Prawybory w PIS? Tak! Lech Kaczyński kontra Jarosław...

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Marketingowcy Platformy Obywatelskiej to geniusze.

Wszystkie decyzje w sprawie wyborów prezydenckich zostały, w tym napopularniejszym (od lat!) ugrupowaniu politycznym,  podjęte dawno, dawno  temu, a mimo to mistrzom marketingu udaje się wokół sprawy wyboru partyjnego kandydata utrzymywać niesłabnące zainteresowanie mediów.

"Prawybory" to prawdziwe arcymistrzostwo! Latający dywan na którym najgodniejszy z kandydatów dotrzeć ma do prezydenckiego pałacu...

Aktorzy z PO odgrywają swoje role po mistrzowsku! Kiedyś trochę się o nich martwiłem... Wydawało mi się, że ich zadanie jest bardzo trudne!

No bo jak tu ogłosić, że prezydentem ma być Bronisław Komorowski, kiedy znacznie popularniejszy od niego jest i premier Donald Tusk, i minister spraw zagranicznych "Radek" Sikorski?

"Z powodów marketingowych politycy PO ciągle udają, że decyzja nie jest jeszcze podjęta.Myślą jak powiedzieć Ludowi, że jego Ukochany Przywódca nie wystartuje w wyborach...." -pisałem nieco złośliwie, w notce zamieszczonej na Salonie 24 już 19 stycznia:  "Komorowski zamiast Tuska - jak to powiedzieć Ludowi?".


Dziennikarze potulnie udawali, że nie widzą co się dzieje!  A marketingowcy  poradzili sobie znacznie lepiej niż myślałem....Premier niespodziewanie ogłosił ("a dziś premier niespodziewanie ogłosi..."), że rozsmakował się w ciężkiej orce dla dobra kraju, które to stawia znacznie wyżej od najwyżej umiejscowionych prezydenckich żyrandoli.

Pozostał jeszcze problem Sikorskiego... Zarząd partii nie mógł tak po prostu ogłosić, że lekceważy głos Ludu i mimo popularności "Radka" daje poddanym prezydenturę "Bronka"!

Pomysł organizacji "prawyborów" był genialny... Dał Platformie laur "jedynej prawdziwie demokratycznej partii w kraju" i... czas na skuteczne wypromowanie pana "Bronka"! Gdy ruszyły sondażowe lody, chyba  wszyscy  zorientowali się, że ta rywalizacja może mieć tylko jednego zwycięzcę. 

A co na to dziennikarze? Znów niczego nie zauważyli!

Przed nami ognista, medialna debata między kandydatami Platformy. Jak zwykle czujny szef Państwowej Komisji Wyborczej, Ferdynad Rymarz ogłosił już, że prawyborcze spotkania Komorowskiego i Sikorskiego... nie są elementem kampanii wyborczej!Zabawa trwa.

Lud razem z dziennikarzami niecierpliwie oczekuje na (niemożliwą do odgadnięcia?) decyzję demokratycznej batalii w PO.

Czym PiS mogłoby przebić medialne wyczyny kolegów z PO? Tylko ogłoszeniem bratobójczych prawyborów, w których Lech Kaczyński stanąłby w szranki z bratem swym Jarosławem...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

swoją drogą, chciałbym to zobaczyć - dyskusję Jarosława i Lecha. Problem tego drugiego polega na tym, że zawsze jest oceniany z perspektywy brata.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#51783

że nie skontrowali "prawyborów" PO swoimi "prawyborami".
Może Misiek Kamiński uznał, że ośmieszanie chwytów PO "nie ociepliłoby wizerunku".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#51787

chyba Misiek ma wciąż za mało do powiedzenia - on zajmuje się kwestiami ważnymi i potrzebnymi, jednak najważniejszy jest prezes, który najwidoczniej jako nieomylny wódz podjął dawno decyzję.

właśnie dziwne, że z jednej strony wyśmiewa PiS prawybory, a na kongresie Kaczyński nie miał kontrkandydata... to smutne

A jeśli chodzi o LK to sądzę, że powinien jak najdłużej zwlekać z decyzją o starcie w wyborach, a na koniec ogłosić, że rezygnuje i namaszcza jakiegoś PiSowskiego kandydata. Kto wie, może taki jest plan?

Pewnie dużo zależy kto w końcu ma być kontrkandydatem LK.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#51792

Misiek znalazł sobie jakieś zajęcie... oby nie miał czasu na kolejne plany "ocieplania"...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#51793

Drogi Żółwiu,
Co Pan na to aby w następnym wpisie odnieść się do "interesujących" koncepcji dot. stworzenia nowego człowieka, wysmażonych przez P. Tymochowicza, które jak w soczewce skupiają się w niniejszej jego wypowiedzi

http://www.youtube.com/watch?v=FW-uOW4txfk&feature=related
?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#51800

Specyficzna to, nakręcana postać... Zdaje się że wyposażona w najróżniejsze koncesje....
http://chlodnyzolw.salon24.pl/59858,bydlo-z-perfumerii

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#51877

I te POdmuchy członkiń i członków!
Oj! POniesie! POniesie!
Tylko kogo i dokąd!
A jak ich zniesie, to upadek będzie dotkliwy.
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#51801

Witam

Jak ja już patrzę z rozbawieniem i naprawdę połączonym z żenadą i pogardą dla tego całego PO z Tuskiem, Sikorskim, Komorowskim, Palikotem, Karpiniukiem, Sekułą i innymi...

To już nawet nie są klauni w cyrku... to już palikoto-pijane i piesiewiczowo-przeżarte infantylne indywidua, niczym dzieci bawiące się w piaskownicy... która stanowi dla nich cały ich świat. Tylko ta piaskownica robi się coraz bardziej krucha a piasek zamienia się w śmierdzące bagno. Mam nadzieję, że Polacy wolą jednak zapach wolności, godności i honoru niż smród nieoczyszczonych fekaliów...

P.S.
Dziękuję za "fotkę" Jamajki na mój wczorajszy post.

Pozdrawiam
krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#51857

Tyle, że ten cyrk ma wpływ na nasze życie. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#51879

Witam ponownie

I właśnie dlatego mam nadzieję, że chyba czas przestać mieć ciągłe mdłości z powodu tego smrodu i swoimi głosami "spuścić nieczystości" w "klozecie"...

Może trzeba przestać się już "chłodzić" na forach pisanych a przejść do ataku w realu... rozgrzać się.

To tak tylko (nie złośliwa) osobista dygresja. Coraz częściej na forach prawicowych słychać głosy o konieczności jakiejś formy skrystalizowania oporu w sposób bezpośreni, realny (partia republikańska?).

Ciekawym jest jakie jest Twoje zdanie na ten temat. czy jeszcze jest sens? Czy jest jakaś szansa. Nie wiem... może ta długa zima, ale ostatnio wewnętrznie zaczynam czuć trochę bezradność i bezsilność. Piszę, piszemy (ja nawet na forach lewicowch)... i nic... ostatni sondaż - 60% dla PO (wiem, że wynik kreowany, ale On tylko napędza "lemingowatych" w słuszności dokonywanych wyborów i są w stanie owym słupkom uwierzyć. A dla ludzi zdezorientowanych i niezorientowanych te kreowane wyniki sondaży zniechęcają do aktywności politycznej i wyborczej "po całości".

Może trzeba jednak pokazać "na żywca" alternatywę?

Pozdrawiam
krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#51884

tylko praca organiczna :)))

Gdybyś został właścicielem Polsatu i TVN, to tempo mogłoby się znacznie zwiększyć.

Załóżmy, ze skrzykniesz zacnych i madrych ludzi. Przygotujesz zacny i mądry program działania. I że ludzie mniej zacni nie dadzą rady Twej zacnej partii rozbić od środka... To ciągle pozostaje problem główny: wyborcy sami nie dadzą rady zorientować się, że zacną i mądrą partię stworzyłeś...

Praca organiczna, a za jakieś 50, czy... no góra 70 lat... rozpoczynamy działania w realu! Pozdrawiam.

PS Poważnie?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#51888

Jarosław Kaczyński nie chciał być nawet premierem, a już prezydentura jest mu po nic, szczególnie tak mocno nadszarpnięta przez Podchody PO.
Przyznaje, że PiS ma problem, bo Lech Kaczyński nie okazał się charyzmatycznym prezydentem (choć nie twierdzę, że jest złym), a trudno też wymyślić w tym momencie dobrą alternatywę dla niego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#51866

Do tych propagandowych klaków, tak niby między wierszami prześmiewczy, jednak cały, jak we większości mediów poswiecony POmiotowi i jego cudownemu geniuszowi!!! Tak tak, nie zrozumiałem!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#51880

z ostatnim Twym zdaniem pokornie się zgadzam. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#51882