czasu, bezwzględnie i masowo morduje opozycję i manifestantów, jakoś nie zauważyłam aby odpowiednio wcześniej w mediach donoszono o podobnych działaniach Kadafiego. Nie sądzę, by te informacje po prostu mi umknęły. Swego czasu było głośno o okrucieństwach tajnej policji  szacha Iranu Rezy Pahlaviego, czy brutalnym reżimie Saddama Hussajna. A tymczasem Kaddafi rządził sobie dziesiątki lat, ludzie tam jeździli do pracy( nie tylko w czasach komuny, teraz także) i nie słyszałam od nikogo o okrucieństwie tyrana, raczej anegdoty o ekscentrycznym władcy, który lubił spać w namiocie. Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu - bo mam w tej sprawie mieszane uczucia.

PS. Przejdę do wątku poruszonego przez Ciebie w opisie miesięcznika " As sadaka ". A czy Saudowie i Egipt  nie zdradzili sprawy arabskiej, czy Izrael nie jest rasistowskim państwem ? Nie widziałam tego pisma na oczy, ale mam podobną opinię w tych sprawach.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#193576

http://www.youtube.com/watch?v=D-4eGqj_BCE

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#193587

których piszesz, było dziełem SB, a nie wojskowych. Kiszczak objął MSW dopiero w 1981 roku i miał duże trudności z opanowaniem wrogiego mu resortu, który udało mu się wyłączyć spod bezpośredniej kontroli KGB. Ta ostatnia informacja pochodzi z amerykańskiej monografii o KGB, wydanej na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych i nie mam powodu uważać, że jest nieprawdziwa. W materiałach historycznych panuje ogromne zamieszanie, moim zdaniem świadomie wprowadzone, w celu wybielenia ubecji i obarczenia całą winą instytucji wojskowych.
Iranda

Vote up!
0
Vote down!
-2

Iranda

#193577

Jest mordercą.Nie warto pisac o tym zboczeńcu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#193580

Walka o władzę toczyła się w Polsce nie tylko na linii PZPR (i jej agendy, w tym rząd RP)-społeczeństwo. Toczyła się także w łonie PZPR i była równie bezwzględna. Zanim Kiszczak objął (ale nie opanował) MSW, musiał zrobić porządek w WSW. Zanim usunięto Jaroszewicza, trzeba było usunąć jego ludzi - najpierw z WSW, potem z MSW. Obejmując resort, Kiszczak nie obsadził go swoimi ludźmi, musiał kierować tym, co dostał. A oni nadal słuchali rozkazów z Moskwy.
Nikogo nie bronię, ale najważniejsza jest dla mnie prawda historyczna, a nie fakty prasowe.
Iranda

Vote up!
0
Vote down!
-1

Iranda

#193590

Jest mordercą.Nie warto pisac o tym zboczeńcu.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#193583

Jednak warto, aby jego zbrodnie nie zostały zapomniane !

Vote up!
0
Vote down!
-1
#193584

..że liczba ofiar Kaddafiego to pestka w porównaniu z tym co teraz się w Libii zacznie...walki plemienne sterowane przez koncerny naftowe.Porównajcie liczbę ofiar Saddama Huseina z liczbą ofiar wprowadzanej tam teraz "demokracji".I gdzie płynie ropa...

Vote up!
0
Vote down!
-1
#193595

zostało uzbrojone.
Rozbrojenie ich, to jest teraz zagadnienie...

Vote up!
0
Vote down!
-1
#193605

Dochód liczony per capita w Libii wynosił ok 15000 dolarów rocznie...60000 bagsów na czteroosobową rodzinę....Jak obstawiacie,jaki będzie ten dochód za rok...za dwa?Ale co tam,powie się im że demokracja kosztuje...

Vote up!
0
Vote down!
0
#193634

 na mieszkanca to fikcja.Llibijczycy niewiele z tego mieli. Kadafi trzymal kase w Szwajcarii a ludzie zyli ogolnie w biedzie i z cala pewnoscia odseparowani od swiata. Gdyby NATO chcialo nam pomoc w obaleniu rzadu Tuska, to powiedzielibysmy no, thanks.....

Vote up!
0
Vote down!
-1
#193689

[quote=karolmarynia]

 na mieszkanca to fikcja.Llibijczycy niewiele z tego mieli. Kadafi trzymal kase w Szwajcarii a ludzie zyli ogolnie w biedzie i z cala pewnoscia odseparowani od swiata. Gdyby NATO chcialo nam pomoc w obaleniu rzadu Tuska, to powiedzielibysmy no, thanks.....

[/quote]

A na jakiej podstawie te wnioski dotyczące mieszkańców Libii? Polskich mediów?

Serdecznie zapraszam do dyskusji kładąc na szali 6 lat pobytu mojej rodziny w Libii.

Vote up!
0
Vote down!
0
#193703

"(resort) udało mu (tj. Kiszczakowi) się wyłączyć spod bezpośredniej kontroli KGB"?
A odnośnie zbrodni libijskiego dyktatora: dziennikarze, jak zwykle, nie zadali sobie trudu żeby odszukać dane o prawdziwych zbrodniach. Znacznie szybciej jest zmyślić jakieś.
I wreszcie: ktoś przytomnie napisał, aby porównać ofiary sprzed interwencji do tych po. Jak w Iraku. Po raz kolejny pytam: czemu oni wszędzie wpuszczają Al Kaidę?

Vote up!
0
Vote down!
0
#193679

musiał zginąć... gdyby zachód chciał zeby zył to by zyl...zmiany jakie tam zachodzą nie sa pomysłem mieszkańców... zyli w tym niby rezimi tyle lat i nic sie nie działo, a tu raptem rewolucja... teraz dopiero zrobi sie burdel.. a wiadomo ze w takim zamecie latwo ludzmi manipulowac...a ropy robi sie co raz mniej... gdyby kadafi przeżył za rok może dwa wrócił by do władzy bo gdy libiczycy popróbują tej niby wolności sami by go o to błagali... to dlatego poluje się na całą jego rodzinę

Vote up!
0
Vote down!
0
#193665

Strasznie błądzisz, przepływasz po wierzchu fal i opowiadasz oklepane BREDNIE o Libii i Kaddafim, które są żywcem wycięte z mainstreamowych "mediów".

Po kolei:

1. Lockerbie - już dobre PARĘ LAT TEMU wyszły na jaw dowody, że Libia i Kaddafi mają tyle wspólnego z tym zamachem, co Komorowski z racją stanu. To robota Iranu i Syrii (przypominam, że Iran nienawidził Kaddafiego). Poczytaj więcej np. tutaj: http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/zagadki-lockerbie

2. 1200 więźniów wymordował, ot tak? Prześledź, jak ta wiadomość ewoluowała w mediach. Najpierw pisano, że "własnoręcznie" wymordował, bo się "rozwścieczył". Potem, że "na zlecenie Kaddafiego". Kolejna wersja, że to strażnicy więzienia tłumili bunt. A jaka jest ostatnia wersja? Otóż, że powstańcy w tymże więzieniu odkryli "JUŻ" ponad 30 ciał. To gdzie pozostałe 1170? WYPAROWAŁY?

3. Szalony dyktator??? Semantyka godna Michnika!

- Szalony, bo chciał zjednoczyć Afrykę?
- Szalony, bo w momencie kiedy skończyły się koncesje na wydobycie libijskiej ropy zapowiedział, że zmieni reguły tak, aby naród libijski czerpał więcej korzyści ze sprzedaży ropy.
- Szalony, bo przeprowadził największą irygację nieużytków w historii ludzkości?
- Szalony, bo nie dopuszczał prawa Szariatu i z zapewniał godność oraz równe prawa kobietom w Libii?
- Szalony, bo Libia nie miała ANI CENTA zadłużenia zagranicznego?
- Szalony, bo planował wprowadzenie złotego dinara, z parytetem złota na tą walutę (co z marszu uczyniłoby z tej waluty najbardziej wartościowy pieniądz na świecie, bo ostatni z parytetem złota)?
- Itd., itp.

4. Jeżeli "naród" tak go nienawidził, to jakim cudem wojna trwała ROK? Przy gremialnym wsparciu NATO. Lotnictwo francuskie, armia amerykańska (drony, lotnictwo, więcej pocisków Tomahawk wystrzelonych z okrętów niż w wojnie z Irakiem, sic!). Przy gigantycznej nagonce medialnej. I ten "potwór Kaddafi" aż rok się bronił, chociaż lud go "nienawidził". A może, po prostu, to nie "lud" wywołał tą, pożal się Boże, "rewolucję" (tak samo, jak w Egipcie).

5. Jakiej sztuczki użyły media, że w opinii publicznej wytworzyły obraz Libii, jako kraju "biednego, zacofanego i siedzącego pod butem tyrana". A tymczasem:

- Libia była NAJBOGATSZYM krajem kontynentu
- Libia była też NAJWIĘKSZYM inwestorem w regionie
- Podobno "rewolucję" wywołali "bezbronni cywile". To skąd w ich rękach czołgi, śmigłowce, lotnictwo, ciężka broń maszynowa (sic!)
- Jednym z głównych członów "rebeliantów" w Libii jest... Al-Kaida. Największe straty wśród ludności cywilnej były w tych regionach, gdzie wkraczały bojówki al-Kaidy

Przykłady mogę mnożyć dalej. Na gorąco proponuję dla Ciebie lekturę tych tekstów:

http://www.atimes.com/atimes/Middle_East/MC22Ak02.html
http://www.bliskiwschod.pl/1315932141,0,przyjaciele-dyktatora
http://tv.wolnemedia.net/filmy-dokumentalne/kadafi-a-zloty-dinar/

Posłuchaj też mądrej wypowiedzi Ron'a Paul'a:

http://www.youtube.com/watch?v=r-qm9U3X3EU&feature=player_embedded

Podsumowując. Jeżeli już nawiązujesz do tematyki Libii, to zadaj sobie proszę trochę TRUDU i dowiedz się o czym w ogóle piszesz. Po to, aby nie okraszać swoich tekstów bzdurami i oklepanymi sloganami propagandowymi.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#193673

Dzięki za celne wypunktowanie Seawolfa, mimo że ma on całkiem dobry warsztat i język felietonisty, jednakże rzeczywiście w tym jego "Kadafi, czyli czego uniknął Kiszczak" wyraźnie czuje się ton nadany przez "mainstream".
Wszystkie te tzw. "arabskie rewolucje" to przecież gołym okiem widać że są budowaniem "kieszonkowego Imperium Śródziemnomorskiego" zarządzanego przez Francję (w świetle jupiterów) a za kurtyną przez lobby żydowskie.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#193684

Nie takie w których wszystko na kilometr wali Pekinem, Kremlem albo jednym i drugim na raz ?

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#193859