Good Cop, Bad Cop

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Good Cop, Bad Cop, czyli dobry ubek, zly ubek, jest wiele wersji tej zabawy, wspólną częścią jest jej skuteczność, ludzie zawsze się na to nabierają. Jedna z odmian , zarezerwowana dla władców, jest gra „car dobry, tylko bojarzy swołocze”. Jak się wydaje, właśnie mamy kolejna odsłonę tej wesołej gry towarzyskiej, która już niejednego władcę uchroniła przed linczem i dekapitacją, a i paru Premierów i Prezydentów uniknęło nagłej ewakuacji helikopterem z dachu swego pałacu.

Otóż mam na myśli sagę pod tytułem „PO wyrzuca ze swego grona prezydenta Karnowskiego”. Saga równie dobrze mogła by być wyprodukowana, a właściwie być w trakcie nieustającej produkcji, to właściwsze określenie, w Argentynie, Boliwii, lub Meksyku, ponieważ nigdy się nie skończy, obfituje w sceny , które jedynie telenowelowa publiczność jest w stanie przełknąć bez zniesmaczenia i politowania naiwnością, liczne zwroty w akcji, które w końcu i tak sprowadzają się do tego, ze w następnym odcinku wszystko zaczyna się pod początku.

Otóż, jak wiadomo saga zaczęła się od tego, ze Pan Julke oskarżył Pana Karnowskiego, że wymusza na nim łapówkę w postaci mieszkania, przedstawił dowód w postaci nagrania i tak dalej, wszyscy pamiętamy. Miejscowa PO zareagowała błyskawicznie i pryncypialnie, mianowicie wyrzuciła Pana…. Julke ze swego grona. Logiczne w końcu, najtwardszy elektorat tej partii, siedzący w zakładach karnych nigdy nie tolerował donosicielstwa, więc partia nie mogła postąpić inaczej, nie ryzykując utratą poparcia i zaufania wśród tego najwierniejszego grona.

Podobnie PiS nie może odpuścić sprawy krzyża, mając swój najtwardszy elektorat silnie religijny. Chociaż, nie tak do końca, bo pamiętam, jak na pewnym spotkaniu z p. Fedyszak- Radziszewską pewien najtwardszy elektorat, dostawszy do ręki mikrofon, niepomny próśb o streszczanie się, bo sala wynajęta na krótki czas, zaczął czytać swój wiersz o Matce Boskiej, Królowej Polski itp. Polowa sali ( same zażarte pisiory, zaznaczam!) po drugiej zwrotce zaczęła zdradzać oznaki zniecierpliwienia, a po czwartej zwrotce zaczęła klaskać, by przerwać ( po piątej zwrotce wszyscy już zaczęli klaskać, bo ile można….), więc z tym religijnym rdzeniem , to tak nie do końca, ale to taki dryf na marginesie.
Jesteśmy zatem w trakcie telenoweli, dobry, szlachetny car Donald rejtanowskim gestem wyrzuca niedobrego Karnowskiego, podli bojarzy w osobach lokalnego koła PO przyjmują tegoż Karnowskiego i wyrzucają Julkego, szlachetny car surowo upomina błądzących bojarów, źli bojarzy pokazują carowi wśród czołobitnych pokłonów środkowy palec i udzielają poparcia owemu Karnowskiemu w wyborach na prezydenta Sopotu, dobry car z ojcowska miłością im wybacza, ale mówi, ze w życiu, zły bojar Nowak mówi, że owszem, poprze, a co mu tam, co przy okazji pokazuje, jaki to nasz pan prezydent Komorowski jest straszliwie niezależny od PO, właściwie będąc swoistą opozycją, wobec czego ta poprzednia opozycja jest już niepotrzebna i może być właściwie bez szkody dla pluralizmu zlikwidowana z powodu, na przykład niewłaściwego statutu, albo braku kontrasygnaty kogoś tam na jakimś dokumencie, albo z powodu jakiegokolwiek.

Oczywiście, jak już wszyscy odegrają swoje role, zarówno dobry car, jak i podli bojarzy, na czele z podłym bojarem Nowakiem, Panem Karnowskim, jak i posłem Palikotem, który , jak się zdaje postanowił odgrywać w tej telenoweli rolę popa Gapona i Jewno Azefa w jednym, którzy to zacni przeciwnicy carskiego reżimu byli, jak dziś wiadomo na liście płac tajnej policji tego reżimu, czyli Ochrany, która zabezpieczała operacyjnie oba skrzydła antycarskiej opozycji- skrajnie religijną i anarchistyczno- rewolucyjną, zatem, jak już wszyscy odegrają swe role, udadzą się na czwartkowy meczyk piłki nożnej, a potem na piwo. Albo wino. W sumie nie byłbym aż taki straszliwie zdziwiony, jakby i Pan Julke był gdzieś tak w tym gronie widziany z puszką piwa w dłoni.

http://seawolf.salon24.pl/

Brak głosów

Komentarze

pani Barbara Fedyszak-Radziejowska, nie Radziszewska. Używanie wobec niej nazwiska peowskiej funkcjonariuszki (wcześniej ROAD, UD i UW) może być odebrane za obraźliwe.

oszołom z Ciemnogrodu

Vote up!
0
Vote down!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#87062