tituszki

Obrazek użytkownika Andrzej Tatkowski
Humor i satyra

Olimpiada w Soczi zmierza powoli do końca bez spodziewanych ekscesów terrorystycznych; w Kijowie umundurowani i uzbrojeni funkcjonariusze przestali slużbowo zabijać bezbronnych cywilów, a u nas, w Warszawie.. a u nas, w Warszawie, zakończył obrady Sejm i nawet  niezmordowany pan poseł Iwiński, nie mówiąc o panu pośle Ryfińskim, może zacząć myśleć o zasłużonym weekendowym wypoczynku, bowiem l'ordre regne a Varsovie, a do roboty biorą się teraz inne tituszki : redaktorzy, komentatorzy i blogerzy specjalnego przeznaczenia.

Wprawdzie do Wielkiego Postu jeszcze dwa tygodnie, ale i na przedpościu można się poumartwiać, bo to wszak przednówek - a czy świat potrwa jeszcze te dwa tygodnie, nie wiadomo; będę więc rozmyślał sobie o rozmaitych igrzyskach i o grach operacyjnych albo dyplomatycznych - i o rolach odgrywanych w nich  przez rozmaite wybitne jednostki, a jeśli starczy mi zdrowia nie pominę też pomniejszych kanalii w rodzaju przeniewiernego klechy Kotlińskiego, którym również zawdzięczam umocnienie mojej wiary i miłości Ojczyzny - choć oczywiście nie w takiej mierze jak generałom Jaruzelskiemu i Kiszczakowi.

Mam jednak za mało czasu żeby dociekać skąd się biorą i ile od kogo biorą poszczególne indywidua poszerzające moją wiedzę o granicach ludzkiej podłości za pomocą "natarczywego pośrednictwa" (że zaczerpnę z retoryki ministra Ławrowa), na których istnienie i działalność nie mam żadnego wpływu, nawet jeśli je współfinansuję;  na początek zajmę się więc sobą - bo z sobą też mam zmartwienia.

Martwi mnie choćby to, iż - po raz pierwszy w życiu - zdarza mi się poczuć żal, że nie jestem Ukraińcem, bo nie jestem pewny, czy motywem nie jest zazdrość.

AT

 

P.S. Przykłady działalności tituszek zamieszczono poniżej bez mojej wiedzy i zgody. AT

 

 

 

 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.8 (10 głosów)

Komentarze

Po głębszym zastanawianiu się nad kwestią, kto z Polaków i dlaczego chce być dziś  Ukraińcem,  dochodzę nieubłaganie do smutnego wniosku, że przede wszystkim wszelkiej maści urodzeni pacyfiści (od karpi i nie tylko), zwolennicy wypychania staruszek na pokojowe marsze w obronie TVTrwam, tchórze mniemające, że pokój da się wywalczyć piórem i klikaniem w klawiaturę, naiwniacy wierzący, że przejmą władzę drogą demokratycznych wyborów parlamentarnych, zdegenerowana  masa fanatyków  Jarosława K. , którą zaprogramowano na bierność i czekanie. 

Jednym słowem tchórzliwy zadekowany element postkomunistyczny, zindoktrynowane i zastraszone wyroby komuny.

Ale nie dziwię się. Jeżeli komuś zamęczono dziadka w katowni gestapo, ojca dreczono na UB, a sam też odczuwał na swojej skórze szykany władzy z powodu swoich poglądów polityczych, to normalnym jest, że po takich przejściach odpuścił sobie wszelką walkę i brak pokory wobec władzy.  Niestety taka postawa skutkuje tym, że kolejne pokolenie, staje sie jeszcze bierniejsze a jego poglądy rozciagliwe.

Nie mniej jednak Polskość jest w nas i jeżeli nawet spora część  społeczeństwa jest dziś zobojętniała, bierna i zastraszona, to jest to tylko stan przejściowy. 

Kiedyś nastąpi przełom i życzę doczekania wszystkim tej wiekopomnej chwili.

 

Vote up!
12
Vote down!
-10

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#418287

patryjotyczny tekst Cie spalowali.

Mozna zazdroscic Ukraincowm woli walki, ale nie tego ze sa Ukraincami i im w dodatku otwarcie im tego zazdroscoc ,  bo za sklowem ukrainiec dal patryjoty polskiego kryje  sie okrutne  bestilastwo i bandytyzm w mordowaniu Polakow , ktorym to  jest skazone obecne

spoleczenstwo ukrainskie, ktore nie tylko nigdy   samo sie  rozliczylo ze zbrodni na Polakach, ale tez dalej uwaza ze to byly czyny bohaterskie.

 

Tatkowski jak trzeba nisko upasc, zeby zalowac ze sie nie jest Ukraincem?

 

Vote up!
11
Vote down!
-10
#418350

...napisałeś :
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tatkowski jak trzeba nisko upasc, zeby zalowac ze sie nie jest Ukraincem?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Wilku, wiesz ? ty nic nie zrozumiałeś z tego krótkiego wpisu p. Tatkowskiego.
Smutne to i trochę przykre, bo świadczy, że Polacy mają trudności w komunikacji

Vote up!
10
Vote down!
-8
#418373

To nie tituszki Autorze, to kiszczakuszki.
Nie pamięta Pan, jak jedna z nich niegdyś na pańskim blogu z nostalgią wspominała nocne konwersacje telefoniczne z generałem Czesiem?
One nigdy Panu nie odpuszczą. Na swołocz jakikolwiek przejaw patriotyzmu i tradycji działa jak woda święcona na czorta, a jeśli chodzi o Pana, to dochodzi jeszcze element posługiwania się znakomitą polszczyzną, podczas kiedy same kiszczakuszki bełkoczą coś bolkowym slangiem, srając na parapecik.
One tego nie przełkną Szanowny Autorze.
Wytyczne, którymi posługują się resortowe dzieci, czy kiszczakuszki - jak zwał, tak zwał - nie zakładają opamiętania się i liczenie na jakikolwiek przejaw człowieczeństwa z ich strony, to mrzonka.
Sprawia mi wiele przyjemności obserwowanie tego, jak je Pan punktuje, stosując się do zaleceń pana Boziewicza, podczas kiedy one same, nie mają o tym zielonego pojęcia.
Dziwi mnie tylko postawa tutejszej administracji wobec poczynań swołoczy na pańskim blogu.
Może grono resortowych dzieci jawi się większym, niż mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka?
 
Pozdrawiam Pana serdecznie!
 
Vote up!
14
Vote down!
-5
#418370

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#418376

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

ze nie jest REZUNEM czy ich potomkiem.

Prawdziwy Polak nigdy nie powie ze zaluje ze nie jest Ukraincem ,ale Takowski powie -mozna Ukrincom tylko zazdroscic ducha walki

Zaraz zostal wypuszczony kot Jinks,ktory jak zwykle lasi sie miedzy nogami Tatkowskiego.

Widac ma taka oplacona role, i szamia  z jednego kacapskiego koryta.

Rozpuscily sie te czerwone wszy zydowskie po Polsce i trudno ich teraz bedzie sie pozbyc.

Vote up!
9
Vote down!
-10
#418434

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#418441