Dziennikarskiej pogardy syndrom (na przykładzie p. Łukasza)

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Dla jasności, przypominam: nie jestem jakimś szczególnym wielbicielem medialnych gwiazd. Niektórzy nawet mówią  o moich "antydziennikarskich fobiach" :-). Irytuje mnie już klasyczny dziennikarz szczebla niskiego, a co dopiero prawdziwi profesjonaliści...  Podsumowując: w wypowiedziach na temat tej grupy zawodowej  trudno posądzać mnie o obiektywizm. 

JEDNAK, mimo braku entuzjazmu wobec tej profesji uważam, że...  dziennikarskie poczucie wyższości wobec internautów i blogerów ma solidne podstawy! 

W każdej dyscyplinie sportowej zawodowcy górują nad amatorami.

Widoczne jest to także wśród komentatorów politycznych. Z jednej strony karni, dobrze wyszkoleni, dobrze dowodzeni, dobrze wynagradzani medialni wojownicy... Niezwyciężeni, niezważający na rzeczywistość, twórcy medialnych faktów... A z drugiej? Pospolite ruszenie. Zupełna amatorszczyzna. Pozbawiona dowództwa blogowa zbieranina. Bloger przy dziennikarzu jest jak mrówka, która mimo najszczerszych chęci nie jest w stanie udusić słonia. Może co najwyżej połaskotać za uchem...

Ale to zupełnie inny temat :) O dziennikarskich przewagach przypomniałem sobie dziś, dzięki jednemu z młodych dziennikarzy... Nazwijmy go "Panem Dziennikarzem Łukaszem".

Pan Dziennikarz zaszczycił swą obecnością stronę interenetową na której internauci protestują przeciwko pomysłowi telewizji publicznej, aby celebryta - "satanista" występował w jakimś tam programie jako juror. 

"Leczcie się, ludzie" - doradził internetowemu plebsowi Pan Dziennikarz Łukasz nie wdając się w jakiekolwiek polemiki.

Po reakcjach sugerujacych, że swym wpisem intelektualista zademonstrował pogardę wobec ludu prostego, Pan Dziennikarz Łukasz usunął swój wcześniejszy wpis. 

"Przerażacie mnie, ludzie" - zmodyfikował swą wypowiedź Pan Dziennikarz Łukasz.

Pogłoski o rozpowszechnionej wśród dziennikarzy pogardzie wobec ludu okazały się na szczęście nieprawdziwe.


 

Aktualna liczba uczestników "Gulaszowego Czwartku" zarejestrowanych na Facebooku: 478

(Facebookowcy! Dopisujcie się! I zapraszajcie znajomych!)

Brak głosów

Komentarze

???

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#180575

sprawa jest trudniejsza do samodzielnego rozszyfrowania, bo Pan Dziennikarz Łukasz właśnie usunął z FB informacje o pracodawcy. Ale jeśli mnie pamięc nie myli... miał tam wzmiankę o pracy w PAP :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#180589