Jak nienawiść w kochanie przekuć

Obrazek użytkownika SpiritoLibero
Blog

Wielokrotnie spotykam się z posądzeniami o niecne knowania, agenturalną przynależność do PO, SLD, UPR, nawet PiS. W zależności oczywiście od miejsca i uczestników dyskusji.
Dzieje się tak pewnie dlatego, że w ogólnym przekonaniu nie można skrytykować Tuska & Co jeśli automatycznie nie jest się PiSowcem. I na odwrót. W każdej możliwej konfiguracji. Prawdziwy dramat.

Jest to widoczny efekt podziałów w społeczeństwie. Podziałów sztucznych, na my i oni.
Już to kiedyś przerabialiśmy ale wtedy sytuacja była przynajmniej klarowna, wiadomo było przynajmniej kim są owi „oni”.
Teraz sytuacja jest bardziej skomplikowana. Naród został sztucznie podzielony na zwolenników (ba! fanatyków często) partii udającej liberalną z jednej strony a zwolenników i (a jakże!) fanatyków innej partii udającej super hiper patriotyczną. Pomieszanie z poplątaniem, bo ani PO nie jest partia liberalną i prorynkową ani PiS nie jest ostoją polskości i patriotyzmu.

Wzajemne zarzuty o używanie języka nienawiści są tak na dobrą sprawę prawdziwe. Każda partia we właściwym sobie stylu ale jednakowo ambitnie i nieprzerwanie od ok. 5 lat używa takiego właśnie języka. Różnią się między sobą niuansami lecz substancja pozostaje ciągle ta sama.
Wystarczy przypomnieć sobie skandaliczne wypowiedzi Komorowskiego, Wajdy czy tzw. profa Bartoszewskiego.
Kaczyńscy dłużni nie byli nigdy, robili to być może w inny sposób ale jednak robili.
Dowodem na to jest fakt, że o nienawiści w polityce mówią wszyscy. Każdy więc odebrał kierowane do siebie słowa jako agresję. Tutaj metra nie ma więc ciężko stwierdzić czyje chamstwo jest większe.

Ewidentny brak elit został podniesiony m.in. przez Krzysztofa Wojtasa. Jego rozważania na temat Imperium są moim skromnym zdaniem tym czym powinniśmy wszyscy zajmować się na okrągło.
Roztrząsanie zdarzeń, na które nie mamy wpływu jest może ekscytujące z blogerskiego punktu widzenia lecz nie posuwają ani o milimetr polskiej Sprawy. To tylko wzajemne, negatywne nakręcanie się. Umykają sprawy zasadnicze. Mimo iż słowo Polska odmieniane jest przez wszystkie przypadki okazuje się, że każdy rozumie je na swój, niekompatybilny z innymi sposób. Tworzenie ołtarzyków i pomników czy bratanie się na siłę z niegdysiejszymi (a pewnie i przyszłymi) wrogami to jeszcze nie patriotyzm.

Umyka sprawa najważniejsza. Żeby walczyć o Polskę to trzeba mieć kim.
Elity i jeszcze raz elity!
Te, które dziś mienią się takowymi po prostu nimi nie są. To uzurpatorzy o długim podejrzanym rodowodzie, od manifestu Lipcowego, poprzez Magdalenkę aż do okrągłego stołu.
Główni macherzy, ci na widoku i ci za kulisami, ciągle ci sami. Zmieniają się tylko konfiguracje, koterie i układy. Fasada. Zgniły środek ciągle ten sam.
Im prędzej zdamy sobie z tego sprawę tym lepiej.

Nie zależy mi na zmianie, która miałaby zajść w postępowaniu obecnych rządzących i tych w opozycji bo ta nie nastąpi nigdy. Po rozkradzeniu do cna Kraju przez obecną ekipę rządzącą do władzy najprawdopodobniej dojdzie J. Kaczyński. Ale tylko dlatego, że tak ma być.
Płomiennymi apelami pogoni wyzuty z wszelkiego dobra Naród do roboty. Żeby było na spłacanie odsetek od odsetek od zaciągniętych długów. I znowu będzie trochę spokoju. Dla rządzących oczywiście.
Kraj opuści następna, ogromna rzesza młodych, wykształconych dzieciaków, żeby przypadkiem nie obrośli tu w piórka i umiejąc trochę więcej niż pisać i czytać nie zaczęli snuć mrzonek o wolnym, normalnym kraju.

Zostanie skłócony Naród, podzielony w poprzek rodzin, grup przyjaciół, kolegów z pracy. Jednym słowem motłoch łatwy do sterowania, nie posiadający nic.
Elity nie powstaną.
Zdolniejsi i bardziej zaangażowani będą kaptowani przez istniejący Układ, który w ten sposób piecze dwie pieczenie na jednym ogniu: pacyfikuje potencjalną konkurencję i pozyskuje do własnych celów najlepszych. Nie ma szans na żadne zmiany. Kontynuowana będzie karuzela partyjna, dziś my a jutro wy. Tylko ci „oni” do roboty i płacenia coraz wyższych podatków to będziemy ciągle my.

Przyszedł mi do głowy pomysł, może szalony a z pewnością trochę spóźniony.
W zbliżających się wyborach samorządowych startują kandydaci z wszystkich partii głównego nurtu. PSL nie gardzi nawet stołkiem wójta w najmniejszej nawet gminie.
Startują jednak także kandydaci wysuwani przez tworzone ad hoc komitety obywatelskie, listy społeczne i tym podobne twory, które zwykle po wyborach znikają.
Bycie radnym w małej gminie z pewnością nie jest tak prestiżowe i lukratywne jak bycie posłem ale wiąże się z określonym zakresem władzy i możliwością pracy dla dobra lokalnych społeczności.

Pomysł jest banalnie prosty. Nie głosować na żadnego kandydata z żadnej partii. Gdziekolwiek majaczy choć blady cień biesiady w Magdalence czy okrągłostołowej hucpy, zero głosów!
Dekomunizacja, która nigdy nie doszła do skutku dzięki „grubej kresce” i wytrwałej pracy michnikowszczyzny mogłaby zostać przeprowadzona oddolnie.
Stawiać krzyżyk przy kandydacie nawet nieznanym osobiście, ktoś go jednak zna, skoro już poparł i wysunął.

Taki zimny prysznic dla rządzących elit byłby równocześnie w pewnym stopniu ich delegitymizacją.
Do następnych wyborów parlamentarnych byłaby szansa wyłowić ludzi już sprawdzonych przynajmniej na lokalnym podwórku. Może jeszcze nie opierzonych ale już bogatszych o doświadczenia. To mógłby być zalążek przyszłych elit.

W takiej koncepcji jest miejsce dla wszystkich opcji. Wyborca miałby szansę być panem swojego głosu.
Zawsze podkreślałem, że każdy wyborca jest dobry. W ogromnej większości ludzie głosują by wybrać mniejsze zło, inni bo popierają program a na samym końcu ci, którzy z polityki ciągną profity. Tych oczywiście jest najmniej i ich los nie powinien nikogo interesować.
Za prowizje od geszeftów na naszym wspólnym majątku niech kupią sobie prom kosmiczny i polecą nawet na Marsa.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

1. "Każdy więc odebrał kierowane do siebie słowa jako agresję. Tutaj metra nie ma więc ciężko stwierdzić czyje chamstwo jest większe."

Nieprawda, nieprawda, nieprawda! Widać to na pierwszy rzut oka, i dobrze o tym wiesz. ;)

2. Umyka sprawa najważniejsza. Żeby walczyć o Polskę to trzeba mieć kim. Elity i jeszcze raz elity!

Ile czasu minie, zanim te elity dojrzeją?
Czy będzie jeszcze o co walczyć?
Elity tak, ale w międzyczasie to, co dla Polski lepsze, a nie to, co najgorsze.

3. "Pomysł jest banalnie prosty. Nie głosować na żadnego kandydata z żadnej partii."

Spirytku - jedno pytanie: wklejasz ten tekst także na strony zwolenników PO? Bo jeśli nie, to do głosowania zniechęcasz tylko zwolenników PIS-u...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97906

słuszna uwaga PP. Celna. W samo serce :-)

SL - napisałeś. I tyle :-) Partie, partie... popatrz na tzw. wyborców albo drugi szereg. Wtedy zrozumiesz. Chyba, że siedzisz przed kompem a wszystko opierasz na wieściach prasowych. Nu nu - nie tędy droga :-)

Pozdrawiam Kolego SL :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#97907

kiedy tworzyły się "prawdziwe" elity - w ogniu walki codziennej w czasie drugiej apokalipsy, czy w smutnym okresie pracy u podstaw okresu PRL-u?

Pozdrawiam raz jeszcze

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#97908

jeszcze jedno pytanko:

jak myślisz - ilu w PiSie na listach jest partyjnych? :-) Uwaga: od 5 w dół możecie spokojnie głosować na każdego :-) Czasem się jakiś partyjny przewinie, ale to będzie tzw. "błąd statystyczny".

Jeżeli uważacie, że listy samorządowe w PiSie tworzone są z samych partyjnych, to nie macie pojęcia :-)

Jeżeli zaś rzeczywiście spotkaliście się z takim przypadkiem we własnym mieście, to szkoda mi Waszego miasta :-)

Komitety tzw. niezależne to często właśnie popzprowskie popłuczyny, które tworzone są mniej więcej w tym samym celu, co 3 "niezależnych" kandydatów na prezydenta Rosji :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#97914

Moim zdaniem braku udziału w głosowaniu jest jak najbardziej na rękę sitwom, które rządzą IIIRP.
Często trzeba wybrać mniejsze zło, bo innego wyjścia nie ma.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#97911

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Chyba nie doczytałeś :)
Ja zachęcam do gremialnego głosowania. sam też pójdę pierwszy raz. Proponuję tylko olać partie głównego nurtu i postawić na nowych ludzi. Wszystko.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#97913

Nowi ludzie, którzy przepadną w wyborach, bez sensu.
Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#97915

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Chodzi o to, żeby na nich głosować. To jak mogą przepaść?
Chodzi i o wyjście z tego zamkniętego kręgu olewania obywatela, koterii i klik magdalenkowych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#97921

Albo zostaną zniszczeni przez układ (PO-SLD-PSL). Jedyną partią antysystemową jest obecnie PiS. Takie są realia.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#97926

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

PiS jest jak najbardziej "systemowy". Ale Danz... nie zjeżdżajmy na te tory bo wiesz jak się to kończy...

Mi chodzi o oddolne inicjatywy społeczności lokalnych, ludzi, którzy się znają.
Istotne jest to, żeby poczuli siłę swojego głosu i zaczęli chodzić na wybory. małe kroczki. Może do wyborów parlamentarnych jest za mało czasu ale następne?
Jest jakaś szansa, że wyłonią się nowi, dobrzy ludzie.
mnie los Kaczora i Donalda ani grzeje ani ziębi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#97939

ja nie muszę - UPR startuje z list PiSu - i już - wszystko jasne :-)

pierwszy raz w historii mam taką sytuację...

chwalmy Allaha :-)

pozdrawiam

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#97917

Jak to UPR z list PIS-u, o co tu chodzi?

Jesteś fanem JKM? No nie... ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97940

to Nas gubi-
gdyby tak (hipotetycznie) - spotkało się trzech Niemców - jeden dowódzca i zbiórka w dwuszeregu.
U nas inaczej kupa(gnoju)i szczere chęci:(

I nie jest to ad persona ino ogólnie o podglądaniu- kto jaką ma fujare.To nas napędza :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97954

JKM zepsuł już za dużo. Ma własną piaskownicę i niech w niej się bawi wirtualnymi tramwajami.

UPR idzie z PiSem - oczywiście, że jestem za wolnością gospodarczą, ukręceniem łba sitwom lokalnym i konserwatyzmem - no więc kim mogę być innym, jak nie UPRanym?

Szczęście w tym, że idę obecnie razem z PiSowcami. Ramię w Ramię. Polak z Polakiem.

Czy to jest wreszcie jasne?

Prawica musi się obudzić, musi się zjednoczyć - co ja mówię, prawica - TUBYLCY muszą się zjednoczyć.

Pozdro.

Ps. Pisiory obiecały, że nie będę jak platfusy obiecywać malowania trawników na zielono. NA POCZĄTEK WYSTARCZY.

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#97961

PiS z UPR na wspólnych listach? Wreszcie jakaś dobra nowina. Widać odejście Korwina wyszło partii na zdrowie. Oby tak dalej! Łączyć, nie dzielić!

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#98044

u mnie lokalnie tak - stało się faktem.

I podkreślam - to nie jest tak, że PiS daje UPR miejsce i to wszystko, ale także podchodzi bardziej stanowczo do wydatków.

Niech będzie chwała i cześć i...

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#98048

Ech, gdyby tak jeszcze w skali ogólnopolskiej w 2011 roku. PiSowi przydałoby się rynkowe skrzydło.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#98055

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Ja jak na razie widzę ogłupiany zewsząd Naród, który nie ma na kogo głosować i jedynie zapraszany jest do walki w kisielu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#97927

to pogadaj z ludźmi - no nie wiem co mam napisać - zapewniam Cię, blogerzy to nie są jedyni oświeceni ludzie w Polsce :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#97931

Jak to w samo serce?!
Wypluj to, ja bardzo lubię Spirytka! :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97930

BM24, Kontrowersje...

Niech to wrzuci na onet jako dziennikarstwo obywatelskie :-)

Ale niech będzie - tfu tfu... i tylko monitora żal :-)

pozdrawiam

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#97933

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

nigdy nie byłem więc problem techniczny. Odwiedzam tylko Interię.
Ale BwS, jak możesz to zrobić w moim imieniu na Onecie to będę ci wdzięczny :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#97943

Prawda jest taka, że pełofcy i tak by to wywalili, a łonety i inne nawet by nie wrzuciły na stronę...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97958

poproś człowieka polskiego - to on tam urzęduje :-)

a propos - coś go nie ma ostatnio :-)

hm... a tak na marginesie - gdzie jest do jasnej Mufti??? I Paweł T.???

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#97963

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

ten tekst wkleiłem na BM24, Kontrowersjach, pójdzie z pewnością na Interii (ale to za 2 dni pewnie) a potem jest jeszcze kilka portali, które przedrukowują same, wiec nie wiem.
Tak, że bądź spokojna, to notka do wszystkich :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#97916

Jeszcze jak by tak do stronek pełowskich... tylko że tamci zaraz by taką notkę usunęli... :(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97934

mam ogląd na duże miasto 300 tys i gmine 4 tys.

Twoja propozycja - dać władze układowi lokalnemu.

Moim zdaniem błędna.

Rządzący powinien być zdefiniowany programowo.

Zgoda.
Możemy się umówić .Na tą kadencje wybieramy PO -
niech pokażą -

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97912

w Sopocie na przykład.

Co do lokalnych klik - jak najbardziej zgoda.

Panowie Harcerz i SL - nieładnie. Normalnie szydło! Jeden proponuje na PO, drugi na lokalne sitwy - cel wspólny: ŻADEN. Ale tak naprawdę straci PiS i UPR. Czyli szczytny? :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#97920

to tylko teoretyczne - jak z przeprosinami gajowego.

Poważnie-
Sugeruje tylko. Odpowiedzialni za rządy mają być zdefiniowani- nie tylko nazwisko i ukady.

Jeśli idą z programem np.LSD- to wiem co będzie
1. opodatkowanie "tacowych wpłat"
2. in vitro dla kotek bezdomnych
3. rozbrojenie :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97928

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Beze mnie!

Poza tym tu chodzi o wybory samorządowe, nie parlamentarne. A jak rządzić u siebie w gminie to każdy wie lepiej i nie potrzebuje wskazówek kaczora czy Donalda.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#97923

no właśnie - ja do lokalnych pisiorów nic nie mam w większości, a wręcz są spoko - a "pisiorkinie" (tak się to odmienia?) młode i ładne o Dziwo! (Dziwa - ze Starej Baśni - charakterystyczne dla Polaków zawołanie do pogańskiej praprzodkini :-) :-) :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#97929

mam nadzieje. będą działać wespół w zespół-:)
Mam dość eksperymentów koalicyjnych-
I nie jest prawdą. Wybory samorządowe dla gospodarzy.
Klika ma się dobrze i jak kameleon reaguje na głos ludu.
W gminie 4 tys. wystraczy dzielić stanowiska.
Palacz w szkole -jest z nomenklatury :(

Duże miasta- intensywna propaganda - komitety "niezależne" złożone z "działaczy szpołecznych" kluby sportowe , animatorzy kultury.
W tym draństwie - leming idzie na lep szklanych koralików:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97949

a jak jednak leming znów zwycięży, to mam na dole każdego komenta opis :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#97964

Rzeczywiście stawiane przez Pana kwestie są bardzo istotne, rzeczywiście teraz kiedy Polska umiera-bankrutuje ; kiedy najprawdopodobniej zamordowali prezydenta Polski a ludzie się z tego "cieszą"; kiedy majątek i bezcenne dobra mineralne Polski są rozsprzedawane (czytaj :rozkradane) ; kiedy bieda ,korupcja,komunistyczni aparatczycy i następstwa tego ustroju który wciąż tkwi w krwawiącym "ciele" Polski zżeraja jej ostatnie jeszcze zdrowe tkanki ; kiedy "rządzą" nami marionetkowe lumpy,tchórze, bandyci, tchórze, nieudacznicy...
kiedy polskie ziemie znikają; kiedy polska gospodarka jest zawłaszczana przez obce kapitały; kiedy osoba chora na raka musi czekać parę miesięcy na badania ;kiedy ludzie za kilkadziesiąt lat pracy otrzymują kilkaset zł jałmużny -(za mało by żyć, za dużo by umrzeć),kiedy "mamy" zdemoralizowaną młodzież przez polskojęzyczne kłamliwe media (-i "oni" mają być przyszłością narodu!);kiedy posiadamy coraz mniej polskich instytucji kiedy świadomie dzieli się naród po to by niestety być może wywołać wojnę domową ; kiedy pozbawia się rezerw narodowych, pozbawia "samodzielności" energetycznej i czyni wszystko aby dokończyć nieskończony plan - aby Polska zniknęła z mapy i jej terytoriami podzieliły się jej "bratnie narody" ze wschodu i zachodu (- co już teraz można dostrzec że "rozkazy płyną" z rosji i niemiec);kiedy Polska zadłuża się w tempie 300 mln dziennie a "nasz" "kochany" phemieh zamartwia się tym że Kaczyński jeszcze żyje ; kiedy nie ma już narodu ; i tak dalej i tak dalej...

Rzeczywiście na chwilę obecną to bardzo istotna kwestia- czy wybrać PO czy PIS ? Hmmm... sam nie wiem ...może ta partia a może ta... a może inna ?

Zaznaczam że nie jestem żadnym oszołomem , tylko staram się dostrzegać "te" zakulisowe działania i ich następstwa.

Pańskie rozważania można by przyrównać do "przypadku" kiedy przed nadchodzącym trzęsieniem ziemi tupał bym nóżkami ze złości że nie chcę lodów truskawkowych tylko bananowe....DLACZEGO NIE MA BANANOWYCH !!!

Ale i tak pozdrawiam serdecznie :-D

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97938

+++

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97946

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

jednak nie przeczytał uważnie tego co ja napisałem.
Szkoda...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#97948

Pańskie dywagacje sprowadzają się do kwestii czy :
-ten kłótliwy "kaczor"
-ten zakłamany Ss-man

Proszę napisać które zdanie (choć jedno) odnoszące się do stanu Polski jest z mej strony blefem.

P.S. Dziękuje Panu Maxowi za 3 plusy.
Widać muszę być jeszcze bardziej opluwany za troskę o "konającą" Matkę - Polkę i za fakt bycia patriotą aby nim przestać być.

Zamiast dialogu czy polemiki subiektywna ocena wystosowana na fundamencie własnych poglądów i uprzedzeń.

Pozdrawiam wszystkich :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97966

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Moje dywagacje sprowadzają się do tego, że (w dużym skrócie) wszyscy ci co nas ogłupiaja od ponad 20 lat (a właściwie dłużej) są be.

"Widać muszę być jeszcze bardziej opluwany za troskę o "konającą" Matkę - Polkę i za fakt bycia patriotą aby nim przestać być."

Ktoś tu pana opluł???

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#97983

Czy ktoś tu pana opluł???
Słowo "opluł" należy interpretować "strickte-niedosłownie" - w sensie uznał za zelotę czy też "bredziciela" mówiącego od rzeczy ; np. za swój wpis zostałem "poczęstowany" "trzema krzyżykami" od Pana Maxa ...chociaż być może jestem zbyt bardzo przewrażliwiony i zbyt pochopnie i emocjonalnie dałem tą pisemną "ripostę"...

Prosiłbym jeszcze o odp. czy moja ocena ( co prawda "wyrywkowa" i bardzo pobieżna ) stanu naszej ojczyzny pokrywa się się z pańskim "krajobrazem".

Chyba rzeczywiście nie do końca zrozumiałem Pańskie "przesłanie" i nie do końca obiektywnie odniosłem się do oceny Pana osoby , hmmmmm ... sam nie wiem ? ...

Pozdrawiam :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#98007

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Oczywiście, że się pokrywa. To już się dzieje od 20 lat.
Teraz dorzynają ostatnie cielaki z obory ale zaczęli już dawno. Wszyscy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#98018

Ja tak w kwestii formalnej: którzy to są te młode wykształcone dzieciaki?
Bo poziom edukacji upada w tempie zastraszającym, przede wszystkim uczelni wyższych.
W tym momencie dyplom nie świadczy już o niczym, zamiast postawić na edukację, władze obniżyły wymagania.
Ile to? 70 czy 80% idzie na studia - świetnie wygląda w statystykach - a społeczeństwo głupieje i jeszcze jest z tego (en masse) zadowolone ;).

Aby żyło się lepiej! (niekoniecznie mądrzej)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97945

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Nie przejmuj się na zachodzie jeszcze gorzej to wyglada (wiem coś na ten temat, pociecha studiuje).
nie mamy czego jak na razie sie wstydzić. Ale faktycznie, oświata schodzi na psy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#97951

Proszę, z życia wzięte.
Dwa dni temu dyskutuję z w miarę świeżym absolwentem historii. Specjalizacja coś około-XX-wieczna.

I rozmawiamy o wojnie domowej w Hiszpanii.
Mówię o obronie zamku w Toledo, słynny Alcazar.

A mój rozmówca, rozumiem jeśli by nie wiedział, bywa, ale mi wmawia, że tego nie było (sic!).

Za dalszą rozmowę w tonie dość apodyktycznym (przyznaję, nie mogłem się powstrzymać :D), podziękowałem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97956

Może wyszły na jaw jakieś nowe fakty, o których Ci nie wiadomo? ;P

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97959

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

na wyjątkowego matoła trafiłeś :D)
Ale nie wszyscy są jak my, stara gwardia :D)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#97960

Czy tak przekuwasz nienawiść w kochanie:

"Sympatyczka p.p. Kaczyńskich:

KRETYN, CHAM, PSEUDO-AUTOR, TZW. DZIENNIKARZ, OSOBNIK ZDECYDOWANIE BEZ KULTURY, WYKSZTAŁCENIA (Człowieku! Chcesz pisać, zdobądź choć maturę w ogólniaku!) ANI TALENTU.

A za ten wybuch przepraszam wszystkich postronnych (oczywiście, nie ciebie CHAMIE I GŁUPKU)."

Jaki ma sens ten opis bloga ?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#97982

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

jak ta pani.
czyżbyś mi czynił zarzut, że systematycznie jestem obrażany?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#97986

Nie wykręcaj kota ogonem, ma tylko 7 żyć.
Nie jest to najlepszy pomysł na opis bloga.
Twoje swary z... nie powinny istnieć w sferze publicznej.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#97996

[quote=jwp]
Twoje swary z... nie powinny istnieć w sferze publicznej.
[/quote]
A wspomniałeś kiedyś o swoich przemyśleniach autorce tych uroczych słów? Bo jeśli nie, to z tym kotem to chyba tak nie do końca?

Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#98003

Nie jestem stroną w tym sporze, a dufam , iż tu piszą ludzie dorośli. A adwokatów tu nie potrzeba.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#98012

No popatrz, a ja myślałam, że to forum, czyli że można tu wymieniać poglądy...

Może swoje komentarze skierowane wyłącznie do jednej osoby zaczniesz oznaczać jako "PW", żeby nie było wątpliwości, że osoby postronne nie mają prawa głosu?

Pozdrawiam lekko zaczepnie, ale bez niechęci. ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#98035

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Jakie swary??? Ja tę panią omijam z daleka. Zastanów się co piszesz. Na zasadzie - "zgwałcili ją ale sama sobie winna bo w ogóle wyszła z domu i do tego w spódniczce".
Poza tym to nie jest temat dyskusji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#98013

A takie, iż miałeś z nią zajście i teraz niejako je kontynuujesz tym wpisem. Ja dokonuję namysłu, a potem piszę.
Ale Cię zgwałciła.
"Poza tym to nie jest temat dyskusji."
Jako użytkownik bloga ma prawo komentować różne kwestie.
A akurat twój wpis w opisie bloga mi się nie podoba.
Daleko tak nie zajedziemy
"Jak nienawiść w kochanie przekuć".
Mój wpis jest dokładnie w temacie.
I radzę przystać używać tonu pouczająco - wywyższającego.
Kim by nie był komentator zasługuje na szacunek.
Więcej pokory.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#98020

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

do treści zarzutu, nie do osoby komentatora.

A opis bloga... cóż, to już problem autora cytowanych słów.
Cały czas mówimy o języku dyskusji a to doskonały przykład jak nie należy dyskutować. Ku przestrodze.
Pozdrawiam o świcie :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#98128

Te "tworzone ad hoc komitety" to z reguły skorumpowane miejscowe sitwy w "bezpartyjnych" barwach sponsorowane przez miejscowych biznesmenów (często z bezpieczniackim lub PZPR-owskim rodowodem w pierwszym lub drugim pokoleniu). Wystawiają "słupów" na listy wyborcze, a potem te "słupy", gdy już zdobędą stanowisko muszą się odwdzięczyć... Nie tędy droga.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#98052

da się,właśnie.. mój dziadek był kowalem, więc wiem.. kowadło, miechy, młoty, żelazo -  to my, a Niepoprawni - Kuźnia:)

Burza w dyskusji, dobrze. Dlatego, (nie na przekór) 10!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

prowincjuszka

#98119