Nadal wesoło w naszym baraku

Obrazek użytkownika 1Maud
Kraj

Od kilku miesięcy, co i rusz słyszymy o odmowie przyjmowania od pana prezydenta Komorowskiego ustanowionego przez Sejm odznaczenia Krzyż Wolności i Solidarności. Do kilkunastu poprzedników dołączyli obecnie Joanna i Andrzej Gwiazda.
   Odmowa uzasadniana jest podobnie: powodem jest niechęć do odbioru odznaczenia z rąk obecnego prezydenta, którego postawa budzi wątpliwości u wytypowanych do odznaczenia. Szczególne wątpliwości wzbudza stosunek do Katastrofy Smoleńskiej.

Z uwagi na skalę odmów, poseł PO Sławomir Rybicki powiedział „Jedni nie chcą odznaczenia, bo wręcza je prezydent Komorowski. Inni, bo żeby je dostać, trzeba dać się zlustrować w IPN. PO dostrzega szczególnie ten drugi problem.
Posłem, który podpisał się pod poprawką zaostrzającą kryteria był wiceszef klubu Platformy Sławomir Rybicki. - Teraz widzę, że ten zapis może być krzywdzący dla wielu osób. Przypilnuję, żeby przywrócić pierwotną wersję - deklaruje.”
IPN jest jedyną instytucją, która obecnie ma prawo do przedstawiania do odznaczenia osób z opozycji komunistycznej. I jest to zdrowe rozwiązanie ponieważ powala uniknąć typowania osób, których udział w opozycji był inicjatywą SB, która na masową skalę lokowała swoich agentów w tych środowiskach.

Ocena posła PO jest skandaliczna w stosunku do odmawiających.
Masowe mieszanie „katów
z ofiarami” na trwałe weszło do obecnej polityki historycznej. Polacy mają się kajać publicznie en masse za niecne postępki zdegenerowanych grup swoich rodaków z czasów wojny, ciemiężcom mamy wybaczać opresje bez zmuszania ich do uznania swoich czynów, o odpowiedzialności nie wspominając. O rozliczeniach nie ma mowy, bo mogłoby to burzyć ład społeczny. Albo stosunki międzynarodowe jak w przypadku Katastrofy Smoleńskiej.

Zgodnie z tą nowomową Marszałek Borusewicz, wizytujący Egipt –podzielił się własnymi doświadczeniami w tym zakresie mówiąc: „Młodzież uważa, że dotychczasowe zmiany są niewystarczające, a poza tym zachodzą zbyt wolno i są przeciągane. Oczekują rozliczeń ludzi ze starej ekipy. Tłumaczyłem im, że to donikąd nie prowadzi, że jeśli zabrną w takie rozliczenia - stracą całą energię.”. Marszałek Borusewicz zapomniał (bądź nie miał świadomości), że mówi do muzułmanów, dla których kwestia kary i zadośćuczynienia za zbrodnie jest sprawą nadrzędną.*
Marszałek Borusewicz zaleca młodym muzułmanom relatywizację.

Taką samą, która pozwala niektórym niegdysiejszym naszym opozycjonistom tych odpowiedzialnych za liczne śmierci w PRL nazywać(jak szefa MSW) ludźmi honoru, generała Jaruzelskiego przyjmować na salonach. Dbać w najlepszych klinikach rządowych o ich cenne zdrowie, podczas gdy okaleczeni przez ich opresje działacze mają głodowe renty i nie mają dostępu do bezpłatnej rehabilitacji. To w islamie nie przejdzie. Winni będą musieli zapłacić.

Dzięki relatywizowaniu każdej postawy w miarę potrzeb politycznych „właściwej” ekipy historia najnowsza w ustach niektórych opozycjonistów aż roi się od nieistniejących symboli walki z komuną. Mamy skok przez płot w miejscu, którego od ponad 30 lat nikt nie może określić ( na czele z bohaterem). Mamy tramwajarkę, która rozpoczęła strajk komunikacji w Gdańsku (nieliczni tylko pamiętają, że ona wyjechała do pracy, podczas gdy jej koledzy odmówili).

Poseł Rybicki lekko rzuca, ze opozycjoniści obawiają się lustracji odmawiając przyjęcia Orderu. Zarzut obrzydliwy, zważywszy, że propozycja wychodzi z IPN, a więc po procedurze sprawdzenia intencji, win i zasług.
„Prawdomówna” słynna Tramwajarka, której pamięć wyraźnie szwankuje zaleca psychiatrę nielubianemu przez siebie Jarosławowi Kaczyńskiemu.Wcześniej na obchodach 30 lecia Solidarności zasłynęła ze „spontanicznego wystąpienia”, podczas którego atakowała prezesa za jego przemówienie dot., śp. brata.

http://niepoprawni.pl/files/images/Krzywonos%20z%20kartka%20dla%20Tuska%20i%


Pan prof. Winiecki pragnąłby postawić przed TS ,ale bynajmniej nie sprawców opresji milionów Polaków… „ Dodałbym do
nich jeszcze Lecha Kaczyńskiego (który zapewne znajduje się tam, gdzie jest b. ciepło – i to nie ze względu na globalne ocieplenie…) oraz Antoniego Macierewicza. Tych ostatnich za urągający zasadom prawa cywilizacji zachodniej sposób przygotowania, a zwłaszcza upubliczniania tzw. raportu o WSI.” To wkład profesorski do propozycji innego wieloletniego działacza PZPR Ryszarda Kalisza, wnioskującego o postawienie przed TS Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro.


Show relatywizacji i zakłamywania wszystkiego trwa. Jak widać z próbą implementacji w świecie arabskim. Pojechał Wałęsa do Tunezji – działacze związkowi się z nim nie chcieli spotkać. Na Placu Al Tahrir młodzież instruował zgodnie z własnymi doświadczeniami słynny Borsuk. Tam się na pewno nie uda.

Tylko w Polsce mogło dojść do tego, że nie znamy odpowiedzialnych za polskie masakry, prześladowania, mordy. Nie znamy nawet morderców księdza Zycha.Chociaż mord miał miejsce w lipcu 1989 roku. Po czerwcowych wyborach, po których padły słynne słowa „Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm”.
Pozostaje więc tylko życzyć młodym Egipcjanom: nie idźcie ta drogą. Bo nie zbuduje się nic sprawiedliwego na relatywizowanym kłamstwie.
P.S.
Kiedyś mówiono, że Polska jest jednym z baraków socjalizmu .Wesołym barakiem.

 

* Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga, i Jego Posłańca, i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju (Koran, sura 5, wers 33).

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/trzydniowa-wizyta-w-egipcie-marszalka-borusewicza,1,4788800,

wiadomosc.html
http://industrial.salon24.pl/324373,iv-rp-przed-trybunalem-stanu-rzeczpospolita-wedlug-hoffera-zim#

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/345825,borusewicz-wsrod-protestujacych-na-placu-tahrir-w-kairze.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Krzyz-Solidarnosc-bedzie-latwiej-otrzymac,wid,13602860,wiadomosc_prasa.html?ticaid=1cad0

http://wpolityce.pl/view/14903/Komunikat_Instytutu_Pamieci_Narodowej_w_sprawie_Krzyza_Wolnosci_i_Solidarnosci__.html

Brak głosów

Komentarze

Odznaczenia już dostały, wszystkie wredne szuje-
mam na myśli-Namiestnika wuje.

http://www.youtube.com/watch?v=4AZ2z8aZA6g&feature=channel_video_title

Vote up!
0
Vote down!
0

JAN OLSZEWSKI

#170738

teraz odznaczył prezydent szefów Komisji Wyborczych..
Wesoło:-)
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#170744

Może teraz pora dać jakieś ordery teściom prezydenta?

Vote up!
0
Vote down!
0
#170750

kitciwucho; Już niedługo żadnego odznaczenia nie będzie miał tylko kot i pies. Może tak za jednym zamachem odznaczyć wszystkich i mieć święty spokój. Bo i co te odznaczenia?- jak za nimi ciągnie się skandal za skandalem.Odznaczenia spowszedniały.

Vote up!
0
Vote down!
0

kitciwucho

#170768

Mnie też czeka w najbliższym czasie; 15 sierpnia , rocznica "S" lub 11 listopada niezła gratka./wiem, że jestem na liście do odznaczeń, jeszcze z czasów śp mojego Prezydenta!!!/
Odpowiem Bredzisławowo że mam gdzieś ordery przez niego przyznane!
I tego sobie nie odmówię przez szacunek, przez wzgląd na śp Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego!
W roku 1980, w sierpniu, jeszcze przed Panną "S "w moim pięknym mieście, w Toruniu prezydent miasta wręczał różnej klasy komusze odznaczenia.
Jeden z robotników wywołany w kolejności w Urzędzie Miasta wystąpił i głośno oraz dobitnie powiedział mniej więcej tak:
" żaden członek Hitlerjugend nie będzie mi wręczać odznaczenia"
Szok, cisza jak makiem zasiał.
Prezydent blady, biały jak papier!
Za młodu był hitlerjugend, w Toruniu za okupacji niemieckiej gros mieszkańców podpisało volkslistę, tylko jednostki tego nie zrobiły, nie mając przez cała wojnę ograniczone kartki, bez mięsa, tłuszczy i butów!
Po wojnie komuna ich wszystkich przygarnęła do współpracy, mając zastępy kapusi i wiernych utrwalaczy władzy ludowej!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#170777

Ano ten barak peło jarmark cwaniaczków przypomina
Serdeczosci

Vote up!
0
Vote down!
0
#171217

Od czego Bredzisław ma lapetę Nałęcza? Czy tylko dla poprawy zdania o sobie. Aż się prosi uchwalić własne odznaczenia.
Kżyrz
Kżyrz pański
Kżyrz pański z Bronkiem
Kżyrz pański z Bronkiem i dwoma cynglami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#171251