Sukcesy edukacji seksualnej

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Wielka Brytania to podobno "aborcyjne centrum Europy".

"W Wielkiej Brytanii przeprowadza się więcej aborcji niż w jakimkolwiek innym europejskim kraju - wykazują badania. Co więcej - połowa ciąż wśród dziewczyn poniżej 18 roku życia kończy się aborcją" - czytamy w serwisie MojaWyspa.co.uk

----------------------------------------

Nie jest to jedyny sukces dobrze wyedukowanych seksualnie Brytyjczyków. Podobno kolejny 13 latek zostanie ojcem...

"Wielka Brytania wyprzedza inne europejskie państwa, gdy mowa o nastolatkach, którzy niespodziewanie stają się rodzicami. Jak pisze "Daily Mail", kolejny 13-letni uczeń zostanie wkrótce ojcem. Matka dziecka, która jest związana z chłopcem, ma 14 lat.

Prasa brytyjska nie może zamieścić zdjęć, ani podać nazwisk nastolatków ze względu na ich bezpieczeństwo. Problem niechcianych ciąż u nieletnich, dotykający Wielką Brytanię, jest głównym społecznym tematem, nad którego rozwiązaniem będzie pracował brytyjski rząd. W 2007 roku ponad 42 tys. nieletnich Brytyjek zostało matkami".

----------------------------------------
Sukces. Sukces za sukcesem, ale edukatorzy na pewno myślą już o kolejnych wyzwaniach.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jakiś czas temu na problem plagi nieletnich matek skarżyła mi się brytyjska nauczycielka. Pomyślałem sobie, że mają czego chcieli. Pamiętam, że przed swoją wizytą w UK - wiedząc, że będę tam w niedzielę - szukałem przez Internet możliwości uczestniczenia w mszy św. w okolicy. Na stronie internetowej jednego z miast znalazłem informację o imprezach gejowskich - o nabożeństwach a tym bardziej mszach katolickich ani wzmianki. Na łebsajcie innego miasta informacje o życiu religijnym były - ale w politpoprawnej kolejnośći - na początek o muzułmanach, potem chyba hinduiści, chrześcijanie a tym bardziej katolicy gdzieś w ogonach. Więc skargi Angielki na młodociane ciężarne oraz problemy z integracją muzułmanów mnie nie zdziwiły, ani wzruszyły. Jak nie uczą młodzieży szacunku do tradycyjnych wartości i zasad to zbierają takie efekty. Ale oni ten problem zamierzają rozwiązywać rozdawaniem dzieciom kondomów już w kołysce.

oszołom z Ciemnogrodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#37987

Katolicyzm w Anglii jest chyba (nie znam danych statystycznych) religią niszową, więc może to jest powód dla którego informacje tej religii dotyczące nie są obecne w serwisach. Tak, wiem, że niedawno na łono Watykanu wróciła spora grupa anglikan.

Co do wpływu edukacji seksualnej na ilość ciąż u nieletnich nie będę się wypowiadał, bo nie znam ani programu nauczania, ani opracowań na ten temat. Nie można jednak na pewno całej winy spychać na system edukacji, bo to obowiązkiem _rodziców_ jest przekazać odpowiednią wiedzę i hierarchię wartości.

Pozdrawiam - Maciek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam - Maciek.

#38070