co się stało z szablą ?

Obrazek użytkownika Andrzej Tatkowski
Humor i satyra

Kulminacyjnym momentem tegorocznych obchodów święta Trzeciego Maja było wystąpienie Głowy Państwa, która w kulminacyjnym momencie swego wystąpienia rzuciła hasło : NIE MA WOLNOŚCI BEZ NOWOCZESNOŚCI ! 

Hasło to wprawiło mnie w zakłopotanie, bowiem moje doświadczenia z nowoczesnością prowadzą do wniosków odwrotnych - na przykład  od czasu gdy zacząłem się posługiwać telefonem komórkowym moja wolność uległa wyraźnemu ograniczeniu, a nie jest to niestety przykład jedyny.

Obserwowanie unowocześniania prawie wszystkiego męczy mnie i denerwuje, więc staram się patrzeć w inną stronę, dlatego moje obserwacje są zazwyczaj mimowolne lub przypadkowe - tak było również Trzeciego Maja, kiedy główny kanał telewizji publicznej transmitował wspomniane już uroczystości, w tym roku celebrowane z udziałem braci Madziarów.

Komentator,  cytujący przy tej okazji znane polsko-węgierskie porzekadło,  trochę je unowocześnił, i zamiast "Polak, Węgier - dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki" ogólnopolscy telewidzowie usłyszeli (niektórzy zapewne po raz pierwszy) wersję zaktualizowaną :  "Polak, Węgier - dwa bratanki, i do konia, i do szklanki".

To, że zostali zrobieni w konia,  to nic nowego, nie takie rzeczy wolno telewizji - ale jeżeli to, co się stało z szablą stanowi rezultat nowoczesnego podejścia do telewizyjnej "misji", lepiej żeby się szybko ta szabla znalazła na swoim miejscu - podobnie jak odświętny masztalerz. Dobrze radzę.

AT

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (9 głosów)

Komentarze

Pańska krótka notka skłonił mnie (jak zwykle) do refleksji. Tym razem powodem był Pański koń. Tzn. nie  Pański sensu stricto, bo ten z pewnością już zajeżdżony,  lecz koń z porzekadła. 

Bo oto rzeczywiście zastanowić  należy się głęboko nad tym,  cóż to za konia na myśli miał  telewizyjny  koniuszy. 

Czy chodziło mu o konia na biegunach ? Konia z rzędem ? Czy konia darowanego ?  

Wszystko niestety wskazuje jednak na to, że to  koń trojański  albo ...............osioł ?

-------------------------------------------------------------------------

Co zaś tyczy się nowoczesnego hasła ; "Nie ma wolności bez nowoczesności", o ile mnie pamięć nie myli  w oryginale brzmiało : Nie ma wolności bez Solidarności.

A więc to chyba jakiś osioł skończony próbuje zawłaszczać sobie nasze porzekadła i  hasła i to publicznie, w telewizji .

A żeby go chudy ogier wyruchał.

 

A my Panowie,  szable w dłoń i na koń,  bolszewika goń, goń, goń !

 

Vote up!
9
Vote down!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1424393

z naszego prezydęta ale mnie się chce płakać jak go widzę lub słyszę.Kompromitacja "wolnej "Polski.

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

Verita

#1424403

Dlatego własnie, żeby nie płakać (lub śmiać się do łez), nie mieć odruchów wymiotnych, oraz  nocnych omamów, gdy tylko zobaczę w TV mordę Komorowskiego, Tuska i im podobnych, przełaczam na inny kanał,  ewentualnie na wszelki wypadek żegnam się pospiesznie 3 razy.

 

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-3

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1424405

A  tak na marginesie Panie Tatkowski. Pan pytasz co stało się z szablą ?

Przypomnę zatem, że naszą Polską szablę w 1989 r zabrano  do naostrzenia. Zrobiła to germańsko-sowiecko-żydowska sfołocz z umiejscowioną w kraju agenturą..  

Ponoć po naostrzeniu, nowym szlifie i  grawerce miała świecić polskością i honorem po wsze czasy,  a w jej blasku mieliśmy wychowywać następne pokolenia Polaków.

Niestety nie wiedzieliśmy, że nikt nie miał zamiaru jej ostrzyć. Celem było samo jej zabranie. 

Dziś leży zapomniana, zardzewiała, tępa, choć tak bardzo potrzebna.

Czy znajdziemy w sobie tyle siły, my , wszyscy razem, by się po nią schylić, naostrzyć, unieść w górę rozgniewane ramię i ciąć na odlew wroga ?

 

Vote up!
5
Vote down!
-3

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1424411